Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

verb

 

Może podajnik, to nie jest produkt dla Ciebie, wszystkich się nie zadowoli.

Jaki był w takim razie czynnik, który przekonał Cię do kotła z podajnikiem?

Czym paliłeś wcześniej? Gazem czy modelem zasypowym na węgiel lub miał?

 

W sumie masz przecież palnik, w którym możesz palić miałem, jak masz kłopot z zakupem ekogroszku - kup miał węglowy.

Zapytaj kolegów na wątku o brucerze jaki typ miału polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki - w tym roku ze spalaniem jest lepiej niż w ubiegłym sezonie. Do tego eko należy doliczyć gdzieś jeszcze 1,2 m łupków dębowych jakie spaliłem w kominku - co prawda kominek grzeje tylko salon ale zawsze wpływa to dodatnio na ogólny bilans ciepła w domu. Ekogroszek z przywozem w czerwcu ub. roku wyszedł mi dokładnie po 673 zł za tonę. Niby nie mieszkam za daleko od kopalni ale przywóz jednak trochę kosztuje - przewoźnicy doliczają sobie za czas spędzony w kolejce na kopalni.

 

W tym roku też chcę zorganizować grupę i kupić w kopalni skoro tam Pieklorz jest po 590 zł a u mnie w składach po 910 z dowozem to różnica jest ogromna, a do Bytomia mam zaledwie ok. 180 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was tak słucham....to odechciewa mi się wszystkiego: rynek pelletowy drogi, bez przyszłości, ekogroszek albo zajebiście drogi albo oszukany i też drogi, gazu nie będę miał, propan i olej drogi niebotycznie, pompa ciepła za duży koszt i też prąd żre a kolektory trochę bez sensu bo jak zapotrzebowanie na energie to słońca nie ma......i co ja biedny ( i nie tylko chyba ja ) mam zrobić??

kocham swój kraj.....:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku też chcę zorganizować grupę i kupić w kopalni skoro tam Pieklorz jest po 590 zł a u mnie w składach po 910 z dowozem to różnica jest ogromna, a do Bytomia mam zaledwie ok. 180 km.

 

Może masz bliżej do Sławkowa? Za niedługo będę więcej wiedział o węglu rosyjskim z firmy SZAR, o której pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Was tak słucham....to odechciewa mi się wszystkiego: rynek pelletowy drogi, bez przyszłości, ekogroszek albo zajebiście drogi albo oszukany i też drogi, gazu nie będę miał, propan i olej drogi niebotycznie, pompa ciepła za duży koszt i też prąd żre a kolektory trochę bez sensu bo jak zapotrzebowanie na energie to słońca nie ma......i co ja biedny ( i nie tylko chyba ja ) mam zrobić??

kocham swój kraj.....:evil:

 

No cóż - życie jest zajebiście wredne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa widzę ze koledzy zaczepiaja naszego teoretyka.... a on jak zwykle swoje... ale dziś generalnie nie mam sie do czego przyczepic, hmm chyba tylko do jakosci ekogroszku, siedzisz tam zawijan, pewnie sie nudzisz -wziąłbys lepiej na tapete ekogroszki workowane i przetrzepał ich pod kątem napisów na workach a realnością.. swoja droga podzwoniłem dzis po składach opału w promieniu 30-40 km od domu i wiecie ile składów opałowych oferuje w sprzedaży ekogroszek pakowany przez kopalnie???? ŻADEN !!!!!ani jeden sprzedawca nie sprzedaje takiego eko... o czymś to świadczy, jak myslicie?

 

Dlatego ja wiosną zbieram grupę, załatwiam transport (mam znajomego) i sam pojadę po węgiel do kopalni - chrzanić pośredników, którzy nie dość, że dokładają do ceny 50% to jeszcze oszukują mieszając porządny węgiel z dziadostwem.

 

 

jorgo - tak naprawdę nie jest tak źle jak się wydaje, ale zawsze może być lepiej i do tego trzeba dążyć ;-)

 

zawijan - racja, mam jeszcze trochę czasu - zobaczymy co w praktyce wyjdzie z tego Sławkowa (pewnie łatwiej będzie kupić), ale jednak Pieklorza z Bobrka mam przetestowanego i mi odpowiada (kaloryczność a nawet spiekalność) więc nie bardzo chcę ryzykować.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz bliżej do Sławkowa? Za niedługo będę więcej wiedział o węglu rosyjskim z firmy SZAR, o której pisałem.

 

Na wątku o opałach już zostało coś w tym temacie napisane.

Jest jeden o niskiej spiekalności, ale kaloryczność 24tys

oraz antracyt, ale piszą,że malutka zawartość części lotnych, więc może być problem, aby go spalić samodzielnie.

 

Nie mniej czekam z niecierpliwością na Twoją opinię n/t tych groszków, nareszcie coś na rynku paliw drgnęło.

 

Wklejam aktualne wyniki kotła z retortą TRIO firmy Pancerpol, wyniki zostały udostępnione przez Witka, którego znasz.

Kocioł ma wybieranie popiołu od przodu, w kanałach dymnych jest automatyczny mechanizm czyszczący wymiennik.

Mam jedno "ale" do tej konstrukcji, ale to moje osobiste wątpliwości ze strony bezpieczeństwa użytkowania.

 

link do wersji, którą mieliśmy również oferować:

http://img215.imageshack.us/i/triomagazyn.jpg/

ATEST 1.jpg

ATEST.jpg

ATEST 2.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kocioł na ekogroszek moje pytanie brzmi jaki kocioł wybrać ??

Z podajnikiem ślimakowym czy tłokowym ?

Jestem bardziej za ślimakowym zastanawiam się nad kotłami

DEFRO KOMFORT EKO 25 kW

Ling Duo 25 kW

OGNIWO EKO 24 kW

Taurus Bizon Duo

Kocioł Defro Duo 25 kW

 

Najbardziej domnie przemawia ogniwo eko 24 kW

 

Doradzcie jaki wybrać kocioł !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kocioł na ekogroszek moje pytanie brzmi jaki kocioł wybrać ??

Z podajnikiem ślimakowym czy tłokowym ?

Jestem bardziej za ślimakowym zastanawiam się nad kotłami

DEFRO KOMFORT EKO 25 kW

Ling Duo 25 kW

OGNIWO EKO 24 kW

Taurus Bizon Duo

Kocioł Defro Duo 25 kW

 

Najbardziej domnie przemawia ogniwo eko 24 kW

 

Doradzcie jaki wybrać kocioł !!!

 

Widziałem "naocznie" wszystkie ww. produkty ( poza Taurusem)....i w zasadzie to wszystkie są na porównywalnym poziomie.

Jeśli masz zamiar grzać cwu latem za pomocą któregoś z tych kotłów, to najlepiej ślimakowy, gdyż będzie lepiej oszczędzał ekogroszek - ślimakiem lepiej sterować niz tłokami, lepsze wykorzystanie mniejszych dawek węgla.

Co do gabarytów, to także tłokowy będzie chyba szerszy niż ślimakowy.

Wszystko jeszcze zależy od wersji itp, bo np. firma Defro nadal sprzedaje kotły starej i nowej linii.....( nową najlepiej rozpoznać po srebrnym kolorze drzwiczek) a do tego też stosuje różne palniki. Z tych dwóch Defro lepsza wersja DUO wg mnie. Ogniwo ma sterownik ecoala - więc sterowanie przez internet - może się od czasu do czasu przydać.

Jedni użytkownicy chwalą ta markę inni tamtą...........Ja sam mam zamiar zmienić kocioł i zmodernizować troch e instalację co i cwu....i tak naprawdę na chwilę obecną nie mam jeszcze 100% kandydata.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupić kocioł na ekogroszek moje pytanie brzmi jaki kocioł wybrać ??

Z podajnikiem ślimakowym czy tłokowym ?

Jestem bardziej za ślimakowym zastanawiam się nad kotłami

DEFRO KOMFORT EKO 25 kW

Ling Duo 25 kW

OGNIWO EKO 24 kW

Taurus Bizon Duo

Kocioł Defro Duo 25 kW

 

Najbardziej domnie przemawia ogniwo eko 24 kW

 

Doradzcie jaki wybrać kocioł !!!

 

Jak przemawia do Ciebie Ogniwo to się nie zastanawiaj tylko bierz bo inaczej będziesz niezadowolony. Wybrałeś bardzo różniące się swoją budową konstrukcje różne retorty nawet żeliwniak się znalazł. Określ co konkretnie wymagasz od kotła a wtedy sam będziesz wiedział co brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC z tego panowie,, do reklamy to włączcie sobie tv.... bierz kolego kocioł który ma wymiennik z poziomymi kanałami do czyszczenia, bo co niektórzy uprawiaja nachalną reklamę... i zrobili sobie z forum dodatkową formę zarobku, bądz darmowej reklamy !!!! (żeby nie było!!! nie jade personalnie po nikach!!)

 

Ps Chcecie pomagac?? pomagajcie... przedstawiajcie plusy i minusy kotłów ale nie sugerujcie bezczelnie nazwy danego kotła.

 

Bobek_Budowniczy.....jak namawisz do kotła z wymiennikiem z poziomymi kanałami to uzasadnij koledze dlaczego poziome a nie pionowe.......

 

ja nieczego nie reklamuje, a zdanie o danej marce kotła mam prawo wypowiedzieć.....

Edytowane przez jorgo
uzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC z tego panowie,, do reklamy to włączcie sobie tv.... bierz kolego kocioł który ma wymiennik z poziomymi kanałami do czyszczenia, bo co niektórzy uprawiaja nachalną reklamę... i zrobili sobie z forum dodatkową formę zarobku, bądz darmowej reklamy !!!! (żeby nie było!!! nie jade personalnie po nikach!!)

 

Ps Chcecie pomagac?? pomagajcie... przedstawiajcie plusy i minusy kotłów ale nie sugerujcie bezczelnie nazwy danego kotła.

 

Nie chrzań tylko sam przedstaw plusy i minusy, jak byś nie zauważył kolega Clukasc sam zasugerował jaki kocioł mu przypadł do gustu więc daj se na luz. Twoja rada że lepiej wziąć konstrukcję z poziomymi kanałami to taka sama jak byś powiedział że lepiej kupić auto na ropę a nie na benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chrzań tylko sam przedstaw plusy i minusy, jak byś nie zauważył kolega Clukasc sam zasugerował jaki kocioł mu przypadł do gustu więc daj se na luz. Twoja rada że lepiej wziąć konstrukcję z poziomymi kanałami to taka sama jak byś powiedział że lepiej kupić auto na ropę a nie na benzynę.

Obejrzyjcie sztokera i poczytajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...