Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zawijan przyznaje bez bicia że swoją "wiedzę" czerpie ze źródeł które podałeś.

Chodzi mi o to by moc dostosowywać do aktualnych potrzeb, np by latem ogrzewać wodę itd.

Wiem jakie mój ojciec miał problemy by Hefem na ekogroszek ogrzać wodę latem, po prostu piec wygasał i suma sumarum wodę latem ogrzewa mu bojler elektryczny.

 

Kocioł, który podałeś wyjściowo był badany z tym sterownikiem w OTGiS Łódź, widziałem podczas badań swojego produktu, był na stanowisku obok.

 

Firma Pancerpol dysponuje także swoim stanowiskiem badawczym i ten palnik był opalany na wszystkich wymienionych paliwach tj. miale węglowym, groszku, pellecie. Próby na sterowniku typu Trio marki Prond (na bazie Titanic), Expert oraz na Plumie. Możesz zadzwonić bezpośrednio do Pancerpola i porozmawiać z p.Witoldem, wszystko Ci w tym temacie wytłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce kupić kocioł na ekogroszek, z możliwością palenia pelletem, drewnem, miałem.

Jestem mocno zainteresowany piecem firmy Weber Retro duo T 20kw z ecoster2000.

Podoba mi się to ze ma płyną regulacje mocy...

 

Taka płynna regulacja ma miejsce w dziesiątkach konstrukcji kotłowych. To w chwili obecnej naprawdę nie jest nic wyjątkowego. Bez trudu znajdziesz wiele innych kotłów z taka regulacją, które równocześnie zaspokoją inne Twoje potrzeby. Z pewnością znajdziesz także tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę 120m2 plus lekko dogrzewany garaż o pow.20m2 (tam nie będzie +22st.C)

 

Palnik uzyskuje moc max.18kW na ekogroszku, zatem w razie wojny kocioł może iść na mocy 15kW a można w nim wymienić głowicę na większą, co zwiększy możliwości zestawu.

 

Dla nowego budownictwa o pow. grzewczej 120m2 można dobrać moc 12kW lub 17kW.

Nie widzę w tym nic odważnego czy nadzwyczajnego.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki a jeśli ktoś w garażu chce mieć 20st? Nieważne ale bliżej do tej powierzchni 15kw niż 17kw :)

 

Z całym szacunkiem, ale Twoje wpisy nic nie wnoszą.

Wcześniej krytykowałeś kolegę myślącego o paleniu pelletem, krytykowałeś produkt, którego na oczy nie widziałeś i nie znasz.

Teraz zarzucasz kolejny raz coś produktowi, którego nie znasz, nie widziałeś.

 

Odwaga to dobór kotła 12kW na 160m2 starego budownictwa lub 190m2 nowego.

 

Do 120-140m2 nowego budownictwa kocioł 12kW wystarczy z palcem w nosie, teraz za standard nowego budownictwa bez większych fajerwerków zakłada się starty ciepła na poziomie 80W/m2. Nie widziałem jeszcze osób chcących grzać garaż do temp. takiej, jak w pomieszczeniach mieszkalnych, Ty pewnie jesteś wyjątkiem.

 

120m2- będzie zapas, 140m2 będzie w duże mrozy (-20st.C) na styk, ale ten kocioł z tym palnikiem może pracować przez te kilka dni z mocą 15kW bez najmniejszego problemu przy standardowej głowicy paleniska. W razie "W" można założyć większą głowicę palnika.

 

Zdecydowaną większość sezonu grzewczego zapotrzebowanie na ciepło w takim budynku będzie do max.9kW a pewnie praca kotła będzie oscylowała bliżej 6-7kW mocy razem z zapotrzebowaniem na CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jarecki napisał "Wcześniej krytykowałeś kolegę

myślącego o paleniu pelletem,

krytykowałeś produkt, którego na

oczy nie widziałeś i nie znasz.

Teraz zarzucasz kolejny raz coś

produktowi, którego nie znasz, nie

widziałeś." Proszę o cytat gdzie krytykuję konkretny piec, jaki produkt krytykuję? Cytat proszę. Napisałem swoją opinię o pelecie, bez złośliwości, nie można bo jaśnie panu się nie podoba? Wstał pan lewą nogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jarecki napisał "Wcześniej krytykowałeś kolegę

myślącego o paleniu pelletem,

krytykowałeś produkt, którego na

oczy nie widziałeś i nie znasz.

Teraz zarzucasz kolejny raz coś

produktowi, którego nie znasz, nie

widziałeś." Proszę o cytat gdzie krytykuję konkretny piec, jaki produkt krytykuję? Cytat proszę. Napisałem swoją opinię o pelecie, bez złośliwości, nie można bo jaśnie panu się nie podoba? Wstał pan lewą nogą?

 

"wybierając piec kierując się spalaniem alternatywnie peletu moim zdaniem popełniasz błąd, cena nie jest adekwatna do korzyści, zanim skończy się węgiel piec wymienisz ileś razy, obyś tak długo żył. Pamiętaj o tym aby wybrać sporo większy piec bo zbyt mały to peletem nie dasz rady ogrzać."

 

17kW z palnikiem TRIO na pellet, ekogroszek ma zabudowany palnik o mocy 25kW, więc nie potrzeba "sporo większego kotła do palenia pelletem". Na 170m2 lekko wystarczy przy docieplonym budownictwie.....

Można liczyć 1,3 do max.1,5tony pellet na 1tonę ekogroszku. W zależności od wzajemnych relacji jakościowych między tymi paliwami.

Odpadu ze spalania pellet jest nieporównywalnie mniej jak po spalaniu groszku.

W dodatku z dobrego pellet np. Barlinka popiół możesz wywalić na ogródek jako nawóz.

 

Stąd moja opinia o krytyce wyrobu, którego nie znasz.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jarecki napisał "Nowy dom, dobrze izolowany, to

takie 25kW można brać do

250-280m2, zatem na Twoje 210m2

ma lekki zapas." Czemu nie polecił Pan 19kw lub 20kw? 40m2 lub 70m2 to jest mały zapas? Doradza Pan raz tak raz siak?

 

Bo 17kW polecam do 190m2 nowego, dobrze izolowanego budownictwa lub do 140-150m2 starego budownictwa

25kW polecam do 250-280m2 nowego budownictwa lub do 200m2 starego, stąd opinia,że dla 210m2 nowego będzie lekki zapas.

a 12kW może być do 120-140m2 nowego budownictwa z lekkim zapasem przy tych 120m2 lub do 90-100m2 starego budownictwa

 

Wstałem normalnie, z humorem, chcę komuś pomóc a nie dyskutować o niczym i bronić się przed Twoimi napaściami.

 

Wyluzuj, zaraz święta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie ma napisane że krytykuję palnik trio, domyślił pan się sam i sam pan tak to zinterpretował. 1.5t spalić więcej zamiast 1t ekogroszku to super oszczędność, tym bardziej że ceny są zbliżone. Napisałem ogólnie, że trzeba piec do peletu kupować większy, nie pisałem o tym modelu któremu zwiększa się palnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tam nie ma napisane że krytykuję palnik trio, domyślił pan się sam i sam pan tak to zinterpretował. 1.5t spalić więcej zamiast 1t ekogroszku to super oszczędność, tym bardziej że ceny są zbliżone. Napisałem ogólnie, że trzeba piec do peletu kupować większy, nie pisałem o tym modelu któremu zwiększa się palnik.

 

Pisałeś n/t wyrobu, którego nie znasz. Pisałeś błędnie, to koryguję.

Kto Ci powiedział o zwiększaniu palników?

Napisałem jakie się montuje do danych mocy kotłów, abyś nie wymyślał o kupowaniu dużo większych kotłów.

 

Kwestia, czy jest to opłacalne zależy od cen danego opału w danym regionie. Czyli w jakiej cenie dostanę tonę ekogroszku oraz jakiej kaloryczności oraz w jakiej cenie dostanę tonę pelletu. To,że spalę 1,3tony zamiast 1tony nie oznacza,że musi być drożej, bo może się okazać,że jest taniej. Tym bardziej jak ktoś płaci za wywóz śmieci, odpadu z pellet jest dużo mniej i może robić za nawóz, odpad z groszku wywalasz do pojemnika i płacisz za wywóz śmieci.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki nie jest tak, że poleca pan wielkości palników które macie w firmie? Z drugiej strony Pana rozumiem :)

 

Sęk w tym,że nic nie rozumiesz i wojny robisz.

 

Do kotłów o mocy 12kW wstawia się palniki o mocach 15-17kW

Do kotłów o mocach 17-20kW wstawia się palniki o mocach 25-28kW

Do 25kW jeszcze idzie palnik o mocy max.28kW

Kocioł o mocy 35-40kW ma palniki wstawiane o mocy 40-50kW w zależności od producenta palnika

itd.

 

Palnik zawsze powinien być trochę większy od deklarowanej mocy kotła, było to już kilka razy omawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zecik do dobrze ocieplonego domu wystarczy 15kw do 17kw. Zwróć uwagę na sterownik, polecam http://www.ecoal.pl , zerknij też na http://www.esterownik.pl . Jeśli kupujesz okna to kup 3 szybowe, zamiast komór szukaj okien wypełnionych pianką.

 

Polecam sterownik Puma lub Cobra. Zerknij na zdjęcia

i porównaj.... To zupełnie inna elektronika.

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sterownik Puma lub Cobra. Zerknij na zdjęcia

i porównaj.... To zupełnie inna elektronika.

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Włodku zupełnie inna elektronika od czego bo nie bardzo można zrozumieć o co chodzi.

Jeżeli Puma lub Cobra lepszy niż ecoal.to uzasadnij dlaczego?Wtedy klijent ma porównanie i może któryś z nich wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Mój pierwszy post i …od razu bardzo długi. :rolleyes:

Ponieważ ostatnia zima dała mi mocno w kość już od lutego myślę o zmianie pieca. Dotychczasowy, miałowy nie jest jakoś szczególnie zły ale… Aby utrzymać jako taką temperaturę w domu trzeba go cały czas pilnować, wynosić popiół, zasypywać, codziennie rozpalać itd., itd… A jak to robić gdy w domu nie ma nikogo przez 12 i więcej godzin? Tak więc decyzja o zmianie pieca zapadła i co dalej… oczywiście Internet :cool: Od kilkunastu dni czytam, jeżdżę po znajomych i oczywiście wiem coraz mniej!

Powoli zaczyna mnie ogarniać rozpacz. Nie wiem już co kupić i czy zmieszczę się w przyjętych założeniach (również finansowych):

- piec ślimakowy lub tłokowy. Oczywiście ślimakowy musi spalać również inne paliwa niż ekogroszek. Mieszkam na wsi i mam swój kawałek ziemi. Owsem paliłem już w piecu miałowym – z bardzo dobrymi efektami zresztą.

- cena: do max 7000 zł brutto. Więcej nie dam rady na tą chwilę. Muszę jeszcze zostawić sobie na instalację i przeróbki w kotłowni.

- wydaje mi się, że na forum mówi się głównie o producentach bardziej renomowanych lub bardziej …reklamowanych. Większość z nich znajduje się poza moimi założeniami finansowymi. Szczególnie z piecami tłokowymi. A jak ma się sprawa z tymi mniej znanymi, mniejszymi. Poniżej kilka linków, może na forum znajdą się głowy będą potrafiły mi doradzić:)

 

http://allegro.pl/kociol-piec-piece-z-podajnikiem-stal-max-tlokowy-i1535699924.html

 

http://allegro.pl/kociol-tlokowy-piec-z-podajnikiem-kotly-piece-i1551597777.html

 

http://allegro.pl/kociol-z-podajnikiem-piec-brucer-ekogroszek-19-i1557151089.html

 

http://allegro.pl/kociol-kotly-piece-piec-z-podajnikiem-kmb-rp-plus-i1542545464.html

 

http://allegro.pl/kociol-piec-z-podajnikiem-zebiec-kp-20-cena-i1574268595.html

 

http://allegro.pl/kociol-piec-ogniwo-eko-z-podajnikiem-15kw-i1574025772.html

powyższy producent jest znany i ma dobrą opinię ale piecyk chyba dla mnie za mały?

 

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-z-podajnikiem-tlokowym-tlok-22kw-i1564697975.html

 

http://www.fuego.pl/4692_PER-EKO_KSP_DUO_19_kW.html

 

http://www.fireeco.pl/fargo

 

Nie ukrywam, że jakoś najbardziej podobają mi się Witkowski i szczególnie kotły Fireeco.

 

Moja chałupka to 140 m^2 mierzone po podłogach, średnio docieplony – ściany styropian 8-10 cm, góra wełna 15 cm, podłogi styropian 10 cm, okna drewniane ale dobrego producenta. Zbudowany z suporeksu i czerwonej 60-letniej cegły (kupiłem mały domek z cegły i go rozbudowałem ale kilka ścian ceglanych zostało) CWU 120 litrów.

Mam nadzieję, że ktoś przebrnął posta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sterownik Puma lub Cobra. Zerknij na zdjęcia

i porównaj.... To zupełnie inna elektronika.

 

Aha. Inna.

A gorsza czy lepsza? I dlaczego?

 

Mam stres!!!

Jeden z tutejszych ekspertów nakłaniał nas do oceny jakości spalania na podstawie fotografii płomienia.

Teraz drugi nakłania do oceny elektroniki na podstawie fotografii tejże.

Nie znam takich metod oceny. To jakieś nowe metody?

Może jestem za stary? Zacofany?

Chyba nie zdążę już nauczyć się tych nowych metod.

Wymiękam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...