Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za cholerę nie rozumiem o co chodzi z tą wyższością pieców z kanałami poziomymi.

Czy kolego mógłby opisać co powoduje krótką żywotność tych pieców. Jakie zjawiska fizyczne występują w piecach z pionowymi kanałami których niema w poziomych ?

 

Chodzi o dwa rodzaje korozji tzw.pittingową oraz wżerową, ma miejsce najczęściej na dole ostatniego kanału pionowego (wypada w tym miejscu dziurka lub dziurki jak łepki od szpilki po ok.7-8latach takie coś można już odnotowywać), tutaj spaliny w kotłach pionowych mocno przyspieszają, tak intensywnego zjawiska nie ma w kanałach poziomych.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase ja się do Ogniwa nie czepiam. Wypraszam sobie takie przytyki

 

a Bruli jest zwykłym sterownikiem, nie jest adaptacyjny... (nie steruje też kotłem na pellet, nie obsługuje w nim zapalarki, na dzień dzisiejszy nie steruje też tłokiem - a to byłaby dla mnie fajna opcja, dlatego na 97% też raczej szans nie ma)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta Marta grzechu warta ;) Żart. Szukaj pieca z dobrym sterownikiem, ze swojej strony polecam eCoal. Zaraz dostaniesz pewnie ofertę na priv od jakiegoś producenta. Gdzieś czytałem że najnowocześniejszy to puma i cobra, tak podaje sam producent ale sam nie sprawdzałem i na słowo trudno uwierzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal nie steruje tłokiem.. po co te złośliwości?

 

Mieszkając blisko np. producenta Cobry można liczyć na szybki serwis, co nie jest takie równoznaczne z innymi sterowaniami.

Szybki serwis w naszym regionie zapewni też Prond czy firma Foster. To są producenci sterowań modeli tłokowych.

 

Może więcej kultury wprowadzimy na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta Marta grzechu warta ;) Żart. Szukaj pieca z dobrym sterownikiem, ze swojej strony polecam eCoal. Zaraz dostaniesz pewnie ofertę na priv od jakiegoś producenta. Gdzieś czytałem że najnowocześniejszy to puma i cobra, tak podaje sam producent ale sam nie sprawdzałem i na słowo trudno uwierzyć.

 

muszę poszukać na necie, jak bede miała pytania to jeszcze tu wpadnę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Bo hasło i login w nieszyfrowanym połączeniu (tak jak w eCoalu)

są zapisane w serwerach tak, jak je wpisujesz i hacker łatwo je może

podejrzeć. Jeśli potem zechce się pobawić nastawami, nieszczęście

gotowe.

 

Nie jestem wielkim entuzjastą sterowania na odległość bez zabezpieczeń.

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

W związku z pytaniami o bezpieczeństwo danych na platformie eSterownik.pl pragniemy poinformować naszych użytkowników, że połączenie z naszymi serwerami odbywa się poprzez bezpieczne szyfrowane połączenie SSL, które wykorzystuje 256-bitowy klucz AES. Protokół SSL jest obecnie najbezpieczniejszą stosowaną formą ochrony danych. Zastosowane przez nas rozwiązanie jest jedną z metod zapewniających bezpieczeństwo w transakcjach finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki cobra jest adaptacyjna? Jasne że pan się nie czepia Ogniwa, "miałem co innego na myśli".

 

Ja się bronię przed atakami p.Z a nic nie mam do Ogniwa, nie mam żadnego problemu ze sterownikiem eCoal a Bruli byłby dla mnie interesujący do modelu tłokowego.

Jakbym miał problem, to nie rozmawiałbym z jack18 i powiedział,że ma g. kocioł, z Tobą tez bym nie rozmawiał o deflektorze, bo po co, skoro miałbym jakieś problemy do Twojego kotła? Jest jeszcze kilka osób z którymi można porozmawiać bez takiego naskakiwania, jakie momentami prezentujesz.

 

Tak, Cobra jest adaptacyjna, podobnie jak Puma...

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kocioł jechał 350km i się nie rozpadł :) nawet za dostawę nie płaciłem. Ostateczny wybór należy do kupującego.

 

Jak kupujący myśli o tłoku, to po co wciskać ślimaka?

 

A nawiasem mówiąc pytałem przekornie, bo skoro polecasz eCoal, to równie dobrym producentem z naszego regionu jest firma Tilgner...

 

W sprawie tłoków podtrzymuje jednak:

- Simar

- Grobelny

- Sekom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...