Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo to jest tak, najpierw chcemy żeby kocioł zaczął grzać (no juz grzeje -ale fajnie cieplusio jest) pozniej patrzymy -są jakies spieki (warto byłoby je wyeliminowac:) następnie (jak kocioł chodzi i nie mamy spieków) chcemy zeby kocioł spalał mało ekogroszku (no przecież na forum ludzie piszą ze spalaja np 2kg /doba) no i dlatego kążdy chce te ręczne ustawienia

 

No i jajko chce być mądrzejsze od koguta...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bo to jest tak, najpierw chcemy żeby kocioł zaczął grzać (no juz grzeje -ale fajnie cieplusio jest) pozniej patrzymy -są jakies spieki (warto byłoby je wyeliminowac:) następnie (jak kocioł chodzi i nie mamy spieków) chcemy zeby kocioł spalał mało ekogroszku (no przecież na forum ludzie piszą ze spalaja np 2kg /doba) no i dlatego kążdy chce te ręczne ustawienia

 

Heh z tymi 2 kg to trochę przesadziłeś bo to chyba 2kg/h.Ale jest dokładnie tak jak piszesz z tym ,że za eCoal i jego tryby sterowania w razie jakiejś awarii odpowiada elektro-system natomiast za ustawienia w brulli odpowiada sam użytkownik.Ciekawi mnie jak będzie to rozwiązane w nowym eCoalu z możliwością ręcznych nastaw.Nie wykluczam,że będzie on zabezpieczony tak jak eCoal przed zagotowaniem wody lub wygaśnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się bo chcieli tego użytkownicy a nie bo trzeba było.On daje sobie doskonale rade z ustawieniami bez pomocy użytkownika.Tak czy siak będzie korzystał z tego ten kto chce, a kto nie włączy automat.Sa jeszcze tacy co lubią wiec niech się bawią..

 

Dla mnie to jest niezrozumiałe, cofanie się w tył. Często tutaj na forum wymieniane są kotły na gaz jako idealna sprawa ogrzewania domu (gdyby nie cena gazu) i właśnie eCoal zbliża się bardziej niż inne sterowniki do bezobsługowego sterowania cenionego w kotłach na gaz a tutaj masz powraca temat ustawiania manualnego ehhh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest niezrozumiałe, cofanie się w tył. Często tutaj na forum wymieniane są kotły na gaz jako idealna sprawa ogrzewania domu (gdyby nie cena gazu) i właśnie eCoal zbliża się bardziej niż inne sterowniki do bezobsługowego sterowania cenionego w kotłach na gaz a tutaj masz powraca temat ustawiania manualnego ehhh...

 

Ja raczej korzystał z tego nie będę bo nie widzę powodów. Ale jeśli komuś tego brakuje to czemu nie? Większość ustawień ręcznych i tak sporo będzie odbiegała od optymalnych.

Edytowane przez jack18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej korzystał z tego nie będę bo nie widzę powodów. Ale jeśli komuś tego brakuje to czemu nie? Większość ostawień ręcznych i tak sporo będzie odbiegała od optymalnych.

 

Przetestować nie zaszkodzi ale podejrzewam ,że i tak większość szybko wróci do automatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekt R, pisałes kilka stron wcześniej o nim, że jest trochę skomplikowany. Może i tak jest ale wszystko jest do opanowania.

Pozdr.

 

Dość fajny jest luksus z elstera (moim zdaniem dużo łatwiejszy), ale perfekt nie jest tragiczny w obsłudze.

W sumie to masz kilka funkcji takich jak później wypuszczony eCoal, m.in. te korekcje nocne,ekonomiczne.

Korzystasz z tego? Masz czujnik pogodowy?

 

Opowiedz trochę z czego korzystasz w tym sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest niezrozumiałe, cofanie się w tył. Często tutaj na forum wymieniane są kotły na gaz jako idealna sprawa ogrzewania domu (gdyby nie cena gazu) i właśnie eCoal zbliża się bardziej niż inne sterowniki do bezobsługowego sterowania cenionego w kotłach na gaz a tutaj masz powraca temat ustawiania manualnego ehhh...

 

eCoal pozostanie eCoalem. Bruli będzie Brulim. I będzie coś trzeciego...

A każdy kupi sobie, co zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

Mam komin o przekroju 14 x 14 cm czy nada się do niego jakiś kocioł na eko groszek? Pow. ogrzewana 180 m2 dom ocieplony. Czym grozi podłączenie do takiego komina kotła który wymaga komina 18x18cm. Oczywiście jeżeli będę w nim palił..

Dziękuję z góry za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość fajny jest luksus z elstera (moim zdaniem dużo łatwiejszy), ale perfekt nie jest tragiczny w obsłudze.

W sumie to masz kilka funkcji takich jak później wypuszczony eCoal, m.in. te korekcje nocne,ekonomiczne.

Korzystasz z tego? Masz czujnik pogodowy?

 

Opowiedz trochę z czego korzystasz w tym sterowniku.

 

Czujnik pogodowy podłączony od samego początku, praca w automacie. Z korekcji nocnej oczywiście korzystam, z ekonomicznej raczej rzadko bo praktycznie przez cały czas ktoś w domu przebywa, z programu tygodniowego CWU nie korzystam. Priotytet CWU jest na stałe załączony, kocioł użytkuję cały rok, praktycznie go nie wygaszam.

Co do Luksusa chciałbym go zobaczyc "w akcji".

Edytowane przez miedz1
ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

Mam komin o przekroju 14 x 14 cm czy nada się do niego jakiś kocioł na eko groszek? Pow. ogrzewana 180 m2 dom ocieplony. Czym grozi podłączenie do takiego komina kotła który wymaga komina 18x18cm. Oczywiście jeżeli będę w nim palił..

Dziękuję z góry za odpowiedź .

 

Jak rozmawiałem z kominiarzem, to przekrój czopucha musi być co najmniej równy, a najlepiej mniejszy od przekroju kanału w kominie. U Ciebie będzie odwrotnie...... wydaje mi się, że jak będzie dobry ciąg to jakoś to będzie, ale jak ciąg będzie mniejszy - np. przez warunki pogodowe czy zanieczyszczenie samego kanału - to będzie się dymić, kocioł będzie się dusił. Trzeba brać jeszcze pod uwagę, że teraz w kotłach mamy dmuchawy........ a jeszcze zależy z czego jest ten komin zbudowany i jaka jest jego wysokość i czy jest w środku budynku czy w ścianie zewnętrznej...... wbrew pozorom nie takie to proste.

Ja teraz - właśnie dziś - otrzymałem wełnę skalną i kleje itp i będę ocieplał komin na poddaszu nieużytkowym które jest nieogrzewane. Mam wysoki komin ok. 9 m i dobry ciąg, szczególnie jak ostatnio go wyczyściłem..... ale po zmianie kotła na ekogroszek będzie mniejsza temperatura spalin, wtedy na tym nieogrzewanym poddaszu nieocieplony komin będzie wychładzał spaliny... przez to mogą się wytrącać kwaśne skropliny na tym odcinku, zniszczą komin, będzie na tym odcinku zarastał........dlatego go ocieplam.

Na Twoim miejscu wezwałbym, na miejsce kominiarza i przedstawił sprawę, on ma specjalny przyrząd o mierzenia ciągu...... na pewno Ci podpowie , a koszt takiej wizyty np. u mnie to 50 złotych. Uważam że warto.

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał pan Zawijan "eCoal pozostanie eCoalem . Bruli

będzie Brulim . I będzie coś

trzeciego . .." dobrze to rozumiem? Pracujecie jeszcze nad jednym sterownikiem? Tak jest, sam informatyk nie napisze dobrego sterownika musi mieć cenne wskazówki co do czego z czym się pali i jak to ma działać żeby działało :) trochę namieszałem ale zapewne wiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal pozostanie eCoalem. Bruli będzie Brulim. I będzie coś trzeciego...

A każdy kupi sobie, co zechce.

 

No to będzie:

1. ecoal

2. bruli

3. ?

trzy gwoździe do trumny konkurencji........ Bo czy na rynku jest firma mogąca zaoferować aż 3 sterowniki? Nie znam dokładnie tego rynku, ale wydaje mi się, że nie ma takiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...