Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jarecki79 deflektor jest okrągły żeliwny, ale już bardzo nadpalony. Czy ceramiczne są lepsze?

 

Zależy od kształtu, rozmiaru, wykonania.

 

Ten ceramiczny jest wklęsły, nieco inaczej rozbija się zatem płomień.

Ceramiczne sa jednak wrażliwe na uderzenia jak są gorące.

Nie może być samej ceramiki, powinno być zbrojenie.

 

 

Jak miałeś żeliwny - zamawiaj żeliwny, nie będzie kłopotu z montażem. Taka najbardziej rozsądna rada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No Kielar produkuje kocioł 24 kw i ma też nowy zasobnik 210 litrowy. Popielnik jest duży i mieści mi się w nim nawet ponad 100 litrów popiołu. Gdy tankowałem zasobnik po 160 kg to popielnik mogłem wybierać nawet po 3 tankowaniach. Oczywiście jak ktoś chce żeliwniaka.

Czyli się da. Nie wiem jak u innych, ale u mnie w zasadzie na jeden zasobnik wybiera się ponad jeden popielnik. W zasadzie jak jest zarzucony cały zasobnik na full, to ilość popiołu sięga pod podajnik/palenisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeszłam przez 211 stron wywodów, z których zrozumiałam odrobinkę. Niestety stoję przed wyborem pieca i zaproponowano mi takie cósik

http://allegro.pl/kociol-eko-groszek-z-podajnikiem-lumo-vulcanus-18-i1539165183.html

Czy mogę prosić o opinie na temat tego pieca. Zaznaczę, że proponowano mi jednostkę 25 kw z racji powierzchni domu 210 m2. Na dole podłogówka na ok. 100m2, na górze tradycyjne grzejniki. Dom wybudowany z pustaka ceramicznego 25 cm, ocieplony 15 cm styropianem grafitowym, dach 17 cm + 10cm wełny. Jako kobietę interesuje mnie w miarę łatwa obsługa, znikome czyszczenie. Na mężu polegać nie mogę, bo jest ciągle w rozjazdach i stwierdził, że jak już czytam wątki z forum to mogę zapytać i dalej to popchnąć :). Będę wdzięczna za sugestie. Aha, tak o dywagacjach dotyczących "niedowymiarowania" kotłów (czyli jak wnioskuję ich zbytniego obciążania) to czy nie lepiej zainwestować w jakieś piec 35 kw? Chodzi tylko o mój przypadek.

Pozdrawiam,

kamcia461

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamcia461

 

Nowy dom, dobrze izolowany, to takie 25kW można brać do 250-280m2, zatem na Twoje 210m2 ma lekki zapas.

 

Większego nie kupuj, jak ten Ci sie podoba, chcesz palić ekogroszkiem , to ok.

Ma sterownik Pluma z Fuzzy Logic, także masz jakąś formę automatu, do ekogroszku nic więcej mieć nie musisz.

 

Zapytaj, jak się go czyści, to dość istotna kwestia, będziesz to robić przez następne kilka lat, dlatego uważam,że powinno być wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupić kocioł na ekogroszek, z możliwością palenia pelletem, drewnem, miałem.

Jestem mocno zainteresowany piecem firmy Weber Retro duo T 20kw z ecoster2000.

Podoba mi się to ze ma płyną regulacje mocy, ten panel do sterowania tez wydaje się ciekawy

No i z opinii kilku instalatorów wynika ze jest naprawdę ok.

Jedyne co mi się podoba mniej to cena - udało mi się znaleźć za 9500 brutto.

Proszę o rade

czy warto kupić ten kocioł?

Czy może jest inny o podobnych możliwościach, a jednak tańszy?

a może jest jeszcze inny lepszy o cenie równej lub niższej bo te 9500zł to z mojej strony maks co mogę wydać na kocioł.

Gdyby to miało znaczenie do wyboru pieca to nadmienię ze bede miał na dole podłogówkę na piętrze grzejniki, no i w niedalekiej przyszłości chcę też zamontować solary.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model z retortą marki pancerpol typu trio.

 

Ten palnik jest wyjściowo do ekogroszku

Może spalać miał węglowy

Może spalać pellet, ale...

 

Do spalania pellet producent tego palnika wymaga montażu zbiornika zalewowego oraz zaworu zalewowego na podajniku.

Tutaj koszty nieco rosną.

 

Wyjściowo modelem sterownika do tego palnika był model sterowania o nazwie Trio (nazwa taka, jak nazwa palnika)

Trio sprzedawany do tego palnika ma zapis odpowiednich parametrów wyjściowych dla pellet oraz groszku.

 

Można go jednak złożyć tez z kolorową adaptacyjną Cobrą.

 

Cenowo za moc 17-20kW może wyjść lepiej przy tym palniku.

Jaką masz powierzchnię do ogrzania?

 

Tak wygląda palnik Trio w kotle:

http://img689.imageshack.us/i/retortatriopelletmiagro.jpg/

 

Tak się na niej pali pellet:

http://img156.imageshack.us/i/palenie1.jpg/

 

Tak wygląda sterownik Trio do tego palnika:

http://img245.imageshack.us/i/sterowaniekotatrio.jpg/

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik z tym peletem chcesz być bardziej ekologiczny czy sam go produkujesz? Do wyprodukowania peletu potrzeba sporo prądu a ten u nas pozyskiwany jest w dużej mierze z węgla, cenowo odpowiada dobrym ekogroszkom a różnica w kaloryczności jest duża. Przemyśl ten pelet bo już moda na niego minęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem kocioł który ma ma alternatywne paliwa. Na chwile obecną wiadomo bedę palił ekogroszkiem ale co będzie za 3 czy 5 lat być może taniej wyjdzie pellet.

Jarecki powierzchni mam 171m2. Jeżeli uważacie, że są lepsze i tańsze rozwiązania to proszę doradźcie mi podajcie marki i modele kotłów. Musze wspomnieć ze zależy mi trochę na czasie bo cena którą podałem jest ważna do końca miesiąca.

 

ps. Jarecki proszę tłumacz mi jak chłopu na granicy bo to fachowe słownictwo mi nie za wiele mówi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem kocioł który ma ma alternatywne paliwa. Na chwile obecną wiadomo bedę palił ekogroszkiem ale co będzie za 3 czy 5 lat być może taniej wyjdzie pellet.

Jarecki powierzchni mam 171m2. Jeżeli uważacie, że są lepsze i tańsze rozwiązania to proszę doradźcie mi podajcie marki i modele kotłów. Musze wspomnieć ze zależy mi trochę na czasie bo cena którą podałem jest ważna do końca miesiąca.

 

ps. Jarecki proszę tłumacz mi jak chłopu na granicy bo to fachowe słownictwo mi nie za wiele mówi :-)

 

 

Pancerpol - to producent palników do kotłów C.O., prawdopodobnie największy w Polsce. Doskonale rozwinięty serwis firmowy, dostępność części.

Mają stanowisko badawcze, analizator spalin, odpowiedni park maszynowy i wysoki stan wiedzy.

 

Palniki, które oferują:

1. Klasyczny, fajkowy na ekogroszek, model Standard. Opatentowany ząb ślimaka, patent nr 201027

2. Typu Duo z głowicą obrotową na ekogroszek oraz miał węglowy.

3. Typu Trio, nazwa sugeruje 3 możliwe do spalenia paliwa, tj. ekogroszek, miał węglowy oraz pellet. Dla dobrego spalania pellet dodano w tym palniku dysze powietrza wtórnego. Jest też dodatkowo zbiornik zalewowy oraz zawór bezpieczeństwa, aby spalanie pellet było bezpieczne.

 

Sterownik TRIO powstał przy tworzeniu palnika oraz kotła trio.

 

Na priva wyślę Ci więcej info o tym palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik wybierając piec kierując się spalaniem alternatywnie peletu moim zdaniem popełniasz błąd, cena nie jest adekwatna do korzyści, zanim skończy się węgiel piec wymienisz ileś razy, obyś tak długo żył. Pamiętaj o tym aby wybrać sporo większy piec bo zbyt mały to peletem nie dasz rady ogrzać. W swoim paliłem alternatywnie żytem, które sam mogę wyprodukawać, pali się pięknie a piec kosztował 6500. Kiedyś napaliłem się na piec Kostrzewy "fuzzy logic" też spalający pelet ale wtedy myślałem o własnej produkcji peletu. Tylko jak wszystko podliczyłem to już tak różowo nie było. Kupujesz funkcję z której nie będziesz "pewnie" korzystał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze sie Wam wcinam ale potrzebuje piec na ekogroszek do domu o pow. 120m2 + garaz 20m2. Domek z poddaszem bedzie ocieplonby styropianem 12 lub 15cm, okna chyba 5 komorowe wylewka 5-7cm styr. Potrzebuje piec do takiej kotlowni, ponizej wymiary, piec z na eko z mozliwoscia palenia drewnem. dzieki za wszelkie propozycje.zeecik 042011(2).JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to ze ma płyną regulacje mocy...

 

Czy możesz napisać, na czym polega ta "płynna regulacja mocy"?

Czy możesz napisać, dlaczego ona tak Ci się podoba?

Pytam, bo nie jestem pewien, czy dobrze wiesz o czym piszesz.

Czy znasz temat "regulacji mocy"? Czy też opierasz się tylko na tym, co przeczytałeś w materiałach marketingowych lub usłyszałeś od instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory ze sie Wam wcinam ale potrzebuje piec na ekogroszek do domu o pow. 120m2 + garaz 20m2. Domek z poddaszem bedzie ocieplonby styropianem 12 lub 15cm, okna chyba 5 komorowe wylewka 5-7cm styr. Potrzebuje piec do takiej kotlowni, ponizej wymiary, piec z na eko z mozliwoscia palenia drewnem. dzieki za wszelkie propozycje.[ATTACH]53417[/ATTACH]

 

Moc 12kW, nowy palnik miałowo-groszkowy z wymiennymi głowicami (w razie "W" idzie założyć większą dyszę i zwiększyć moc zestawu), sterownik adaptacyjny Cobra.

 

lub

 

Moc 17kW (tutaj już jest większy zapas mocy na takie budownictwo), palnik żeliwny II-ej generacji na miał-groszek, sterownik adaptacyjny Cobra.

 

Taka moja propozycja z naciskiem na 12kW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan przyznaje bez bicia że swoją "wiedzę" czerpie ze źródeł które podałeś.

Chodzi mi o to by moc dostosowywać do aktualnych potrzeb, np by latem ogrzewać wodę itd.

Wiem jakie mój ojciec miał problemy by Hefem na ekogroszek ogrzać wodę latem, po prostu piec wygasał i suma sumarum wodę latem ogrzewa mu bojler elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...