Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamawiam we wtorek Kocioł Weber Heiztechnik Reto Duo.Niestety opini na temat tego kotła znalazłem tyle co kot napłakał.Widziałem go jednak dzisiaj w sklepie i wydawał mi sie bardzo dobrze wykonany.sprzedawca też go chwalił.Do mnie przemówiła jakość i możliwość spalania kilku rodzajów paliwa,duży ruszt wodny.Jak będzie się sprawował ...zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilos nie kupiłeś jeszcze? Chcesz mnie odwiedzić? Wiozę żonkę do szpitala do Łodzi w poniedziałek, to możemy poimprezować ;) Przyjedź z jakimś towarem ;) Z pieca jestem zadowolony jak narazie. Do tej pory jeden alarm wysoka tem. spalin, ciekaw jestem ile bym spalił np. 24kw .

chce zobaczy Twoja maszyne bo mam niedaleko N.Duninów - Gostynin a wszystko dla dobra forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile na tym gazem byś pojechał,gdyby był aż tak ekonomiczny to nie mieli byśmy nikt z nas problemu z wyborem czym i jak grzać.Ja mam dom duży ok 220m2 do ogrzania ,pełny kosz(158kg) w mroźne dni(średnio-8 -10*) wystarcza na 4 dni teraz gdzieś 5,5 dnia,temp wewnętrzna 26*C

 

minertu...ja nie mam żadnego problemu poza jednym: nie mam gazociągu i mieć nie będę bo mieszkam na wsi i Państwu się nie opłaci dla wieśniaków ciągnąc nitki....gdyby była byłbym na innym Forum...... gaz ziemny w przypadku dobrze ocieplonego budynku wg mnie - i nie tylko jest to moje zdanie - jest porównywalny z kosztami ogrzewania węglem...a nawet niech będzie 10-15 % droższy to i tak bym się zdecydował.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci po cichu dobra radę....kliknij sobie na takiego goscia popatrz na jego posty.... jeżeli gość pisze TYLKO w wybranym przez siebie watku...np konkretne kotły,,,czy pompy ciepła czy chocby drzwi czy okna to zarejstrował sie tylko po to żeby reklamować swoj towar,ew zdyskredytowac konkurencje....ale ciiiiiiii nikomu nie mów ;)

tak ..tak ,wiem panowie ze co niektórzy zarejstrowali sie i udzielają sie tylko w jednym wątku.... bo maja takie hobby..ale od tego jest forum elektroda

 

Bobek.....nie mierz wszystkich jedną miarką......

Ja śledzą 4 wątki - najwięcej ten - i niczego nie reklamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilos nie kupiłeś jeszcze? Chcesz mnie odwiedzić? Wiozę żonkę do szpitala do Łodzi w poniedziałek, to możemy poimprezować ;) Przyjedź z jakimś towarem ;) Z pieca jestem zadowolony jak narazie. Do tej pory jeden alarm wysoka tem. spalin, ciekaw jestem ile bym spalił np. 24kw .

 

darase......to może zrobimy bibkę.. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe..:D

Gaz kosztowałby więcej, wiadomo. Ale bez roboty :p

Ogrzewałem gazem 12 lat. Muszę jednak stwierdzić że wygoda to nie wszystko.

Komfort cieplny w domu nie był taki jak teraz. Teraz mam stałą temperaturę przez całą dobę, na gazie w nocy obniżałem do 19st. Wiesz..wstajesz w nocy bo np chce się pić a tu zimno :cry:

Taniej trochę jest :yes:

 

Nie bierz tego do siebie...ale polak to taki dziwny człowiek jest...z gówna bata nie ukręcisz

Jak sie decydujesz na gaz to żeby mieć przezde wszystkim wygodę, a nie żeby przykręcać kurki i obniżać temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zyciu!!! grzej dom 22stopnie... pozniej zwieksz do 24st, myslisz ze zużycie pojdzie ci liniowo do góry?? oj przeliczyłbyś sie...

 

Teraz przy kotle zasypowym, mam w salonie i kuchni i na klatce schodowej ( jedna otwarta przestrzeń ) ok. 20-21 stopni i jakbym miał gaz też bym tak utrzymywał.....24 stopnie to dla murzynów chyba temperatura...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy kotle zasypowym, mam w salonie i kuchni i na klatce schodowej ( jedna otwarta przestrzeń ) ok. 20-21 stopni i jakbym miał gaz też bym tak utrzymywał.....24 stopnie to dla murzynów chyba temperatura...:)

 

Ja chyba jeszcze przyszły rok przejadę na eko - czekam aż mój brat się wprowadzi, bo ma kondens+bufor 500l+solary+większość podłogówka; koło 160m2 parterówka i 10cm styro na ścianie, ale narazie wygrzewa budynek do 13 stopni i mu wychodzi ok. 400zł przy ostatnim mroźniejszym miesiącu. Zobaczę zimą za 2 lata jak się wprowadzą i zaczną grzać normalnie... może też się zrobię wygodny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...