Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Natomiast koszty wykonawcze wyczystek w kotle poziomo-kanałowym (i tym samym koszty wykonawcze kotła) są wysokie i nie jest to żadną bzdurą.

 

Koszty wykonania wyczystek w kotle z kanałami poziomymi sa na podobnym poziomie jak te z pionowymi (przy tej samej ilości otworów!!!!!), zastanów się co piszesz.

 

Mówiąc wprost wycięcie dziury z przodu, wykonanie jakiejś ramki i jej wspawanie to taki sam koszt jak owe wycięcie dziury na górnej powierzchni, wspawanie ramki w kotle z kanałami pionowymi....

 

Jak w kotle np. takim z kanałami poziomymi:

http://www.sekom-pleszew.com.pl/sekom_gk.html

wykonane są tylko 1drzwiczki dla dojścia do wyczyszczenia kanałów dymnych.

 

Tutaj kocioł z kanałami pionowymi:

http://www.sekom-pleszew.com.pl/sekom.html

wyczystka to ostatnia pokrywa na przedniej części kotła nad drzwiczkami,

dalej na górze dwie wyczystki dla 2kanałów pionowych

dalej na dole z boku wycztska dolna tych kanałów

 

Teraz odpowiedz co tu wymaga większej pracy i jest droższe?

 

Dla porównania na stronie głównej masz model OPAL

http://www.sekom-pleszew.com.pl/opal.html

 

górna fotka to wersja z kanałami poziomymi, są kwadratowe drzwiczki, 2szt.- to wyczystki 4kanałów dymowych

 

dolna fotka to model z kanałami pionowymi, dłuższe drzwiczki to wyczystka 2kanałów poziomych

dalej na górze kotła 2pokrywy do dojścia do 2kanałów pionowych

dalej na dole tych kanałów pionowych w kolorze czarnym mniejsza, czarna wyczystka dolna tych kanałów

 

Co tu jest bardziej kosztowne i pracochłonne w wykonaniu?

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To właśnie zdanie:

„otwory wyczystkowe nie muszą przechodzić przez przestrzenie wodne, co jest istotną zaletą konstrukcyjną”.

jest totalną bzdurą

 

Jakby tak miało być, to nie było by wyczystki dla kanałów pionowych i nad nimi płynęłaby sobie woda.

Skoro są wyczystki, to znaczy,że odbyło się to kosztem płaszcza wodnego, czyli albo wcześniej inaczej spawam kocioł, albo mówiąc kolokwialnie wycinam dziurę i wspawuję ramkę, aby dojść do czyszczenia tych kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażaj mnie dalej, sam jesteś cieniutki....

 

Ty masz na celu oferowanie Ogniwa oraz atakowanie mojej osoby a ja owszem polecam Skam-P, ale również za dobre wyroby uważam kilka innych konstrukcji, o których wspominałem wielokrotnie. Osoby, którym pomogłem same mogą się ponownie odezwać. W sprawie sterowań, palników itd.

 

Tobie wolno polecać Ogniwo a inni mają zamknąć jadaczki tak?

 

Z tym,że jeżdżę do kogoś po domach to przegiąłeś na maxa. Jak ktoś mieszka od mojej osoby 20-30km, to moge zaproponować,że przy okazji podjadę, co nie jest równe z jeżdżeniem. Jak mam po drodze, to mogę z daną osobą w rzeczywistości porozmawiać, jeżeli będzie miała taką ochotę i guzik Cię to interesuje.

 

Dążysz do tego, aby być na siłę uznanym za jedynego fachowca, to tak nie działa, o tym decydują inni a nie Ty.

Niszczysz każdego z odrębnym zdaniem.

Mimo iż kilka osób wspomniało Tobie,że czyszczenie kanałów poziomych jest szybsze i wygodniejsze nadal się upierasz, że jest inaczej.

 

Żadne tezy nie były by powtarzane, gdybyś nie powtarzał tych samych argumentów. To Ty tak mącisz, ja się tylko bronię.

 

Kończę na dzisiaj, dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 dzięki za odpowiedź,masz rację jest taka firma u mnie w mieście (mam od nich nawet mój stary piec węglowy) . Pytanie jakie te piece mają parametry? I czy są warte polecenia (mój węglowiec udoskonaliłem montując nadmuch ze sterownikiem)- ale skorzystam z rady i sprawdzę to źródło. Myślałem jednak o marce wartej polecenia. Nie sądziłem, że sterowanie jest takie istotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79 dzięki za odpowiedź,masz rację jest taka firma u mnie w mieście (mam od nich nawet mój stary piec węglowy) . Pytanie jakie te piece mają parametry? I czy są warte polecenia (mój węglowiec udoskonaliłem montując nadmuch ze sterownikiem)- ale skorzystam z rady i sprawdzę to źródło. Myślałem jednak o marce wartej polecenia. Nie sądziłem, że sterowanie jest takie istotne.

 

Sterowanie jest ważne, ale z każdym rodzajem sterownika idzie sobie dać radę. Nie trzeba tego wielce demonizować.

 

Nie byłem w tej firmie od ok.3-4lat, nie wiem jak to dzisiaj wygląda.

Myślę jednak, że warto podjechać, porozmawiać.

Zapisz sobie pytania na kartce np. o sterownik, palnik, stosowane paliwa. Jak Ci odpowiedzą fachowo, to można się zastanowić.

 

Kontakt ma szefostwo telefoniczny co jakiś czas. Także wiem,że firma z całą pewnością nadal działa.

 

Ja okresowo tamtędy też jeżdżę. Zajrzyj sobie na wątek o Skam-P

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma&p=4677965&viewfull=1#post4677965

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodku napisał pan że eCoal dużo przekracza tem zadaną nawet o 10st?, może ma pan złą wersję sterownika eCoal, u mnie utrzymywał tem. w okolicach +- 0.5 lub 1st od zadanej, teraz gdy prawie grzeję same cwu dochodzi do +5st od zadanej,czyli 42+5st=47st. To jak ma się pana wcześniejsza wypowiedź o nieoszczędności eCoala do cytatu:

 

"Najniższa nastawa na

PUMIE to 40st.C, fizycznie jest

jednak koło 45st."

 

Może panu się pomyliło i pisząc o tych 10st miał pan na myśli sterownik Puma. Jeśli Puma przekroczy zadaną temperaturę o 5st a drugie 5 ma ukryte to tak wychodzi jak pan pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał pan również że 98% to rynek Pumy, dane mocno niepradziwe i wprowadzające w błąd czytających, chyba że wszystkie inne sterowniki działają pod patronatem Pumy tylko mają inną nazwę? Jest takie przysłowie kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Atakując eCoala wpadł pan w dołek ze swoją Pumą. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodku napisał pan że eCoal dużo przekracza tem zadaną nawet o 10st?, może ma pan złą wersję sterownika eCoal, u mnie utrzymywał tem. w okolicach +- 0.5 lub 1st od zadanej, teraz gdy prawie grzeję same cwu dochodzi do +5st od zadanej,czyli 42+5st=47st. To jak ma się pana wcześniejsza wypowiedź o nieoszczędności eCoala do cytatu:

 

"Najniższa nastawa na

PUMIE to 40st.C, fizycznie jest

jednak koło 45st."

 

Może panu się pomyliło i pisząc o tych 10st miał pan na myśli sterownik Puma. Jeśli Puma przekroczy zadaną temperaturę o 5st a drugie 5 ma ukryte to tak wychodzi jak pan pisał.

 

Myślę,że cytujesz moją wypowiedź.

Miałem co innego na myśli.

40na sterowniku temp. zmierzona, to fizycznie na kotle ok.45st.C mierzone termometrem w płaszczu wodnym.

Chodzi o wykonanie kapilary kotła, takie są błędy wskazań między czujnikiem a fizyczną temp. kotła. To kwestia wspawania kapilary w odpowiednie miejsce kotła.

Na badaniach w zależności od mocy kotła błąd wskazania skakał między ok. 4-do 10st.C

 

A o przeregulowania- możesz wejść na kilka kotłów i sprawdzić.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodku jak ma się oszczędność do kotłów których powrót ma mieć 55st, jaka wtedy ma być tem zadana C.O.? Co z oszczędnością pieca który ma 110l wody i musi tą wodę utrzymywać w granicach 60st? Czepia się pan Ogniwa(ma małą ilość wody)które dzięki st eCoal może pracować na niskich tem zadanych bez ukrytych 5st dzięki czemu praca jest oszczędna. Jeśli ktoś lubi tropiki w kotłowni to niech zasilanie ustawi na np. 70st. To będzie oszczędność. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał pan również że 98% to rynek Pumy, dane mocno niepradziwe i wprowadzające w błąd czytających, chyba że wszystkie inne sterowniki działają pod patronatem Pumy tylko mają inną nazwę? Jest takie przysłowie kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Atakując eCoala wpadł pan w dołek ze swoją Pumą. ;)

 

Nie, Włodek pisał,że PUMA może obsłużyc 98% kotłów na rynku, bo wszystkie retorty, tłoki oraz kotły na biomasę.

Natomiast eCoal został stworzony typowo pod jeden palnik i 3-4producnetów kotłów stąd owe 2% rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodku jak ma się oszczędność do kotłów których powrót ma mieć 55st, jaka wtedy ma być tem zadana C.O.? Co z oszczędnością pieca który ma 110l wody i musi tą wodę utrzymywać w granicach 60st? Czepia się pan Ogniwa(ma małą ilość wody)które dzięki st eCoal może pracować na niskich tem zadanych bez ukrytych 5st dzięki czemu praca jest oszczędna. Jeśli ktoś lubi tropiki w kotłowni to niech zasilanie ustawi na np. 70st. To będzie oszczędność. :)

 

Jakie ukryte 5st.C? Co Ty piszesz?

Gdzie masz wymóg w Pumie 55 czy 60st.C?

Możesz pracowac od 40st.C, nie potrzeba zaworów mieszających a p.Włodek nie czepia się Ogniwa (bo po co?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jarecki napisał "Jakie ukryte 5st.C? Co Ty piszesz?" Czytał pan post wyżej? Pisząc nawet że to pana cytat i już pan tego nie pamięta? Proszę jeszcze raz przeczytać cytat pana "profesora". Już? Bingo, to jest te 5st.

 

Myślę,że nie rozumiesz.

 

Chodzi o to,że takie zjawisko bardzo prawdopodobnie tez jest na Twoim kotle.

tj. jak masz zadane 40st.C i zakładamy,że brak przeregulowania i na sterowaniu widzisz owe 40st.C, to w rzeczywistości temp. wody w Twoim kotle może mieć 43 czy 46st.C.

 

Najbardziej realistyczny pomiar byłby, gdyby czujnik przechodził na wskroś rury zasilenia kotła.

 

Tego nie myl z dokładnością pracy danego sterownika, bo to kwestia rozwiązań kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodku jak ma się oszczędność do kotłów których powrót ma mieć 55st, jaka wtedy ma być tem zadana C.O.? Co z oszczędnością pieca który ma 110l wody i musi tą wodę utrzymywać w granicach 60st? Czepia się pan Ogniwa(ma małą ilość wody)które dzięki st eCoal może pracować na niskich tem zadanych bez ukrytych 5st dzięki czemu praca jest oszczędna. Jeśli ktoś lubi tropiki w kotłowni to niech zasilanie ustawi na np. 70st. To będzie oszczędność. :)

 

Nic z tego nie rozumiem. Czy ja zalecam temperaturę powrotu 55'C?

Uważam, że kocioł bez żadnego problemu może pracować na 40'C.

I niczego ani nikogo się nie czepiam. Więcej kultury.

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał pan również że 98% to rynek Pumy, dane mocno niepradziwe i wprowadzające w błąd czytających, chyba że wszystkie inne sterowniki działają pod patronatem Pumy tylko mają inną nazwę? Jest takie przysłowie kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Atakując eCoala wpadł pan w dołek ze swoją Pumą. ;)

 

98% rynku to konstrukcje nie zawierające palnika Brucer,

a więc konstrukcje, na których nie może pracować eCoal.

Natomiast te podajniki obsługuje Puma i Cobra.

Chodzi o tłoki, retorty i palniki na biopaliwa

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Włodku napisał pan że eCoal dużo przekracza tem zadaną nawet o 10st?, może ma pan złą wersję sterownika eCoal, u mnie utrzymywał tem. w okolicach +- 0.5 lub 1st od zadanej, teraz gdy prawie grzeję same cwu dochodzi do +5st od zadanej,czyli 42+5st=47st. To jak ma się pana wcześniejsza wypowiedź o nieoszczędności eCoala do cytatu:

 

"Najniższa nastawa na

PUMIE to 40st.C, fizycznie jest

jednak koło 45st."

 

Może panu się pomyliło i pisząc o tych 10st miał pan na myśli sterownik Puma. Jeśli Puma przekroczy zadaną temperaturę o 5st a drugie 5 ma ukryte to tak wychodzi jak pan pisał.

 

Nic z tego nie rozumiem.

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wojować - to sobie wypisuj.

 

 

Takie są fakty - wymienniki pionowe mają trochę krótszą żywotność. Ich zgłoszenia awarii w mniejszym przedziale wiekowym to potwierdzają.

Więcej udowadniać nie muszę.

 

 

 

 

.

Za cholerę nie rozumiem o co chodzi z tą wyższością pieców z kanałami poziomymi.

Czy kolego mógłby opisać co powoduje krótką żywotność tych pieców. Jakie zjawiska fizyczne występują w piecach z pionowymi kanałami których niema w poziomych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sterowniki Puma i Cobra mogą działać na kazdym kotle z każdym

palnikiem. Puma dodatkowo na kotłach BIO. To pozostałe ponad 98%

rynku. Nasze sterowniki są skuteczne, to weryfikuje rynek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Włodek

 

No no jestem pod wrażeniem. Brakuje tylko jeszcze żeby sterował reaktorem jądrowym. Jak to zrobiłeś że jest taki uniwersalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...