Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...eCoal działa TYLKO na palniku Brucera... ...to mały fragment rynku, zapewne poniżej 2%.

Sterowniki Puma i Cobra mogą działać na kazdym kotle z każdym palnikiem. To pozostałe ponad 98% rynku.

Czyżbyś uważał, że pojęcie „nowoczesny” jest tożsame z pojęciem „uniwersalny” lub „masowy”? Jeśli tak, to nie mamy o czym dyskutować. Ja zaprosiłem Cię do dyskusji, nie do pyskówki. Do pyskówki mam na tym forum lepszego partnera, któremu trudno w tej materii dorównać. Do tej pory myślałem, że Ty z pewnością mu nie dorównasz, ale po tym Twoim wpisie straciłem tę pewność.

Nigdy nie porównywałeś zużycia opału przez eCoala i Pumę na obiektach, więc nie wiesz, który sterownik działa lepiej. W laboratorium wszystko wygląda inaczej, niż u klienta.

A Ty porównywałeś? A Ty wiesz, który działa lepiej? Jeśli mamy dyskutować poważnie – to zacznij od wyjaśnienia dlaczego sterownik gorszy w laboratorium miałby być lepszy u klienta?

Ale zauważ, że ja nie napisałem o eCoalu „najlepszy”. Napisałem „najnowocześniejszy”. I wyjaśniłem w późniejszym wpisie, co rozumiem pod tym pojęciem:

Nowoczesność sterownika oceniam z punktu widzenia sposobu sterowania procesem spalania w palniku. Wszystko inne to - moim zdaniem - tylko dodatki, które mogą być rozwiązywane na wiele różnych sposobów, zgodnie z aktualnym stanem technik elektronicznych. Niektóre z tych dodatków mogą mieć znaczenie istotne, niektóre są tylko wodotryskami marketingowymi, ale w kotle najważniejsze jest ekonomiczne spalanie a z tym użytkownik ma najwięcej kłopotów (jak pokazują choćby liczne wpisy na forach).

Ale jak zacząłeś… Nie pamiętasz już, że Twoja Puma wyłożyła się w naszym laboratorium na testach, w których eCoal śmigał aż miło. Czyżbyś jednak ten fakt traktował jako dowód, że będzie ona lepsza u klienta? Umówiliśmy się wtedy na kolejne badania po dokonaniu przez Ciebie skutecznych modyfikacji. Nie doczekałem się tych badań do tej pory. Teraz piszesz, że wykonasz badania TUV i to zakończy dyskusję na ten temat. Jak to zakończy, skoro dyskusja się jeszcze nie zaczęła? A skoro Puma już jest poprawiona i działa – to czego się obawiasz, że nie chcesz jej badać u nas. Przecież wykonane testy były darmowe i kolejne miały być takie same.

 

Jeśli więc chcesz dyskutować ze mną, to spróbuj robić to na płaszczyźnie merytorycznej a nie „jedź Jareckim”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wykłada się na miale eCoal i brucer w pracy na obiekcie domowym:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=4676634&viewfull=1#post4676634

 

Może to zatem jeszcze kwestia jego jakości...

 

Pyskówki to akurat Twoja domena. Co potwierdziłeś obecnym atakiem na Włodka.

Dalej głosu nie zabieram, dyskusję kończę.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dwa rodzaje korozji tzw.pittingową oraz wżerową, ma miejsce najczęściej na dole ostatniego kanału pionowego (wypada w tym miejscu dziurka lub dziurki jak łepki od szpilki po ok.7-8latach takie coś można już odnotowywać), tutaj spaliny w kotłach pionowych mocno przyspieszają, tak intensywnego zjawiska nie ma w kanałach poziomych.

 

Gdzie te spaliny tak mocno przyśpieszają i dlaczego?

A nawet jeśli tak - to w jaki sposób takie przyśpieszenie spalin może wpływać na korozję?

Chętnie o czymś takim poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem i mówiłem na konferencji w Zabrzu, zdalne sterowanie

udostępnimy dopiero, gdy będziemy mieć szyfrowane połączenie.

Może się uda do końca roku.

 

Dlaczego? Bo hasło i login w nieszyfrowanym połączeniu (tak jak w eCoalu)

są zapisane w serwerach tak, jak je wpisujesz i hacker łatwo je może

podejrzeć. Jeśli potem zechce się pobawić nastawami, nieszczęście

gotowe.

 

Nie jestem wielkim entuzjastą sterowania na odległość bez zabezpieczeń.

 

Pozdrowienia,

Włodek

 

Jako, że mam u siebie podłączony sterownik bruli (już prawie pół roku) i obsługuje go przez internet to szczerze mówiąc te słowa trochę mnie zaniepokoiły. Napisałem wczoraj w tej sprawie do producenta sterownika. Oto co dzisiaj otrzymałem na skrzynkę mailową:

 

W związku z pytaniami o bezpieczeństwo danych na platformie eSterownik.pl pragniemy poinformować naszych użytkowników, że połączenie z naszymi serwerami odbywa się poprzez bezpieczne szyfrowane połączenie SSL, które wykorzystuje 256-bitowy klucz AES. Protokół SSL jest obecnie najbezpieczniejszą stosowaną formą ochrony danych. Zastosowane przez nas rozwiązanie jest jedną z metod zapewniających bezpieczeństwo w transakcjach finansowych.

 

Dowodem na połączenie szyfrowane jest adres strony, który zaczyna się od "https://..." zamiast "http://..."

 

Posiadamy Certyfikat SSL wystawiony przez Unizeto Technologies S.A. który potwierdza, że zapewniamy podczas połączenia z naszymi serwerami:

bezpieczeństwo – szyfrowanie połączeń, bezpieczne przekazywanie danych,

wiarygodność – potwierdzenie tożsamości strony WWW w internecie,

zaufanie – świadczenie usług zgodnie ze światowymi standardami.

 

Wszystkie hasła użytkowników platformy eSterownik.pl zapisane są w bazie danych po przekształceniu przez algorytmy oparte o jednokierunkowe kryptograficzne funkcje skrótu. Oznacza to, że nikt nie ma dostępu do haseł użytkownika (nawet administratorzy platformy eSterownik.pl).

 

Każda transakcja wymiany danych sterownika eCoal.pl/bruli.pl z serwerem eSterownik.pl zabezpieczona jest losowym loginem i hasłem, które generowane jest przy każdym nawiązywaniu połączenia.

 

eSterownik Mobile na system Android również korzysta z zabezpieczonego protokołu SSL i nie posługuje się otwartymi hasłami a jedynie ich „hashami”.

 

Więcej informacji na stronie: http://esterownik.pl/bezpieczenstwo

 

Administrator Zdalnego Dostępu

http://eSterownik.pl

 

Także trochę stracha mi Pan napędził Panie Wlodku_PID, a okazało się to całkowitą nieprawdą (tak jak wynika z treści maila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jestem w kropce co kupić?

200 m2 i ciepła woda latem.

chce palić: groszkiem, miałem, peletem (współspalanie)

 

-ogniwo eko plus 25 (100 km od domu)

-skam p 25 (400 km od domu)

-RBR ekouniwersal 23 (200 km od domu)

-sas eko gro 25 (5 km od domu)

-sztoker 25 (400 km od domu)

 

Proszę o pomoc w wyborze

Dziękuję za wcześniejsze informacje

Pozdrawiam serdecznie

 

A i panowie nie kłóćcie się tak ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wybrałeś dobrą, produkty też.

 

Sam się zastanów, co jest dla Ciebie ważniejsze.

 

Czy bliskość do producenta?

Czy wygodne czyszczenie? (i co to dla Ciebie oznacza)

Jakie chcesz sterowanie? Co Ci jest w nim potrzebne?

Jaki masz zamiar wybrać palnik/palenisko?

 

Napisz do wybranych producentów, prześlij im wyrys swojej kotłowni i poproś o umiejscowienie w niej kotła.

Przekonasz się ile miejsca Ci zostanie, zapytaj o miejsce na serwis palnika i kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się chwalić ,ale mój sterownik rt09 (po wymianie na nowy) radzi sobie z miałem podobnie, a może nawet lepiej.

 

Bardzo się cieszę, kilka spraw programista Tatarka poprawił po naszych uwagach.

Ten model sterowania mamy zainstalowany na obiekcie testowym w Pleszewie.

Dzięki rozbudowanemu menu serwisowemu mogę trochę na nim "poćwiczyć".

 

Myślę,że równie zadowoleni z poprawy działania RT09pid będą Suspenser czy Budowniczy.. (jeżeli zechcą aktualizować po sezonie soft)

 

Dla mnie jest fajnie, że mamy szeroki wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś uważał, że pojęcie „nowoczesny” jest tożsame z pojęciem „uniwersalny” lub „masowy”? Jeśli tak, to nie mamy o czym dyskutować. Ja zaprosiłem Cię do dyskusji, nie do pyskówki. Do pyskówki mam na tym forum lepszego partnera, któremu trudno w tej materii dorównać. Do tej pory myślałem, że Ty z pewnością mu nie dorównasz, ale po tym Twoim wpisie straciłem tę pewność.

 

A Ty porównywałeś? A Ty wiesz, który działa lepiej? Jeśli mamy dyskutować poważnie – to zacznij od wyjaśnienia dlaczego sterownik gorszy w laboratorium miałby być lepszy u klienta?

Ale zauważ, że ja nie napisałem o eCoalu „najlepszy”. Napisałem „najnowocześniejszy”. I wyjaśniłem w późniejszym wpisie, co rozumiem pod tym pojęciem:

 

Ale jak zacząłeś… Nie pamiętasz już, że Twoja Puma wyłożyła się w naszym laboratorium na testach, w których eCoal śmigał aż miło. Czyżbyś jednak ten fakt traktował jako dowód, że będzie ona lepsza u klienta? Umówiliśmy się wtedy na kolejne badania po dokonaniu przez Ciebie skutecznych modyfikacji. Nie doczekałem się tych badań do tej pory. Teraz piszesz, że wykonasz badania TUV i to zakończy dyskusję na ten temat. Jak to zakończy, skoro dyskusja się jeszcze nie zaczęła? A skoro Puma już jest poprawiona i działa – to czego się obawiasz, że nie chcesz jej badać u nas. Przecież wykonane testy były darmowe i kolejne miały być takie same.

 

Jeśli więc chcesz dyskutować ze mną, to spróbuj robić to na płaszczyźnie merytorycznej a nie „jedź Jareckim”.

 

 

Jacku, bardzo Cię lubię. Więcej dystansu do tego, co robimy.

W sumie - spierając się i pracując - posuwamy sprawy do przodu.

Ja nie "jadę Jareckim". Jestem sobą, nie wstydzę się swoich opinii

i poglądów, do ich wyrażania nie potrzebuję pomocników.

 

I nie wstydzę się żadnego postu, który napisałem. Czy możesz

napisać to samo? :-)

 

Ale to, co tu piszesz, to są emocje, a nie rzeczowa dyskusja.

Kończę i nie będę się więcej wypowiadać.

 

Serdecznie pozdrawiam,

 

 

Włodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...