Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i popatrz. Czy nowoczesny znaczy to samo co stary?

 

Życie potrafi zaskakiwać, i pewno każdy z nas niejednokrotnie doszedł do wniosku - jak śpiewała Maryla - "ale to już było"

Jeśli chodzi o mój kocioł, to jest on z 1997 roku i wcale nie jest technologicznie stary. Jest kotłem dolnego spalania, badanym przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Gospodarki Energetycznej w Warszawie. Jego sprawność cieplna wynosi 75 % wg DTR. Blachy po stronie spalin 5 mm, a po stronie wody 4 mm. Ruszt żeliwny. Ma ceramikę i ocieplenie. Kanały wymiennika pionowe. Ma niebieski kolorek :)

Ale tak jak wszystko się zużył...

Czy więc różni się konstrukcyjnie od aktualnie produkowanych kotłów ??? - chyba tylko szczegółami....... A jak go oglądał hydraulik to powiedział "panie, teraz z takich materiałów się już nie robi kotłów". Nie wiem czy tak faktycznie jest czy to jakaś tęskonta hydraulika za dawnymi czasami :p

A ponieważ zazdroszczę innym umieszczania fotek swoich ekstra hiper super kotłów..... ;) to ja też swojego grata zademonstruje

 

http://img823.imageshack.us/i/30846837.jpg/

http://img4.imageshack.us/img4/2844/10012392.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/5766/92520598.jpg

http://img837.imageshack.us/img837/4613/popiol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A teraz coś osobistego.

Nie jestem człowiekiem z branży kotlarskiej, stąd mój ogląd i opinia o niej różni się pod wieloma względami od ludzi takich jak np. Jarecki, który w tej branży wyrastał i z niej czerpał swoją wiedzę zawodową.

 

Nie wyrastałem w tej branży, mam do niej spory dystans. Nie rozumiem z tego powodu zawiści branży kotlarskiej względem siebie, zamiast kooperowac w wielu kwestiach, lepiej się wzajemnie niszczyć, nigdy tego nie zrozumiem. Pochodzę z zach-pom, podobnie jak pomorzanin.

...oraz osobiste kierowanie pracami nad stworzeniem inteligentnego systemu regulacji procesu spalania paliw stałych w kotle małej mocy dla ogrzewnictwa indywidualnego, który w listopadzie 2009r. został wyróżniony złotym medalem na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii BRUSSELS INNOVA w Brukseli (tak – to ten system z Brucerem i eCoalem). W zeszłym roku zostałem przez Premiera RP wyróżniony Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Wynalazczości” (za dokonania wynalazcze, nie za pracę urzędniczą).

Wszystko pięknie, tylko na zwrócenie uwagi,że brucer nie spala dobrze na małych mocach reagujesz histerycznie.

Zwracam uwagę,że nie chodzi o samą dmuchawę, podobnie twierdzi też m.in. Elster, który także nad tym problemem pracuje. Identyczna opinię ma trochę więcej firm.

 

Dlaczego to wszystko piszę? Są dwa powody.

 

Pierwszy powód.

Jest na tym forum grono ludzi, którym jakby się wydawało, że ja swoją wiedzę zbierałem na podwórkach i przy tablicy w szkółce. Toteż im – praktykom, którzy od kilkunastu lat (niektórzy nawet więcej) gapią się w swoje kotły – nie mam co podskakiwać. Mam stulić uszy po sobie, bo jestem tylko jakimś przygłupim naukowcem, w dodatku z laboratorium, który nie widział prawdziwego urządzenia grzewczego. O przepraszam – widział w laboratorium, ale się na nich nie zna. No bo przecież nie gapił się na nie przez kilkanaście lat – jak oni. Temu gronu chcę swoim wpisem powiedzieć… Domyślacie się chyba, co chcę im powiedzieć.

 

Zwracanie uwagi z praktyki ma pomóc w rozwiązaniu problemu, słyszałeś kiedyś o współpracy nauki z praktyką?

Tymczasem zamiast się nad danym problemem pochylić, rozpoczynasz dysputy i kłótnie negując występowanie danych zjawisk. W dodatku podważasz doświadczenie i wiedzę swoich rozmówców, którzy mają inne zdanie w danej kwestii.

 

 

Jest też grono osób, które uważają, że się nadmiernie wymądrzam, bo nie tłumaczę im czegoś tak, żeby to zrozumieli, a oni chcą zrozumieć. A czy rozumiecie wszystko, co Was otacza? Przecież nie. Ja też nie rozumiem wszystkiego. Jest wiele rzeczy w obszarze Waszych kociołków, których nie zrozumiecie bez odpowiedniego przygotowania teoretycznego. Ja Was tego nie nauczę w kilku wpisach. Musielibyście przejść tę całą drogę, którą ja przeszedłem. Więc nie boczcie się na mnie, tylko czasem po prostu posłuchajcie i uwierzcie temu co piszę. Ja naprawdę nie mam potrzeby udawać mądrzejszego niż jestem, aby podnieść swoje ego. A Wam chcę po prostu pomóc.

Wierzę Tobie, w tematach, w których masz rację, zwracam uwagę w tych, gdzie Twoja teoria rozmija się z rzeczywistością.

 

Drugi powód. Tak przy okazji.

Od kilku miesięcy pełnię funkcję pełnomocnika dyrektora instytutu ds. strategii badań naukowych i prac rozwojowych, co bardzo poważnie ogranicza mi czas, który mógłbym poświęcić aktywności na tym forum i na naszym blogu (są to jedyne miejsca, gdzie można mnie znaleźć). W związku z tym muszę zmienić formułę swoich kontaktów z Wami. Jak to będzie wyglądać? Sam jeszcze nie wiem. Ale skoro zacząłem – to muszę kontynuować. Tym bardziej, że mamy jeszcze w głowie pomysł na nowoczesny kocioł bezpodajnikowy, który chyba niedługo zmaterializujemy.

 

Mam nadzieję,że nie oparty na tych modelach litewskich? m.in. osławiona stuprova.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko pięknie, tylko na zwrócenie uwagi,że brucer nie spala dobrze na małych mocach reagujesz histerycznie.

Zwracam uwagę,że nie chodzi o samą dmuchawę, podobnie twierdzi też m.in. Elster, który także nad tym problemem pracuje. Identyczna opinię ma trochę więcej firm.

 

2. Zwracanie uwagi z praktyki ma pomóc w rozwiązaniu problemu, słyszałeś kiedyś o współpracy nauki z praktyką?

Tymczasem zamiast się nad danym problemem pochylić, rozpoczynasz dysputy i kłótnie negując występowanie danych zjawisk. W dodatku podważasz doświadczenie i wiedzę swoich rozmówców, którzy mają inne zdanie w danej kwestii.

 

3. Wierzę Tobie, w tematach, w których masz rację, zwracam uwagę w tych, gdzie Twoja teoria rozmija się z rzeczywistością.

 

4. Mam nadzieję,że nie oparty na tych modelach litewskich? m.in. osławiona stuprova.

 

1. Przesadzasz z tą histerią.

A które palniki spalają dobrze na małych mocach?

A te firmy krytykujące zawzięcie BRUCERa mają dwa wyjścia - mogą go doskonalić, lub z niego zrezygnować.

Ja go udoskonaliłem przekształcając w BURNER-S.

 

2. Nie neguję "występowania danych zjawisk". Robiąc to musiałbym być durniem. Natomiast krytykuję niektóre interpretacje przyczyn wystąpienia tych zjawisk. To chyba nie jest to samo?

 

3. Jest takie powiedzenie, często nadużywane: "Jeśli teoria rozmija się z rzeczywistością - tym gorzej dla teorii". Ja jednak już mnóstwo razy przekonałem się, że jeśli rzeczywistość rozmija się z teorią - to bardzo źle dla rzeczywistości. Mam tu na myśli jednak teorię prawdziwą. Nie tworzone na poczekaniu, dla własnych potrzeb, interpretacje udające teorię.

Albo wiesz - wtedy wiara jest niepotrzebna. Albo nie wiesz - wtedy wierzysz albo nie. A po czym poznajesz te tematy, w których mam rację i w które możesz wierzyć?

 

4. Nie. Zbuduję go na podstawie Twoich teorii z forum. Ciekawe, czy będziesz wierzył w niego czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kol. Zawijana:

Nikt nie kwestionuje kolegi kompetencji. Koledzy z forum produkujący piece maja kontakt bezpośredni z klientem. Przy tworzeniu produktu muszą uwzględnić "idiotyzm" klienta.

A to nieraz powoduje że trzeba wprowadzić dużo zmian do projektu który teoretycznie jest poprawny. Z własnego doświadczenia ( całkiem inna branża) wiem jak klienci potrafią swoją indolencja rozłożyć produkt.Dlatego nie obrażaj się na uwagi min. Jareckiego. Dobrze by było dla branży abyście wysłuchali wzajemnie uwagi i je wdrożyli w swoich piecach,sterownikach itd. Twój Brucer czy eCoal mogą być ulepszone gdybyś poprosił forumowiczów o rzeczowe uwagi i ich wysłuchał. Podobnie kol. Jarecki może to samo zrobić. Bardzo dobrze że chcesz dalej edukować na forum ,że chcesz dalej ulepszać małe piece. Czeka nas akcyza na węgiel a zatem trzeba będzie go oszczędzać w naszych kotłowniach więc wszelkie pomysły na dobry kocioł jak najbardziej wskazane. Więcej dobrej woli ze wszystkich stron a wasza branża kotlarska tylko się wzmocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas stosujesz jakąś metodę konfrontacji.

 

Odzywasz się na forum, próbujesz coś tłumaczyć....

Zapraszam Cię do obiektu próbnego, aby pokazać, porozmawiać o kłopocie, nie dla samych korzyści własnych, bo korzystać z tego mogą inni producenci oraz użytkownik końcowy. Robię to, bo mam nadzieję na c odrobinę dobrej woli, nie na wszystkim trzeba zarobić w danej chwili.

 

Uważam,że znaleźliśmy metody poprawy pracy, ale podyskutowac można też o reszcie.

Nie musi to być przysłowiowe jutro. W wolnej chwili, jeżeli będziesz miał czas można się umówić np. na jakiś piątek czy sobotę września.

 

Na małej mocy palnik tzw. fajkowy opalany ekogroszkiem wypłaszcza palenisko i elegancko (w porównaniu do takiego samego ekogroszku na brucerze) wypala opał.

Uważam,że to kwestia wielkości gardzieli paleniska.

 

Natomiast brucer ma taką przewagę,że potrafi przy nieco innym nadmuchu spalić miał węglowy (ale też nie sam piasek, tylko taki z bryłkami)

Szczerze polecam, jak będziesz miał możliwość sprawdzenie tego mniejszego modelu ewmaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie jaki jest w obecnym czasie najlepszy piec.

Przedział cenowy do 16000, żeliwny, powierzchnia do ogrzania 160m2, na ekogroszek, posiada dobry system sterujący.

 

Ja mam czerwony, ale niektórzy mają też niebieskie....

 

Poczytaj trochę ten wątek i poszukaj trochę na forum. Jak oczekujesz gotowca to skontaktuj się ze sprzedawcą - on Ci coś poleci na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam typowo żeliwnego kotła stworzonego od początku do spalania ekogroszku.

 

Chociaż w zasadzie można wymienić nowy typ Fakory, ok.pół roku temu pokazywali mi projekty nowego wymiennika, na stronie tego jednak nie widzę.

Miały to być 4człony.

Może zrezygnowali... Jak byłem u nich to trochę burdel był. Wyglądało, jakby mieli się zwijać. Ze swoich źródeł dowiedziałem się jednak,że musieli wynosić się z produkcją z Łodzi na obiekty w Zduńskiej Woli i jeszcze jakieś innej mniejszej dziurze po drodze ChechłoII czy jakoś tak.

 

Inne wymienniki żeliwne dla podajników z tego, co się orientuję nie powstały typowo pod modele z podajnikiem, zostały adoptowane same wymienniki wodne od starszych generacji kotłów, od spodu dołożono palniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kol. Zawijana:

 

Twoje uwagi są słuszne. Ale ja też mam kilka uwag.

Czy Ty sądzisz, że moi koledzy producenci (przecież to nie ja produkuję te palniki, sterowniki i kotły) nie mają kontaktu z klientem? A czy oni muszą mieć zdanie identyczne z Jareckim? Oni mają swoja politykę - Jarecki swoją. Która lepsza? Ich sprawa. Ja mam także swoją politykę, która powinna być najlepsza dla mnie - niekoniecznie dla Jareckiego. Wyznaję taką podstawową zasadę: Przekazuję ludziom tylko te informacje, które są sprawdzone. Nie wymyślam teorii i hipotez, które mają nakłaniać ludzi do kupowania "moich" wyrobów za wszelką cenę, lub zniechęcać do kupna wyrobów konkurencji.

Ja słucham Jareckiego (każdego słucham), jeśli jego uwagi wynikają z jego konkretnych doświadczeń. Nie mogę natomiast słuchać uwag, wynikających z wyobrażeń, lub ze złej woli. Przejrzyj wpisy Jareckiego. Zobaczysz jak często krytykuje rzeczy, o których nie ma zielonego pojęcia, których nie próbował, nie sprawdzał... Mimo to - słucham go. Jestem w lepszej sytuacji od użytkowników, bo dysponuję wiedzą pozwalającą mi zweryfikować jego wypowiedzi. Często weryfikuję je publicznie - tu na forum.

Jarecki ma duży dar oddziaływania na ludzi. Nawet u Ciebie (jak mi się wydaje, człowieka o dużym zaawansowaniu technicznym) wywołał wrażenie, że ja upieram się przy doskonałości Brucera i eCoala. Pokażcie mi, gdzie tak napisałem. Nigdzie. Ja mam największą świadomość n/t niedoskonałości tych urządzeń, bo wiem o nich więcej niż inni. Koniec na ten temat.

Słucham wnikliwie forumowiczów. Wnikliwiej niż Jareckiego. Po to od blisko dwóch lat przebywam na forum. Forumowicze nie mają bowiem interesu sprzecznego z moim, jak w wielu miejscach ma Jarecki. Forumowicze wyrażają swoje rzeczywiste opinie, bez mieszania do nich swojej polityki biznesowej. Jakbyś tak wnikliwie przeczytał to forum i mój blog, a następnie porównał Brucera i Ogniwo Eko z Burnerem-S i Eko Plusem - zobaczyłbyś ile tam zostało zrealizowanych uwag forumowiczów. Niestety, nie da się zrealizować wszystkich życzeń klientów, bo niektóre po prostu są niemożliwe do realizacji.

I jeszcze raz podkreślę - Jareckiego (i jemu podobnych) nie traktuję i nie będę traktował tak samo jak forumowiczów użytkowników. On nie jest forumowiczem użytkownikiem. On tu rozgrywa swoje interesy a ja nie mam zamiaru mu w tym pomagać. Nie obrażam się na jego uwagi. One mnie czasem denerwują, ale nie ma w tym nic osobistego. Pomaga przy tym ludziom w rozwiązywaniu niektórych problemów. To prawda. No, ale jakby nie pomagał - to nie miałby tu racji bytu. To też jest jego interes.

A z tym "idiotyzmem" klienta to - wybacz - chyba trochę przewaliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Cię do obiektu próbnego, aby pokazać, porozmawiać o kłopocie, nie dla samych korzyści własnych, bo korzystać z tego mogą inni producenci oraz użytkownik końcowy. Robię to, bo mam nadzieję na c odrobinę dobrej woli, nie na wszystkim trzeba zarobić w danej chwili.

 

Zapomniałeś dodać:

Amen. Bóg zapłać.

 

Przestań się zgrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu tego tematu, to watek dotyczy RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK, to dlaczego mam szukać gdzie indziej ?? Licze że tutaj najmądrzejsi w temacie przedstawią ze swojego doświadczenia z jakim kotłem jest najmniej problemów oraz jaki kocioł może wnieść coś nowego. Kolejny raz można spotkać osobę która nic mądrego nie wnosi do tematu tylko zblera ilość postów (jack_). Twoja odpowiedź nic nie wnosi nie pisz !!! nie zamierzam się z nim przekomażać.

Sprzedawca będzie reklamował wszystko aby sprzedać a mi zależy opinia bardziej doświadczonych. Nowinki technologiczne jak i typy, modele pieców ulegają zmianą dlatego cofanie się pół roku w tył nie ma sensu. Tylko osoby na bieżąco mogą coś konkretnie powiedzieć na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie jaki jest w obecnym czasie najlepszy piec.

Przedział cenowy do 16000, żeliwny, powierzchnia do ogrzania 160m2, na ekogroszek, posiada dobry system sterujący.

 

Witam. Kocioł żeliwny ma swoje plusy i minusy -zresztą ja każdy. Na pewno dość sporym minusem jego jest zbyt mały wybór ,bo jak wiesz kotłów tego typu zbyt wiele firm nie oferuje i jak sobie dodasz do tego dobry sterownik (taki jak byś chciał mieć) i palnik to pole wyboru zawęzi Ci się jeszcze bardziej. Jesteś jednak widzę zdecydowany na taki kocioł ,możesz napisać dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać:

Amen. Bóg zapłać.

 

Przestań się zgrywać.

 

Swój projekt biznesowy realizujesz na tym forum a zarzucasz innym,że się wypowiadają.

Zarabiasz na sprzedaży brucera, eCoala, ogniwa a masz czelność udawać,że jest inaczej?

 

Opisuję zakłócenia pracy palnika, bo mam z tym do czynienia na co dzień, na wielu obiektach, w tym swoich testowych, więc są to uwagi jak najbardziej użytkowe.

Masz problem z ich akceptacją a o owych zakłóceniach piszą tez użytkownicy ogniwa.

Tych wpisów nie było by tak dużo, jeżeli byś z tym nie polemizował.

 

Nie chcesz wspólnie czegoś poprawić, bo Ci to nie na rękę. Drażni Cię, że w ramach hobby mogę się tego podjąć za darmo, bo Ty chcesz na tym zarobić.

 

Wypisujesz tu typowo ze względów zarobkowych, a ja owe forum traktuję jako hobby, co widac po moich wpisach. Owszem, po tak długim czasie jest wątek, na którym mogę zbierać doświadczenia użytkowników naszego wyrobu, co pomaga nam w jego udoskonaleniu (ale Ty robisz dokładnie to samo, więc przyganiał kocioł garnkowi). Po tak długim czasie pewne rzeczy uległy zmieszaniu. Na samym początku zaglądałem tu jednak tylko z ciekawości i nie było z żadnym użytkownikiem tego forum takich dziwnych dyskusji czy napędzanych kłótni, dopóki się nie pojawiłeś.

 

O tym właśnie piszę, że zamiast współpracować i rozwiązać problem wspólnie, zachowujesz się jak większość producentów kotłów, czyli obsmarować, wyśmiać, tylko konforntacja itd.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie jaki jest w obecnym czasie najlepszy piec.

Przedział cenowy do 16000, żeliwny, powierzchnia do ogrzania 160m2, na ekogroszek, posiada dobry system sterujący.

 

no zaszalał kolega z kasą....... wg mnie nie ma sensu aż tyle kasy przeznaczać na kocioł ..... jak kupisz Ogniwo Eko Plus 16 kW na http://www.kotły.com lub http://www.fuego.pl to dasz ok. 7500 zeta..... a jak chcesz tak bardzo wydać aż 16 000 to resztę możesz dac np. mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz - jak to mawiali komicy Monthy Phytona - z innej beczki.....

 

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Wegiel-zdrozeje-przez-akcyze,wid,13200871,wiadomosc.html

 

Jak ja żałuję że nie mam u siebie gazu ziemnego....... :( coraz lepiej się dzieje obywatelowi w tym kraju...

 

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w odniesieniu do innych źródeł grzewczych.

Jestem też ciekaw jak zmienią się ceny przy wzroście importu groszków z zagranicy.

 

Nie ma co jednak ukrywać, budownictwo powinno zmierzać w technologie jak najbardziej oszczędne, domy pasywne, niskoenergetyczne itd.

Za kilka lat przy nowym budownictwie może już nie być miejsca na komin oraz kocioł. To jest kierunek, w który zmierzają bogatsze społeczeństwa, u nas musi za jakiś czas być podobnie.

 

Natomiast uzytkownicy gotowych, starszych domów czymś chatę ogrzać muszą.

Tutaj widzę zaletę tłoka, który może zapewnić całkowitą separację opału w koszu od tego na palniku, daje to opcję przeskoczenia na pellet (PODKREŚLAM BEZPIECZNEGO), jeżeli będzie to opłacalne.

Brucer/Ekoenergia zamiennie spalą miał węglowy, ale też można stosowac miks z pelletem (samo spalanie pellet odradzam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój projekt biznesowy realizujesz na tym forum a zarzucasz innym,że się wypowiadają.

Zarabiasz na sprzedaży brucera, eCoala, ogniwa a masz czelność udawać,że jest inaczej?

 

O tym właśnie piszę, że zamiast współpracować i rozwiązać problem wspólnie, zachowujesz się jak większość producentów kotłów, czyli obsmarować, wyśmiać, tylko konforntacja itd.

 

Ależ ja Ci niczego nie zarzucam. To Ty bez przerwy mnie wyzywasz.

Nie ukrywałem i nie ukrywam, że zarabiam na brucerze i eCoalu. Na ogniwie jeszcze nie. Jak ktoś ma mi takie zachowanie za złe - może w rewanżu tych wyrobów nie kupować. Ale też nie wykorzystuję tego forum do zbierania adresów potrzebujących i wysyłania im ofert sprzedaży swoich wyrobów. Ani nie wykorzystuję go do deprecjacji wyrobów jakichkolwiek innych producentów. Nie było w moich wpisach słowa krytyki innych wyrobów. Chwaliłem "swoje", bo je znam i mogę podać ich rzeczywiste zalety. Czy zalety innych są większe czy mniejsze - wybiorą zainteresowani. Nie obsmarowuję, nie wyśmiewam i nie konfrontuję się z innymi producentami - bo nie jestem producentem. Z każdym producentem jestem gotów współpracować i rozwiązywać problemy. Na zdrowych zasadach.

 

Mam takiego znajomego, który "współpracował i rozwiązywał problemy" wspólnie z producentami. Z tego co wiem, wiele problemów im rozwiązał. Dziś oni (ci producenci) jeżdżą dodge'ami a on fiacikiem. Nie mam ochoty na taką współpracę. I nie myśl czasem, że piszę to z zawiści - sam też jeżdżę dodge'm.

 

Zauważ też (jakbyś tego nie widział), że "moje" wyroby są sprzedawane producentom, a nie klientom bezpośrednim. Ja nie mącę klientom w głowach. Mam przecież po drodze bardzo silnych i fachowych weryfikatorów, tzn. producentów kotłów. Bez nich jestem nikim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz - jak to mawiali komicy Monthy Phytona - z innej beczki.....

 

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Wegiel-zdrozeje-przez-akcyze,wid,13200871,wiadomosc.html

 

Jak ja żałuję że nie mam u siebie gazu ziemnego....... :( coraz lepiej się dzieje obywatelowi w tym kraju...

Jak to powiedział znany polityk "Polska to dziki kraj " - niestety. A i na pelety znajdzie się sposób - zobaczą że lepiej się sprzedaje to też położą łapę. Pozostaje darmowe słońce i wiatr dopóki też ktoś nie wpadnie na pomysł by "ovat"- "ować" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu tego tematu, to watek dotyczy RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK, to dlaczego mam szukać gdzie indziej ?? Licze że tutaj najmądrzejsi w temacie przedstawią ze swojego doświadczenia z jakim kotłem jest najmniej problemów oraz jaki kocioł może wnieść coś nowego. Kolejny raz można spotkać osobę która nic mądrego nie wnosi do tematu tylko zblera ilość postów (jack_). Twoja odpowiedź nic nie wnosi nie pisz !!! nie zamierzam się z nim przekomażać.

Sprzedawca będzie reklamował wszystko aby sprzedać a mi zależy opinia bardziej doświadczonych. Nowinki technologiczne jak i typy, modele pieców ulegają zmianą dlatego cofanie się pół roku w tył nie ma sensu. Tylko osoby na bieżąco mogą coś konkretnie powiedzieć na ten temat.

 

Sądzę, iż to chyba Twój wpis nic nie wnosi.Obrażasz nie wiem czemu innego forumowicza. Jednocześnie sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że interesują Cię tylko najnowsze rozwiązania i cofanie się pół roku w tył nie ma wg Ciebie sensu. Jednocześnie prosisz nas użytkowników o opinie i poradę. Tymczasem większość tu obecnych i co bardziej aktywnych swoje kotły posiada czas dłuższy od tego który określiłeś w swej wypowiedzi. Ja swój piecyk mam od sierpnia 2010 r.czyli co już archaizm ? Ponadto doświadczenia w tym przypadku nie nabywa się z dnia na dzień tylko znacznie dłużej zarówno w toku codziennej eksploatacji kotła. jak i wymianą informacji na tego tego typu forum. Śmiało mogę powiedzieć, iż sezon grzewczy to minimum na dokładnie zapoznanie się z możliwościami danego kociołka. Jeśli oczekujesz gotowca w postaci kocioł X,Y,Z to się zawiedziesz. Bo ile osób na tym forum tyle opinii na ten temat który lepszy. Każdy ma swoje kryteria którymi się kierował przy wyborze. Dla jednej osoby cecha produktu "A" może być nieistotna dla drugiego nie do zaakceptowania itd. Jeszcze jedna uwaga - większość nas użytkowników ma jeden kocioł z którym "zmaga" się na co dzień. Nie ma możliwości obsługi innych konstrukcji - bo niby gdzie ? Dlatego też w tym aspekcie również będzie dominował pewien subiektywizm. Dlatego najlepiej gdybyś cofnął się tych kilkadziesiąt stron wstecz bo nikt tu CI gotowej recepty na tacy nie poda. Elementarne zasady wiedzy musisz nabyć by wiedzieć czy rzeczy o których mówi sprzedawca czy inne osoby na tego typu forach są prawdziwe. Tylko w ten sposób ukształtujesz własne zdanie i zdobędziesz pewność, że to co chcesz kupić jest najbardziej optymalne dla Ciebie. Kwota o której piszesz jest również trochę z sufitu no ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...