Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A Ty porównywałeś? A Ty wiesz, który działa lepiej? Jeśli mamy dyskutować poważnie – to zacznij od wyjaśnienia dlaczego sterownik gorszy w laboratorium miałby być lepszy u klienta?

 

Ja widzę jeden, ważny powód którego nikt nie zauważył [dlatego się "wtrącam"] - klient będzie palił innym węglem bo np. takiego miału jak macie w laboratorium nigdzie nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jedno pytanie do Wlodek_PID czu uważasz że sterownik bruli jest niezabezpieczony? czy po odpowiedzi producenta sterownika uwazasz że jest zabezpieczony?

 

pytanie bez kontekstu, pytam po prostu, co o tym sądzisz?

 

 

Wydaje się, że wszystko jest OK.

 

Podczas konferencji w Sosnowcu inżynier z firmy

Elektrosystem prezentował zdalny dostęp do sterownika

eCoal. Włączał i wyłączał podajnik itd.

 

Strona była http, a nie https. Zwróciłem publicznie na to uwagę.

Nikt mnie nie skorygował, zapewniano mnie, że wystarczający

poziom ochrony zapewnia login i hasło.

 

Myślę, że po prostu to poprawili. To bardzo dobrze, po to

poruszyłem ten problem.

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wykłada się na miale eCoal i brucer w pracy na obiekcie domowym:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=4676634&viewfull=1#post4676634

 

Bardzo nieładne stosujesz chwyty, dobrze wiesz że Minertu lubi kombinować przy kotle dla tego wygląda to jak wygląda.

Teraz ja coś zapodam i co powiesz na to?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=4575830&viewfull=1#post4575830

i tutaj wykresiki na potwierdzenie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=4578239&viewfull=1#post4578239

 

jak to się mówi `dziękuję do widzenia`

Edytowane przez Slaveta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę jeden, ważny powód którego nikt nie zauważył [dlatego się "wtrącam"] - klient będzie palił innym węglem bo np. takiego miału jak macie w laboratorium nigdzie nie kupi.

 

No i... zaczyna się szukanie dziwnych powodów aby tylko nie wyszło że eCoal daje radę bez kombinacji a inne sterowniki nie, dajcie już spokój.

A cóż to za miał, segregują go w kopalni specjalnie dla ICHPW czy co? Zawijan pisał już o tym że biorą opał ogólnie dostępny, chyba że to nie on pisał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona była http, a nie https. Zwróciłem publicznie na to uwagę.

Nikt mnie nie skorygował, zapewniano mnie, że wystarczający

poziom ochrony zapewnia login i hasło.

 

Myślę, że po prostu to poprawili. To bardzo dobrze, po to

poruszyłem ten problem.

 

Sorry że się wtrącę ale tak się nie robi, najpierw wytykasz wadę której nie ma a później ją korygujesz, bez sensu.

To tak jak by zbić dziecko za coś czego nie zrobiło a później je przepraszać, niby w porządku ale ślad po uderzeniu zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaveta

 

Powiem tyle, jesteście tak negatywnie w kilka osób nakręceni, że non stop szukacie zwady.

p.Włodek to bardzo kulturalna osoba i wyjaśnił co widział osobiście na konferencji, na którą zapraszał go p.Z

Niczego nie wytyka. zwraca kulturalnie uwagę, czego nie chciałby zrobić w swoich produktach.

Byłeś tam?, widziałeś? (ja nie byłem, nie mam jednak powodu, aby nie wierzyć p.Włodkowi)

 

Wykres spalin masz mocno szarpany. Spalanie miału wygląda u Ciebie na palniku bardzo ładnie.

Równie ładnie może wyglądać na RT09pid oraz Pumie, kwestia jakości tego miału.

 

Proszę o większy dystans do siebie, kotłów i wpisów, nie szukaj wszędzie wojny.

 

Akurat kolega minertu jest bardzo rozsądną osobą. Z dużym dystansem do tego wszystkiego.

 

Jeżeli p.Z stosuje ataki poniżej pasa, to chciałem pokazać,że nie jest tak pięknie, jak stara się to przedstawiać. Jak poczułeś się tym urażony, to przepraszam.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nieładne stosujesz chwyty, dobrze wiesz że Minertu lubi kombinować przy kotle dla tego wygląda to jak wygląda.

Teraz ja coś zapodam i co powiesz na to?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=4575830&viewfull=1#post4575830

i tutaj wykresiki na potwierdzenie

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal&p=4578239&viewfull=1#post4578239

 

jak to się mówi `dziękuję do widzenia`

 

Może dla przypomnienia dorzuce swoje fotki ze spalania niezbyt dobrego miału

 

http://img857.imageshack.us/img857/3218/dmuchawa46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u Ciebie wygląda to ładnie.

 

Teraz co?, fotki spalania miału ma wkleić ElFi, Nezpers (puma) oraz Darek038 (rt09pid)?

 

Więcej spokoju, bez nerwów, większy dystans. Chodziło tylko o to,że na przykładzie 1miału (byle jakiej jakości) i jednej próby nie można stawiać wyroków. Co doskonale udowadniacie.

 

Każda firma pracuje nad rozwojem swojego produktu, czyli kotła czy jego sterownika.

Konkurencja jest o tyle dobra, że mobilizuje do dalszych prac i działania. Wybór między kilkoma dobrymi produktami to świetna sprawa.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też u Ciebie wygląda to ładnie.

 

Teraz co?, fotki spalania miału ma wkleić ElFi, Nezpers (puma) oraz Darek038 (rt09pid)?

 

Więcej spokoju, bez nerwów, większy dystans.

 

Nie chodzi o wklejanie fotek tylko o wykładanie eCoala na miale i udowadnianie z Twojej strony że sobie nie radzi z miałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, bardzo Cię lubię. Więcej dystansu do tego, co robimy.

W sumie - spierając się i pracując - posuwamy sprawy do przodu.

Ja nie "jadę Jareckim". Jestem sobą, nie wstydzę się swoich opinii

i poglądów, do ich wyrażania nie potrzebuję pomocników.

I nie wstydzę się żadnego postu, który napisałem. Czy możesz

napisać to samo? :-)

Ale to, co tu piszesz, to są emocje, a nie rzeczowa dyskusja.

Włodku

Ta obróbka psychologiczna jest w stosunku do mojej osoby nieskuteczna. Jestem na to zbyt stary.

Gdybyś napisał tylko

Kończę i nie będę się więcej wypowiadać.

to nie ciągnąłbym tego dalej. Jednak to, co napisałeś powyżej, jest trochę obraźliwe, więc muszę Ci odpowiedzieć.

Włodku

Ty nie kończysz. Ty zwyczajnie uciekasz.

Zacząłeś, naplułeś na mnie i uciekasz... Jak smarkacz…

A ja wyznaje taką zasadę: Nie zaczynaj – jeśli nie jesteś zdeterminowany by skończyć. To dobra zasada. Wypróbowałem ją na sobie. Warto ją stosować.

A na zakończenie…

To co napisałem nie oznacza, że nie możemy dalej się lubić. Nie oznacza, że nie możemy dyskutować. Nie oznacza, że nie możemy współpracować. Ja nie jestem specjalnie obraźliwy, ale co się komu należy, to ode mnie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę jeden, ważny powód którego nikt nie zauważył [dlatego się "wtrącam"] - klient będzie palił innym węglem bo np. takiego miału jak macie w laboratorium nigdzie nie kupi.

 

Czyżbyś uważał, że są takie sterowniki, które kiepsko pracują na dobrym węglu a rewelacyjnie na byle jakim? Ciekawy pogląd.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wklejanie fotek tylko o wykładanie eCoala na miale i udowadnianie z Twojej strony że sobie nie radzi z miałem ;)

 

Nie radzi sobie z każdym miałem, tylko tyle. Bardzo daleki jestem od kategorycznych stwierdzeń,że w 100%nie radzi sobie z miałem, bo ten palnik do tego paliwa był tworzony.

Mając jednak do dyspozycji pewne korekty możny by to poprawić (w sensie dopalenia) także na takim gorszym miale węglowym.

 

Wybierając swój produkt analizowałeś pewne kryteria, stwierdziłeś,że spełni je Ogniwo oraz eCoal, nie chciałeś mieć np. opcji korekcji czegoś w sterowniku i uznajesz to za zaletę. To jest Twój wybór, bardzo dobrze,że jesteś z niego zadowolony.

 

Inne osoby mogę mieć inne preferencje.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku

 

Zacząłeś, naplułeś na mnie i uciekasz... Jak smarkacz…

.

 

Całą tą dyskusję i awanturę Ty rozpocząłeś atakiem na Włodka i jego sterownik, to co robisz jest wstrętne. Teraz odwracasz kota ogonem i zarzucasz atak na swoją osobę.

 

Nastawiasz ludzi przeciw sobie, powodujesz,że atakują się wzajemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wklejanie fotek tylko o wykładanie eCoala na miale i udowadnianie z Twojej strony że sobie nie radzi z miałem ;)

 

Bardzo dobrze sobie radzi a jak ktoś się wczyta w te linki które podałem to można się dowiedzieć że zastosowałem utrudnienie dla sterownika czyli wrzucałem miał na przemian z groszkiem i eCoal bardzo dobrze to znosił inne sterowniki pewnie by się pięknie wysypały bez korekty ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni czytam posty zamieszczane na forum, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie, jaki kocioł grzewczy będzie najlepszy do mojego nowobudowanego domu. Przeczytałem już kilkadziesiąt stron, jednakże nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, a nadszedł już czas zakupu. Zwracam się zatem z prośbą do bardziej doświadczonych forumowiczów, o pomoc w wyborze kotła. Domek jest parterowy, ma 160 m2 (wraz z garażem) i zbudowany jest z bloczków H+H. W łazience, kuchni, przedpokojach i salonie położone jest ogrzewanie podłogowe, a w sypialniach i garażu kaloryfery. Kotłownia ma wymiary 3,8m x 2,2m. Kocioł w sezonie zimowym powinien ogrzewać dom + ciepłą wodę, a w sezonie letnim tylko wodę. Dobrze byłoby też, żeby miał dodatkowe palenisko, abym w przypadku braku prądu móc spalać w nim inne paliwa stałe np. drewno itp.

Z zamieszczanych postów wynika, że najwięcej pozytywnych opinii maja kotły z dodatkowym paleniskiem Klimosza Ling Combi i Ling Duo, ale z tego co wyczytałem są to piece z podajnikiem ślimakowym, które są nastawione głównie na palenie ekogroszkiem. Osobiście w związku z ciągłym wzrostem cen ekogroszku, wolałbym mieć możliwość palenia także innymi paliwami stałymi np. miałem, więc bardziej nadawałby się do tego piec z podajnikiem tłokowym, który to podajnik z tego co wyczytałem ma jeszcze jedną zaletę czyli mniejszą awaryjność niż ślimakowy. Z kolei inni twierdzą, że przy podajniku tłokowym ciężej jest utrzymać żar na palenisku w okresie letnim, kiedy to podgrzewa się tylko wodę. Im więcej czytam, tym jestem bardziej zdezorientowany, dlatego jeszcze raz zwracam się o pomoc w wyborze kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wybrałeś dobrą, produkty też.

 

Sam się zastanów, co jest dla Ciebie ważniejsze.

 

Czy bliskość do producenta?

Czy wygodne czyszczenie? (i co to dla Ciebie oznacza)

Jakie chcesz sterowanie? Co Ci jest w nim potrzebne?

Jaki masz zamiar wybrać palnik/palenisko?

 

Napisz do wybranych producentów, prześlij im wyrys swojej kotłowni i poproś o umiejscowienie w niej kotła.

Przekonasz się ile miejsca Ci zostanie, zapytaj o miejsce na serwis palnika i kotła.

 

 

Chce kupić któryś kocioł z tych 5 ciu

 

Mam dużo miejsca w kotłowni ale komin 14 cm x 14 cm

 

Chce aby piec:

- spalał groszek, miał ew pelet, pestki (współspalanie).

- był łatwy w czyszczeniu

- by sterowanie pozwalało na efektywne spalanie tych opałów i było łatwe w obsłudze

- by ogrzewał wodę w lecie

- by w razie czego mieć części i serwis

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam Ci proste pytanie:

Czy czegoś oczekujesz ode mnie?

Jeśli tak - to czego?

 

Tak oczekuje porady mam komin 14 cm 14 cm

 

Czy któryś z tych kotłów " pociągnie" na takim kominie?

 

-ogniwo eko plus 25

-skam p 25

-RBR ekouniwersal 23

-sas eko gro 25

-sztoker 25

 

Chce się też bawić w spalanie miału i np odsiewanych zrębków

 

napisz który polecasz

 

dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...