Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mi chodzi tylko o powstawanie tych kropelek i bardzo długie postoje podczas takiej pogody ok.0st.C, jak masz suchutko, to wszystko jest oki

Jak Ci wpada w podtrzymanie tylko na chwilę, to bym się wielce tym nie przejmował.

 

U mnie Ognik też wchodzi w podtrzymanie na kilka minut. Na zwykłym sterowniku stał nawet po 40min i nie było żadnych wypocin. Latem podgrzewał się mocniej raz na parę godzin a cały czas był w podtrzymaniu, co chyba 9min na 15s włączała się dmuchawa. Nie przeżywajcie za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skropliny to tylko w podajniku zauważyłem mimo sypania suchego miału

 

Zasobnik powinien być szczelny. Widocznie miał nie był aż tak suchy żeby nie zaparować szczelnego pojemnika. Eko groszek jest większej frakcji to trochę powietrza przez niego przechodzi a miał jest zbity i jego nic nie przewieje. Ja sobie to tak tłumaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ognik też wchodzi w podtrzymanie na kilka minut. Na zwykłym sterowniku stał nawet po 40min i nie było żadnych wypocin. Latem podgrzewał się mocniej raz na parę godzin a cały czas był w podtrzymaniu, co chyba 9min na 15s włączała się dmuchawa. Nie przeżywajcie za bardzo.

 

Nie przeżywamy tylko jako świeży użytkownicy kotłów z podajnikiem chcemy się dowiedzieć tego i owego ,chyba wkońcu forum do tego służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestój u mnie trwa średnio 12 minut.

Czemu podajnik się nagrzewa coraz bardziej ? Chyba odpuszczę, pożar to ostatnia rzecz jakiej bym chciał.

 

tzn ile ma stopni?

podgrzewa Ci się, bo jest żar na palniku, nie pracuje dmuchawa, to też nic nie chłodzi a żeliwo po nagrzaniu dość sporo ciepła oddaje.

Jak palenisko się zapada i żar cofa, tzn, że coś jest nie tyt.

 

sterownik powinien mieć zabezpieczenie, np. ognik ma aktywny czujnik kosza, jak zbliża się do t.alarmu 70st.C, skraca przerwy między dawkami, aby podnieść palenisko i nie doprowadzić do stanu alarmowego, inne sterowniki maja alarm dwustanowy, tj. 70st.C- alarm i wypychamy przez czas alarmowy np.5minut, aby uniknąć pożaru, dmuchawa w tym wypadku na oFF, aktywna praca pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestój u mnie trwa średnio 12 minut.

Czemu podajnik się nagrzewa coraz bardziej ? Chyba odpuszczę, pożar to ostatnia rzecz jakiej bym chciał.

 

Dla ciebie kolego medal za poczucie humoru,nagrzewa się dlatego że w postoju nie chodzi dmuchawa a żar jest w palniku i przy okazji nagrzewa podajnik.

To moja teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestój u mnie trwa średnio 12 minut.

Czemu podajnik się nagrzewa coraz bardziej ? Chyba odpuszczę, pożar to ostatnia rzecz jakiej bym chciał.

 

Nie odpuszczaj,podajnik się nagrzewa bo piec przechodzi w przestoje i wyłącza się dmuchawa więc nie ma co tego ciepła z palnika wydmuchać więc się nagrzewa.Podaj jaką masz temp w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeżywamy tylko jako świeży użytkownicy kotłów z podajnikiem chcemy się dowiedzieć tego i owego ,chyba wkońcu forum do tego służy

 

Jak najbardziej forum to jest to miejsce a ja prosty chłop, prosto piszę a nie wszystko co tu jest pisane trzeba brać aż tak mocno do serca. Jakbyś swój kociołek mulił przez długi czas temp. 40 stopni to możesz się czegoś obawiać za kilka lat. Ja tam przezornie latem mam 60, a zimą 62. Są użytkownicy którzy jadą na 52, 55 i też to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe obroty dmuchawy -większa temp na podajniku,im te obroty zaczną się podnosić tym temp podajnika zacznie spadać,ale nie zawsze tak tez się dzieje bo wystarczy,że spadnie zapotrzebowanie na moc i będzie sobie tylko pykał to i żaru będzie mniej.

 

W mojej kotłowni jest taka sama temp jak u Ciebie.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała wcześniej 28st stale, teraz już doszła do 48st. Skoro jest czujnik to może da sobie z tym radę ? Sprawdziłem, czujnik jest ustawiony na 100st.

Żar wydaje się być wyżej niż przedtem, ale może się pali głęboko ?

 

Jak żar jest wysoko, to temp. jest wyższa tylko z powodu postoju dmuchawy, nic w tym czasie żeliwa nie chłodzi.

W brucerze powietrze idzie tylko górą podajnika, nie omywa ślimaka na około, a stojąc.... to wszystko jeszcze bardziej się nagrzewa....

 

Na palniku temp. dość wysoka, żeliwo od tego się nagrzewa i ciepło idzie w stronę kosza.

Jak nie ma temp. w pobliżu 70st.C, to jest oki.

Jak masz jednak obawy i nie będziesz mógł spać w nocy, to przełącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na poważnie: zauważyłem, że często płomienie omijają deflektor (spieki potrafią kierować strumień w różne strony ale chyba nigdy do góry :p).

Chcę dać dorobić o większej średnicy, ze stali o grubości 22mm. Co Panowie na to ?

 

Aha... czy w EKO da się zrobić deflektor ceramiczny ? Jakieś cegły czy coś jak w EKO PLUS ?

 

Czy to wątek o Ogniwie Eko ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz zamontowane 2 pompy jak TY, czyli CO i mieszającą, na CWU będzie trzecia.

W lecie nie grzejesz CWU z kotła, czy masz zawory którymi odcinasz grzejniki?

 

Czy możecie wyjaśnić co ta dyskusja ma wspólnego z tematem wątku ?

 

Zapomnieliście o wątku nt Waszych kotłów ?

Podać Wam link ?

 

Proszę:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal/page115

 

Co do tematów nie dotyczących rankingu jest też osobny wątek:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!/page212

 

Ja już nie nadążam czytać tych wszystkich offtopów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he to pewnie napisał ktoś ,kto nie ma pieca z kanałami pionowymi.Ja miałem z poziomymi(zasypowy) 10 lat a teraz mam z pionowymi( z podajnikiem).Dla mnie wygodniejszy w czyszczeniu jest pionowy,zajmuje mi to raptem 5 min i ze śmiechu aż mnie brzuch rozbolał jak ktoś pisze o jakimś malowaniu sufitu a mam od pieca do sufitu zaledwie 80cm i jak czyszczę to wszystko zlatuje do wyczystki.Niech mi nikt nie mówi,że czyszcząc poziomy nie brudzi mu się przed piecem bo mu nie uwierzę.Z poziomymi nie muszę wycierać przed piecem :p

 

Wrzuć filmik i pokaż czyszczenie wymiennika w 5 minut.

 

Obejrzyj mój i zobacz czy przed kotłem podłoga się brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidować wszystkie ulgi, wprowadzić jeden, niższy, ale obowiązujący wszystkich VAT i banda urzędników może iść do domu a rynek sam się uczciwie wyreguluje. Te wszystkie ulgi, odpisy to tylko dla cwaniaków i kombinatorów.

.

 

Lepszy byłby podatek obrotowy, uzdrowiłoby to wszystkie branże - kiedyś już jeden polityk o nim głośno mówił za co sfingowano na niego aferę i już nikt takich "głupich" pomysłów nie przedstawia.

 

Ja offtop to offtop - może porozmawiamy tez o polityce itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...