Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak nie wiesz, to czemu o tym piszesz. Straszysz?

A ja wypowiedziałem się na temat statystyki, a nie na temat Ciebie. Trochę się na statystyce znam. Na Jareckich się nie znam, więc ich nie oceniam - ani ze złośliwością, ani bez niej.

Nie zbijaj każdego mojego argumentu n/t Twojej błędnej wypowiedzi uwagami o mojej złośliwości. Powtórzę jeszcze raz - ja nie dyskutuję z Tobą, tylko z treścią Twoich wypowiedzi.

 

Nie wiem i wiedział jeszcze bardzo długo nie będę, czy pionowe kanały w podajnikach ślimakowych mogą siadac szybciej od ich odpowiedników z kanałami poziomymi, bo skoro takie prawidłowości były w zasypowych i tłokowych, to logiczne wydawało się nam rezygnowanie z pionowych przy ślimakach. Dodatkowo kłopot z dojściem do tej bocznej wyczystki kanałów pionowych.

Sa jednak inni producenci takich modeli, są osoby, które chcą z takich modeli korzystać, więc jest wybór. I BARDZO DOBRZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak nie jeden użytkownik to inny tego samego wyrobu stosuje dziwną taktykę czepiactwa.

Dzielę się informacjami, co z tym chcesz robić- Twoja sprawa. Powtarzam,że z faktami się nie dyskutuje.

Nie rozumiem o co Ci chodzi, wymieniłem jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy. Rób z tym co chcesz, ale się nie czepiaj.

Wypowiedź Zawijana jest czystą złośliwością, bowiem również wielokrotnie informowałem,że nie wiem czy takie prawidłowości będą występować w modelach z podajnikiem ślimakowym. Czas pokaże.

 

Już tak się nie unoś, nie ma tu żadnej taktyki czepiactwa tylko nie lubię jak ktoś generalizuje i wprowadzając w błąd.

Wcześniej użyłeś argumentu że kanały pionowe szybciej lecą więc się nie dziw że zaraz zareagowałem, bo moje wiedza jest inna w tym temacie. Trzeba być solidnym i zwrócić uwagę że chodzi o kotły zasypowe a nie retortowe a to już jest spora różnica inaczej wprowadza się ludzi w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tak się nie unoś, nie ma tu żadnej taktyki czepiactwa tylko nie lubię jak ktoś generalizuje i wprowadzając w błąd.

Wcześniej użyłeś argumentu że kanały pionowe szybciej lecą więc się nie dziw że zaraz zareagowałem, bo moje wiedza jest inna w tym temacie. Trzeba być solidnym i zwrócić uwagę że chodzi o kotły zasypowe a nie retortowe a to już jest spora różnica inaczej wprowadza się ludzi w błąd.

 

Nie wiem, czy masz kłopot z czytaniem, ale powtarzam po raz kolejny:

 

TAKA SAMA PRAWIDŁOWOŚĆ WYSTĘPUJE W KOTŁACH Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM.

Więc można mieć wątpliwości, przypuszczenia odnośnie podajnika ślimakowego....., nie musi to jednak mieć potwierdzenia, aby była jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki nie napisałem że ten kocioł co wytrzymał 5lat miał kanały pionowe :) Ten drugi miał kanały pionowe i ile wytrzymał dużo dłużej 10lat, dopytam sąsiada szwagra jakie miał kanały, chodziło mi o pokazanie że pionowe kanały firmy Marcinkowskiego dwa razy dłużej pracowały. Może to właśnie zależy od opału,od temperatury na piecu i od wielkości kotła. Tak to jest, jedna osoba z mojego wątku wyłapie, że piec pracował krótko a druga że długo i jedno jest prawdą, i drugie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy masz kłopot z czytaniem, ale powtarzam po raz kolejny:

 

TAKA SAMA PRAWIDŁOWOŚĆ WYSTĘPUJE W KOTŁACH Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM.

Więc można mieć wątpliwości, przypuszczenia odnośnie podajnika ślimakowego....., nie musi to jednak mieć potwierdzenia, aby była jasność.

 

Z czytaniem Twoich wypowiedzi mam pewien kłopot ale to dla tego że piszesz o wszystkim i o niczym ot takie tam informacje w koło ale nie na temat.

Aha i zapomniałeś napisać że te `prawidłowości` działy się w konstrukcjach kotłów firmy w której pracujesz tak dla jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czytaniem Twoich wypowiedzi mam pewien kłopot ale to dla tego że piszesz o wszystkim i o niczym ot takie tam informacje w koło ale nie na temat.

Aha i zapomniałeś napisać że te `prawidłowości` działy się w konstrukcjach kotłów firmy w której pracujesz tak dla jasności.

 

Statystyki prowadzę na kotłach firmy, w której pracuję, tutaj mniejsza awaryjność modeli poziomych.

Przypominam jednak,że firma jest w zagłębiu kotlarskim i zapewniam Cię,że wielu producentów ma identyczne doświadczenia.

 

Jak non stop ciągniesz ten sam temat, to robi się z tego takie lanie wody. W kółko to samo a i tak nie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy masz kłopot z czytaniem, ale powtarzam po raz kolejny:

TAKA SAMA PRAWIDŁOWOŚĆ WYSTĘPUJE W KOTŁACH Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM.

Więc można mieć wątpliwości, przypuszczenia odnośnie podajnika ślimakowego....., nie musi to jednak mieć potwierdzenia, aby była jasność.

 

Jarecki

Dość. Powiem Ci po męsku. Przestań już pieprzyć.

Zadałem Ci kiedyś pytanie (bo ta dyskusja ma już długą historię), z ilu przypadków składa się ta Twoja statystyka. Odpowiedziałeś, że to tajemnica handlowa, co ja odczytałem, że bredzisz i nie masz żadnej porządnej statystyki. I dalej tak będę sądził - dopóki nie przedstawisz konkretnych materiałów statystycznych (nie tylko samych liczb końcowych, bo te można wymyślić w jednej chwili). Jeśli ich nie przedstawisz - to będę dalej myślał sobie, że zmyślasz. Wolno mi tak myśleć? Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz... wszystko kiedys zardzewieje, padnie...ale ja tam tradycyjnie upieram sie przy tym, ze taka powtarzalna czynność jak czyszczenie kotła jest mocno upierdliwa...brudząca i tyle.. a kanały z wymiennikami poziomymi lepiej i wygodniej się czysci, czyszczenie zabiera mniej czasu itd... a że dyskutujecie o trwałości to bardzo dobrze, potencjalny uzytkownik kotła niech wie co go czeka ;) moje kanały mi odpowiadaja,nie mam stresów zwiazanych z nimi, tak samo jak nie stresuje się z powodu przewymiarowanego kotła...i co?? i dobrze mi z tym :p generalnie to nie zawijan czy jarecki ma być happy, koncowy użytkownik decyduje czy dany produkt mu pasuje czy nie, ale niech ten końcowy użytkownik wie o wszystkich plusach czy minusach danego kotła.co dla jednego jest upierdliwe nie znaczy ze dla drugiego będzie..a co dla drugiego jest dobre nie znaczy że to spodoba się Bobkowi_Budowniczemu :D

 

Z tym się zgadzam.

Sam też wolę poziome, bo wygodniejsz w czyszczeniu.

Szanuję jednak osoby, które chcą mieć model pionowy.

 

Opisuję doświadczenia z wielu lat pracy, aby komuś pomóc a nie po to, aby ciągnąć dziwne dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu na 90m2 to nawet 12kW z podajnika bym powiedział.... 17kW będzie z lekkim zapasem mocy dla starszego budownictwa

 

Dziękuję za odpowiedź.

Problem w tym że mam ograniczenia co do wysokości kotła ,chodzi o grawitacyjne dogrzewanie CWU latem . Wylot wody z kotła na 140 najwyżej a inaczej nijak nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki

Dość. Powiem Ci po męsku. Przestań już pieprzyć.

Zadałem Ci kiedyś pytanie (bo ta dyskusja ma już długą historię), z ilu przypadków składa się ta Twoja statystyka. Odpowiedziałeś, że to tajemnica handlowa, co ja odczytałem, że bredzisz i nie masz żadnej porządnej statystyki. I dalej tak będę sądził - dopóki nie przedstawisz konkretnych materiałów statystycznych (nie tylko samych liczb końcowych, bo te można wymyślić w jednej chwili). Jeśli ich nie przedstawisz - to będę dalej myślał sobie, że zmyślasz. Wolno mi tak myśleć? Co?

 

Ty się dzielisz wszystkimi doświadczeniami z pracy? Nie chciałeś podjechać na obiekt i zbadać porównawczo 2palników, bo to kasa.

Na wiele tematów odpowiadasz, że to kosztuje.

Więc takie informacje, to również kasa. Zapewniam Cię,że od 1973roku trochę informacji można zebrać, w takim czasie równiez kilka kotłów się zrobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...koncowy użytkownik decyduje czy dany produkt mu pasuje czy nie, ale niech ten końcowy użytkownik wie o wszystkich plusach czy minusach danego kotła.co dla jednego jest upierdliwe nie znaczy ze dla drugiego będzie..a co dla drugiego jest dobre nie znaczy że to spodoba się Bobkowi_Budowniczemu :D

 

Z ust mi to wyjąłeś. Chyba Cię polubię, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się dzielisz wszystkimi doświadczeniami z pracy? Nie chciałeś podjechać na obiekt i zbadać porównawczo 2palników, bo to kasa.

Na wiele tematów odpowiadasz, że to kosztuje.

Więc takie informacje, to również kasa. Zapewniam Cię,że od 1973roku trochę informacji można zebrać, w takim czasie równiez kilka kotłów się zrobiło.

 

E tam. Zwyczajnie zmyślasz. Przecież je podajesz. Tyle tylko, że bez udowodnienia.

A ja dla Ciebie nic za darmo nie zrobię.

Nie chcę także od Ciebie tych danych. Mnie one niepotrzebne. Udowodnij innym niedowiarkom, że mówisz prawdę. Ja myślę, że zmyślasz. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Zwyczajnie zmyślasz. Przecież je podajesz. Tyle tylko, że bez udowodnienia.

A ja dla Ciebie nic za darmo nie zrobię.

Nie chcę także od Ciebie tych danych. Mnie one niepotrzebne. Udowodnij innym niedowiarkom, że mówisz prawdę. Ja myślę, że zmyślasz. I tyle.

 

A ja mam w nosie, co Ty myślisz, bo nie dla Ciebie to pisałem.

Nie musisz mi wierzyć, nie muszę też na siłę niczego udowadniać.

Podzieliłem się prawdziwymi wnioskami z lat działalności, opartymi na prawdziwych danych.

 

Jak ktoś ma odrobinę chęci i cierpliwości, to tego typu informacje znajdzie też na tym forum oraz kilku innych od różnych użytkowników różnych kotłów, różnych producentów.

Napisałem to po to, aby osoba myśląca o zakupie wiedziała jak do tej pory wyglądało to na rynku dla innych konstrukcji.

Można się nad tym zastanowić lub to olać.

 

Porównanie pracy palników nie miałeś robić dla mnie, tylko dla czytelników a to różnica.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nigdy nikomu nie wmawiałem, że statystycznie jakiś palnik jest lepszy od innego palnika. Więc nie mam co udowadniać.

 

To są właśnie Twoje metody rozwalania wątku, odwracania wszystkiego do góry nogami.

 

Pisałeś, że jestes bardzo ciekaw wyników pracy innych palników, pisałeś,że palnik brucer dobrze chodzi na niskich mocach.

Zaproponowałem zorganizowanie porównania na obiekcie, na tym samym kotle, tym samym opale. Powiedziałes wówczas,że to kosztuje...

 

Byłeś ciekaw wyników pancerpola, wkleiłem, to stwierdziłeś,że upłynęła wazność, chciałeś świeże, wkleiłem świeże, to nawet nie skomentowałeś.

 

Kończę na dzisiaj, bo znowu dyskusja zmierza w manowce. To co wazne, zostało rozmyte, jak zwykle podczas dyskusji z Tobą.

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...