Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sebos17. To ze masz blisko do tej firmy nie gwarantuje Ci dobrego serwisu. Niby dlaczego mieli by Cie potraktować inaczej niż innych? Ja bym się nie bawił w wymiany sterowników, bo po co? Kup lepiej kocioł w całości ze sterownikiem jakim chcesz i najlepiej w renomowanej firmie która zagwarantuje Ci serwis na poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Jeśli mam piecem Heiztechnik ekoduo 35kW sterownik ecoMax 800, czy jest jakaś mozliwosc aby mieć podgląd stanu pieca przez internet? Czy można np podłączyć sterownik bruli.pl nie odłączając ekoMax800 i korzystać ze strony esterownik.pl? Zaznaczam, że niekoniecznie chodzi o sterowanie, wystarczy mi sam podglad, co sie dzieje z piecem.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuje za odpowiedzi.

Maciej

Edytowane przez Husy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husy jest to wykonalne,ale nie będziesz mógł piecem sterować, ale żeby mieć tylko podgląd płacić 900zł to dużo. Możesz kupić st bruli podłączyć do niego dodatkowe czujniki, całość do internetu i masz. Do st bruli możesz podłączyć jeszcze czujnik tem. spalin, czujnik tem. kty żeby wiedzieć jaka jest tem w domu i na dworze. Jest to wykonalne :)

 

P.S. Zadzwoń i się upewnij czy ten sterownik może pracować bez sterowania motoreduktorem. Czy nie będzie " wył " o awari.

Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli mam piecem Heiztechnik ekoduo 35kW sterownik ecoMax 800, czy jest jakaś mozliwosc aby mieć podgląd stanu pieca przez internet? Czy można np podłączyć sterownik bruli.pl nie odłączając ekoMax800 i korzystać ze strony esterownik.pl? Zaznaczam, że niekoniecznie chodzi o sterowanie, wystarczy mi sam podglad, co sie dzieje z piecem.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuje za odpowiedzi.

Maciej

 

Pomyśl, co oferuje producent Twojego sterowania.

 

Masz np. do ecoMAX800:

ecoSTER100:

Zdalne sterowanie w pokoju. Wyświetlane są podstawowe parametry kotła i instalacji. Możliwe jest ustawianie temperatur CO, CWU, układów mieszaczowych, przedziałów czasowych, krzywych grzewczych.

 

ecoSTER200:

ecoSTER 200 to zdalne sterowanie z wyświetlaczem graficznym i systemem obsługi TOUCH & PLAY. Współpracuje z regulatorami typoszeregu ecoMAX 800R, T jako programowalny termostat pokojowy. Posiada wbudowany czujnik wewnętrzny.

 

Moduł powiadamiania SMS:

System powiadamiania ecoTEL jest nowoczesnym rozwiązaniem elektronicznym, które służy użytkownikowi do zdalnego odbierania informacji o zaistniałych zdarzeniach w postaci krótkich wiadomości tekstowych (SMS).

 

ecoTEL współpracuje z telefonem komórkowym i pełni funkcję nadajnika GSM. Drogą bezprzewodową (sieci komórkowej) wysyła informacje o zaistniałych alarmach w pracy kotła. Zapewnia to użytkownikowi wygodę i bezpieczeństwo 24h/dobę w zakresie prawidłowego funkcjonowania procesu grzewczego. Użytkownik jest zdalnie powiadamiany przebywając nawet poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki czytał Pan? Kolega chciałby mieć podgląd przez internet a nie przez sms. Jak ma internet w telefonie to przez telefon też można. Chyba bruli też powiadamia o alarmach ale cena kosmos, 750zł to jeszcze.

 

Czytałem, za ważną informację uznaję:

 

"Zaznaczam, że niekoniecznie chodzi o sterowanie, wystarczy mi sam podglad, co sie dzieje z piecem."

 

Kolega ma sterownik z FL i nie widzę sensu zmiany na zwykły, czy też dokupienia drugiego zwykłego, jeżeli do obecnego można dołączyć system powiadomień sms.

 

Użytkownik miał prawo nie wiedzieć,że taka opcja jest możliwa w jego sterowaniu.

Mówię o przeanalizowaniu opcji, jakie posiada jego obecne sterowanie, jeżeli stwierdzi,że to nie jest wystarczające, może myślec o innym rozwiązaniu.

 

ecoMAX800 ma wyjście na ten moduł sms.

Moduł SMS informuje o tym, co się dzieje z kotłem.

 

Kolega czeka na różne informacje, przedstawiam mu alternatywę.

 

Nie wiemy do jakiego celu ma służyć ten podgląd, może jest wygodny i chce na piętrze widzieć, co się dzieje w kotłowni - wówczas jeden z paneli domowych,

 

jeżeli chodzi o kontrolę na wyjazdach, to sms-owy system bardzo dobrze się sprawdza, komórki ma praktycznie każdy a internet niekoniecznie musimy mieć non stop ze sobą...

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Sytuacja wygląda następująco:

trzy domu, w jednym będzie piec ale nie w tym w którym będę mieszkał, odległość ok40m. wszystko połączone preizolka.

przez najbliższe 12miesiecy (oby tylko) odbywać się będzie remont w moim domu, a wiec nie będę mieszkał na miejscu (w odleglosci ok 10km) a w dwóch pozostałych domach musi być ogrzewane. chciałbym mieć nadzór nad piecem aby kontrolnie czasem sprawdzić czy wszystko jest ok. Jarecki79 brałem pod uwagę powiadomienia sms ale nie bardzo mam zaufanie do takich tematów (jak coś będzie nie tak to zostanie wysłana wiadomość, a jak np zapomnę o przedłożeniu ważności karty SIM to nic nie dostane,itp), wole wejść na stronę sprawdzić czy działa system i odczytać co dzieje się w kotłowni.

A tak dodatkowo na przyszłość, jesli chodzi o sterowanie EcoSter100/200 serwisant stwierdził że długość przewodu łączącego moduł sterownika z regulatorem pokojowym (ok 50m) może być problemem, że mogą pojawić się zakłócenia- czy jest na to jakiś sposób?

Internet mam w tel i podgląd przez www jest dla mnie idealny, no tylko ta cena :( ale jak nie będzie wyjścia, no cóż ...zobaczymy

 

Chyba ze są jeszcze jakieś inne Opcje??

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Husy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jeszcze i porozmawiam z tą firmą z mojego miasta o ich piecach. Jest jeszcze taka sprawa, że oni nie montują innych sterowników, piec sprzedadzą ale regulacje musiałbym robić we własnym zakresie... Niby nic nadzwyczajnego, jednak zawsze to jakieś utrudnienie.

Poszukałem trochę na necie ofert Klimosza i są teraz fajne wyprzedaże. Z dostawą do domu zwykły Ling 35KW z retorą obrotową zaproponowano mi za 8600 zł

Zastanawiam się, czy jest sens dopłacać do modelu Duo? Nie mam swojego lasu, śmieci i tak wyrzucam (są kosze obowiązkowe na dom i firmę tak więc bez problemu). Jak nie będzie prądu długo zawsze mogę odpalić agregat prądotwórczy ;) Jednak odpukać, nie pamiętam kiedy były przerwy w dostawie prądu...

 

Kolejna sprawa, bo nigdzie nie znalazłem, podajnik z retorą w Lingu jest produkcji własnej czy ktoś im dostarcza?

Jak wygląda temat sterownika? Są wystarczające czy lepiej kupić coś lepszego?

Co przemawia za sterownikami Cobra/Puma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjadę jeszcze i porozmawiam z tą firmą z mojego miasta o ich piecach. Jest jeszcze taka sprawa, że oni nie montują innych sterowników, piec sprzedadzą ale regulacje musiałbym robić we własnym zakresie... Niby nic nadzwyczajnego, jednak zawsze to jakieś utrudnienie.

Poszukałem trochę na necie ofert Klimosza i są teraz fajne wyprzedaże. Z dostawą do domu zwykły Ling 35KW z retorą obrotową zaproponowano mi za 8600 zł

Zastanawiam się, czy jest sens dopłacać do modelu Duo? Nie mam swojego lasu, śmieci i tak wyrzucam (są kosze obowiązkowe na dom i firmę tak więc bez problemu). Jak nie będzie prądu długo zawsze mogę odpalić agregat prądotwórczy ;) Jednak odpukać, nie pamiętam kiedy były przerwy w dostawie prądu...

 

Kolejna sprawa, bo nigdzie nie znalazłem, podajnik z retorą w Lingu jest produkcji własnej czy ktoś im dostarcza?

Jak wygląda temat sterownika? Są wystarczające czy lepiej kupić coś lepszego?

Co przemawia za sterownikami Cobra/Puma ?

 

Podobno retorta obrotowa klimosza, to ich wymysł, dopłata chyba w granicy 800zł

Nie potrzebujesz rusztu awaryjnego - to zamów bez tego dodatku, skoro jest taniej.

Sterownik Recalart z tego, co kojarzę, nie znam jego obsługi, od krótkiego czasu zrobili jakąś formę automatyzacji.

 

Dobrze rozumiem,że Twój miejscowy producent kompletnie daje kocioł bez sterowania?

Dziwne, 20lat na rynku i kocioł z podajnikiem bez sterowania??

Jak się zdecydujesz zamówić miejscowy produkt z obrotowym pancerpola, zamów Cobrę lub Pumę w Elektro-Miz, nastawy do palnika Duo 50kW pancerpola podamy Ci na forum.

 

Za sterowniki COBRA/PUMA z Elektro-Miz przemawia ponad 15lat doświadczeń w produkcji sterowań do kotłów węglowych.

Ognik PID ich produkcji to pierwszy na rynku model z modulacją mocy.

Współautor rozwiązań pumy/cobry czasami wypowiada się na forum pod nickiem Włodek_PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowa firma oczywiście daje sterownik do swoich pieców, jednak jest to prosty sterownik bez funkcji PID.

Nie robią problemów aby sprzedać taniej bez sterownika, jednak sam muszę sobie jakiś kupić i to poustawiać, oni umywają ręce od tego.

Podejście dziwne, jednak jest to taka firma która liczy tylko na lokalnych klientów, nie mają żadnego działu reklamy, starszy człowiek jest właścicielem i sobie tak robią od lat te piece. Szkoda tylko, że używają blachy 5 mm do budowy pieca.

Jutro jeszcze raz wszystko przeliczę i dam znać.

 

Swoja drogą, powiadacie, że podajnik 50 KW będzie dobry do pieca 35KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5mm to też grubośc blach ogniwa z tego co pisał Zawijan, normalna sprawa, nic nadzwyczajnego.

W/g normy jak to się mówi.

Jeżeli ma dobrych spawaczy, to kocioł powinien być dobry, ma na konstrukcje jakieś badania zrobione, obojętnie w jakim laboratorium?

 

Palniki obrotowe pancerpola produkowane sa w wielkości 25 oraz 50kW, do kotła 35kW nie wsadzisz przecież palnika 25kW...

Palnik w stosunku do wymiennika powinien miec zapas mocy. Modulacja mocy palnika (jej zmniejszenie) to dobranie innych granic podawania, przerwy podawania oraz max. siły nadmuchu.

 

Korzystaja z jakiegoś sterowania, nie dziw się zatem,że umywają ręce od innego, który sobie chcesz zamówić. Nie mają obowiązku znać wszystkich na rynku, są zadowoleni ze współpracy z danym producentem elektroniki, znają ich obsługę. Idą Ci na rękę dając możliwość wyboru elektroniki, jaką sobie wymyślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscowa firma oczywiście daje sterownik do swoich pieców, jednak jest to prosty sterownik bez funkcji PID.

Nie robią problemów aby sprzedać taniej bez sterownika, jednak sam muszę sobie jakiś kupić i to poustawiać, oni umywają ręce od tego.

 

Jeśli dokupisz któryś z wymienionych przez ciebie praktycznie prawie nic nie musisz ustawiać, podstawowe rzeczy. Jeśli kupisz zwykły dwustanowy to pakuj bety i mała przeprowadzka do kotłowni na dwa miechy. Przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robię próby gdy kocioł wchodzi w podtrzymanie, a do tego obniżyłem temp. zadaną do 42 st, póki co Yeti [tzn. rosa] się nie pojawia ;-)

 

Użytkownicy Ogniwa [nie pamiętam teraz którzy] też mają po 42-45 st i jest ok.

 

YETI istnieje,jak chcesz, to mogę na priva napisać kto to osiągnął i jakim sposobem, ale lekcje będą płatne :)

 

Fotki też puścić mogę, jak ładnie się do popsucia spalania doprowadza....

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YETI istnieje,jak chcesz, to mogę na priva napisać kto to osiągnął i jakim sposobem, ale lekcje będą płatne :)

 

Fotki też puścić mogę, jak ładnie się do popsucia spalania doprowadza....

"Ku przestrodze" powinieneś opublikować te fotki i opisać w jaki sposób do tego doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego wilgoć w kotłowni i postaraj się pogorszyć ciąg komina... (wsadź np. cegłówkę na wysoki kant w wylot spalin, przysłoń go jakoś...)

zepsuj jeszcze trochę wentylację kotłowni, to wówczas sukces prawie murowany.

 

Czyli skoro mam sucho w kotłowni, dobry ciąg komina i suchy opał to nie mam co się obawiać ujrzenia "Yeti" ;-)

 

Przy 42 st nic się nie pojawiło, wyjeżdżam na kilka dni, ale gdy wrócę sprawdzę jeszcze niższe temperatury pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...