Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czas na sterowanie Bruli???? :rolleyes:

 

Zobaczymy kto będzie pierwszy.

Na razie dostawa się opóźnia, obiecano na połowę kwietnia, dostałem maila że firma szykuje jakąś niespodziankę przez to jest opóźnienie. Obecnie kocioł pracuje na Ogniku Plus Pid. Bardzo fajny, prosty w obsłudze sterowniczek. Mogę polecić laikom oraz leniwcom którzy mają uczulenie na przebywanie w kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie mogę, obiecałem,że nie powiem kto to był.

 

To był jego błąd jako operatora, generalnie brakowało powietrza do właściwego palenia.

Ależ tu nie chodzi o to abyś podawał komu się udało doprowadzić do opisywanej sytuacji. Jeżeli opublikujesz foty, ale bez danych pozwalających zidentyfikować właściciela kotła to pozwoli innym wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Edytowane przez miedz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 200m powierzchni domu i 80m pomieszczeń gospodarczych (tu ma być utrzymana tylko plusowa temperatura zimą) stoję przed wyborem kotła, nie chcę się wiązać tylko z jednym rodzajem paliwa, rozważam zakup kotła takiego jak w poniższym linku:

 

http://allegro.pl/kociol-dwupaleniskowy-z-podajnikiem-tlokowy-i1499531091.html

 

http://www.stefaniak.pl/produkty/skot_plus.html

 

czy ktoś już może posiada taki kocioł lub zna jakieś opinie na jego temat??

albo doradza coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 200m powierzchni domu i 80m pomieszczeń gospodarczych (tu ma być utrzymana tylko plusowa temperatura zimą) stoję przed wyborem kotła, nie chcę się wiązać tylko z jednym rodzajem paliwa, rozważam zakup kotła takiego jak w poniższym linku:

 

http://allegro.pl/kociol-dwupaleniskowy-z-podajnikiem-tlokowy-i1499531091.html

 

http://www.stefaniak.pl/produkty/skot_plus.html

 

czy ktoś już może posiada taki kocioł lub zna jakieś opinie na jego temat??

albo doradza coś innego

 

Nie widać jaki tam jest sterownik, kanały pionowe mnie nie przekonują bo są trudne w czyszczeniu.

 

Weź pod uwagę ten:

http://www.sekom-pleszew.com.pl/opal.html

 

ze sterownikiem PUMA lub Skorpion.

 

Czy masz ocieplony dom ?

30 kW to naprawdę sporo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ogniwo eko PLUS 24kW jest już w sprzedaży ? lada dzień bede musiała sie decydować, czekam jeszcze na targi budowlane w moim miescie

mój instalator proponuje mi Elektrometa...ale sam przyznaje ze trudno je wysterować bo często grzeją do 36st. i lipa...

 

Jest na fuego 25kW Nie podaje linka, ale sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Ogniwo eko PLUS 24kW jest już w sprzedaży ? lada dzień bede musiała sie decydować, czekam jeszcze na targi budowlane w moim miescie

mój instalator proponuje mi Elektrometa...ale sam przyznaje ze trudno je wysterować bo często grzeją do 36st. i lipa...

 

Teściowa ma elektrometa 25kw z wyglądu fajny ale spala dużo więcej niż moje Ogniwo a dom mam o jakieś 50m2 większy.

Na dodatek za ruszt awaryjny musiała dopłacać 2 lata temu chyba 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój EkoPerfekt 23kW firmy LAZAR nie może połknąć 5t groszku już drugą zimę, zostało mi 10x50kg, także sprawność na pewno ma te 81% jak podaje producent a moge sie pokusic o stwierdzenie że nawet nieco lepszą. Zimy ostatnie dwa lata wiemy jakie były, jedni powiedza że słabo było z mrozem a inni że była masakra :), tak czy siak w marcu minęło mu 2 lata i zero awarii czy jakichś niespodzianek - no może poza jedną kiedy to źle ustawiłem czas podawania groszku i udusiłem biedaka :))) no ale to wina operatora hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój EkoPerfekt 23kW firmy LAZAR nie może połknąć 5t groszku już drugą zimę, zostało mi 10x50kg, także sprawność na pewno ma te 81% jak podaje producent a moge sie pokusic o stwierdzenie że nawet nieco lepszą. Zimy ostatnie dwa lata wiemy jakie były, jedni powiedza że słabo było z mrozem a inni że była masakra :), tak czy siak w marcu minęło mu 2 lata i zero awarii czy jakichś niespodzianek - no może poza jedną kiedy to źle ustawiłem czas podawania groszku i udusiłem biedaka :))) no ale to wina operatora hehehe

jesteś w bardzo dużym błędzie co do tej sprawności

jak byś jechał pracą ciągłą i czyścił go co drugi dzień to może byś wycinał w okolicach 70%

Jak masz palnik na 100% mocy i długie potrzymanie to sprawność masz od 50 do 60%

kawałek ciepłomierza otworzy ci oczy na to jak palisz i co palisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie zaciekawiło - możesz rozwinąć temat - jak to grzeje do 36 st tzn. kocioł nie osiąga wyższej temperatury ?

 

nie wnikałam w temat, ale na forach internetowych też spotkałam u ludzi z tym problemem jak szukałam opinii, nie wiem czy moge tu podawac linki ale wystarczy wpisac w google "opinie elektromet" i sie znajdą

a instalator potwierdził ze zdarzają sie kłopoty z jego ustawieniem ale to kwestia czasu po prostu....ale to chyba u wszystkich ;) ale te 36st. to najczęstszy problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany zakupem kotła na ekogroszek i zamiennie miał, pellet. Znalazłem dzięki temu forum producenta NEO-TECH.

Czy ktoś z was kupił juz taki piec? Podają , ze ich piec 25KW ma sprawność ponad 90% - czy to możliwe? Na ich stronie jest do obejrzenia gazetka ze specyfikacją "unikatowego" typu płomienic gwarantujących wysoką sprawność. - może ktoś się na tym zna?

Czekam niecierpliwie na odzew :)

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wnikałam w temat, ale na forach internetowych też spotkałam u ludzi z tym problemem jak szukałam opinii, nie wiem czy moge tu podawac linki ale wystarczy wpisac w google "opinie elektromet" i sie znajdą

a instalator potwierdził ze zdarzają sie kłopoty z jego ustawieniem ale to kwestia czasu po prostu....ale to chyba u wszystkich ;) ale te 36st. to najczęstszy problem

 

Hmm może jednak podaj linki, bo wpisałem w google "opinie elektromet" i nic nie ma - link:

 

http://www.google.pl/search?as_q=&as_epq=opinie+elektromet&as_oq=&as_eq=&hl=pl&num=10&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=&safe=images&btnG=Szukaj+w+Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany zakupem kotła na ekogroszek i zamiennie miał, pellet. Znalazłem dzięki temu forum producenta NEO-TECH.

Czy ktoś z was kupił juz taki piec? Podają , ze ich piec 25KW ma sprawność ponad 90% - czy to możliwe? Na ich stronie jest do obejrzenia gazetka ze specyfikacją "unikatowego" typu płomienic gwarantujących wysoką sprawność. - może ktoś się na tym zna?

Czekam niecierpliwie na odzew :)

Z góry dziękuję.

 

W danych technicznych podają 86,3% a w ulotce piszą, że maja powyżej 84% sprawności i były badane w IPCHW w Zabrzu [pewnie zespół zawijana je badał więc mogliby co nieco o nich powiedzieć].

 

Może poproś producenta o skan wyników badań atestacyjnych [ciekawe czy mierzyli sprawność przy 30% mocy nominalnej] i spytaj jak się czyści te płomienice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...