Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To prawda, opał jest wilgotny (taki pakują w worki i tłumaczą, że "dmuchawa nie zdąży wysuszyć").

Staram się go suszyć na bieżąco w wiaderkach postawionych na kotle, ale efekt jest mierny.

 

Ja przesypuje w worki jutowe i stawiam po przeciwnej stronie zasobnika przy tej zaślepce. po 3 dobach jest suchy jak pieprz, trzeba tylko te worki czasem obrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze takie zproszenie do instytutu to gratka

 

Powiem krótko - naprawdę warto. Zobaczycie, co to jest laboratorium technologiczne.

Ustalcie najpierw w miarę szybko datę między sobą i podajcie ilość osób. Muszę to uformalnić.

12 marca może być. Godzina - jak najwcześniejsza, bo dobrze byłoby pokazać Wam jakiś eksperyment, a nie tylko samo laboratorium.

A Ty Bobek uważaj - jestem w wadze +105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicząc w projekcie klaster kotlarski mieliśmy przyjemnośc zwiedzać UDT Poznań, Laboratorium Politechniki Poznańskiej, była chyba też wizyta w Zabrzu.

Były wizyty studialne także w Austrii, gdzie istnieje klaster podobny do naszego.

To jednak dla branży, uważam,że otwarcie instytutu dla osób prywatnych to świetna sprawa.

Polecam tez odwiedzenie parku technologicznego politechniki bodajże Gliwickiej, mają tam maszyny z którymi od czasu do czasu pracuję i to jest prawdziwy high-tech.

 

Jarecki

Ty zawsze masz wszystko najlepsze. Wiem o tym.

Ale możesz też przyjechać. Może coś udoskonalisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaimonowałes mi.. teraz po zimie to jestesmy jedna waga....

 

Pod dział ogrzewania mozna by zrobic liste i powiedzmy prowadzić do czwartku....widziałbys liste na bieżąco.

 

Nie znam się na tym. Róbcie jak chcecie, bylem jak najszybciej znał maksymalną liczbę osób i uzgodnioną datę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wykres ma być ładny, czy może użytkownik zadowolony ? :)

 

Myśle że i jedno i drugie aczkolwiek wykresik o czymś swiadczy .U mnie dmuchawa chodzi cały czas na 40%

 

zawijan co sądzisz o tak niskiej temp. spalin w przedziale 60-90* czy to może się niekorzystnie odbić na samym kociołku w przyszłości?

Edytowane przez r0berto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki

Ty zawsze masz wszystko najlepsze. Wiem o tym.

Ale możesz też przyjechać. Może coś udoskonalisz?

 

Nie przesadzaj.

Polecam jednak, jak tylko będziesz miał chwilę, odwiedzenie parku technologicznego politechniki Gliwickiej.

 

Pomyślę nad zaproszeniem, na ten rok planujemy wykonanie badania kolejnego kotła ok.18-20kW, można zatem na żywo porozmawiać.

 

Wkleję czym się zajmuję przy okazji... jako odskocznia od tej branży, chociaż pewne operacje związane z ogrzewnictwem można na tych maszynach przeprowadzić.

Mogę wkleić filmik obróbki detalu ćwiczeniowego, jak kogoś to interesuje.

HSC Center Geretsried.JPG

HSC Center Geretsried2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że i jedno i drugie aczkolwiek wykresik o czymś swiadczy .U mnie dmuchawa chodzi cały czas na 40%

 

zawijan co sądzisz o tak niskiej temp. spalin w przedziale 60-90* czy to może się niekorzystnie odbić na samym kociołku w przyszłości?

 

Jak kocioł idzie Tobie w przedmuch to tak naprawdę urywa się palenie, także nie dziwne,że temp. spalin spada.

To problemem samym w sobie nie jest, pytanie jak długo się tak nisko utrzymuje (okresowo z całą pewnością sterownik, dmuchawa, podajnik ruszają podnosząc t.spalin)

 

Sygnałem,że coś jest nie tak będą skropliny wody, w wymienniku pionowym na dole kanału pionowego, możesz też zaobserwować kropelki w czopuchu.

Świeży kocioł jak się pierwszy raz odpala ulega zjawisku pocenia, dla kanałów pionowych woda może się wylewać dolną wyczystką kanału pionowego.

To może trwać do 2dni. Gorzej jak takie pocenia ma miejsce przez kiszenie kotła (to już świadczy od dobraniu za dużej mocy kotła w stosunku do zapotrzebowania budynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kocioł idzie Tobie w przedmuch to tak naprawdę urywa się palenie, także nie dziwne,że temp. spalin spada.

To problemem samym w sobie nie jest, pytanie jak długo się tak nisko utrzymuje (okresowo z całą pewnością sterownik, dmuchawa, podajnik ruszają podnosząc t.spalin)

 

Sygnałem,że coś jest nie tak będą skropliny wody, w wymienniku pionowym na dole kanału pionowego, możesz też zaobserwować kropelki w czopuchu.

Świeży kocioł jak się pierwszy raz odpala ulega zjawisku pocenia, dla kanałów pionowych woda może się wylewać dolną wyczystką kanału pionowego.

To może trwać do 2dni. Gorzej jak takie pocenia ma miejsce przez kiszenie kotła (to już świadczy od dobraniu za dużej mocy kotła w stosunku do zapotrzebowania budynku)

Na dole kanałów to się za bardzo nie przyglądałem ale w czopuchu suchutko po czyszczeniu również wyciągam sam suchy pył,moim zdaniem to nie jest raczej nieodpowiedni dobór kotła tylko złe prowadzenie czyli nie dopracowane oprogramowanie.Ale być może się myle i masz racje że zbyt duży kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...