Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A teraz - jak to mawiali komicy Monthy Phytona - z innej beczki.....

 

http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Wegiel-zdrozeje-przez-akcyze,wid,13200871,wiadomosc.html

 

Jak ja żałuję że nie mam u siebie gazu ziemnego....... :( coraz lepiej się dzieje obywatelowi w tym kraju...

 

Ja też żałuję trochę swojej decyzji. Bo gaz pod nosem. Ale teściowie bo drogo bo wszyscy wokół maja piece na eko i ten czas wykonania nowego przyłącza. Zobaczę jak teraz będą piszczeć kiedy przyjdzie do składki na eko na przyszły sezon latem... No ale widziały gały co brały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawijan, ja nie krytykuję ani Twojego sterownika ani kotła, który tutaj bardzo intensywnie promujesz. Powtarzam to nasty raz. Odczep się wreszcie od mojej osoby w tej kwestii.

 

Polecałem wielokrotnie inne konstrukcje, jak ktoś mnie o takie pytał, m.in Hef-a, Klimosza, Sas-a nie ukrywam jednak i nigdy nie ukrywałem,że dla podajników ślimakowych za wygodniejsze uważam wymienniki z kanałami poziomymi. Co nie znaczy, że Hef-a czy Sas-a uznaję za złe produkty. Wolę jednak budowę Klimosza, Enki, swojego Skam-P... ze względów na obsługę.

 

Ty wypowiadasz się tylko o kotłach Ogniwo, ponar, reklamujesz wyłącznie wyroby z brucerem (ostatnio burner) oraz eCoalem.

Udajesz,że o innych pojęcia nie masz.

a przypomnę,że pisałeś m.in.:

"Podam krótko, jak wygląda statystyka kotłów badanych w naszym instytucie.

Na ogólną liczbę 217 wszystkich kotłów ZASYPOWYCH, które spełniły kryteria energetyczno-emisyjne było:

130 kotłów na węgiel Orzech

58 kotłów na węgiel Miał

12 kotłów na węgiel Groszek

17 kotłów na drewno"

 

Myślę, że podajników też dość dużo przebadałeś i masz na ich temat wiedzę. Tyle,że kasiora Ci za to nie wpadnie.

 

Dyskutujesz jedynie o brucerze, co więcej robisz wokół tego twierdzę, podobnie jak z eCoalem. To istny poligon, jak ktoś śmie tylko wspomniec o jakimś zakłóceniu.

 

Na tym forum spokojnie można porozmawiać o Geco, luksusie, expercie, ogniku, pumie, plumie. Użytkownicy normalnie o tym dyskutują. O innych kotłach także, bez zbędnych emocji.

Wielokrotnie też w takich tematach biorę udział (bo to moje hobby)

Można pogadać o zasilaniu awaryjnym i wielu innych, ciekawych tematach.

 

Ty natomiast ciągniesz tylko jeden, bo na tym zarabiasz, Taka jest prawda.

 

Opisałeś swoje doświadczenia, ale reklamujesz tylko brucera.

 

Przy wpisach o innych palnikach bagatelizujesz ich pracę, wyniki badań są albo za stare albo jeszcze co innego.

Tymczasem na rynku jest więcej produktów jak tylko ten palnik żeliwny i można o tym porozmawiać. Bez emocji, spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś odpowiada 18stC to gaz może i się opłaci,ale w moim przypadku chyba bym zbankrutował. A przyłącze też mam pod nosem.

 

Minertu, to bardziej kwestia jakości docieplenia domu.

 

Gaz to jednak wygoda. Mamy wielu klientów, którzy mają oba źródła grzewcze. Jak są w domu - paliwo węglowe, jak jadą w góry na narty - gazowy.

 

Ja mam w jednym swoim lokum ogrzewanie gazowe, a że lubię 22-23, to jak byłem tam 2tygodnie, to rachunek za ogrzanie 43m2 wyniósł >400zł/m-c

W okresie, gdzie pilnowane jest tylko +15 zamykam się w kwocie ok. 200-230zł za m-c. Tyle,że to stare budownictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu tego tematu, to watek dotyczy RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK, to dlaczego mam szukać gdzie indziej ?? Licze że tutaj najmądrzejsi w temacie przedstawią ze swojego doświadczenia z jakim kotłem jest najmniej problemów oraz jaki kocioł może wnieść coś nowego. Kolejny raz można spotkać osobę która nic mądrego nie wnosi do tematu tylko zblera ilość postów (jack_). Twoja odpowiedź nic nie wnosi nie pisz !!! nie zamierzam się z nim przekomażać.

Sprzedawca będzie reklamował wszystko aby sprzedać a mi zależy opinia bardziej doświadczonych. Nowinki technologiczne jak i typy, modele pieców ulegają zmianą dlatego cofanie się pół roku w tył nie ma sensu. Tylko osoby na bieżąco mogą coś konkretnie powiedzieć na ten temat.

 

Aleś mi napluł... ;-) Mam kociołek EKO od 2006 roku jak jeszcze węgiel był po 400zł.

Chciałem Cię tylko pokierować, że warto by było poczytać chociaż za 20 stron tego tematu a nie wrzucić na koniec pytanie typu: Dajcie mi najlepszy kocioł.

Napisałem Ci bardziej dosadnie co pisali inni po tobie. Każdy ma 1 kocioł w domu i jak ma Ci to porównać do całej oferty w polsce??

 

Esencja jest właśnie w postach np. tego wątku. Jak poczytasz to będziesz wiedział, że każdy kupując dokonał słusznego wyboru, a teraz kombinujemy, a to wkładamy ruszta, a to zmieniamy sterowniki na nowsze [lepsze??].

 

Twój post:

"Witam, proszę o opinie jaki jest w obecnym czasie najlepszy piec.

Przedział cenowy do 16000, żeliwny, powierzchnia do ogrzania 160m2, na ekogroszek, posiada dobry system sterujący. "

 

Gdzie tu pytanie o doświadczenie ?? Ja nie widzę.

Dalej twierdzę, że najlepszy jest mój ;-) [bo wykrwawiłem na niego 8700zł w 2006 roku]

 

Nie unoś się - spojrzyj za okno - świeci słoneczko...[Ci od solarów się cieszą]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś odpowiada 18stC to gaz może i się opłaci,ale w moim przypadku chyba bym zbankrutował. A przyłącze też mam pod nosem.

 

Ja mam gaz już w kotłowni i wisi tam terma JUNKERS do wody.

Ciągle kiwam się między inwestycją w kociołek gazowy a podrasowaniem węglowego...

Nie wiem dlaczego ale moja motywacja ku gazowi zawsze wzrasta jak muszę kolejną tonę zapodać do kotłowni zimą... później mi przechodzi jakoś ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłeś za niego, bo w tamtym czasie robiony był z porządnego materiału, za cenę dość wysoką, ale nie tragiczną.

Później firma poszła w ilość i taniość i dzisiaj jej już nie ma.

 

Gorzej będzie przy wymianie ślimaka, bo mieli palniki swojej roboty, których na chwile obecną też nie ma, bo firma nie istnieje.

Tutaj średni problem, bo idzie dopasować inny.

Coś tam próbują wystartować od zera pod nowym szyldem, może za jakiś czas będzie lepiej.

(gorzej jak coś takiego za kilka lat spotka użytkowników brucera a tego na rynku już nie będzie... bo jest nowszy a o rozwoju starszego się nie myśli, wówczas podmianka całego palnika na inny, jeżeli będzie to operacja prosta a mocowanie podobne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaciłeś za niego, bo w tamtym czasie robiony był z porządnego materiału, za cenę dość wysoką, ale nie tragiczną.

Później firma poszła w ilość i taniość i dzisiaj jej już nie ma.

 

Gorzej będzie przy wymianie ślimaka, bo mieli palniki swojej roboty, których na chwile obecną też nie ma, bo firma nie istnieje.

Tutaj średni problem, bo idzie dopasować inny.

Coś tam próbują wystartować od zera pod nowym szyldem, może za jakiś czas będzie lepiej.

(gorzej jak coś takiego za kilka lat spotka użytkowników brucera a tego na rynku już nie będzie... bo jest nowszy a o rozwoju starszego się nie myśli, wówczas podmianka całego palnika na inny, jeżeli będzie to operacja prosta a mocowanie podobne )

 

Pracuję w firmie sprzedającej narzędzia dla przemysłu i [sic!!] sami wisieli u nas kupę kasy, co więcej sami przybiliśmy im gwoździa sądem i policją gospodarczą za płatności, a raczej ich brak. Potwierdzam, że kocioł jest porządny, z dobrej stali [chyba 18G2A, konstrukcyjna podwyższonej jakości, stosowana np. na mosty] - do dziś jedyne zużycie to odpryski farby w środku i na zewnątrz kosza na węgiel i z tego co wiem to łyknął ich producent stali za długi.

 

Cena była wyższa bo to była wersja z rusztami awaryjnymi, inne wykonanie z 3 drzwiczkami.

 

Ślimaki chyba jeszcze w domerze leżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, to bardziej kwestia jakości docieplenia domu.

 

Gaz to jednak wygoda. Mamy wielu klientów, którzy mają oba źródła grzewcze. Jak są w domu - paliwo węglowe, jak jadą w góry na narty - gazowy.

 

Ja mam w jednym swoim lokum ogrzewanie gazowe, a że lubię 22-23, to jak byłem tam 2tygodnie, to rachunek za ogrzanie 43m2 wyniósł >400zł/m-c

W okresie, gdzie pilnowane jest tylko +15 zamykam się w kwocie ok. 200-230zł za m-c. Tyle,że to stare budownictwo.

 

Właśnie :) problem w tym,że u mnie w domu zawsze ktoś jest i to on najbardziej tego ciepła potrzebuje.Mnie gaz osobiście by zrujnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w firmie sprzedającej narzędzia dla przemysłu i [sic!!] sami wisieli u nas kupę kasy, co więcej sami przybiliśmy im gwoździa sądem i policją gospodarczą za płatności, a raczej ich brak. Potwierdzam, że kocioł jest porządny, z dobrej stali [chyba 18G2A, konstrukcyjna podwyższonej jakości, stosowana np. na mosty] - do dziś jedyne zużycie to odpryski farby w środku i na zewnątrz kosza na węgiel i z tego co wiem to łyknął ich producent stali za długi.

 

Cena była wyższa bo to była wersja z rusztami awaryjnymi, inne wykonanie z 3 drzwiczkami.

 

Ślimaki chyba jeszcze w domerze leżą...

 

U nas swego czasu tak pojechali z materiałami spawalniczymi, też się podobnie skończyło.

Coś na ten temat mogą dodac odlewnie, producenci sterowań z całej Polski, producenci dmuchaw itd.

W całej Polsce byli później "słynni" Na starcie jednak ilości robiły wrażenie.

Obecnie jedna firma w Polsce podąża podobną strategią, ciekawe jak długo...

 

Nie rozumiem jak można przy tak zaawansowanym parku maszynowym do czegos takiego doprowadzić....

 

Kłopot to tylko czyszczenie tego wymiennika, ale w tamtym czasie tak to wyglądało.... Geco idzie opanować.

Zawsze można je też zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o opinie jaki jest w obecnym czasie najlepszy piec.

Przedział cenowy do 16000, żeliwny, powierzchnia do ogrzania 160m2, na ekogroszek, posiada dobry system sterujący.

 

Jeżeli zależy Ci na żeliwniaku to polecam Klimaosza Ling Duo, mój dobry znajomy takowy posiada już 3 sezon i jest bardzo zadowolony.

Spala groszek w mieszance z miałem 3:1 i idzie wszystko bardzo ładnie.

Generalnie udana konstrukcja tylko nie potrzebne te ruszta wodne, do tego rozbudowany sterownik z pełną pogodówką - z żeliwniaków bym właśnie ten wybrał.

 

P.S.

Po rozmowie z moim znajomkiem stwierdził że drugi raz by nie zakupił tego kotła ze względu na to że nie można palić samym miałem, narzekał też trochę na ruszta wodne że szybko się zapylają i to że trzeba samemu ustawiać parametry spalania w sterowniku to tak z grubsza, oczywiście to jest zdanie mojego znajomego co dla niego jest wadą dla Ciebie może być zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwsze konkretną odpowiedź, Nie chciałem swoja wypowiedź nikogo urazić. Zakup takiej inwestycji to poważny wydatek, dlatego jak eksperci zauważyli niektórzy producenci doznali metamorfozy. Kilka lat wstecz produkowali dobre kotły a teraz produkują towar niższej jakości lub niedługo znikną z rynku. Widziałem że tutaj często jest promowany ten piec Klimaosza Ling Duo, czy naprawdę jest taki dobry, a może stalowy piec jest lepszy ?? Wszyscy mi mówią że w zależności z jakiej blachy zrobione, dlatego skoncentrowałem się na żeliwnym ale może jestem w błędzie. Dodatkowo aby piec posiadał dobry sterownik, bo teraz to chyba jedno z najważniejszych rzeczy.

 

Dla przykładu NOWOŚĆ !!! - kocioł firmy HEF ACTIVO 2/2, który dopiero wchodzi na rynek. Czy ten piec wnosi coś nowego ??

Edytowane przez seba2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkiego co możliwe na forum - dotyczące oczywiście pieca- zdecydowałam się (prawie) na tilgnera 15kW EKR z zasypem od góry. Czy to dobry wybór? O matko, nie wiem, proszę o pomoc. Kotłownia mała, jak nie wiem co i trzeba umieścić jakiś mały kocioł, szerokość pieca do 110cm i taki tylko znalazłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkiego co możliwe na forum - dotyczące oczywiście pieca- zdecydowałam się (prawie) na tilgnera 15kW EKR z zasypem od góry. Czy to dobry wybór? O matko, nie wiem, proszę o pomoc. Kotłownia mała, jak nie wiem co i trzeba umieścić jakiś mały kocioł, szerokość pieca do 110cm i taki tylko znalazłam

 

Podaj wymiary kotłowni jakie są,musi być miejsce aby w razie czego ślimaka wyjąć.

Najlepiej jak jakiś szkic wkleisz.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wypowiadasz się tylko o kotłach Ogniwo, ponar, reklamujesz wyłącznie wyroby z brucerem (ostatnio burner) oraz eCoalem...

 

...Tymczasem na rynku jest więcej produktów jak tylko ten palnik żeliwny i można o tym porozmawiać. Bez emocji, spokojnie.

 

Zgadza się. Piszę tylko o tych, które znam z doświadczenia. Ale nie piszę, że są najlepsze. Ani nie piszę, że są lepsze od tych czy tamtych. Po prostu piszę o swoich doświadczeniach z nimi. W pewnym sensie jestem ich użytkownikiem, biorąc pod uwagę czas spędzony z nimi. O innych nie mogę pisać, bo nie spędziłem z nimi tyle czasu i nie wiem o nich tyle, co o "swoich".

I uważam, że dobrze byłoby gdyby każdy pisał o swoich doświadczeniach. Bez emocji, spokojnie. Tylko z sensem.

 

Jeśli Ci przeszkadzam - to trudno. Nic nie poradzisz. Jeśli liczysz, że mnie złamiesz i dam Ci zarobić na reklamie "moich" wyrobów - to się mylisz. Zresztą - jak widzisz - pisze o nich już więcej osób. I będzie ich coraz więcej. Wszystkich będziesz się tak czepiał jak mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pierwsze konkretną odpowiedź, Nie chciałem swoja wypowiedź nikogo urazić. Zakup takiej inwestycji to poważny wydatek, dlatego jak eksperci zauważyli niektórzy producenci doznali metamorfozy. Kilka lat wstecz produkowali dobre kotły a teraz produkują towar niższej jakości lub niedługo znikną z rynku. Widziałem że tutaj często jest promowany ten piec Klimaosza Ling Duo, czy naprawdę jest taki dobry, a może stalowy piec jest lepszy ?? Wszyscy mi mówią że w zależności z jakiej blachy zrobione, dlatego skoncentrowałem się na żeliwnym ale może jestem w błędzie. Dodatkowo aby piec posiadał dobry sterownik, bo teraz to chyba jedno z najważniejszych rzeczy.

 

Dla przykładu NOWOŚĆ !!! - kocioł firmy HEF ACTIVO 2/2, który dopiero wchodzi na rynek. Czy ten piec wnosi coś nowego ??

 

Zobacz ten kocioł, prawdopodobnie to oni są autorami podajnika w tym Hefie:

http://www.brastal.pl/kotly_co_k.php?id=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...