Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ależ jesteście uparci z tym czasem czyszczenia wymienników, Budowniczy bardzo ładnie skwitował całą sprawę że to kwestia osobista każdego co mu bardziej odpowiada a tu niekończąca się opowieść. To tak jak udowadnianie fanom samochodów niemieckich że auta francuskie są lepsze a co najmniej równe, po prostu się nie da.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wyczystka górna ma jedną wadę, zamiast "włazu" powinny być tam drzwiczki i wtedy stawiałbym na równi trudność w obsłudze czyszczenia kanałów.

Tak czy siak czas czyszczenia jest zbliżony,jedyna uciążliwość o ile można tak to nazwać to odkręcanie tych motylków przy ,,włazie'' jak to nazwałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczystka górna ma jedną wadę, zamiast "włazu" powinny być tam drzwiczki i wtedy stawiałbym na równi trudność w obsłudze czyszczenia kanałów.

 

U mnie w Ponarze nie ma włazu tylko od razu ocieplone drzwiczki tylko że na motylki a nie zawias. W lato planuję dospawać zawiasy i rączkę, nie będzie z tym problemu bo są takie same jak drzwiczki z przodu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto zaczął wklejać linki? Chyba nie ja :) Jeżeli Ktoś wybiera piec tylko ze względu na kanały pionowe lub poziome to jest laikiem i naprawdę może źle wybrać, liczy się również sterownik, palnik, wielkość kosza, ilość wody, gwarancja, łatwość obsługi, montaż we własnym zakresie, bezawaryjność i takie inne jak np. kolor pieca ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a czym się kierowaliście przy wyborze swojego kotła? jestem ciekawy jakie sprawy są dla Was priorytetowe.

 

Dla mnie fundamentalna sprawa to palnik którym można palić miał węglowy i druga sprawa to sterownik bo lubię bajery:) To były dla mnie dwie najważniejsze sprawy przy wyborze.

Edytowane przez Slaveta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie czyszczenie kanałów pionowych trwa dłużej.

Coś na ten temat kilka razy pisał już kolega jack (rury pionowe)

 

Ile dłużej - zależy od wymiennika.

 

Suspenser wklejał już filmy, Budowniczy wklejał zdjęcia, możemy to powtórzyć.

Budowniczy wklej fotki czyszczenia, suspenser powtórz link do filmiku.

Karoka, machnij tez fotki jak czyścisz swoje kanały.

Będzie fajny przegląd.

 

Po takiej powtórce będzie można się ponownie zastanowić nad tym, co zajmuje dłużej czasu.

Ktoś z Was wklejał zdjęcia czyszczenia ogniwa, powtórzcie to pod wpisem suspensera i budowniczego, wówczas każda osoba postronna sama oceni, co jest szybsze i łatwiejsze.

 

Czy Wy kupujecie kotły po to, żeby bić rekordy czyszczenia, czy może po to, żeby dobrze grzały?

Zaczynam się już w tym gubić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a swoja drogą pytanie do jareckiego i zawijana ile w % produkuje się kotłów z wymiennikami pionowymi a ile z poziomymi?

 

Specjalistą od statystyki kotłów jest Jarecki. Wykręcam się od tej odpowiedzi.

Powiem jednak co innego - i to bardzo ostro.

Te kotły retortowe, które mają wymienniki z kanałami poziomymi, powstały w przeważającej ilości przypadków przez prostą adaptację kotłów zasypowych. Przeważająca większość producentów kotłów nie potrafi prawidłowo zaprojektować nowego kotła, stąd taka przewaga kotłów z kanałami poziomymi, bo taka była przewaga poziomych w kotłach zasypowych. Tak sądzę. Mogę się jednak mylić. Wtedy Jarecki mnie wyprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedłeś i opieprzasz że nie na temat.

 

Temat jest cudny: RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK. No super. To co mam napisać? Ogniwo EKO NR1 ? Bo tylko taki mam. Pisać że inne są złe, skoro widziałem niektóre tylko w sklepie? Wchodząc pierwszy raz wyobrażałem sobie że zobaczę listę TOP 10, na szczęście jest inaczej.

 

Kocioł wybrałem między innymi dzięki temu tematowi. Lidzie piszą o wadach, zaletach, ktoś zapyta o to o tamto i się rozjaśnia.

Pisałem w innym temacie o opał i co? I nic. Pisze kilku ludzi między sobą , pewnie nawet nie zauważyli posta. A tu jest ruch i chętni do pomocy.

 

To tyle.

 

Pisz o tym kotle, który znasz, ale nie o pompach, bojlerach, opale itd. bo zrobił się taki bałagan, że jak wejdzie tu ktoś nowy to będzie musiał przeczytać kilkadziesiąt stron, żeby wyłuskać które z kotłów i dlaczego poszczególni użytkownicy uznali za najlepsze i warte polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...