Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdy 2,5 roku temu stanąłem przed koniecznością wymiany pieca miałem dylemat jaki palnik wybrać. Brucer już był na rynku ale wtedy to była nowość i jakoś nie wzbudził mojego zaufania (zaznaczam, ze nie jestem jego przeciwnikiem, nie znam go i nie wypowiadam się na jego temat). Zainteresował mnie natomiast palnik obrotowy, wybrałem Pancerpola i jestem naprawde zadowolony. Mój kolega ma Hefa z obrotowa retorta Ardeo, jego opinia jest również pozytywna. Oba kociołki jak na razie pracują bezawaryjnie.

 

Naprawdę masz bardzo dobry palnik.

(dla mnie lipa to jego bezczelna podróba stosowana przez jednego z większych producentów ze względu na cenę)

 

Powiedz, czy palenisko w Twoim modelu ma już taki podniesiony rant?

 

Ten model obrotowy Ardeo, kolega ma wersję żeliwną czy stalową?

Tam bardzo wygodny jest mechanizm półautomatycznego czyszczenia.

 

Na bazie żeliwnej wersji obrotowej Ardeo powstał palnik umożliwiający spalanie miału oraz groszku, ale pozbawiony mechanizmu obrotowego.

Bardzo fajnym patentem jest opcja zmiany jego mocy poprzez inne, zamienne, żeliwne dysze.

Zostawiono w nim mechanizm wygodnego czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem czy mi głowy za to nie urwią panowie z elektro-system,ale jak ktoś chce mieć na siłę z eCoala sterownik brulli to jest taka możliwość przeprogramowania go ale nie ma odwrotu.Są w stanie to zrobić za friko i moim zadaniem jeśli da się w jedną stronę to da się i w drugą.Pytanie tylko "po co" :)

 

Ponieważ tak bardzo wszyscy chcecie - za parę miesięcy będziecie mieli eCoala z opcją pracy półautomatycznej (czyli z możliwością dokonywania ręcznych nastaw).

Zaryzykujemy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ tak bardzo wszyscy chcecie - za parę miesięcy będziecie mieli eCoala z opcją pracy półautomatycznej (czyli z możliwością dokonywania ręcznych nastaw).

Zaryzykujemy. Zobaczymy.

 

Kilkanaście stron wcześniej zarzekałeś się,że tego nie zrobicie...

jak napisałem,że prędzej czy później taką funkcję dodacie...

 

Nie wysilaj się dalej z odpowiedzią, bo uważam,że to bardzo dobry pomysł. Nie krytykuję go.

Może jednak mam większe doświadczenie w kwestii sterowań?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie badasz kotłów w Łodzi?

 

Twojego chamstwa i ataków mam powyżej uszu.

Mam nadzieję,że Ci ktoś nareszcie uwagę zwróci.

Tego już nie idzie normalnie wytrzymać

 

Albo załóż sobie wątek ataki zawijana i tam wypisuj do woli.

 

Ile razy można powtarzać,że kotła Sztoker nie produkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojego chamstwa i ataków mam powyżej uszu.

Mam nadzieję,że Ci ktoś nareszcie uwagę zwróci.

 

Przecież zwracasz mi uwagę bezustannie.

Tylko może zdefiniuj znaczenie pojęcia "chamstwo". Ja prostak za bardzo nie rozumiem, co robię takiego chamskiego. Będziesz miał zasługę w niebie, jeśli mnie nawrócisz na drogę cnoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę masz bardzo dobry palnik.

(dla mnie lipa to jego bezczelna podróba stosowana przez jednego z większych producentów ze względu na cenę)

 

Powiedz, czy palenisko w Twoim modelu ma już taki podniesiony rant?

 

Ten model obrotowy Ardeo, kolega ma wersję żeliwną czy stalową?

Tam bardzo wygodny jest mechanizm półautomatycznego czyszczenia.

 

Na bazie żeliwnej wersji obrotowej Ardeo powstał palnik umożliwiający spalanie miału oraz groszku, ale pozbawiony mechanizmu obrotowego.

Bardzo fajnym patentem jest opcja zmiany jego mocy poprzez inne, zamienne, żeliwne dysze.

Zostawiono w nim mechanizm wygodnego czyszczenia.

 

Tak mój palnik posiada podniesiony rant, jeżeli chodzi o Ardeo to jest to wersja stalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak izolacja drzwiczek ważna sprawa, to też nadaje się do poprawy. Jak Ktoś mądrze pisze to trzeba przyznać rację :)

 

będzie dobrze....... przecież było powiedziane, że lada moment Ogniwo ma montować drzwiczki o nowej konstrukcji, kształtowane na prasie i izolowane, ponadto ma być izolowana strona przeciwległa do zasobnika.

Dla mnie rozmiar kotła pasuje, jest nawet atutem... nie jest to landara typu Defro czy inne potwory....mają po 18-20 kW a wyglądają jakby miały z 50 ... ;)

Także te cegły mnie nie zrażają. A powiem więcej, nie zraża mnie też to czyszczenie tych pionowych kanałów.....uważam że czepiacie się niepotrzebnie. Czy ja wyczyszczę kocioł te dwa razy w miesiącu w sezonie grzewczym po 15 minut i odkręce te 4 motylki, czy zrobię to w ciągu 5 minut bo mam wyczystki z przodu, to ani to wielki plus, ani wielki minus.

Ja powiem przekornie inaczej, kto spędzi więcej czasu w kotłowni: użytkownik ecoala z kanałami pionowymi czy użytkownik innego sterownika z kanałami poziomymi? Ja już wiem :D hehe

Co do różnic pomiędzy ecoalem a brulim........ciężka sprawa. Myślę, że są to takie same sterowniki, tylko Bruli ma opcję zadawania wszystkich parametrów. Nikt z nas do środka nie zaglądał więc ciężko się wypowiedzieć. Do tego Ecoal to nazwa i myśl techniczna zastrzeżona dla Ogniwa - taki nierozerwalny duet. Ponieważ jednak jest zapotrzebowanie rynku na sterownik z którym ludziska mogą się pobawić, to dano im Bruli. I tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem przekornie inaczej, kto spędzi więcej czasu w kotłowni: użytkownik ecoala z kanałami pionowymi czy użytkownik innego sterownika z kanałami poziomymi? Ja już wiem :D hehe

 

Tja... i dlatego w ecoalu w najbliższym czasie mają pojawić się ustawienia, których rzekomo do tej pory nie trzeba było ruszać... hehe

Prawda jest taka, że jak ktoś ma zwaloną instalację to i tak swoje musi odsiedzieć w kotłowni z każdym sterem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... i dlatego w ecoalu w najbliższym czasie mają pojawić się ustawienia, których rzekomo do tej pory nie trzeba było ruszać... hehe

Prawda jest taka, że jak ktoś ma zwaloną instalację to i tak swoje musi odsiedzieć w kotłowni z każdym sterem ;)

 

Pojawia się bo chcieli tego użytkownicy a nie bo trzeba było.On daje sobie doskonale rade z ustawieniami bez pomocy użytkownika.Tak czy siak będzie korzystał z tego ten kto chce, a kto nie włączy automat.Sa jeszcze tacy co lubią wiec niech się bawią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, kiedy w sprzedaży będzie ostateczna wersja Ogniwo Eko Plus 16. Bo jak na razie to śledzę codziennie różne informacje i ktoś ma ruszt żeliwny , a nie cegły, na blogu Zawijana jedna osoba pisze, że kupiła Ogniwo Eko Plus 25 i ma ruszt żeliwny z dwóch kawałków żeliwa. Z kolei na zdjęciach w sklepach internetowych widzę dolną boczną wyczystkę, której ma nie być (czyszczenie przez popielnik). No i jeszcze Jorgo piszesz, że mają być montowane nowe, izolowane drzwiczki. Kocioł chcę na następny sezon grzewczy, a widzę, że gdybym dzisiaj chciał kupić ze sklepu internetowego, to dostałbym wersję Ogniwo Eko Plus "na chybił - trafił" - tak to trochę wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, kiedy w sprzedaży będzie ostateczna wersja Ogniwo Eko Plus 16. Bo jak na razie to śledzę codziennie różne informacje i ktoś ma ruszt żeliwny , a nie cegły, na blogu Zawijana jedna osoba pisze, że kupiła Ogniwo Eko Plus 25 i ma ruszt żeliwny z dwóch kawałków żeliwa. Z kolei na zdjęciach w sklepach internetowych widzę dolną boczną wyczystkę, której ma nie być (czyszczenie przez popielnik). No i jeszcze Jorgo piszesz, że mają być montowane nowe, izolowane drzwiczki. Kocioł chcę na następny sezon grzewczy, a widzę, że gdybym dzisiaj chciał kupić ze sklepu internetowego, to dostałbym wersję Ogniwo Eko Plus "na chybił - trafił" - tak to trochę wygląda.

 

Eko Plus jest dostępny o mocy 16KW skąd wytrzasnąłeś te 25KW?

Wiesz kotlarstwo cały czas się rozwija więc nie dziw sie że są poprawki i ulepszenia raczej to świadczy dobrze o firmie, chcą ulepszać produkt bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja... i dlatego w ecoalu w najbliższym czasie mają pojawić się ustawienia, których rzekomo do tej pory nie trzeba było ruszać... hehe

Prawda jest taka, że jak ktoś ma zwaloną instalację to i tak swoje musi odsiedzieć w kotłowni z każdym sterem ;)

 

Ta wersja sterownika ma być dla tych co chcą przechytrzyć ustawienia automatyczne,już o tym pisałem pytanie tylko jak długo pojadą na ustawieniach ręcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment komentarza wątku o Ogniwo Eko Plus z blogu Zawijana: "Mam aktualnie OGNIWO EKO PLUS 25! Nr fabryczny 9."

 

No jest już , jest....co prawda wczoraj na stronie Ogniwa i Instalbudu ( firma gdzie zakupiono kocioł ) kotła jeszcze nie ma.....ale już ogólnie jest....marketingowo to nie pasuje mi to :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...