Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zobacz ten kocioł, prawdopodobnie to oni są autorami podajnika w tym Hefie:

http://www.brastal.pl/kotly_co_k.php?id=30

 

Tak, herkulesa można kupić osobno i montować.

To sam podajnik bez paleniska, producent musi je sobie dorobić.

Wada są zawleczki zrywalne jak w ślimaku, nadal jest ryzyko cofki żaru, bokami sa dziwne zakładki.

Szuflady poruszane takim jakby mimośrodem. Część producentów jednak z niego korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o awantury ale ja np chciałbym wiedzieć czy gdy kocioł przeżyje palnik to da się go jeszcze gdzieś zakupić.Zmartwił bym się gdyby całość była jako jednorazówka.

 

No, dobra.

Jeszcze niedawno Jarecki pisał, że ślimak żeliwny ma 4-krotnie dłuższą żywotność od zwykłych ślimaków. To chyba bardzo długo.

Dodam jeszcze coś - bardzo brutalnie. Zapytajcie producentów Waszych kotłów, co oni na to.

 

minertu

Nie pamiętam od kogo masz kocioł. Ręczę jednak wszystkim klientom Ogniwa, że mogą się nie martwić.

A inni? Będą musieli w razie czego poprosić Ogniwo.

Ale na razie nie zanosi się na przerwanie produkcji i sprzedaży Brucerów. Pomimo głośnego krakania Jareckiego.

 

Dodam przy okazji, że otrzymaliśmy informację z Urzędu Patentowego RP o przyznaniu nam ochrony patentowej na Brucera (dotychczas mieliśmy tylko wzór użytkowy, który stosunkowo łatwo się obchodzi przy złej woli). Przygotowujemy więc stosowne działania wobec osób naruszających zastrzeżenia patentowe. Są takie osoby, wiemy o tym. Będzie im trochę ciężko. Już niedługo.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o awantury ale ja np chciałbym wiedzieć czy gdy kocioł przeżyje palnik to da się go jeszcze gdzieś zakupić.Zmartwił bym się gdyby całość była jako jednorazówka.

 

Jeżeli producenci będą brucera kupować, to części będą dostępne, jeżeli jednak sprawa się utnie, to gdzie kupisz np.ślimak albo korpus?

To tylko takie gdybanie, ale sam zobacz, ilu dużych producentów na dzień dzisiejszy zamawia w dużych ilościach ten palnik?

 

Mój dostawca w chwili obecnej tylko pojedyncze sztuki brucer-a ściąga, ekoenergia z naszego rynku go praktycznie wyparła.

 

Postawię Ci przykład rozwoju produktów Pancerpol, gdzie myśląc o nowym bierze się pod uwagę serie produktów wypuszczonych na rynek wcześniej.

Model palnika PPS, zwykłego na ekogroszek za ok.700-800zł możesz w każdej chwili przerobić na model obrotowy do spalania miału i groszku.

 

Palnik PPS

Palnik DUO z głowicą obrotową

Palnik Trio z obrotową głowicą i dyszami powietrza wtórnego

 

Wszystkie te produkty mają identyczne mocowania do kotła.

Bezproblemowa dostępność części wymiennych.

 

Ardeo:

obrotowe, bez obrotu na ekogroszek i miał - takie same ramki mocujące, palnik w pełni wymienny.

Na rynku od kilku lat, bezproblemowa dostępność części zamiennych.

 

Serwis, dostepność podzespołów to bardzo istotne sprawy.

Nie chcąc być atakowanym dodam tylko,że w przypadku brucera mówimy o produkcie, który jest dostępny od 2008r a o jego szerszym występowaniu mówimy od roku 2009.

Jego ewentualne bóle patrząc na inne typy palników mogą wyjść początkowo dopiero w roku ok.2013-2014. To jeszcze sporo czasu. To tylko zabawa w zgadywanie.

Trzeba poczekać jak będzie firma działać, co się będzie ewentualnie działo w palnikach 5-6letnich. Jak ogniwo będzie odlewac brucery, to może tam będzie można kupić podzespoły.

Zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dobra.

Jeszcze niedawno Jarecki pisał, że ślimak żeliwny ma 4-krotnie dłuższą żywotność od zwykłych ślimaków. To chyba bardzo długo.

Jarecki cytował Twoja wypowiedź, sprostowałeś to, że podawałeś wielokrotnie dłuższą żywotnosć.

Jak będzie w rzeczywistości - poczekajmy do tego 2013-14roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minertu, to bardziej kwestia jakości docieplenia domu.

 

Gaz to jednak wygoda. Mamy wielu klientów, którzy mają oba źródła grzewcze. Jak są w domu - paliwo węglowe, jak jadą w góry na narty - gazowy.

 

Ja mam w jednym swoim lokum ogrzewanie gazowe, a że lubię 22-23, to jak byłem tam 2tygodnie, to rachunek za ogrzanie 43m2 wyniósł >400zł/m-c

W okresie, gdzie pilnowane jest tylko +15 zamykam się w kwocie ok. 200-230zł za m-c. Tyle,że to stare budownictwo.

 

Ja bez żadnych problemów akceptuję 400 złotych za ogrzewanie gazem za 2 tygodnie

tej zimy na obecną chwilę spalam tonę węgla orzecha za 780 złotych na miesiąc ...a ile przy tym roboty ...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez żadnych problemów akceptuję 400 złotych za ogrzewanie gazem za 2 tygodnie

tej zimy na obecną chwilę spalam tonę węgla orzecha za 780 złotych na miesiąc ...a ile przy tym roboty ...!!!!

 

Zauważ,że ja mówię o małym mieszkaniu 43m2 pow., w dodatku tylko 2tygodnie było 23st.C a później tylko +15st.C

Drogo jak byk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wszystkiego co możliwe na forum - dotyczące oczywiście pieca- zdecydowałam się (prawie) na tilgnera 15kW EKR z zasypem od góry. Czy to dobry wybór? O matko, nie wiem, proszę o pomoc. Kotłownia mała, jak nie wiem co i trzeba umieścić jakiś mały kocioł, szerokość pieca do 110cm i taki tylko znalazłam

 

To dobry producent z długim doświadczeniem, jego wyroby mogę polecić z czystym sumieniem.

Zadzwoń do nich, wszystko Ci doradzą, jeżeli chcesz kociołek z tej firmy.

Czyścisz go tylko od przodu, to bardzo wygodne.

 

Na forum taki mają m.in. Vafel, chyba też Pawelo.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producenci będą brucera kupować, to części będą dostępne, jeżeli jednak sprawa się utnie, to gdzie kupisz np.ślimak albo korpus?

To tylko takie gdybanie, ale sam zobacz, ilu dużych producentów na dzień dzisiejszy zamawia w dużych ilościach ten palnik?

 

Trzeba poczekać jak będzie firma działać, co się będzie ewentualnie działo w palnikach 5-6letnich. Jak ogniwo będzie odlewac brucery, to może tam będzie można kupić podzespoły.

Zobaczymy

 

Krakasz i krakasz. Czemu nie myślałeś o tym wcześniej? Bo co?

 

Co byś nie wymyślił i napisał - powiem Ci tylko jedno: Za mało wiesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorgo jak spalasz tone węgla, to gazu ci pojdzie780zł x3 (jezeli chcesz miec takie same temperatury) albo masz duży dom albo kiepsko ocieplony...

 

Mam do ogrzania 150 m kw. i mam dobrze ocieplony dom....

ale

kocioł mój pracuje od listopada 2010 do chwili obecnej na okrągło...ale to zasypowy węglożerca....... gdy było ocieplenie na dworze i można było lżej grzać - ja grzałem mocniej aby mieć gorącą wodę cwu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakasz i krakasz. Czemu nie myślałeś o tym wcześniej? Bo co?

 

Co byś nie wymyślił i napisał - powiem Ci tylko jedno: Za mało wiesz!

 

Co Ci znowu krakam, wybierz się do jakiegoś psychologa, bo fobie jakąś chyba masz.

 

Spokojnie pożyjemy i się okaże w 2013 czy 14 jak będzie.

Na chwilę obecną mamy Twoją teorię bez potwierdzenia w praktyce.

 

Z faktami się nie dyskutuje, brucer jest na rynku tyle, ile jest i w żaden sposób tego nie zmienisz.

Jak się będzie sprawował (myślę,że bardzo dobrze), to czas pokaże. Nie Twoje podskoki.

 

Na temat produkcji wiem na tyle dużo,aby o kilku rzeczach napisać. Tyle,że trzeba mieć partnera do poważnej rozmowy a nie furjata.

Jako przykład dam Ekoenergię:

Mały i duży palnik ma identyczne mocowania, jeżeli tylko komora paleniskowa wymiennika wodnego pozwala, to można go dowolnie zamienić, jak ktoś ma taki kaprys.

To jest myślenie w skali masowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na chwilę obecną mamy Twoją teorię bez potwierdzenia w praktyce.

2. Jak się będzie sprawował (myślę,że bardzo dobrze), to czas pokaże. Nie Twoje podskoki.

3. Na temat produkcji wiem na tyle dużo...

 

1. Za licho nie domyślam się, o jaką teorię Ci chodzi. Ja nie tworzę żadnych teorii.

2. A tej figury filozoficznej nie potrafię zrozumieć. Za żadne licho.

3. Nie miałem na myśli Twojej wiedzy o produkcji. Miałem na myśli Twoją wiedzę "o tym co w trawie piszczy". To był taki komentarz do Twoich proroctw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Za licho nie domyślam się, o jaką teorię Ci chodzi. Ja nie tworzę żadnych teorii.

2. A tej figury filozoficznej nie potrafię zrozumieć. Za żadne licho.

3. Nie miałem na myśli Twojej wiedzy o produkcji. Miałem na myśli Twoją wiedzę "o tym co w trawie piszczy". To był taki komentarz do Twoich proroctw.

 

A co w trawie piszczy? Może z węgla benzyna i opał do pieca? To byłby hicior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary kotłowni jakie są,musi być miejsce aby w razie czego ślimaka wyjąć.

Najlepiej jak jakiś szkic wkleisz.

Próbowałam wysłać pdf, ale mi nie wyszło. Spróbuje opisać : kształ litery L, dłuższy bok 214 , a krótszy 100 , i "noga" od L - 146 (wnęka na piec 112 szeroka i 45 głęboka). Trochę zawile to wytłumaczyłam, ale niestety zdjęcia wkleić nie udało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...