Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

teraz szukam kotła spalającego różne paliwa, a do tego dobrze się nadaje palnik rynnowy. Można palić sam miał, ekogroszek,pellety itp. i nie trzeba mieszać paliw w różnych proporcjach. Każdy użytkownik ma inne priorytety co do kotła: co w nim palić, łatwość czyszczenia, sterownik, palnik, dostęp przez www, wielkość kotłowni też ogranicza wybór, kolor kotła ;) ustal kryteria i szukaj. Każdy ma inne...

 

P.S. wielebny jak cena nie gra roli to strasznie dużą tace masz na niedzielne msze:)

 

To jak możesz jeszcze poczekać ok.2m-cy, zaprezentujemy nowy palnik korytowy, dla którego priorytetem na etapie wdrażania ma być poprawa czystości spalania.

 

Firma pancerpol prowadzi aktualnie intensywne prace nad wdrożeniem nowej tzw łyżki, czy tez palnika korytowego, czy jak kto woli samoczyszczącego.

Jest kilka interesujących rozwiązań technicznych, za ok. tydzień, może trochę więcej powinien się rozpocząć etap testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jak możesz jeszcze poczekać ok.2m-cy, zaprezentujemy nowy palnik korytowy, dla którego priorytetem na etapie wdrażania ma być poprawa czystości spalania.

 

Firma pancerpol prowadzi aktualnie intensywne prace nad wdrożeniem nowej tzw łyżki, czy tez palnika korytowego, czy jak kto woli samoczyszczącego.

Jest kilka interesujących rozwiązań technicznych, za ok. tydzień, może trochę więcej powinien się rozpocząć etap testów.

 

Tak napewno poczekam jeszcze troche. Pomecze sie ze swoim starym piecem. Tak czytałem to Defro Duo Plus mnie zainteresował ale studiuje dalej lekture może będzie coś ciekawego. Troszke zainteresowalo mnie to nowe spalanie w palniku korytkowym. Ale nowosci nie zawsze sa dobre. zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem jeszcze nie tak dawno kupna kotła zasypowego (Defro Optima Komfort Plus) ale znajomy hydraulik powiedział mi ze mam sobie dać spokój z kotłem zasypowym ponieważ przy dużych mrozach nie nadążę podkladać do niego drewna a właśnie chciałem żeby podstawowym paliwem było drzewo.Czy to prawda?Wyobrażałem sobie że zasypie ten kocioł trzy ,cztery razy dzienne i to wystarczy.Jaka jest prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerpol to jeden z najdłużej działających producentów palników.

Wyroby prezentują wysoka jakość a ich pracownicy to fachowcy.

 

Klasyczne modele robią od lat i moim zdaniem to najlepszy producent tych retort, doskonałe instrukcje, doskonały serwis

Modele obrotowe z koronką wewnętrzną tez robią od kilku lat i po ostatnich udoskonaleniach, zmianach rodzaju żeliwa w koronce można ten palnik polecać jako model do spalania ekogroszku oraz dobrego miału węglowego. Przy modelu z dyszami powietrza wtórnego tzw TRIO dochodzi jeszcze opcja spalania pellet

 

Zabierając się za korytowy z pewnością wypuszczą wysokiej klasy produkt.

Mają stanowisko badawcze a także aparaturę kontrolno-pomiarową.

 

Jest doświadczenie, jest wiedza, jest jakość, zatem można ufać,że nowy produkt będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o poradę jaki kocioł dwukomorowy wybrać ?

Interesują mnie kotły na ekogroszek z dodatkową komorą na inny opał - głównie drewno i takie w których można palić jednocześnie.

Czytałem o takich z firm WITKOWSKI oraz BERSKI. Jaka jest opinia Państwa na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wielebny, ja od blisko roku szukałem kotła na eko groszek dla siebie,

180 m2 użytkowej plus podwójny garaż i to co nad garażem.

Chodziło przede wszystkim o uniwersalność opału w automacie

i dodatkową komorę spalania na "normalny" węgiel i różnego

rodzaju drewno i jego pochodne. Miał też być trwały, z dobrej,

grubej stali i solidnie wykonany. Przyznam się, że rodzajem sterownika

nie interesowałem się zbytnio. Po prostu miał to być dobry piec.

Szukałem po internecie, czytałem fora i opisy, dzwoniłem po firmach

i zadawałem głupie pytania :) W końcu wybór padł na Defro Duo Plus,

ale w ostatniej chwili zmieniłem na Defro Duo Uni ze względu na ten palnik rynnowy.

Przekonała mnie jego prosta budowa. Rzeczywiście podrożały po 1. marca

ale ja go kupiłem 30 lutego (przypadek :)) za 8700 (z vatem 8%).

Mam go już i oglądam i naprawdę robi solidne wrażenie!

Jeśli rzeczywiście będzie pracował tak solidnie jak wygląda i spalał taki szeroki

asortyment opałów jak zapewnia producent (eko, miał, pellet, ziarna zbóż i nawet pestki)

to będę zadowolony. O to mi głównie chodziło, o uniwersalność.

Jak będzie, zobaczymy. A Wy, drodzy forumowicze, co sądzicie o tym wyborze?

Czy jest ktoś kto posiada ten model lub się z nim zetknął albo coś o nim słyszał?

Tu jest bezpośredni link do tego pieca Defro Duo Uni

Edytowane przez tomey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wlasciwosci ma steronik PID i czy sie rozni od pozostalych? Przepraszam za pytania laika - ale dopiero wchodze w temat ogrzewania... mIchal

 

PID - obecnie chodzi o ideę automatyzacji w kotłach na paliwa stałe.

To stało się w branży grzewczej skrótem myślowym obejmującym sterowania, które same dobierają paliwo i powietrze.

(część producentów, moim zdaniem w sposób bardziej marketingowy, próbuje się od tego odcinac pisząc,że u nich jest lepiej, bo jest np. fuzzy logic a w gruncie rzeczy na samym końcu chodzi o ten sam efekt działania)

 

Tutaj początki należą do pierwszych Ogników pid z roku 2007.

 

Każdy producent sterowań ma na to inny pomysł i każdy nazywa to pid z małymi wyjątkami (m.in. plum).

 

Jakbyś rozmawiał z każdym z osobna, to Ci powie,że jego pid jest prawdziwe a konkurencja się myli. Norma.

 

Zobacz np. tutaj:

http://www.instalator.pl/archi/2010/mi6(142)/9.pdf

 

Na zasadzie algorytmu pid działają m.in. prasy do papieru czy tempomaty w samochodach.

PID może być w funkcji termostatu -wówczas pilnujemy nastawy, ale nie tylko.

 

PID może być w połączeniu z logiką rozmytą (FL), co powoduje bardziej płynna pracę i upraszczając sprawę wypłaszcza sinusoidę zmian.

 

 

Generalnie chodzi o to, aby dobierać porcje paliwa oraz siłę nadmuchu do zapotrzebowania na ciepło umożliwiając pełne spalanie bez grzebania w parametrach. Kotły dłużej pracują z ciągłym nadmuchem.

 

Użytkownik powinien skupić się na wyborze temp.

 

W zależności od sterowań jest to różnie rozwiązywane, jedne mają mniejsze menu serwisowe, inne większe.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Regulator_PID

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Duo Uni ma stały ruszt wodny... ja to biorę jako minus :-(

 

No właśnie, przewijało się to w tym wątku ale nie wyłapałem dlaczego.

Dla mnie, na dzień dzisiejszy (jeszcze nie użytkuję pieca) to zaleta.

Nie trzeba nic układać, a masz dużą komorę do spalania "wszystkiego".

Napisz proszę jorgo o co chodzi z tym rusztem wodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przewijało się to w tym wątku ale nie wyłapałem dlaczego.

Dla mnie, na dzień dzisiejszy (jeszcze nie użytkuję pieca) to zaleta.

Nie trzeba nic układać, a masz dużą komorę do spalania "wszystkiego".

Napisz proszę jorgo o co chodzi z tym rusztem wodnym.

 

Generalnie masz rację. Zaletą wodnego jest mniejszy kłopot z jego zabawą, jest na stałe, można zaraz z niego korzystać, nawet podczas pracy automatu. Wrzucasz drewno na ten ruszt i luz, bez zabawy w wielkie wygaszanie palnika, układanie rusztów.

 

Minusem jest natomiast częstsze czyszczenie wymiennika, zależy jak nisko nad palnikiem producent Twojego kotła wykonał ten ruszt wodny.

Minusem obecnych retort korytowych jest bardziej brudne spalanie, w skrócie mówiąc latające sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam swoim skromnym zdaniem, że jeśli kocioł jest rotorowy, to dla palenia tzw. awaryjnego są ruszta żeliwne, które w każdej chwili zdemontować...natomiast ruszta wodne wiadomo są na stałe, i wg mnie trochę to nielogiczne.

Kotły retortowe to inna filozofia spalania paliwa... jak chcesz mieć kocioł z rusztami wodnymi, to kup zwykły zasypowy.

Ponadto - już to wcześniej pisałem - kiedyś jeden starej daty hydraulik aktualnie na emeryturze powiedział: naprawiał wiele kotłów i każdy najczęściej doznawał "urazu" właśnie na tych rusztach.

A jak chcesz poczytać fachowców w tym temacie to proszę :

http://www.forumbudowlane.pl/vt/18306/0/kociol-retortowy-z-dodat.-paleniskiem-wodnym-plus-czy-minus?t=18306

http://zawijan.wordpress.com/kotly-retortowe/ruszt-wodny-tak-czy-nie/

http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=5383&cms=272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wielebny, ja od blisko roku szukałem kotła na eko groszek dla siebie,

180 m2 użytkowej plus podwójny garaż i to co nad garażem.

Chodziło przede wszystkim o uniwersalność opału w automacie

i dodatkową komorę spalania na "normalny" węgiel i różnego

rodzaju drewno i jego pochodne. Miał też być trwały, z dobrej,

grubej stali i solidnie wykonany. Przyznam się, że rodzajem sterownika

nie interesowałem się zbytnio. Po prostu miał to być dobry piec.

Szukałem po internecie, czytałem fora i opisy, dzwoniłem po firmach

i zadawałem głupie pytania :) W końcu wybór padł na Defro Duo Plus,

ale w ostatniej chwili zmieniłem na Defro Duo Uni ze względu na ten palnik rynnowy.

Przekonała mnie jego prosta budowa. Rzeczywiście podrożały po 1. marca

ale ja go kupiłem 30 lutego (przypadek :)) za 8700 (z vatem 8%).

Mam go już i oglądam i naprawdę robi solidne wrażenie!

Jeśli rzeczywiście będzie pracował tak solidnie jak wygląda i spalał taki szeroki

asortyment opałów jak zapewnia producent (eko, miał, pellet, ziarna zbóż i nawet pestki)

to będę zadowolony. O to mi głównie chodziło, o uniwersalność.

Jak będzie, zobaczymy. A Wy, drodzy forumowicze, co sądzicie o tym wyborze?

Czy jest ktoś kto posiada ten model lub się z nim zetknął albo coś o nim słyszał?

Tu jest bezpośredni link do tego pieca Defro Duo Uni

 

A czemu wybrałeś Defro Duo Uni a nie np Weber Heiztechnik z INDIVIDUAL FUZZY LOGIC ecoMax800?? Również nad tym kotłem się zastanawiam. Jest troche tańszy. Bo deffro duo uni dochodzi do 11.000zł A ten sterownik fuzzy logic bardziej za mną przemawia. jest bardzo czytaleny i PL. Konstrukcja kotłów jest chyba praktycznie taka sama. Tylko ze webber nie ma chyba palnika rynnowego. czy to takie dobre rozwiązanie?

Edytowane przez wielebny81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jorgo za linki, już wiem o co chodzi z tym rusztem wodnym. Mam tylko nadzieję. że w moim piecu jest on na odpowiedniej wysokości (?)

Wielebny - większa sprawność, grubsza blacha, no i ten palnik, najpierw retorta obrotowa, a później ta rynna. Czy jest ona lepsza, pytaj fachowców z tego forum, mi się wydaje, że tak. Swego czasu też się napaliłem na ten fuzzy logic ale później skupiłem się na wyborze samego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem przed wyborem pieca i na placu boju zostaly mi dwa, popularne w moich stronach i kompletnie nie wiem, ktory wybrac. Mozecie podpowiedziec plusy i minusy obu zeby latwiej bylo mi podjac decyzje.

 

1.Sas Multi 23kW (podobno nowosc, wersja z dodoatkowym rusztem Gro-eco) do tego zmaierzam dokupic sterownik pokojowy tech'a 202

2. Cichewicz Futura Econo 25kW

 

zamierzam palic glownie groszkiem, ale zastepczo drewnem z budowy oraz z lasu. Wiadomo Cichewicz drozszy ale czy warto dokladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Minusem jest natomiast częstsze czyszczenie wymiennika, zależy jak nisko nad palnikiem producent Twojego kotła wykonał ten ruszt wodny...

 

A mógłbyś Jarecki rzucić okiem na ten mój piec - Defro Duo Uni - i powiedzieć mi czy ta odległość jest wystarczająco duża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem przed wyborem pieca i na placu boju zostaly mi dwa, popularne w moich stronach i kompletnie nie wiem, ktory wybrac. Mozecie podpowiedziec plusy i minusy obu zeby latwiej bylo mi podjac decyzje.

 

1.Sas Multi 23kW (podobno nowosc, wersja z dodoatkowym rusztem Gro-eco) do tego zmaierzam dokupic sterownik pokojowy tech'a 202

2. Cichewicz Futura Econo 25kW

 

zamierzam palic glownie groszkiem, ale zastepczo drewnem z budowy oraz z lasu. Wiadomo Cichewicz drozszy ale czy warto dokladac?

 

Ja odniosę się do Cichewicza,miałem go kupić ale warunki gwarancji powaliły mnie na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...