Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak BTW - ma ktoś tego EKO plusa?

 

Myślę że chodzi ci o jareta plus ? Jest to nic innego jak następna mieszanka węgli. Taki uszlachetniony jaret. Jaret jest eko o zerowej spiekalności ale i mało kaloryczny. Miesza się go np. z pieklorzem piekarskim, bytomskim z groszkiem chwałowickim. Obniża się w ten sposób spiekalność tych lepszych a mieszanka staje się bardziej kaloryczna. Jest to bardzo dobry sposób aby zutylizować jakiś gówniany groszek który masz nieszczęście czasem nabyć. Także plusa sam możesz sobie stworzyć. Możesz trafić na mieszankę z ruskim albo jeszcze z nie wiadomo z czym. Ale powinna być to mieszanka z tymi lepszymi eko.

Jak już pisałem że jak się komuś trafi taki że kocioł produkuje mu takie ładne, wielkie kalafiory to można domieszać dobrego czeskiego eko i też przestanie się spiekać, trzeba się jednak liczyć z tym że wzrośnie ilość sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będziemy dewastować, najwyżej spustoszenie będzie w barku. Ty piotrek nie możesz to będziesz robił za kierowcę. Hehehe.

 

Skoro lubicie podróżować - zapraszam do naszego instytutu. Barku tam wprawdzie nie będzie - ale inne ciekawe rzeczy mogą być. Możecie zobaczyć pracującego OGNIWO EKO PLUSa i sprawdzić jak wyglądają badania kotła "w laboratorium". Czy tak, jak je sobie wyobraża Jarecki, czy inaczej? Uprzedzając jego odpowiedź - powiem, że wyglądają trochę inaczej niż w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubicie podróżować - zapraszam do naszego instytutu. Barku tam wprawdzie nie będzie - ale inne ciekawe rzeczy mogą być. Możecie zobaczyć pracującego OGNIWO EKO PLUSa i sprawdzić jak wyglądają badania kotła "w laboratorium". Czy tak, jak je sobie wyobraża Jarecki, czy inaczej? Uprzedzając jego odpowiedź - powiem, że wyglądają trochę inaczej niż w Łodzi.

No w sumie to do Zabrza mam chyba 120 do 130km, to godzinka jazdy. Chętnie bym coś takiego zobaczył. Problem kiedy ? W soboty to chyba nie pracujecie ? A w tygodniu to nie ma szans. Chyba że na wakacjach się zgadamy w czasie urlopu i zjedziemy w kilku w jeden dzień żeby wam zamieszania co trochę nie robić. Myślę że więcej będzie ciekawskich. Bobek może podjechać do mnie, dalej pojedziemy razem, kilku chłopaków jest ze śląska widzę to też mają nie daleko.

Dziękujemy za zaproszenie panie Jacku, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Ile wcześniej trzeba by się zapowiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba wymyśliłem (może i plagiat ale co tam) co zrobić z deflektorem.

Wywalę go w diabły :D

Oglądałem foty Ogniwo EKO PLUS, tam zastosowali cegły dziurawki jako deflektor. Wykombinowałem że zrobię ramkę z nóżkami, które staną na podparciu dla rusztu awaryjnego, a na niej położę cegły dziurawki lub szamotki ( co lepsze? ).

Co o tym myślicie ?

 

 

PS: Potrzebuję wiedzieć jaka jest odległość cegieł od korony w EKO PLUSIE, bardzo proszę o info.

 

Nie zauważyłeś, że w środku tych cegieł jest kawał żeliwa o wielkości 1/2 cegły?

Jak nie chcesz deflektora żeliwnego - to na ruszcie żeliwnym zwyczajnie połóż dwie cegły, wszystko jedno jakie. Obie koło siebie w kwadracie, przysuniętym maksymalnie w stronę drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to do Zabrza mam chyba 120 do 130km, to godzinka jazdy. Chętnie bym coś takiego zobaczył. Problem kiedy ? W soboty to chyba nie pracujecie ? A w tygodniu to nie ma szans. Chyba że na wakacjach się zgadamy w czasie urlopu i zjedziemy w kilku w jeden dzień żeby wam zamieszania co trochę nie robić. Myślę że więcej będzie ciekawskich. Bobek może podjechać do mnie, dalej pojedziemy razem, kilku chłopaków jest ze śląska widzę to też mają nie daleko.

Dziękujemy za zaproszenie panie Jacku, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. Ile wcześniej trzeba by się zapowiedzieć ?

 

Pomyślę o sobocie. NIe ręczę, ale poczekajcie trochę - dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba wymyśliłem (może i plagiat ale co tam) co zrobić z deflektorem.

Wywalę go w diabły :D

Oglądałem foty Ogniwo EKO PLUS, tam zastosowali cegły dziurawki jako deflektor. Wykombinowałem że zrobię ramkę z nóżkami, które staną na podparciu dla rusztu awaryjnego, a na niej położę cegły dziurawki lub szamotki ( co lepsze? ).

Co o tym myślicie ?

 

 

PS: Potrzebuję wiedzieć jaka jest odległość cegieł od korony w EKO PLUSIE, bardzo proszę o info.

 

Trochę się spóźniłeś ,z cegłami za bardzo się nie zmieścisz ,ja ułożyłem nad samym deflektorem ruszt awaryjny i jest cacy :)

W wątku o brucerze i eCoalu zapodałem zdjęcie jak to wygląda.Zrób sobie ramkę na wysokość 15,5cm pasuje idealnie.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się tego wątku szukać.Tak to wygląda.

 

I jaki Ci to dało efekt?? Ja mam deflektor żeliwny a nad nim właśnie miejsce na te ruszta żeliwne, tyle, że one kurzą się pod stołkiem w kotłowni.

 

No i chyba masz je do góry nogami ułożone ?

Edytowane przez jack_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,są do góry nogami a efekt to dopalenie spalin no i w jakimś stopniu lepiej rozprowadza się ciepło w piecu (tak mi się wydaje).Spaliny się dopalają a to znaczy,że czyszczenie kotła będzie rzadsze.

Ruszta leżą na dwóch ramkach ,które nie są przyspawane do pieca ale oparte i nie na ciasno (szer 39cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...