Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jestem osobą dobrze usytowaną. Poprostu uważam że zakup pieca do bardzo ważna inwestycja i zależy mi na najlepszym piecu jaki jest na rynku. W sumie chciałbym od forumowiczow zeby napisali 3 dobre piece i sobie o nich poczytam.

 

Ja już napisałem na str. 137 tuż przed Twoim pytaniem o kotły.

 

Sąsiadowi poleciłem Skam-P Premium rok temu, dzisiaj z nim rozmawiałem i jest bardzo zadowolony [choć jest wybredny i baaardzo oszczędny].

Palił już w nim samym miałem [opowiadał mi jaki spory gwóźdź znalazł w popielniku - o dziwo prosty], mieszanką z ekogroszkiem, samym ekogroszkiem, czeskim ekogroszkiem brunatnym, teraz pali węglem Orzech kruszonym młotkiem, drewnem z budowy, łupinami a nawet kulkami z papieru - jest już na emeryturze i ma czas na kombinacje.

 

Przy tych wszystkich jego paliwach kocioł i sterownik RT09PID dają radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Sąsiadowi poleciłem Skam-P Premium rok temu, dzisiaj z nim rozmawiałem i jest bardzo zadowolony

Zaproponowałem koledze wielebny81 też Skama nawet zaproponowałem że umówię go na oględziny bo ma taki kocioł pracujący o rzut kamieniem ale zdyskwalifikował go za zbyt niską wagę. Poleciłem go swojej kuzynce która tak jak i twój sąsiad też jest bardzo zadowolona, różnica taka że steruje nim Ognik Plus Pid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu te dwa? Co Ci się w nich podoba, albo inaczej - maja całkiem inne sterowniki i palniki ich cecha wspólna jest ruszt wodny i kanały poziome czy to te cechy które sa do Ciebie ważne? Czym chcesz palić?

 

Interesuje mnie głównie kocioł Webera.Jakość wykonania i duży ruszt dodatkowy na którym chciałem przepalać drewnem,kanały poziome.Podstawowym paliwem ma być ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozesz coś powiedziec na temat sterowników i czy za tą cene można znależć coś lepszego?

 

Z Recalart testowałem tylko OptimęEco, która miała mieć PID, moim zdaniem działało to średnio,żeby nie powiedzieć,że nie spełniało moich oczekiwań.

Do nowego sezonu mieli algorytm poprawić, jak będę miał jeszcze czas, to go będę próbował.

 

Nie znam natomiast wersji do podajnika, wiem,że jest jakieś menu podpowiedzi. Jak to działa- pojęcia nie mam.

 

Ze sterowań odpowiadają mi modele Ognik PID, PUMA marki Elektro-Miz, RT09pid marki Tatarek, Luksus marki Elster (z systemem podpowiedzi mają też Experta, ale dla mnie jest ciężki w obsłudze).

 

Z normalnych sterowań tzw klasycznych, dwustanowych mogę polecić modele Fostera Menuet czy też Tango lub Titanic marki Prond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie głównie kocioł Webera.Jakość wykonania i duży ruszt dodatkowy na którym chciałem przepalać drewnem,kanały poziome.Podstawowym paliwem ma być ekogroszek.

 

To bierz, będzie ciekawiej na forum. Więcej produktów, więcej opinii.

Też widziałem ten model na badaniach w Łodzi, badaliśmy w tym samym okresie swój produkt.

Stosują retorty pancerpola, weź z modelem TRIO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że WEBER RETO DUO 15kw odpada i trzeba zacząć poszukiwania od nowa a z tego co widzę to 12 niema za wiele. Możecie mi podpowiedzieć który kocioł ma podobną jakość wykonania i taki zeby od czasu do czasu można było przepalić drzewam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha tylko ja chce kupić piec webera reto duo albo za doplatą trio. 17kw oni nie maja. W ofercie webera są 15,20,25....kw wiec co ? chyba lepiej 20kw. starsze budownictwo z dobudówką.

 

Weź zatem 20kę. W 15-ce będzie pewnie palnik o mocy max.17kW, także w razie wojny może nie utargać.

Mi pasuje sposób czyszczenia takiej konstrukcji.

Będzie też ciekawiej na wątku, mam nadzieję,że po zakupie nie znikniesz.

 

Ja widziałem badany egzemplarz o mocy 25kW, wiem,że badali 15 i 25kW, 20-ka jest wartością pośrednią, która wchodzi w wyniki tych 2badanych egzemplarzy. Badali z tego co kojarzę na obrotowym typu DUO i chyba FL podczas badań był wyłączony. Nie pamiętam dokładnie, z całą jednak pewnością na badaniach był sterownik pluma.

 

ps. retorta trio jest droższa od duo o 100zł netto z tego, co pamiętam, ale dochodzi jeszcze koszt zaworu oraz zbiornika zalewowego na kosz, bo ten palnik może też pracowac z pellet.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do palnikow obrotowych ,jak one beda pracowac po kilku latach?a ten trio ma jeszcze dysze czy te konćowki nie beda sie upalac?co o tym mysla fachowcy?

pozdrawiam

 

Jeżeli chodzi o pancerpol, to model duo pracuje od kilku lat.

Od tego sezonu poprawiono koronkę.

Co najwyżej wymienisz koronkę obrotową, czy zabierak - do 100zł się w tym zamkniesz.

 

ślimak- podobnie jak w innych palnikach.

 

Więcej zabawy przy konserwacji po sezonie grzewczym, ale akurat ten producent daje świetną instrukcję, z dokumentacją foto.

Można też pobrać film szkoleniowy.

 

Co do tych rur, są stosowane od kilku lat w dużych palnikach fajkowych zamiast deflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieszane uczucia co do palnikow obrotowych ,jak one beda pracowac po kilku latach?a ten trio ma jeszcze dysze czy te konćowki nie beda sie upalac?co o tym mysla fachowcy?

pozdrawiam

 

Ja fachowcem nie jestem ale.....

pamiętaj, że im mniej ruchomych części tym mniejsze ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek usterki.

A w palniku gdzie panują ekstremalne warunki typu skoki temperatury, pylenie na maksa, popiół, żużel i do tego silne przedmuchy powietrza..... to naprawdę należy solidnie dbać o ten palnik ... a i tak wcześniej czy później użytkownik nie ustrzeże się się wymiany tych ruchomych części... a palnikach typu Brucer czy Burner ( nie wiem jeszcze jakie są inne tego typu) nie ma się co zepsuć, bo tam nie ma ruchomych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...