Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak zwał tak zwał..........

ale dla ułatwienia czyszczenia nie można by jakoś zniwelować tej porowatości np. szlifując powierzchnie żeliwnego wymiennika??

 

Ta porowatość jest akurat bardzo korzystna. Niekorzystne są te różne żeberka , których jest pełno w tych wymiennikach.

Dlaczego ta porowatość jest korzystna? Nie powiem Ci, bo wymyślasz mi od "naukowców". Jak jeszcze raz tak zrobisz - to znajdę Cię i skopię po tyłku.

Wymyślać mi bezkarnie od "naukowców" mają prawo tylko Jarecki i Bobek Budowniczy. Wobec nich bowiem stosuję taryfę ulgową - z różnych powodów.

Ty jeszcze nie dostałeś się na moją listę specjalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta porowatość jest akurat bardzo korzystna. Niekorzystne są te różne żeberka , których jest pełno w tych wymiennikach.

Dlaczego ta porowatość jest korzystna? Nie powiem Ci, bo wymyślasz mi od "naukowców". Jak jeszcze raz tak zrobisz - to znajdę Cię i skopię po tyłku.

Wymyślać mi bezkarnie od "naukowców" mają prawo tylko Jarecki i Bobek Budowniczy. Wobec nich bowiem stosuję taryfę ulgową - z różnych powodów.

Ty jeszcze nie dostałeś się na moją listę specjalną.

 

Ale Zawijan.......naukowiec w sensie p o z y t y w n y m !!!... chodziło mi że nie dywagujesz i przypuszczasz, tylko opierasz się na faktach i liczbach.....i daleki jestem od wymyślania komukolwiek :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrot "naukowiec" to nic obraźliwego, może niektórzy zwyczajnie zazdroszczą tytułu naukowego :) Mam szacunek dla ludzi nauki a dla kogo mam szacunek zwracam się grzecznościowo "pan".

 

Potraktowałem to humorystycznie. A kolegę jorgo bardzo lubię za jego autentyczną dociekliwość - jak już gdzieś napisałem.

Natomiast są tacy, którzy uważają, że jako naukowiec znam się tylko na jakichś głupich teoriach, żyję w chmurach i nie dorastam im praktykom do pięt z wiedzą o eksploatacji kotłów na przykład. Tych traktuję nie żartobliwie, ale lekceważąco. Jeśli ktoś nie zna teorii, albo jej nie rozumie - to jeszcze nie znaczy, że ma prawo do lekceważenia tej teorii. TEORII - nie mnie naukowca, bo to akurat mam w... nosie. A im szczerze (bo nie ma we mnie nienawiści do ludzi) życzę tyle praktyki (wiedzy praktycznej) ile zdobyłem dotąd ja na różnych obiektach technologicznych przerabiających węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabieram dystansu ze względu na ataki poniżej pasa i dorabianie łatki tylko marketingowca, aby podbudowac własne ego.

Na wieczne tłumaczenie,że teorię znamy,że z badań korzystamy tez siły więcej nie mam.

 

Rozumiem jednak, że brucera sprzedawać trzeba, burnera tez i chwalić ogniwo, bo z tego wpada do kieszeni kasa, nie rozumiem po co to chować za jakąś dziwną otoczką czy z tego tytułu obrażać innych.

 

Dla mnie wystarczającym jest,że komus mogłem pomóc, niczego na siłę tutaj udowadniać nie muszę.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla szukających - znalazłem w necie takie kolejne zestawienie różnych kotłów....http://ladnydom.pl/budowa/5,106579,4424261,Kotly___przeglad_rynku.html?i=2

nie są to tylko kotły na ekogroszek.....ale co tam....

 

Jorgo, to jest reklama.

Sami 2krotnie korzystaliśmy z tego cyklu w latach ubiegłych

m.in. Ładny Dom nr 09 (107) wrzesień 2007 str.172 oraz 174, opis 3naszych konstrukcji w takim rankingu

Podobny przegląd raz do roku oczywiście odpłatnie możesz zlecić w muratorze

 

Model z brucerem był w takim rankingu po raz pierwszy w roku 2008 w magazynie systemy instalacyjne nr 06/2008 str.32 przegląd oraz konkurs na system instalacyjny str.56

 

Kolejny przegląd rynku to także magazyn Własny Dom, model z brucerem luty 2010 (2/2010) str.97 (raport z rynku 52kotły parametry+ceny)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nabieram dystansu ze względu na ataki poniżej pasa i dorabianie łatki tylko marketingowca, aby podbudowac własne ego.

Na wieczne tłumaczenie,że teorię znamy,że z badań korzystamy tez siły więcej nie mam.

 

Rozumiem jednak, że brucera sprzedawać trzeba, burnera tez i chwalić ogniwo, bo z tego wpada do kieszeni kasa, nie rozumiem po co to chować za jakąś dziwną otoczką czy z tego tytułu obrażać innych.

 

Dla mnie wystarczającym jest,że komus mogłem pomóc, niczego na siłę tutaj udowadniać nie muszę.

 

Napisałeś nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo, to jest reklama.

Sami 2krotnie korzystaliśmy z tego cyklu w latach ubiegłych

m.in. Ładny Dom nr 09 (107) wrzesień 2007 str.172 oraz 174, opis 3naszych konstrukcji w takim rankingu

Podobny przegląd raz do roku oczywiście odpłatnie możesz zlecić w muratorze

 

Model z brucerem był w takim rankingu po raz pierwszy w roku 2008 w magazynie systemy instalacyjne nr 06/2008 str.32 przegląd oraz konkurs na system instalacyjny str.56

 

Kolejny przegląd rynku to także magazyn Własny Dom, model z brucerem luty 2010 (2/2010) str.97

 

uuuuuu.... reklama ?....no trudno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ufff przebrnąłem przez ok.150 stron. Conieco wiem, teraz potrzebuję Waszej pomocy i opinii.

Nowo budowany dom z użytkowym poddaszem.(jeszcze bez dachu, ale już myśle o kotle)

Domek cały podpiwniczony tylko pod garażem niema pywnic.Ściany Porotherm 44 na zaprawie thermo bez dodatkowego ocieplenia.

RAZEM-ok.350m2 w tym do ogrzania ok.250m2 w tym podłogówka na 3 poziomach ok.130-170m2 + symbolicznie garaż 35m2 +zasobnik CWU ok.200l.

 

Myślicie,że kocioł o mocy 30kW wystarczy?

 

Z racji tego, że będę grzał tylko w okresie zimowym zdecydowałem się na tłokowca. Wiem, że temat dotyczy głównie kotłów ślimakowych na ekogroszek,

ale dyskusje nt. tłokowców też się pojawiały.

 

Oto moje typy: Może znacie/macie takie kotły i coś możecie o nich powiedzieć.

 

1.DEFRO AKM http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=142&Itemid=55&lang=pl

2.SAS ECO http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html

3.Taurus GAUR http://www.fuego.pl/2170_TAURUS_GAUR_31_kW.html

 

Najbardziej mnie boli, że w tłokowcu nie można zastosować sterownika Bruli lub eCoal. Takie coś jak podgląd/sterowanie porzez portal,

bardzo by mi przypadł do gustu;)

 

Ale jest światełko w tunelu:) BRULI pracuje nad wersją dla tłokowca. Więc zanim wykończę dom, można będzie już nabyć

taki sterownik i podłączyć do któregoś z w/w kotłów. Ciekawe czy taki sterownik będzię działał lepiej niż te "oryginalne" dla danego kotła...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że będę grzał tylko w okresie zimowym zdecydowałem się na tłokowca. Wiem, że temat dotyczy głównie kotłów ślimakowych na ekogroszek,

ale dyskusje nt. tłokowców też się pojawiały.

 

Oto moje typy: Może znacie/macie takie kotły i coś możecie o nich powiedzieć.

 

1.DEFRO AKM http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=142&Itemid=55&lang=pl

2.SAS ECO http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-eco.html

3.Taurus GAUR http://www.fuego.pl/2170_TAURUS_GAUR_31_kW.html

 

Mógłbyś napisać co Ciebie skłoniło do wyboru tłokowca?

W tam tym roku też się nastawiałem na zakup tłokowca i prawie kupiłem Taurusa ale podzielone zdania na forum odwiodły mnie od tego wyboru. Teraz nie żałuję ponieważ brucer ładnie sobie radzi z miałem o groszku nie wspominając. Wadą tłokowców są małe zbiorniki na opał to mnie najbardziej wkurzało.

Jeżeli chodzi o te 3 konstrukcje to chyba Taurus ma najwięcej pochlebnych opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłok ma inną specyfikę pracy, na taką powierzchnię przy modelu tłokowym nie zalecam schodzić z mocą <35kW

 

Szukaj modelu w przedziale mocy 35-40kW jak myślisz o tłoku.

 

 

Ok. pół roku temu wysyłałem klienta odnośnie modelu Bruli do modelu tłokowego do firmy Elektro-System

Wymieniłem tez z właścicielem maile i wypisałem na co należy uważać tworząc soft pod model tłokowy.

Rozmowy gdzieś zawisły i dalej nie było kontynuacji.

 

Uważam jednak,że dla tłoka takie rozwiązania jak przy ślimaku nie sprawdzają sie do końca.

Tutaj owa praca automatyczna musi jednak wyglądać inaczej, aby tłok był oszczędny.

Zmierzam do tego, że raczej Bruli będzie lepszą opcją, ja czekam na model iryd od innego producenta, ( mam zamiar do nowego sezonu dopracować jego rozwiązania na potrzeby pracy tłoka ). Jest też sygnał od producenta luksusa, że chce coś innego do tłoka wymyślić, może do września też go wytestuję.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam jednak,że dla tłoka takie rozwiązania jak przy ślimaku nie sprawdzają sie do końca.

Tutaj owa praca automatyczna musi jednak wyglądać inaczej, aby tłok był oszczędny.

Zmierzam do tego, że raczej Bruli będzie lepszą opcją, ja czekam na model iryd od innego producenta, ( mam zamiar do nowego sezonu dopracować jego rozwiązania na potrzeby pracy tłoka ). Jest też sygnał od producenta luksusa, że chce coś innego do tłoka wymyślić, może do września też go wytestuję.

 

No tak tylko to wszystko wymaga czasu a nie wiemy czy Robixx78 będzie chciał tyle czekać. Podobną sytuację miałem jak kupowałem Ponar-a, czekałem do października na Eko plus-a aż się nie doczekałem. Dobrze że trafiłem w między czasie na promocję Ponara.

Taurus jest chyba najbardziej sprawdzony przez użytkowników z tych co podał Robixx78.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś napisać co Ciebie skłoniło do wyboru tłokowca?

 

Chęć zmiany na coś innego i chęć palenia miałem jako paliwem głównym. Użytkuję kotły ślimakowe, 2 starsze konstrukcje HEF`a na ekogroszek. Chociaż mieszkam 5 km od kopalni Chwałowice to są straszne problemy z ekogroszkiem, a ceny też coraz droższe. W tych kotłach wkurza mnie czyszczenie i zrywanie zawleczek. Wiem, że te nowe kotły ślimakowe są już o niebo lepsze pod każdym względem od tych moich, ale chcę spróbować czegoś nowego. Z tym małym zbiornikiem na opał to masz rację, nie wiem czemu takie małe robią to chyba największa wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęć zmiany na coś innego i chęć palenia miałem jako paliwem głównym. Użytkuję kotły ślimakowe, 2 starsze konstrukcje HEF`a na ekogroszek. Chociaż mieszkam 5 km od kopalni Chwałowice to są straszne problemy z ekogroszkiem, a ceny też coraz droższe. W tych kotłach wkurza mnie czyszczenie i zrywanie zawleczek. Wiem, że te nowe kotły ślimakowe są już o niebo lepsze pod każdym względem od tych moich, ale chcę spróbować czegoś nowego. Z tym małym zbiornikiem na opał to masz rację, nie wiem czemu takie małe robią to chyba największa wada.

 

Tłoki mają mocne mechanizmy podające, sam też prywatnie przejdę (mam nadzieję) na tłoka do nowego sezonu.

 

Zbiornik jest mocowany wyżej, stąd jego inny zasyp, nikt na drabinę wchodził nie będzie, aby wsypać węgiel do kosza.

To kwestia rozwiązań mechanizmu podającego, kosze w tłokach mocowane są wyżej. Średnio zasyp co ok.3dni.

 

Co do modelu Bruli, jeżeli do jesieni kolega może poczekać na sterownik, to ze swojej strony (jak będę miał tłoka u siebie) deklaruje darmową pomoc przy testach tego sterownika oraz sugestie odnośnie szkieletu klasycznego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoki mają mocne mechanizmy podające, sam też prywatnie przejdę (mam nadzieję) na tłoka do nowego sezonu.

 

Zbiornik jest mocowany wyżej, stąd jego inny zasyp, nikt na drabinę wchodził nie będzie, aby wsypać węgiel do kosza.

To kwestia rozwiązań mechanizmu podającego, kosze w tłokach mocowane są wyżej. Średnio zasyp co ok.3dni.

 

Co do modelu Bruli, jeżeli do jesieni kolega może poczekać na sterownik, to ze swojej strony (jak będę miał tłoka u siebie) deklaruje darmową pomoc przy testach tego sterownika oraz sugestie odnośnie szkieletu klasycznego programu.

 

Jeżeli chodzi o sterownik to się nie pali, przecież mogę kupić kocioł i użytkować go z tym sterownikiem który będzie miał zainstalowany, a za rok na następny sezon grzewczy zakupić już sterownik np. Bruli czy jeszcze jakiś inny który się ukaże i zastąpić go zamiast tego "oryginała" . No chyba, że wyjdzie coś takiego jak eCoal tylko z dedykowanymi (wybranymi kotłami) to wtedy lipa.

 

Oto co mi odpisali ze strony Bruli.pl :

 

Cytat

 

"Obecnie trwają prace nad sterownikiem bruli.pl dla kotłów z podajnikiem

tłokowym. Mamy nadzieję, że już w nie długim czasie będziemy mogli taki

sterownik zaprezentować. Na dzień dzisiejszy w ofercie jest tylko

sterownik bruli.pl przeznaczony dla kotłów z podajnikiem ślimakowym.

Bruli.pl jest odrębnym sterownikiem nadzorującym pracę kotła. Nie

współpracuje z innymi sterownikami.

Pozdrawiam "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tłoka z rodzajami automatycznego algorytmu jest na chwile obecną:

- Ognik PID wersja tłok, ale przy zmianie paliwa trzeba jednak wejść w menu kodowe i dla tłoka dokonać korekty granicy działania algorytmu

- PUMA - dla tłoka, podobnie jak wyżej

- Expert wersja tłok, tutaj przez 3rodzaje menu, słabo znam model tłokowy, z niego korzysta tylko nasz instalator i nie wiem czy coś trzeba przestawiać zmieniając paliwo.

 

Tyle,że mi chodzi o to, że taki rodzaj ciągłego nadmuchu chyba jednak dla konstrukcji tłokowej musi wyglądać inaczej.

Wiele osób przy tłokach zwraca uwagę,że spalanie jest większe jak na tzw klasycznych modelach. Nie potrafię znaleźć jeszcze odpowiedzi dlaczego, ale mam swoje domysły, które chciałbym sprawdzić już mając taki model 24/h pod nadzorem. Model titanic ma swego rodzaju modyfikację w postaci algorytmu przejścia, całą tę ideę chciałbym rozwinąć na próbach u siebie. Mam swoje założenia, częściowo sprawdzone w laboratorium w 2009r, chciałbym to jeszcze trochę dopracować i ponownie przebadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...