Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wysilaj się. Z eCoalem nie wygrasz, choćbyś dał na panel kontrolny cały pułk gołych bab - dla lepszego wrażenia.

Ja Ci to mówię, mówię - choć Tyś najlepszym sterowniczym w klubie.

 

Ty masz zwyczajną obsesję a na Twoje durne wojowanie mógłby w końcu odezwać się jakiś admin.

 

Produkty wybiera się w/g potrzeb a nie tylko jeden jedyny słuszny, bo Ty masz z tego kasę.

Komu tu pomagasz oprócz użytkowników eCoala i brucera? Tylko kłócić się potrafisz

 

Może wreszcie ktoś Cię do pionu postawi. Normalnej, kulturalnej dyskusji prowadzić nie potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale... Czy to nie Ty wielokrotnie twierdziłeś, że eCoal będzie gorszy od tych sterowników, które wymieniłeś?

 

Ostatni raz mówię, nie wmawiaj mi rzeczy,których nie mówiłem.

Daj cytat, skoro pomawiasz kogoś, udowodnij to.

 

Może mieć lepsze i gorsze cechy dla danej osoby, natomiast nie powiem,że jest gorszy.

 

Wielokrotnie mówiłem,że nie jestem wrogiem tego sterownika, to są Twoje jakies ubzdurane zwidy.

 

Proszę admina o jakąś reakcję, bo to się zaczyna robić niesmaczne. Ten człowiek tylko doprowadza do kłótni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz zwyczajną obsesję a na Twoje durne wojowanie mógłby w końcu odezwać się jakiś admin.

Produkty wybiera się w/g potrzeb a nie tylko jeden jedyny słuszny, bo Ty masz z tego kasę.

Komu tu pomagasz oprócz użytkowników eCoala i brucera? Tylko kłócić się potrafisz

Może wreszcie ktoś Cię do pionu postawi. Normalnej, kulturalnej dyskusji prowadzić nie potrafisz.

 

Oj, nie męcz adminów.

Lepiej pisz z większym sensem, to nie będę miał powodu, żeby się Ciebie czepiać. Są tu przecież jeszcze inni ludzie i wcale ich się nie czepiam. A przecież nie wszyscy się ze mną zgadzają.

 

Już chyba setki razy pisałem, że ja nie walczę z Tobą, tylko z NIEKTÓRYMI Twoimi wpisami. Z tymi, którymi wprowadzasz czytelników w błąd. Czy robisz to świadomie, czy nieświadomie - tego nie wiem, ale - bez różnicy - jedno i drugie jest jednakowo szkodliwe.

 

I nie używam w stosunku do Ciebie takich wyrażeń, jak Ty w stosunku do mnie - np. durny, chory, obsesyjny itp. A może to z Tobą trzeba coś zrobić? Zastanów się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik pogodowy podłączony od samego początku, praca w automacie. Z korekcji nocnej oczywiście korzystam, z ekonomicznej raczej rzadko bo praktycznie przez cały czas ktoś w domu przebywa, z programu tygodniowego CWU nie korzystam. Priotytet CWU jest na stałe załączony, kocioł użytkuję cały rok, praktycznie go nie wygaszam.

Co do Luksusa chciałbym go zobaczyc "w akcji".

 

Luksusa miałem na testach dwa tygodnie.

Bardzo prosty w obsłudze. Nie ma jednak korekcji nocnej, z której korzystasz.

 

Najlepsze jest to,że spokojnie sobie korzystasz z palnika obrotowego od 2,5roku, nie bawisz się w żadne zaklejania, wiercenia, nacięcia.

Produkt przebadany, sprawdzony, dobrze działający.

 

Możesz powiedzieć jakim opałem palisz? Jak wygląda popiół z tego palenia?

Zapodaj fotkę popiołu, jeżeli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę admina o jakąś reakcję, bo to się zaczyna robić niesmaczne. Ten człowiek tylko doprowadza do kłótni.

 

Kolego

Proszę Cię bardzo. Zwróć uwagę, że do kłótni potrzeba dwojga - jak do tanga.

Reagujesz zbyt osobiście na moje uwagi natury technicznej. To nie ma nic wspólnego z kłótnią. Nie musisz zawsze mieć racji. Ja nie zawsze mam rację i wcale mnie to nie doprowadza do szału.

Myślę, że powinieneś się trochę uspokoić.

Na jakiś czas dam Ci spokój. Ochłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki wejście admina oznaczałoby zablokowanie dwóch stron sporu, bo to tanga trzeba dwojga a to byłaby zbyt duża strata dla forum.

 

Wpłyń na niego, niech przestanie się czepiać. Tego czytac nie idzie, a ja na siebie najeżdżać nie pozwolę.

Jak coś mi zarzuca- niech to udowodni, bo na chwilę obecną to są tylko pomówienia a na ostatnich stronach ataki bardzo niskich lotów.

 

Temat wątku to ranking, tu moim zdaniem powinno się omawiać różne palniki, sterowniki, odpowiadać na pytania w tym temacie.

Dyskutowac o spalaniu, kłopotach na różnych konstrukcjach kotłów, to pomoże osobom obcym podjąć decyzję dobrą dla ich indywidualnych potrzeb.

Można dowiedziec się jak pracuje inny palnik jak brucer czy ekoenergia.

 

Rynek to nie tylko brucer i eCoal oraz Ekoenergia i puma czy ognik

 

Kolega miedź ma nareszcie jakiś inny produkt, jest sterownik perfekt, jest retorta obrotowa od ponad dwóch lat użytkowana bez żadnego kłopotu, bez żadnych przeróbek, zaklejania i wmawiania producentom,że ich broszką jest poprawa palnika, co wiećej wspomniał,że prawdopodobnie pali czymś tańszym jak ekogroszek. To są ciekawe informacje o których można porozmawiać.

 

Zobacz ile podobnych funkcji do Twojego sterownika ma perfekt.

 

Wojowania Zawijana mam dość - nie odzywaj się do mnie, nie wycinaj moich fragmentów wypowiedzi - zwyczajnie się odczep.

Zrób to dla czytelników, aby mogli cos pożytecznego dla siebie znaleźć.

 

Od eCoal-a czy Brucera jest dla Zawijana osobny wątek, tam może sobie pisac o tym do woli.

Tak jak ja o Ekoenergii oraz pumie na wątku do tego celu stworzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę powiedzieć, że Cię poniosło...... ale to chyba byłby przerost formy nad treścią. Wiadomym jest, że fajnie jest mieć te wszystkie - ja to mówię z autopsji, żona tak do mnie mówi :D - gadżety. A jak rozmawiałem z Panami z Elektro-Systemu w Instytucie, to można już teraz dać AP do sterownika i bezprzewodowo się nim łączyć lapkiem z pokoju, siedząc wygodnie, popijając piwko czy coś mocniejszego i oglądać fajny film albo słuchać muzyczki.... a w kociołku wszystko sobie podglądać, ustawiać i cieszyć się wolnością - bo nie trzeba chodzić do kotłowni.

 

Widzisz i tu się mylisz. Teraz potrzebujesz laptopa czy komputer, a co jak ja nie mam laptopa?? zostaje komputer ale gdzie tu wygoda musisz odpalić kompa uruchomić program i dopiero masz podgląd, lipa a tablecik stawiasz na stole czy wieszasz na ścianie ustawiasz podświetlenie dzienne-nocne i masz non stop dostęp do podstawowych funkcji i informacji. Pobiera niewielką ilość prądu do tego super wygląd na koniec rozsądna cena, sukces murowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek, bo zależy na czym użytkownikowi zależy.

 

Do RT09pid jest panel domowy, na którym bez schodzenia do kotłowni widzisz temp. kotła, temp. CWU, możesz bez chodzenia do kotłowni zmienić nastawę kotła, możesz też przejść na sterowanie w/g stref czasowych temp. powietrza w pomieszczeniu.

 

 

Do Titanic-a jest bardzo prosty panel kontrolny z sygnalizacja pracy dmuchawy, podajnika, pompy c.o., cwu, opcją sterowania temp. kotła lub zadania komfortowej temp. pomieszczenia. Do nowego sezonu podobno ma być jego lepsza wersja.

 

Wstawię Ci fotki takich zestawów.

 

Szczerze? nie powiesił bym w salonie takich brzydactw chyba że w skrzynce z bezpiecznikami serio. Producenci powinni się bardziej postarać. W dobie paneli dotykowych i wyświetlaczy lcd trzeba iść z postępem, ceny paneli lcd są naprawdę niskie wystarczy zerknąć na monitory do komputerów ceny lecą na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? nie powiesił bym w salonie takich brzydactw chyba że w skrzynce z bezpiecznikami serio. Producenci powinni się bardziej postarać. W dobie paneli dotykowych i wyświetlaczy lcd trzeba iść z postępem, ceny paneli lcd są naprawdę niskie wystarczy zerknąć na monitory do komputerów ceny lecą na łeb.

 

Przestańcie wymyślać kolejne bzdety do tak prymitywnego ustrojstwa jak piec węglowy. Szczytem absurdu jest propozycja interfejsu API do softweru sterownika.Zaraz będziecie chcieli żeby sterownik gotował,sprzątał i dobrze robił palaczowi. Popatrzcie sobie na ten amerykański piecyk:http://www.harmanstoves.com/products/details.asp?cat=central-heating&prd=boilers&f=BLRVF3000. Posiada wszystko co niezbędne dla takiego urządzenia i posiada takie same parametry jak te wasze piece z tymi super sterownikami. Tracicie czas na bzdety zamiast zająć się np. problemami o których pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaveta masz telefon? jeśli tak i jeśli masz jakiś mały pakiet internetowy to wgrywasz operę mini i gdziekolwiek jesteś masz podgląd na pracę kotła. Zmiana tem. C.O. z poziomu telefonu jest taka sama jak z poziomu komputera. Nie musisz odpalać kompa ani laptopa. Teraz wchodzę na stronę esterownik.pl i widzę np. pracę pieca chochli, minerta i innych. Wszystko przez telefon, jeśli masz tel z systemem operacyjnym symbianem, androidem to możesz zainstalować zamiast opery skyfire i masz podgląd na żywo. Fajna sprawa. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi coś powiedzieć na temat ECO MAX 800

 

Pogadaj z użytkownikiem Artecki, on ma Pluma:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!&p=4604584&viewfull=1#post4604584

 

Może zaproś go na ten wątek?

 

Trzeba to trochę inaczej zacząć robić, bo z rankingu to tu nic za chwilę nie zostanie.

 

"Miedź1" ma perfekta, niech opisze jak mu się pali, prosimy o wstawienie fotki popiołu, podaj jaki węgiel spalasz. Jakie masz wyczystki pionowe, poziome?

 

"Artecki" ma pluma, niech opisze palnik, jak mu się kociołek czyści, z czym walczy,

to już bardziej na ranking będzie wyglądało

 

o RT09pid już wiemy,

Ogniku, Pumie i eCoalu też.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ponieważ musimy się zdecydować do poniedziałku na wybór kotła na ekogroszek plus dodatkowo palenie drewnem.Jeśli ktoś ma taki piec i może się podzielić doświadczeniem z użytkowania, proszę o opinie.

Pozdrawiam

 

A przepraszam że spytam.......a masz już jakieś upatrzone typy? bo jeśli chcesz do poniedziałku zdecydować się na kocioł na ekogroszek i do tego jeszcze na drewno - rozumiem że nie pellet - to trochę loteria...... mało czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...