Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej chodzi mi o kociołek Ogniwo EKO plus ;-D

 

Posiada ten kociołek kilka osób z tego forum , również ja jestem jego posiadaczem ale za dużo nikt na jego temat się nie wypowiada.

Moja rada jeżeli chcesz zakupić konkretnie eko plusa a nie spieszy się tobie to zaczekaj.Ja kombinowałem też z różnymi cegłami na ruszcie awaryjnym ale oprócz większego zabrudzenia scianek kotła sadzą nic pozytywnego nie zauważyłem,no może trochę temp.spalin była wyższa.Wkońcu zdecydowałem się na zakup solidnego deflektora i przykręciłem go do rusztu żeliwnego od spodu,nie na środku palnika tylko trochę bardziej przesunąłem na stronę przeciwną podajnika tym samym pali mi się prawie na środku palnika a scianki kotła są o wiele czystsze niż przy cegłach.A ogólnie do kotła nie można mieć zastrzeżeń jak dopracują program to powinno być idealnie,bo u mnie pracuje jakby na sterowaniu dwustanowym z kolei jak włączyłem na wersje z eko 15kw to wypalał dziure w palniku i dmuchawa chodziła jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kabla ethernet z rutera do kotłowni, ale planuję w najbliższym czasie.

 

Kocioł już jest na podtrzymaniu..popędził ostro:D Ale poczekajmy z 2 godzinki.

 

EKO ma zakres 6 -:- 15kW, EKO PLUS ma mieć od 3 -:- 16kW, może da się oszukać ? :D

 

To pewnie chwilowa reakcja na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze kabla ethernet z rutera do kotłowni, ale planuję w najbliższym czasie.

 

Kocioł już jest na podtrzymaniu..popędził ostro:D Ale poczekajmy z 2 godzinki.

 

EKO ma zakres 6 -:- 15kW, EKO PLUS ma mieć od 3 -:- 16kW, może da się oszukać ? :D

 

Tak jest napisane w folderach reklamowych w rzeczywistości to od to jest chyba dużo wyżej skoro się potrafi odstawiać nawet w tęgie mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo normalnie kładąc sa one wybrzuszone i musiały by być jakieś 2cm wyżej nad deflektorem i lepiej leżą na ramce z kątownika.Dodam od siebie,że nie wkładałem wszystkich,3 szt leżą obok pieca.

 

Wieczorem też poukładam, ale też muszę do góry nogami bo mam taką konstrukcję, że deflektor jest przyspawany do jednego rusztu, więc kątownik jest fabryczny i spełnia właśnie zadanie podpór dla rusztów awaryjnych.

Zobaczymy co będzie z tego za efekt. Też mam wrażenie, że spaliny słabo się kręcą na deflektorze i szybko uciekają z komory spalania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubicie podróżować - zapraszam do naszego instytutu. Barku tam wprawdzie nie będzie - ale inne ciekawe rzeczy mogą być. Możecie zobaczyć pracującego OGNIWO EKO PLUSa i sprawdzić jak wyglądają badania kotła "w laboratorium". Czy tak, jak je sobie wyobraża Jarecki, czy inaczej? Uprzedzając jego odpowiedź - powiem, że wyglądają trochę inaczej niż w Łodzi.

 

Żeby było co porównać, to należy w następnej kolejności wybrać się do Łodzi, aby mieć przegląd....

W Łodzi w jednym czasie mogą być badane 4kotły na paliwa stałe, kocioł na olej lub gaz oraz kominek.

Wcześniej (przed wejściem Polski do Unii wszyscy zagraniczni producenci, którzy chcieli sprzedawac kotły w Polsce musieli przeprowadzać tam badania)

 

 

Myślę jednak,że takie zaproszenia na zwiedzanie jest bardzo ciekawe.s

Swoją drogą zaczynam się dziwić, że dyskusje o palniku brucer przenieśliśmy na ten wątek.

 

Verb, ja takich kłopotów przy retopalu nie miałem, może palisz wilgotnym?

Mi takich kalafiorów nie robił

 

Wklejam fotkę z obiektu w Pleszewie, kocioł pracuje na grawitacji (bez pomp) na sterowniku RT09pid, opalany był akurat retopalem. Palnik wsadzony jest w wymiennik 3m2pow.grzewczej, przerobiony z kotła zasypowego typu SEKOM-GK, wycięte zostały ruszta, dodane mocowania pod ruszt żeliwny. Ogrzewane jest starsze budownictwo ok.180m2, stara instalacja z duża ilością wody.

Ekoenergia duża palenie.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicząc w projekcie klaster kotlarski mieliśmy przyjemnośc zwiedzać UDT Poznań, Laboratorium Politechniki Poznańskiej, była chyba też wizyta w Zabrzu.

 

Były wizyty studialne także w Austrii, gdzie istnieje klaster podobny do naszego.

 

To jednak dla branży, uważam,że otwarcie instytutu dla osób prywatnych to świetna sprawa.

 

Polecam tez odwiedzenie parku technologicznego politechniki bodajże Gliwickiej, mają tam maszyny z którymi od czasu do czasu pracuję i to jest prawdziwy high-tech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze takie zproszenie do instytutu to gratka, chociaz mam ok 350km do zabrza i nie jestem w jakikolwiek sposób zwiazany z branza ,chetnie bym pojechał, i zobaczył na własne oczy sposób testowania,aparaturę kontrolno pomiarową, na jakim opale testuje się kotły, nieczęsto sie zdarza żeby człowiek z ulicy wszedł i zobaczył na własne oczy takie coś, to nie są targi, ze każdy producent chwali swoj towar a o niewygodnych rzeczach sie zapomina...pewnie zawijan chwalił by swojego brucera ew ogniwo no, ale trudno- coś za coś (hehe nie mogłem się powstrzymac :)należy takze pochwalic zawijana za chęć pokazania nam instytutu, sposobu wykonywania badań, i poświęcenie czasu wolnego,,, zostaje logistyka, proponuje date 12 marzec 2011 godzina do wyboru przez zawijana...starczy ci zawijan czasu żeby ustalic logistyke?? posprzątac te butelki,opakowania po pizzy, czy hamburgerach?? ;) aaa obiad pewnie sponsoruje ogniwo biecz :) :D

 

Nie bądź pazerny. Jeszcze ci się obiad marzy. Kiedy koledze będzie pasowało, mi najlepiej odpowiada sobota bo mam wolne, w tygodniu cały czas tyram. Jak coś będzie wiadomo to przedzwonię do Suspensera jeśli Zawijan nie ma nic przeciw. Na pewno też by chciał jechać. Moglibyśmy w trójkę jechać jednym autkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, opał jest wilgotny (taki pakują w worki i tłumaczą, że "dmuchawa nie zdąży wysuszyć").

Staram się go suszyć na bieżąco w wiaderkach postawionych na kotle, ale efekt jest mierny.

 

Jak masz trochę miejsca to podłóż sobie jakiś kawałek plandeki, foli albo czegoś takiego i rozsyp eko żeby było cienko. Za dwa dni powinno być suchutkie. Kuzyn kupił też taki mokry i tak suszył. Więcej roboty ale...

Na przyszłość bierz latem albo z takiego źródła gdzie jest suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, pracuje dwustanowo.

Chyba się już nic nie zmieni - parametry się nie zmieniają.. Poczekam jeszcze trochę potem wrzucę wykres graficzny pracy.

 

To akurat dla takich spieków może okazać się korzystne. Popracuj tak około doby, będziesz widział, czy spieki i popiół będą lepiej wyglądać.

 

Co do opału - masz miejsce na małą paletkę? Wówczas pod paletkę jakaś płachta, na palecie podziurkowana folia i rozsypać na to węgiel, powinien szybciej doschnąć (przepływ powietrza z dołu oraz z góry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, pracuje dwustanowo.

Chyba się już nic nie zmieni - parametry się nie zmieniają.. Poczekam jeszcze trochę potem wrzucę wykres graficzny pracy.

 

Jedyny plus takiej pracy to że o dobe dłużej wtrzymuje na jednym zasypie w porównaniu z wersją dla 15kw tak jest w moim przypadku i dmuchawa chodzi na minimalnych obrotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi akurat wyszło na rt09pid, tam szerokie menu serwisowe pozwala mi na testowanie różnych zachowań pracy sterownika w stosunku do wyglądu paleniska i popiołu na danym paliwie i obiekcie.

Zadanie takich granic, że kocioł wpada w podtrzymanie (praca z lekkim nadmiarem mocy) powoduje,że po dojściu do temp. i zatrzymaniu pracy opał samoczynnie się łagodnie dopala. Troche większy błąd temperaturowy, ale na to można machnąć ręką, to tylko węgiel.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi akurat wyszło na rt09pid, tam szerokie menu serwisowe pozwala mi na testowanie różnych zachowań pracy sterownika w stosunku do wyglądu paleniska i popiołu na danym paliwie i obiekcie.

Zadanie takich granic, że kocioł wpada w podtrzymanie (praca z lekkim nadmiarem mocy) powoduje,że po dojściu do temp. i zatrzymaniu pracy opał samoczynnie się łagodnie dopala. Troche większy błąd temperaturowy, ale na to można machnąć ręką, to tylko węgiel.

 

Temperatura na kotle nigdy nie spada poniżej zadanej,troche bardziej niepokojąca jest niska temp.spalin która wacha się w granicach 60-90* co może niekorzstnie się odbić w dłuższej perspektywie czasu na samym kotle,ale ekspertem nie jestem w tej dziedzinie więc czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było co porównać, to należy w następnej kolejności wybrać się do Łodzi, aby mieć przegląd....

W Łodzi w jednym czasie mogą być badane 4kotły na paliwa stałe, kocioł na olej lub gaz oraz kominek.

Wcześniej (przed wejściem Polski do Unii wszyscy zagraniczni producenci, którzy chcieli sprzedawac kotły w Polsce musieli przeprowadzać tam badania)

 

Ja napisałem tylko, że "wyglądają trochę inaczej niż w Łodzi". Nic więcej. Czegoś Ty się tam doczytał?

 

A jeszcze Cię zapytam: Czy wiesz, jakie to były badania (dla tych zagranicznych)? Tzn. co badano?

Napisz proszę, ale możliwie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...