Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Karoka rozwozisz eko? Do Włocławka też?

 

JAk widzisz od jakiegoś czasu piszę o różnych eko groszkach. Jeszcze nie tak dawno wiedziałem że węgiel to jakiś czarny kamień który wrzucamy do pieca żeby było ciepło. Trochę zagłebiłem się w temat i nie jest to tak jak myślałem. Pracuję zawodowo i żeby troszkę dorobić zaczełem się bawić w tym temacie. Nie jest to dokładnie tak jak się wszystkim wydaje, że to takie kokosy, jeśli chcesz UCZCIWIE zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak trzeba przywieść to się przywiezie. Ale za nim zaczniesz mówić że drogo popatrz na strony firm kurierskich ile kroją za przesyłki paletowe. Każdemu się wydaje że sprzedający robią kokosy na opale ale sprawdzcie najpierw podstawowe koszty. Spróbujcie wysłać coś większego na palecie. Można zadzwonić i zapytać ile to kosztuje a to nie wszystkie koszty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że Retopal i Ogniwo Eko nie są z tej samej pary ? Czy jak to rozumieć ?

Nie żebym się nie zgadzał, jednak pytałem przed zakupem u producenta kotła czy to paliwo się nadaje (zgodnie z sugestią wypisaną tłustym drukiem na worku).

Nie piszę że twój kocioł jest g...o wart ale że jak dobre paliwo to i w gó nym kotle spalisz. Retopal to raczej średniej jakości paliwo ale ma też swoich zwolenników. Najlepiej przetestować kilka węgli, wybrać jedno paliwo u jednego dostawcy, jeden sterownik, i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 23.5 i też się nie pocę,dużo zależy od ilości tkanki tłuszczowej której u mnie brak :) [/quote

U mnie akurat tej tkanki jest dość ale u mojej żony już nie bardzo ale temp. już do zaakceptowania.

Darase odzyskałeś u mnie dużo, chociaż może masz to wiesz gdzie. Uczciwie przyznałeś że nie tylko kanały pionowe i że twój Ogniwo też spala więcej jak sytuacja tego wymaga. Myślałem że tylko ja takie gówno kupiłem że tak dużo eko pochłania. Cuda to tylko w Kanie Galilejskiej a ciepło mu się skąd brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi argumenty gościa który pisał post a który ty zacytowałeś.Ze czyszczenie wymiennika pionowego to masakra, to nie moje słowa tylko jego.

 

Ja mam w moim 25KW pionowe rury do czyszczenia i uwierzcie mi - 5 minut to nie zajmuje. Ale ja jak rozkręcę kocioł z górnych pokryw [co ok. 5 tygodni] to go drapię do blachy i wywalam z wyczystek bocznych. Wnętrze kotła co drugi dzień trochę skrobnę i tyle.

Zbiornik 112kg od środy wieczora pali i myślę, że jutro wieczorem to będzie koniec zbiornika. Za duży kocioł na takie pipczenie temperatury jak obecnie, do tego tempy GECO do sterowania. Na przyszły rok albo kupię OGNIKa albo zrobię sobie sam sterownik na mikroprocesorze ze sterowaniem przez sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić kocioł Ogniwo EKO plus 16 kW. Dobre opinie o poprzedniku – Ogniwo EKO – zadecydowały o tym wyborze. Ale właśnie, to były opinie o poprzedniku o nowej wersji jest bardzo mało w sieci. Wiem że jest w jakiś sposób zmodernizowany itd. ale…. to ma być mój pierwszy piec, a ja jestem zupełnie zielony w te klocki. Dom 170m2 (parter + poddasze zam.), podłogówki jakieś 50m2, zbiornik (ile litrów nie wiem jeszcze), jesteśmy raczej zimnolubni, w mieszkaniu 18 stopni a my biegamy w koszulkach. Palić chcę głównie ekogroszkiem + ew. miał. Czy da się w tym piecu palić np. jakieś zrzynki (drzewa zostało po budowie) troty? Czy trzeba zastosować jakiś dodatkowy ruszt? Potrzebuję opinii ludzi którzy posiadają ten piec i znają zalety jak i wady.

Po drodze były Defro, Klimosz, SAS – ostatecznie padło na Ogniwo. A może inna wersja Ogniwa?

Zdaję sobie sprawę, że nikt mi nie poda gotowej recepty i ostateczna decyzja należy do mnie, ale każda sugestia może mieć znaczenie. Bardzo proszę o konstruktywne porady i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w moim 25KW pionowe rury do czyszczenia i uwierzcie mi - 5 minut to nie zajmuje. Ale ja jak rozkręcę kocioł z górnych pokryw [co ok. 5 tygodni] to go drapię do blachy i wywalam z wyczystek bocznych. Wnętrze kotła co drugi dzień trochę skrobnę i tyle.

Zbiornik 112kg od środy wieczora pali i myślę, że jutro wieczorem to będzie koniec zbiornika. Za duży kocioł na takie pipczenie temperatury jak obecnie, do tego tempy GECO do sterowania. Na przyszły rok albo kupię OGNIKa albo zrobię sobie sam sterownik na mikroprocesorze ze sterowaniem przez sieć.

 

Zależy od budowy.MI zajmuje 5 min i jest ok.Tyle ze jest to panelowy wymiennik nie rurowy jak u Ciebie i ja czyszczę raz na 7-14 dni wiec nie ma co tam skrobać bo nie jest tego wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...