Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

NIC z tego panowie,, do reklamy to włączcie sobie tv.... bierz kolego kocioł który ma wymiennik z poziomymi kanałami do czyszczenia, bo co niektórzy uprawiaja nachalną reklamę... i zrobili sobie z forum dodatkową formę zarobku, bądz darmowej reklamy !!!! (żeby nie było!!! nie jade personalnie po nikach!!)

 

Ps Chcecie pomagac?? pomagajcie... przedstawiajcie plusy i minusy kotłów ale nie sugerujcie bezczelnie nazwy danego kotła.

 

Jako neutralny obserwator zainteresowany tematem... Bobek, jakie wg Ciebie są zalety poziomych kanałów? A jakie wady pionowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Palnik sztokera przypadł mi do gustu, uważam że jest to ciekawa nowość, takie połączenie ślimaka z tłokiem. Chętnie bym to zobaczył ale nikt mnie nie zaprasza. Tak Budowniczy reklama dźwignią handlu ale ludzie bywają jak dzieci mów im: to jest dobre a one i tak wybierają po swojemu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie! - nie zachowujmy się jak p- osłowie czy inni nadludzie w tym kraju......

Takie pyskówki do niczego nie prowadzą, a tylko powodują że sie ludziska zniechęcają...a jak się zniechęca to pójdą na inne Fora

Ja uważam, że jeśli już wyraża się jakieś stanowisko, to w miarę trzeba go uzasadnić......a nie pozostawiać ludzi którzy szukają pomocy w niepewności

Pytał człowiek jaki kocioł ma wybrać, podawał sam marki producentów, to wyraziłem swoje zdanie, starając się w miarę rzetelnie to zrobić....

a takie stwierdzenie "że mi się nie chce bo pisałem" . Jak się komuś niesie pomoc - a to Forum po to jest żeby jedni nieśli innym pomoc w różnej postaci - to po prostu się ja niesie....

zyby....a Ty co tak wyskoczyłeś .....gdzie go mamy obejrzeć i poczytać.....? może jakiś link byś dał co tam za rewelacje pisze o Sztokerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Slaveta .... pyskówki mam zarezerwowane dla zawijana... nie chce mi sie poprostu pisać dziesiatki razy tego samego...

 

Co byś nie napisał to jest tylko Twój punkt widzenia. Co dla Ciebie jest pozytywem dla kogoś innego może takim wcale nie być co już udowodniono tu na forum w różnych wątkach. Tak jak napisałem wcześniej niech kolega Clukasc najpierw określi swoje wymagania względem kotła a w tedy pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar grzać cwu latem za pomocą któregoś z tych kotłów, to najlepiej ślimakowy, gdyż będzie lepiej oszczędzał ekogroszek - ślimakiem lepiej sterować niz tłokami, lepsze wykorzystanie mniejszych dawek węgla.

 

 

Błąd, tj. tak, tłoka ciężej ustawić do trybu lato, aby nie gasł. Wysterowanie tłoka to jednak inna kwestia jak jego dopalanie paliwa na małych mocach, tłok zgaśnie, bo wypali wszytko do zera, zanim na małym odbiorze mocy dojdzie nowa dawka.

 

Wykorzysta on jednak lepiej malutka ilośc żaru jak palnik retortowy zawieszony w powietrzu bez kontaktu z płaszczem wodnym....

 

Tutaj, tj. dla samego grzania bojlera w trybie lato lepszy od jakiejkolwiek retorty będzie też Sztoker (wyższa oszczędność)

 

Co do gabarytów, to także tłokowy będzie chyba szerszy niż ślimakowy.

 

 

Również błąd, bo tłoki w ogromnej większości są węższe od ślimaków. Np. OPAL-25 ma 50cm szerokości a jakikolwiek ślimak - wymiar kotła+podajnik z koszem= 120-130cm.

Wąski jest też Sztoker, również 50cm, bo w budowie pod tym względem zblizony jest do tłoka.

 

Tłok, czy też model Sztoker jest jednak głębszy od wymienników górnokanałowych przy kotłach z retortą. np. 154cm głębokości/długości model OPAL (przy czopuchu górnym 135cm), 120cm model Sztoker.

 

 

Zatem tłoki są generalnie węższe od ślimaków, ale z kolei dłuższe. Dlatego ze względów gabarytowych sa alternatywą dla typowej retorty w niektórych kotłowniach.

 

O wyborze często decydują za nas wymiary danej kotłowni, usytuowanie komina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik sztokera przypadł mi do gustu, uważam że jest to ciekawa nowość, takie połączenie ślimaka z tłokiem. Chętnie bym to zobaczył ale nikt mnie nie zaprasza. Tak Budowniczy reklama dźwignią handlu ale ludzie bywają jak dzieci mów im: to jest dobre a one i tak wybierają po swojemu. ;)

 

Będziesz przejazdem w Pleszewie, zapraszam - zawiozę Cię na obiekt, gdzie ten kocioł pracuje i sam się będziesz mógł na jego temat wypowiedzieć.

Daj znać 3-4dni wcześniej, aby na 100% był odpalony (teraz póki zimno pracuje...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić auto na ropę a nie na benzynę.

I lepiej, ale wywodu nie będzie bo nie na temat a tak jak i z kotłami jak jeden, tak i drugi mają swoje wady i zalety. Mam też kocioł z kanałami poziomymi i jestem zadowolony. Już z samego czystego lenistwa nie chciałoby mi się odkręcać i zakręcać jakichś klapek żeby dostać się do wnętrza. Otwieram drzwiczki robię co mam zrobić, zamykam, dosypuję paliwa i spadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik sztokera przypadł mi do gustu, uważam że jest to ciekawa nowość, takie połączenie ślimaka z tłokiem. Chętnie bym to zobaczył ale nikt mnie nie zaprasza. Tak Budowniczy reklama dźwignią handlu ale ludzie bywają jak dzieci mów im: to jest dobre a one i tak wybierają po swojemu. ;)

 

Na stronie producenta można wiele się dowiedzieć http://www.komiz.pl albo u przedstawicieli w kraju

Ja jestem z Brodnicy jeśli masz nie daleko to zapraszam uważam że Sztoker zrewolucjonizuje rynek kotłów to innowacyjna konstrukcja choć bardzo prosta i oto chodzi klient nie musi się znać na automatyce bo i po co Ta firma 2lata testowała to urządzenie u siebie ,a nie u klienta za jego pieniądze wciskajądz mu kit powoli wchodza na rynek ale z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako neutralny obserwator zainteresowany tematem... Bobek, jakie wg Ciebie są zalety poziomych kanałów? A jakie wady pionowych?

 

Do poziomych masz łatwy i szybki dostęp bez zbędnej gimnastyki.

Czyścić od przodu, w każdej chwili możesz otworzyć łatwo wyczystkę i zerknąć jak wyglądają kanały.

 

Do pionowych musisz uważać z miejscem w kotłowni. Spora ilość konstrukcji ma wyczystki dolne kanałów pionowych z boku, za koszem zasypowym. Jak o tym nie wiesz i postawisz kocioł blisko ściany, to masz dodatkowa gimnastykę (na kuckach...), ewentualnie opróznienie kosza z paliwa i jego demontaż, dopiero dojście do tej wyczystki.

Do pionowych często tak łatwo nie zaglądniesz jak do poziomych, bo wyczystki pionowe bywają chowane pod izolację, więc najpierw demontaz jakiegoś dekla na górze, dalej otwarcie wyczystki właściwej i ewentualne wyjmowanie zawirowaczy. Trochę z tym zabawy moim zdaniem.

 

Każdy ma jednak swój gust w tym temacie, dla mnie jest to więcej zabawy i ja bym tak nie chciał (mam kocioł z pionowymi od 14lat, kolejny z całą pewnością taki nie będzie)

 

Generalnie jednak kanały dymne w podajnikach powinno się czyścić co 7-14dni w zależności od węgla i intensywności jego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że Sztoker zrewolucjonizuje rynek kotłów to innowacyjna konstrukcja choć bardzo prosta i oto chodzi klient nie musi się znać na automatyce bo i po co Ta firma 2lata testowała to urządzenie u siebie ,a nie u klienta za jego pieniądze wciskajądz mu kit powoli wchodza na rynek ale z głową

 

To jest dopiero reklama:) nowość której nikt nie ma, informacji na ten temat też mało ale już stał się najlepszym z najlepszych, bądźmy konsekwentni i piszmy o tym co jest znane i sprawdzone u ludzi a nie u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I lepiej, ale wywodu nie będzie bo nie na temat a tak jak i z kotłami jak jeden, tak i drugi mają swoje wady i zalety. Mam też kocioł z kanałami poziomymi i jestem zadowolony. Już z samego czystego lenistwa nie chciałoby mi się odkręcać i zakręcać jakichś klapek żeby dostać się do wnętrza. Otwieram drzwiczki robię co mam zrobić, zamykam, dosypuję paliwa i spadam.

 

No widzisz dla tego nie generalizujmy, ja mam z kolei pionowe kanały i również jestem zadowolony widocznie lubię odkręcać, też dosypuję i spadam więc wyluzuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski, że nikt tego kotła nie ma?

Na tym forum było 3użytkowników tej konstrukcji.

 

Czy najlepszy czy też nie- to tylko czas zweryfikuje.

Dla mnie jest to bardzo fajna alternatywa dla tłoka, szczególnie do kotłowni, gdzie typowy ślimak nie wejdzie.

Jest to zatem opcja dla osób chcących paliwo podawac ślimakiem a nie mających warunków w kotłowni dla typowej retorty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie wyciągasz wnioski, że nikt tego kotła nie ma?

Na tym forum było 3użytkowników tej konstrukcji.

 

Czy najlepszy czy też nie- to tylko czas zweryfikuje.

Dla mnie jest to bardzo fajna alternatywa dla tłoka, szczególnie do kotłowni, gdzie typowy ślimak nie wejdzie.

Jest to zatem opcja dla osób chcących paliwo podawac ślimakiem a nie mających warunków w kotłowni dla typowej retorty.

 

Uważasz że opinia 3 osób załatwia wszystko?

Dla jasności to może sztoker jest fajnym wynalazkiem nie przeczę, może też będzie przyszłością a może i nie ale nie uprzedzajmy wypadków i powstrzymajmy się od twierdzeń że jest to najlepszy kocioł na rynku po za tym sztokera można tutaj reklamować a innych nie? o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zmieniłem zawleczke -szt 1, w zeszłym roku i do dziś nie wiem czemu sie zerwała;) obróciłem slimakiem w tył, w przód pozniej załozyłem zawleczke i było ok,(pewnie jakiś kamyk lub grubszy wegielek podszedł)

 

Miałem 3 zawleczki oryginalnie z kotłem i wszystkie zaraz na początku się ukręciły. Od kiedy Jarecki polecił mi założyć śrubę M5 do dzisiaj nie wiem co to urwana zawleczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...