Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wielebny81

 

Cichewicza żeliwnego ma kol. artecki i tutaj go opisuje http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169849-cichewicz-futura-s-dual-26-jakie-macie-ustawienia.

 

Mój kocioł ma taki sam lub podobny wymiennik żeliwny jak Futura i możesz o nim poczytać poniżej na mojej stronie - to może Ci to pomoże w wyborze kotła.

 

Tak dzięki troche pomogło ale dalej nie jestem zdecydowany. Musze juz na dniach kupić jakiś piec a w tym temacie 4732 posty. Zajęło by mi to troche aby to przeczytać. Ale starzy bywalcy napewno przeczytali wszystko i mogą mi napisać top 3 pieców forumowiczów. Najlepszy kociołek na ekogroszek cena nie gra roli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak dzięki troche pomogło ale dalej nie jestem zdecydowany. Musze juz na dniach kupić jakiś piec a w tym temacie 4732 posty. Zajęło by mi to troche aby to przeczytać. Ale starzy bywalcy napewno przeczytali wszystko i mogą mi napisać top 3 pieców forumowiczów. Najlepszy kociołek na ekogroszek cena nie gra roli.

 

Kolego widzę że chyba jesteś z opolskiego ? Czy to Szydłów ten koło Tułowic ?

Mogę dać ci namiar gdzie pracuje Skam-P premium tylko nie na Pumie lecz na Ogniku.

Mógłbyś zobaczyć jak pracuje i wygląda na żywo. Porozmawiać z użytkownikiem.

Jak coś to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że chyba jesteś z opolskiego ? Czy to Szydłów ten koło Tułowic ?

Mogę dać ci namiar gdzie pracuje Skam-P premium tylko nie na Pumie lecz na Ogniku.

Mógłbyś zobaczyć jak pracuje i wygląda na żywo. Porozmawiać z użytkownikiem.

Jak coś to pisz.

 

Tak to Szydłów koło Tułowic. Tylko że Skam-P Premium jest o połowe lżejszy od Futury. Dla mnie jak piec jest cięższy to również lepszy - grubsza blacha itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie, czas zmian, pracy nad nowościami.

 

Jak wspomniałem mamy świeższy palnik AZP-MŻ, gdzie łatwo można zmienić jego moc, jeżeli dobierzemy (przez jakiś błąd) za mały kocioł i palnik do budynku.

Można zmienić tylko odlew paleniska i podskoczymy z mocą palnika.

Dodac trzeba, że instrukcja na wysokim poziomie podobnie jak serwis -a to ważna sprawa

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4622311&viewfull=1#post4622311

 

Suspenser, wiesz,że na takim rozwiązaniu idzie zejść z moca na niski poziom i paliwo fajnie się wypali

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4620694&viewfull=1#post4620694

 

Z Ekoenergią mamy do dyspozycji dwa palniki, mały i duży, serwis też jest dobry.

Ten malutki palnik trzeba jeszcze trochę dopracować (moim zdaniem)

 

Z ciekawostek, firma pancerpol szykuje także nowy typ palnika, za tydzień zaczynają wstępne testy (takie plany właściciela, z którym na świeżo rozmawiałem).

Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale znając firmę pancerpol można liczyć na wzorową instrukcję i wzorową pomoc serwisową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Szydłów koło Tułowic. Tylko że Skam-P Premium jest o połowe lżejszy od Futury. Dla mnie jak piec jest cięższy to również lepszy - grubsza blacha itd

 

Waga czego?

Bo co innego waga samego korpusu

co innego waga zestawu

co innego waga z wodą i węglem w koszu....

np. 17kW 210kg sam korpus, ale 320kg cały zestaw z koszem, izolacją (bez wody)

 

Zależy jak ważone i czy uczciwie waga jest podana....

Zaawansowana konstrukcja nie musi ważyć tony, aby pracowała długo i dobrze, ale z całą pewnością materiał musi byc dobry, pospawany przez fachowca.

 

Zobacz tez Sztokera, jest to zaawansowana konstrukcja, 87%sprawności, całość z koszem, przekładnią, drzwiczkami, deflektorami, izolacją waży 300kg (bez wody)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga czego?

Bo co innego waga samego korpusu

co innego waga zestawu

co innego waga z wodą i węglem w koszu....

 

Zależy jak ważone i czy uczciwie waga jest podana....

Zaawansowana konstrukcja nie musi ważyć tony, aby pracowała długo i dobrze, ale z całą pewnością materiał musi byc dobry, pospawany przez fachowca.

 

OK :) ja jestem totalnym laikiem. Polecił byś future econo czy nie? Jaki piece twoim zdaniem są najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Szydłów koło Tułowic. Tylko że Skam-P Premium jest o połowe lżejszy od Futury. Dla mnie jak piec jest cięższy to również lepszy - grubsza blacha itd

Ja obecnie rozglądał bym się z czymś nowszym. Ten kociołek mi się podoba, dorzucając jeszcze Pumę, ewentualnie tak zachwalane Ogniwo Eko Plus z eCoalem. Nie zawsze to co ciężkie musi być najlepsze a nic nie jest wieczne. Wystarczy jak ci wytrzyma z 10 lat. Będzie znowu coś nowszego a stary kocioł już ci się zamortyzuje i będziesz mógł znowu wstawić coś nowszego.

Przeważnie wszystkie konstrukcje żeliwne są bardzo ciężkie ale użytkownicy którzy je posiadają też piszą o ich wadach np. uciążliwość przy czyszczeniu. Dużą zaletą jest 10-cio letnia gwarancja.

Z tego co piszesz wynika że jesteś osobą dobrze sytuowaną bo jeśli cena nie gra roli to tak to rozumiem. Znając takie osoby za jakiś czas będziesz chciał coś nowszego. Nie piszę tego złośliwie.

Niekoniecznie jak więcej wydasz będziesz bardziej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie rozglądał bym się z czymś nowszym. Ten kociołek mi się podoba, dorzucając jeszcze Pumę, ewentualnie tak zachwalane Ogniwo Eko Plus z eCoalem. Nie zawsze to co ciężkie musi być najlepsze a nic nie jest wieczne. Wystarczy jak ci wytrzyma z 10 lat. Będzie znowu coś nowszego a stary kocioł już ci się zamortyzuje i będziesz mógł znowu wstawić coś nowszego.

Przeważnie wszystkie konstrukcje żeliwne są bardzo ciężkie ale użytkownicy którzy je posiadają też piszą o ich wadach np. uciążliwość przy czyszczeniu. Dużą zaletą jest 10-cio letnia gwarancja.

Z tego co piszesz wynika że jesteś osobą dobrze sytuowaną bo jeśli cena nie gra roli to tak to rozumiem. Znając takie osoby za jakiś czas będziesz chciał coś nowszego. Nie piszę tego złośliwie.

Niekoniecznie jak więcej wydasz będziesz bardziej zadowolony.

 

Nie jestem osobą dobrze usytowaną. Poprostu uważam że zakup pieca do bardzo ważna inwestycja i zależy mi na najlepszym piecu jaki jest na rynku. W sumie chciałbym od forumowiczow zeby napisali 3 dobre piece i sobie o nich poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem osobą dobrze usytowaną. Poprostu uważam że zakup pieca do bardzo ważna inwestycja i zależy mi na najlepszym piecu jaki jest na rynku. W sumie chciałbym od forumowiczow zeby napisali 3 dobre piece i sobie o nich poczytam.

Nie ma rzeczy idealnych. Dla jednego jest ważne jedno a dla drugiego akurat odwrotnie co innego. Decyzje niestety będziesz musiał podjąć sam. Dużo dałoby ci na pewno jeśli jednak zagłębił byś się bardziej w wątek. I zobaczysz z wypowiedzi że jest tak jak napisałem ciut wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :) ja jestem totalnym laikiem. Polecił byś future econo czy nie? Jaki piece twoim zdaniem są najlepsze?

 

Nie mam nic przeciwko. Z opinii wynika,że dobry kocioł, ale model futura econo jest stalowy z tego co się orientuję a nie żeliwny...

Poszukaj opinii o kotle Cichewicza, trochę tego było na forum.

 

Osobiście jednak nie lubię konstrukcji, które mają kanały pionowe, moim zdaniem większa uciażliwośc z czyszczeniem.

Kwestia gustu, ja wolę czyścić szybko i wygodnie od przodu, bez zbędnej gimnastyki, podobnie jak suspenser czy budowniczy czy karoka.

 

Darase oraz użytkownicy ogniwa są jednak zadowoleni z czyszczenia kanałów pionowych, więc sam zobacz, jak dla Ciebie jest lepiej.

 

Tutaj przypominaliśmy sobie jak kto czyści, kliknij w linki z tego wpisu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4614388&viewfull=1#post4614388

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie troche poczytalem o tym Ciechowiczu i za dobrych opini to on nie ma. Ciagle jakies problemy uzytkownicy maja . za taka cene to spoziewal bym sie mercedesa. czytam dalej

 

Na dzień dzisiejszy mercedes nie jest wyznacznikiem jakości. Nikt Ci tu nie napisze 3 modeli kotłów, 1,2,3 miejsce itd. wiem, temat tego wątku Cie zmylił, mnie tak zmylił ze 4 miesiące temu. Dalej szukam kotła, ale nie jest to dla mnie super pilne mam czas jeszcze kilka miesięcy i już zmieniłem zdanie, zrezygnowałem z tłokowca, teraz szukam kotła spalającego różne paliwa, a do tego dobrze się nadaje palnik rynnowy. Można palić sam miał, ekogroszek,pellety itp. i nie trzeba mieszać paliw w różnych proporcjach. Każdy użytkownik ma inne priorytety co do kotła: co w nim palić, łatwość czyszczenia, sterownik, palnik, dostęp przez www, wielkość kotłowni też ogranicza wybór, kolor kotła ;) ustal kryteria i szukaj. Każdy ma inne...

 

P.S. wielebny jak cena nie gra roli to strasznie dużą tace masz na niedzielne msze:)

Edytowane przez robixx78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie i absolutnie nie jest to odpowiednik eCoal - ani w pewnym sensie, ani w żadnym sensie.

 

hmm... oba mają PID, wynikiem ich pracy jest to samo - podać paliwo jak najbardziej optymalnie... Mają różne zaawansowane algorytmy, ale to chyba dobrze, bo jeden byłby plagiatem drugiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odbiegnę od tematu. Mam pytanie, które nie daje mi spokoju. Chodzi o fakt, że producenci kotłów podają max. spawność kotłą przy mocy znamionowej, zakłądając, że jest ona wtedy najwyższa. Na chłopski rozum, to wydawać by się mogło, że jak kocił pracuje pełną parą to sporo energii cieplnej idzie w komin, natomiast paląc powiedzmy na 30% mocy wymiennik kotła sprawniej odbierze energie i mniej pójdzie w komin. Dodatkowo dla kotłz retortą, to temp. kotła (wody) raczej nie ma dużego wpływu na poprawność procesu spalania. Czy moglibyście się koledzy odnieść do problemu..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...