Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam,

jestem przed wyborem pieca i na placu boju zostaly mi dwa, popularne w moich stronach i kompletnie nie wiem, ktory wybrac. Mozecie podpowiedziec plusy i minusy obu zeby latwiej bylo mi podjac decyzje.

 

1.Sas Multi 23kW (podobno nowosc, wersja z dodoatkowym rusztem Gro-eco) do tego zmaierzam dokupic sterownik pokojowy tech'a 202

2. Cichewicz Futura Econo 25kW

 

zamierzam palic glownie groszkiem, ale zastepczo drewnem z budowy oraz z lasu. Wiadomo Cichewicz drozszy ale czy warto dokladac?

 

Ja - bez względu na popularność w mojej okolicy, bo to nie ma jakiegokolwiek znaczenia - nie wybrałbym żadnego z tych kotłów. Już wcześniej o tym pisałem, inni także....Cichewicz ma wysokie wymagania w zakresie gwarancji ( przeczytaj sobie na ich stronie dokumentacje DTR kotła :o ) a SAS-a osobiście widziałem w sklepie i niby wszystko fajnie, ale jakoś mi nie pasował....... w porównaniu do innych marek taki trochę siermiężny i przestarzały.

Nie kieruj się popularnością w swojej okolicy, tylko jaki w kotle palnik, jaki sterownik, i czytaj opinie na Forach

Tu masz linki:

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3799-sas-gro-eco/

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8215-cichewicz-najgorszy-serwis-z-jakim-sie-spotkalem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

jestem przed wyborem pieca i na placu boju zostaly mi dwa, popularne w moich stronach i kompletnie nie wiem, ktory wybrac. Mozecie podpowiedziec plusy i minusy obu zeby latwiej bylo mi podjac decyzje.

 

1.Sas Multi 23kW (podobno nowosc, wersja z dodoatkowym rusztem Gro-eco) do tego zmaierzam dokupic sterownik pokojowy tech'a 202

2. Cichewicz Futura Econo 25kW

 

zamierzam palic glownie groszkiem, ale zastepczo drewnem z budowy oraz z lasu. Wiadomo Cichewicz drozszy ale czy warto dokladac?

 

Nie mam żadnego z tych kotłów, ale o Cichewiczu słyszałem z kilku niezależnych miejsc niezbyt pochlebne opinie. Dotyczy to zarówno serwisu jak i samego procesu produkcji kotła. U mnie też na początku Cichewicz był faworytem ale zrezygnowałem, głównie ze względu na zbyt wiele złych opinii o serwisie. Wcześniej już ktoś podał dosadne linki, tutaj możesz poczytać coprawda o innym kotle cichewicza, ale daje to obraz o serwisie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169849-cichewicz-futura-s-dual-26-jakie-macie-ustawienia

Edytowane przez Darek G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 12 marca 12-stu czytelników tego forum zwiedziło Laboratorium Spalania Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Mam do nich prośbę. Odpowiedzcie publicznie na tym forum na takie dwa pytania:

Czy mamy warunki i aparaturę pozwalające wykonać długotrwałe badania eksploatacyjne kotła i dowiedzieć się o nim wszystkiego, co potrzebuje wiedzieć jego użytkownik?

Czy mamy ludzi, którzy potrafią ten kocioł i tę aparaturę fachowo obsłużyć i zinterpretować wyniki tych badań?

 

Ja w zamian odpowiem, czego nie mamy.

NIE MAMY KOTŁÓW DO WYKONANIA TAKICH BADAŃ.

Producenci z niezrozumiałych powodów (a może ze zrozumiałych) nie chcą zgłaszać kotłów do badań eksploatacyjnych. Twierdzą, że to za dużo kosztuje. Czy rzeczywiście? Tygodniowe badania (rozpalamy kocioł w poniedziałek rano i prowadzimy go do niedzieli, zmieniając w tym czasie paliwa i warunki pracy kotła) kosztują 15.000zł. To tyle co 2-3 reklamy w czasopismach branżowych. Tyle tylko, że te reklamy nie zawierają ŻADNYCH rzeczowych informacji technologicznych, natomiast pełne są typowych marketingowych zachęt, i to często niezgodnych z prawdą.

Krytykujecie mnie czasami, że piszę tylko o "swoim" OGNIWIE, pomijając innych producentów. A JA CHCIAŁBYM PISAĆ O WSZYSTKICH PRODUCENTACH - tylko nie mam o czym. Tego, co piszą oni w swoich reklamach, nie mogę przecież napisać bez potwierdzenia tych danych. Taka jest rola instytutów. Możemy zareklamować każdego - pod warunkiem, że da nam taką szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a później ta rynna. Czy jest ona lepsza, pytaj fachowców z tego forum, mi się wydaje, że tak. Swego czasu też się napaliłem na ten fuzzy logic ale później skupiłem się na wyborze samego kotła.

 

Ta rynna jest o tyle dobra,że mniejszy kłopot z zawleczkami.

Ta rynna jest o tyle zła,że w połączeniu z rusztem wodnym gwarantuje latające kominem sadze.

Ta rynna ma też kłopot upalających się końcówek ślimaka i do takiego typu palnika kilka razy bym się zastanowił, czy nie lepiej wybrać klasyczny sterownik.

 

Z rynną czekam,aż nad jej problemami pochyli się pancerpol, wiedzą jakie są bóle i z rozmowy wynika,że wiedza jak je rozwiązać.

Poczekamy-zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale na temat tych kotłów wole się nie wypowiadać.

 

O matko, panie Jarecki, co to znaczy?!

Czy po prostu nie zna pan dobrze tych kotłów,

czy może są, aż tak fatalne, dlatego woli mnie pan nie pognębiać?

Jeśli to drugie, proszę mówić śmiało, zniosę wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę 12 marca 12-stu czytelników tego forum zwiedziło Laboratorium Spalania Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Mam do nich prośbę. Odpowiedzcie publicznie na tym forum na takie dwa pytania:

Czy mamy warunki i aparaturę pozwalające wykonać długotrwałe badania eksploatacyjne kotła i dowiedzieć się o nim wszystkiego, co potrzebuje wiedzieć jego użytkownik?

Czy mamy ludzi, którzy potrafią ten kocioł i tę aparaturę fachowo obsłużyć i zinterpretować wyniki tych badań?

 

Ja w zamian odpowiem, czego nie mamy.

NIE MAMY KOTŁÓW DO WYKONANIA TAKICH BADAŃ.

Producenci z niezrozumiałych powodów (a może ze zrozumiałych) nie chcą zgłaszać kotłów do badań eksploatacyjnych. Twierdzą, że to za dużo kosztuje. Czy rzeczywiście? Tygodniowe badania (rozpalamy kocioł w poniedziałek rano i prowadzimy go do niedzieli, zmieniając w tym czasie paliwa i warunki pracy kotła) kosztują 15.000zł. To tyle co 2-3 reklamy w czasopismach branżowych. Tyle tylko, że te reklamy nie zawierają ŻADNYCH rzeczowych informacji technologicznych, natomiast pełne są typowych marketingowych zachęt, i to często niezgodnych z prawdą.

Krytykujecie mnie czasami, że piszę tylko o "swoim" OGNIWIE, pomijając innych producentów. A JA CHCIAŁBYM PISAĆ O WSZYSTKICH PRODUCENTACH - tylko nie mam o czym. Tego, co piszą oni w swoich reklamach, nie mogę przecież napisać bez potwierdzenia tych danych. Taka jest rola instytutów. Możemy zareklamować każdego - pod warunkiem, że da nam taką szansę.

 

Ad 1.

Obserwując sprzęt którym dysponuje ICHPW Zabrze stwierdziłem, że cała ta aparatura którą dysponują przypomina sprzęt szpitalny oddziałów intensywnej terapii. Oni zajmują się kotłami - są one przemierzone wzdłuż i wszerz, prześwietlone i poddane wszelkim (być może nawet i celowo destrukcyjnymi) testom. Potrafią swoją wiedzę przekazać odbiorcy w zrozumiały sposób i jakość tych wypowiedzi to zupełnie inna liga w porównaniu z wypowiedziami handlowców czy monterów zajmujących się kotłami.

Ad 2.

Fachowcy których spotkałem w ICHPW należą do grona "pozytywnych wariatów". Wybitnie lubią swoją pracę, mają wiedzę i doświadczenie związane z budową kotłów, spalaniem węgla i szeroko rozumianej chemii i fizyki. Są to jak najbardziej osoby na miejscu i nie zawsze wierzą innym na słowo - aż sami sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem na etepie wyboru kotła na paliwo stałe do domku 120m2, ściana 30+10 ocieplenia okna 6kom 3szyby.Zaciekawiły mnie dwa kotły ; klimosz link duo i weber reto duo. Cena podobna ale chciałem prośic o fachowe opinie moze ktoś ma te kotły lub mial podobny problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak się czyta o obu tych kotłach...... to ich parametry są porównywalne...wielopaliwowe, palniki podobne itp..

Bardziej mnie zastanawia, czy jednak te 15 kW nie za dużo będzie dla Ciebie..... nie piszesz jakie ocieplenie ścian i dachu.....i jaki rodzaj instalacji co i cwu....ale mimo to 12 kW będzie bardziej adekwatne....

Może takie produkty.....

http://piece.bazarek.pl/opis/282986/skam-p-12kw-podajnik-slimakowy.html

http://www.fuego.pl/1824_HEF_EKO_PLUS_12_kW.html

W sumie mało jest tego typu kotłów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

Obserwując sprzęt którym dysponuje ICHPW Zabrze stwierdziłem, że cała ta aparatura którą dysponują przypomina sprzęt szpitalny oddziałów intensywnej terapii. Oni zajmują się kotłami - są one przemierzone wzdłuż i wszerz, prześwietlone i poddane wszelkim (być może nawet i celowo destrukcyjnymi) testom. Potrafią swoją wiedzę przekazać odbiorcy w zrozumiały sposób i jakość tych wypowiedzi to zupełnie inna liga w porównaniu z wypowiedziami handlowców czy monterów zajmujących się kotłami.

Ad 2.

Fachowcy których spotkałem w ICHPW należą do grona "pozytywnych wariatów". Wybitnie lubią swoją pracę, mają wiedzę i doświadczenie związane z budową kotłów, spalaniem węgla i szeroko rozumianej chemii i fizyki. Są to jak najbardziej osoby na miejscu i nie zawsze wierzą innym na słowo - aż sami sprawdzą.

 

Podpisuję się pod tym co napisał Alk obydwoma łapami.

Może jest tak jak pisze Zawijan, może producenci czasami wolą żeby ich niedoróbki nie były zauważone i przemilczane.

W końcu jak chce się wprowadzić na rynek nowy wyrób który przyniesie nie małe zyski to te 15 tysi to chyba dla producenta nie jest wielkim wydatkiem, to średnio 1,5 kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem na etepie wyboru kotła na paliwo stałe do domku 120m2, ściana 30+10 ocieplenia okna 6kom 3szyby.Zaciekawiły mnie dwa kotły ; klimosz link duo i weber reto duo. Cena podobna ale chciałem prośic o fachowe opinie moze ktoś ma te kotły lub mial podobny problem.

 

Również jestem ciekawy opinii o tych kotłach.Pytałem już kilka razy było zero odzewu może tym razem mi się poszczęsci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod tym co napisał Alk obydwoma łapami.

Może jest tak jak pisze Zawijan, może producenci czasami wolą żeby ich niedoróbki nie były zauważone i przemilczane.

W końcu jak chce się wprowadzić na rynek nowy wyrób który przyniesie nie małe zyski to te 15 tysi to chyba dla producenta nie jest wielkim wydatkiem, to średnio 1,5 kotła.

 

Moim zdaniem dla dobra nas konsumentów takie badania powinny być obowiązkowe jak przegląd w samochodzie, człowiek wiedział by wtedy co kupuje a marne konstrukcje zniknęły by z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekawy opinii o tych kotłach.Pytałem już kilka razy było zero odzewu może tym razem mi się poszczęsci ;)

 

Czemu te dwa? Co Ci się w nich podoba, albo inaczej - maja całkiem inne sterowniki i palniki ich cecha wspólna jest ruszt wodny i kanały poziome czy to te cechy które sa do Ciebie ważne? Czym chcesz palić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie jak się czyta o obu tych kotłach...... to ich parametry są porównywalne...wielopaliwowe, palniki podobne itp..

Bardziej mnie zastanawia, czy jednak te 15 kW nie za dużo będzie dla Ciebie..... nie piszesz jakie ocieplenie ścian i dachu.....i jaki rodzaj instalacji co i cwu....ale mimo to 12 kW będzie bardziej adekwatne....

Może takie produkty.....

http://piece.bazarek.pl/opis/282986/skam-p-12kw-podajnik-slimakowy.html

http://www.fuego.pl/1824_HEF_EKO_PLUS_12_kW.html

W sumie mało jest tego typu kotłów...

sciana purotherm 30 + 10 styropian stropodach +20styropian instalacja plastik w tym 50m2 podłogówki + 200L zbiornik. Zaineresowaly mnie weber i ling duo gdyż mialy najlepsza opinie, dodam że na kocioł planuje wydac ok 9 000zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem badania linga duo w OTGiS, osoby badające mówiły, że osiągał dobre wyniki.

Wiem też, że badano także prace na ruszcie awaryjnym, tam zasypywane było drewno.

 

Ja widziałem jak badano model o mocy 50kW

Tyle mogę powiedzieć.

 

A czy mozesz coś powiedziec na temat sterowników i czy za tą cene można znależć coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...