Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To są właśnie Twoje metody rozwalania wątku, odwracania wszystkiego do góry nogami.

 

Pisałeś, że jestes bardzo ciekaw wyników pracy innych palników, pisałeś,że palnik brucer dobrze chodzi na niskich mocach.

Zaproponowałem zorganizowanie porównania na obiekcie, na tym samym kotle, tym samym opale. Powiedziałes wówczas,że to kosztuje...

 

Byłeś ciekaw wyników pancerpola, wkleiłem, to stwierdziłeś,że upłynęła wazność, chciałeś świeże, wkleiłem świeże, to nawet nie skomentowałeś.

 

Kończę na dzisiaj, bo znowu dyskusja zmierza w manowce. To co wazne, zostało rozmyte, jak zwykle podczas dyskusji z Tobą.

 

Dobranoc

 

Panowie dyskutujecie jak stare baby na bazarze. Lepiej zająć się kompetentną dyskusją na konkretny temat. Pojawił się wątek "dzikich producentów" więc ruszcie głowami jak udupić tych cwaniaków.Poruszyłem wątek sprawdzania jakości węgla więc ruszcie mózgownice jak nie dać się wykiwać cwaniakom z handlu zamiast tylko narzekać że was walą na jakości. Jest problem(albo nie jest) z konstrukcją wymiennika. Kol Jarecki ma jakieś spostrzeżenia, proszę wytłumaczyć posługując prawami fizyki dlaczego tak się dzieje. Dyskusja ma być na argumenty racjonalne a nie jakieś urojenia. Szkoda tylko czasu i energii na jałową dyskusję. I dziwi mnie to, że taką dyskusję prowadzą ludzie techniki, ścisłe umysły. Jeżeli chcecie aby wasza branża zawodowa mocno stała musicie skonsolidować swoje wysiłki twórcze inaczej będziemy mieć tu jakiegoś Niemca ze swoimi piecami. U mnie na Pomorzu zach. już się pojawił taki jeden ze swoim piecem zasypowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponieważ został ponownie wywołany temat kanałów w wymienniku kotła i wyższości jednych nad drugimi, załaczam cytat z innego Forum:

 

"Witam

 

Z tego co piszesz masz prawdopodobnie poprawne nastawy. Co do pyłu i czyszczenia kotła to warto czyścić w miarę dokładnie i jak najczęściej z zachowaniem zdrowego rozsądku, wydaje mi się że raz na tydzień wystarczy. Każdy kocioł badany jest pod kątem również emisji pyłu i zależy nam na tym aby była ona jak najniższa. W przypadku naszego wymiennika jest ona bardzo niska bo zostaje na częściach poziomych wymiennika. Niestety jest mankament w postaci konieczności czyszczenia, ale niestety nigdy nie ma ideału. Nasz kocioł ma układ poziomy i jest łatwy w czyszczeniu co jest niewątpliwie jego ogromną zaletą. Kotły z wymiennikiem pionowym zabrudzają się trudniej jednak też pył przykleja się do ścianek. Natomiast czyszczenie kotła w układzie pionowym to masakra połączona z koniecznością malowania bądź mycia kotłowni.

 

Pozdrawiam

Serwis Heiztechnik.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ został ponownie wywołany temat kanałów w wymienniku kotła i wyższości jednych nad drugimi, załaczam cytat z innego Forum:

 

"Witam

 

Z tego co piszesz masz prawdopodobnie poprawne nastawy. Co do pyłu i czyszczenia kotła to warto czyścić w miarę dokładnie i jak najczęściej z zachowaniem zdrowego rozsądku, wydaje mi się że raz na tydzień wystarczy. Każdy kocioł badany jest pod kątem również emisji pyłu i zależy nam na tym aby była ona jak najniższa. W przypadku naszego wymiennika jest ona bardzo niska bo zostaje na częściach poziomych wymiennika. Niestety jest mankament w postaci konieczności czyszczenia, ale niestety nigdy nie ma ideału. Nasz kocioł ma układ poziomy i jest łatwy w czyszczeniu co jest niewątpliwie jego ogromną zaletą. Kotły z wymiennikiem pionowym zabrudzają się trudniej jednak też pył przykleja się do ścianek. Natomiast czyszczenie kotła w układzie pionowym to masakra połączona z koniecznością malowania bądź mycia kotłowni.

 

Pozdrawiam

Serwis Heiztechnik.."

 

He he to pewnie napisał ktoś ,kto nie ma pieca z kanałami pionowymi.Ja miałem z poziomymi(zasypowy) 10 lat a teraz mam z pionowymi( z podajnikiem).Dla mnie wygodniejszy w czyszczeniu jest pionowy,zajmuje mi to raptem 5 min i ze śmiechu aż mnie brzuch rozbolał jak ktoś pisze o jakimś malowaniu sufitu a mam od pieca do sufitu zaledwie 80cm i jak czyszczę to wszystko zlatuje do wyczystki.Niech mi nikt nie mówi,że czyszcząc poziomy nie brudzi mu się przed piecem bo mu nie uwierzę.Z poziomymi nie muszę wycierać przed piecem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe, że woda w CWU będzie cieplejsza od wody w CO, np. zadana CO 45st, CWU 60st ?

Jeszcze nie mam wymiennika CWU, chciałbym mieć gorącą wodę użytkową a nie mam zapotrzebowania na gorącą wodę CO.

 

Jeżeli będzie priorytet CWU to o ile pamiętam sterownik będzie jechał na 60* CO żeby dogrzać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2 pomy C.O. i mieszającą, mi wystarcza w dobrze ocieplnym zbiorniku cwu temperatura taka jak C.O. Obieg cwu mam blisko kotła i zawsze jest szybciej dogrzewany, tem. 46 st jest wystarczająca. Mam baterię termostatyczną ustawioną na 40st i w takiej temperaturze biorę prysznic. Aaa i pompa C.O. cały czas pracuje i tym samym dogrzewa wodę bez przerw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że wodę użytkową powinno się utrzymywać w temp 60st, po to aby nie mogły w niej żyć jakieś groźne bakterie..nie pamiętam nazwy.

 

 

Co z tym moim spalaniem Panowie? Chyba trochę dużo ? Ludzie piszą że spalają po 12kg/dobę... jakoś nie chce mi się wierzyć porównując do mojego zużycia

 

Masz rację,ale ten zabieg wystarczy zrobić raz w tygodniu i na70* :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę popsuć kotła to oczywiste. Zresztą nie mogę mieć niższej temperatury zadanej niż 45st, pompa mieszająca pilnuje aby w kotle stale było 40st (co chyba też jest za mało).

Liczyłem jednak że spalę trochę mniej..że worek 25kg starczy na dobę. Moje kalkulacje okazały się błędne. Tona kosztuje mnie 660PLN (mam blisko producenta), gaz kosztował mnie w granicach 900PLN/ msc - teraz mam spieki i popiół z którym nie wiem co zrobić :)

Że też nie posłuchałem znajomego i zamiast eko nie kupiłem nowoczesnego gazowca :) No ale nic... jak to powiedział w/w znajomy ?..."płać i płacz" :D

 

Wejdź w ustawienia fabryczne i ustaw odpowiednie kw dla twojego kotła,co do bakterii to ona się rozwija dłużej niż 1 tydzień wiec raz w tygodniu wystarczy by wymarła(też to czytałem w innym wątku i pisało aby raz w tygodniu zagrzać do 70*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK minertu, raz w tygodniu popędzę kocioł i już. Sprawę CWU mamy już jasną. Dziękuję.

 

 

 

Tak zrobiłem już 2 razy, żadnych zmian. Wentylator nigdy nie schodzi poniżej 50% (wg. graficznego interfejsu na PC)

Właśnie wróciłem z kotłowni - kocioł stoi, przekroczył temperaturę zadaną o 5st i wszedł w stan podtrzymania.

Gdzieś, czytając ten wątek trafiłem na wypowiedź Pana Jareckiego o zaklejeniu szczelin w koronie dla zmniejszenia mocy.

Mam pionowe szczeliny tylko po dłuższych bokach - od strony drzwiczek 10 nacięć, głębiej 5 nacięć. Czy zaklejenie połowy z nich (matematycznie niemożliwe :D) da oczekiwany efekt, czyli zmniejszenie mocy?

 

Jak masz tylko nacięcia z 2 stron, to jak się dobrze dopala- nic więcej nie kombinuj.

 

Zaklejanie to tylko na jakieś większe zaburzenia dopalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę popsuć kotła to oczywiste. Zresztą nie mogę mieć niższej temperatury zadanej niż 45st, pompa mieszająca pilnuje aby w kotle stale było 40st (co chyba też jest za mało).

Liczyłem jednak że spalę trochę mniej..że worek 25kg starczy na dobę. Moje kalkulacje okazały się błędne. Tona kosztuje mnie 660PLN (mam blisko producenta), gaz kosztował mnie w granicach 900PLN/ msc - teraz mam spieki i popiół z którym nie wiem co zrobić :)

Że też nie posłuchałem znajomego i zamiast eko nie kupiłem nowoczesnego gazowca :) No ale nic... jak to powiedział w/w znajomy ?..."płać i płacz" :D

 

No właśnie.......kupiłbyś gazowy kocioł kondensacyjny za 6000 złotych to już naprawdę dobry.....i miałbyś te same koszty ( mniej więcej) - ale święty spokój forever......a tak to " płać, sprzątaj, rób i płacz .." rozbudowana wersja :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo -Po co to komentować, w kontekscie czego? Tu już była o tym rozmowa i szkoda do niej wracać. Kazdy ma swoje zdanie, a masakra to żaden argument tym bardziej ze ta firma robi z tego co wiem tylko kotły z poziomymi kanałami.

 

Nie wiem o co kaman w tym Twoim poście........szczególnie z tą masakrą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.......kupiłbyś gazowy kocioł kondensacyjny za 6000 złotych to już naprawdę dobry.....i miałbyś te same koszty ( mniej więcej) - ale święty spokój forever......a tak to " płać, sprzątaj, rób i płacz .." rozbudowana wersja :p

 

Ciekaw jestem ile na tym gazem byś pojechał,gdyby był aż tak ekonomiczny to nie mieli byśmy nikt z nas problemu z wyborem czym i jak grzać.Ja mam dom duży ok 220m2 do ogrzania ,pełny kosz(158kg) w mroźne dni(średnio-8 -10*) wystarcza na 4 dni teraz gdzieś 5,5 dnia,temp wewnętrzna 26*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.... w ciągu 10 dni spaliłem 14 worków po 25kg paliwa, czyli 350kg. To dużo ?

Przypomnę: ogrzewam 110m2 słabo ocieplonego, ale szczelnego od wiatru domu. Temperatura w domu 21,5st, w łazience 23st.

 

35kg na dobe przy takim metrażu i kotle 15 kw to dość dużo moim zdaniem, u mnie przy podobnym metrażu i słabo ocieplonym budynku wychodziło ok 28kg miału o nieznanych parametrach oczywiscie mówie przy tych mrozach i wiatrach jakie panowały ostatnio,teraz jak się ociepliło ok 23kg.

temp.w mieszkaniu min.22*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...