Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękuję Panu Jareckiemu za odpowiedż, rady . Uważam ze producenci kotłów z Pleszewa powinni być mu wdzięczni bo moim następnym zakupem będzie piec z tego regionu.

Po sezonie zakupię do mojego pieca palnik ardeo 25 kw i sterownik ognik PID.(z perfecta też jestem zadowolony)

Ps.

Czy mógłby Pan jeszcze mi wytłumaczyć jak to jest z tą powierzchnią grzewczą wymiennika i określeniem mocy w kw.

Mój kocioł podobno ma 30 kw,a wymiennik 3m jednak moc w instrukcji jest podana od 8 do 34 kw.Czyli co, mam palnik większej mocy( w instrukcji pisze że firmy Pancerpol) .Kiedy wchodzę na stronę producentów kotłów to dla 25kw powierzchnia wymiennika to od 2,5 do 3 m.

Np firma Sekom podaje że jest to 2,5 m dla 25 kw i dlatego stąd wzięły się moje wątpliwości,a przed zakupem palnika ardeo chciałbym się upewnić,albo przynajmniej rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam :p :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję Panu Jareckiemu za odpowiedż, rady . Uważam ze producenci kotłów z Pleszewa powinni być mu wdzięczni bo moim następnym zakupem będzie piec z tego regionu.

Po sezonie zakupię do mojego pieca palnik ardeo 25 kw i sterownik ognik PID.(z perfecta też jestem zadowolony)

Ps.

Czy mógłby Pan jeszcze mi wytłumaczyć jak to jest z tą powierzchnią grzewczą wymiennika i określeniem mocy w kw.

Mój kocioł podobno ma 30 kw,a wymiennik 3m jednak moc w instrukcji jest podana od 8 do 34 kw.Czyli co, mam palnik większej mocy( w instrukcji pisze że firmy Pancerpol) .Kiedy wchodzę na stronę producentów kotłów to dla 25kw powierzchnia wymiennika to od 2,5 do 3 m.

Np firma Sekom podaje że jest to 2,5 m dla 25 kw i dlatego stąd wzięły się moje wątpliwości,a przed zakupem palnika ardeo chciałbym się upewnić,albo przynajmniej rozwiać wątpliwości.

Pozdrawiam :p :D :wink:

 

Jeżeli masz palnik Pancerpol, to ta firma nie produkuje palnika o mocy 30kW.

Pancerpol produkuje palniki na ekogroszek w następujących mocach:

12kW (od ok.3miesięcy)

17kW

25kW

50kW

75kW

100kW

 

Teoretycznie może byc sytuacja zatem taka:

przy palniku 25kW typu PPS w zależności od jakości paliwa jest modulacja mocy 20-28kW. Zatem producent mógł zaryzykować podając moc 30kW z takim palnikiem, jeżeli naprawdę powierzchnia wodna czynnie biorąca udział w procesie grzewczym wynosi 3m

inna opcja jest zastosowanie w kotle 30kw palnika 50kW (wątpliwe, ten palnik stosuje się dla kotłów od ok.38 do 50kW) Modulacja mocy wersji 50kw wynosi od 30 do 50kW.

 

Każdy palnik ma jakąś regulację mocy model AZP-MR z Ardeo 25kW - efektywna regulacja to od ok.15 do ok.28kW w zależności od stosowanego opału. Minimalna wydajność cieplna jest szacowana na ok.8kW

 

Najczęściej moc 25kw dobiera się do 200m2 powierzchni do ogrzania, niektórzy jednak polecają taki model do 250m2 nowego budownictwa. Dobranie palnika na styk ma negatywne skutki dla żywotności palnika, chodzi on na zbyt wysokich parametrach i zwyczajnie może się przepalić przy zbyt częstym podawaniu i dmuchaniu w okolicach max. wydajności dmuchawy, z tych powodów upieram się, aby dla mocy 25kw nie przekraczać 200m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Pan jeszcze mi wytłumaczyć jak to jest z tą powierzchnią grzewczą wymiennika i określeniem mocy w kw.

Mój kocioł podobno ma 30 kw,a wymiennik 3m jednak moc w instrukcji jest podana od 8 do 34 kw.Czyli co, mam palnik większej mocy( w instrukcji pisze że firmy Pancerpol) .Kiedy wchodzę na stronę producentów kotłów to dla 25kw powierzchnia wymiennika to od 2,5 do 3 m.

Pozdrawiam :p :D :wink:

 

W sumie masz jeszcze jedna opcję, jeżeli na 100% jest to palnik Pancerpol, to najłatwiej bez przeróbek i innych kosztów dopasujesz palnik obrotowy PPSM.

 

Palnik obrotowy firmy Pancerpol model PPSM wychodzi w opcji 25 oraz 50kW, mocowanie ramki jest identyczne jak w modelu na sam groszek, ba nawet mocowanie kosza jest identyczne. Zatem zachowasz swój stary kosz zasypowy i w miejsce palnika PPS przykręcisz bez żadnych problemów palnik PPSM.

 

Obrotowy Pancerpol ma koronkę obrotowa wewnętrzną, jest prosty w obsłudze, czyszczenie strefy napowietrzania takie samo jak w modelu klasycznym - odkręcany dekielek pod palnikiem.

 

Jest to chyba najlepsza dla Ciebie opcja, jeżeli chcesz mieć palnik miałowo-groszkowy. Pamiętaj tylko, aby palić suchym opałem.

 

Na koniec ciekawostka, bez podtekstów, suche dane do przemyślenia:

KP-30 wysokość 1290mm a np. konstrukcja Skam-p 1590mm

KP-30 szerokość z podajnikiem 1300mm Skam-P z palnikiem PPS 1185mm, z Brucer 1300mm

KP-30 głębokość 947mm Skam-P 950mm

KP-30 ma 3m2 a Skam-P 2,5m2.........??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bardzo ważne pytanie - czy ktoś z forumowiczów używa pieca na ekogroszek z OGNIWO BIECZ i co o nim sądzi - (OGNIWO - EKO 15) - potrzebóje informacji jak się go w praktyce użytkuje, ile spala i jakie ma zalety i wady ...no i oczywiście czy warto go zakupić - dom 142m2 + 19 garaż

http://www.ogniwobiecz.com.pl/ogniwo_eko.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam państwa wypowiedzi i muszę dodac tak.

Z informacji jakie podaje Pan Jarecki wynika że piec Zębiec ma zawyżoną moc,a odnośnie wymiany palnika to trzeba dodać ze w tym modelu pieca KP kosz jest przyspawany do rury w której chodzi ślimak.Wymiana podajnika musi być razem z dokupieniem nowego kosza(ewentualnie przeróbka).

Odnośnie palnika brucer to ciężko go zamontować w tym modelu ze względuna płaszcz wodny.Do kołnierza przyspawanego do pieca można przykręcić palnik ale trzeba dodać około 7cm,a palnik brucera zaczyna się 4cm od płyty którą można przykręcić do kołnierza kotła.Trzeba dorobic kołnierz który byłby zamontowany do kotła,a potem do niego ewentualnie palnik.

Jeszcze odnośnie Brucera-miał ma tendencje do spieków i brucer może sobie z tym nie radzić a obrotowypalnik tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pele10 jak kosz jest przyspawany to dziwna sprawa. Palnik Pancerpola jest wykonywany w taki sposób, aby kosz przykręcać.

Może ten producent stosuje palniki różnych producentów.

 

Podam linka do palnika ppsm, tam w zakładce zdjęcia widac jak powinien być mocowany kosz

http://www.piece.bazarek.pl/opis/255360/palnik-obrotowy-pancerpol-25kw-mozliwosc-spalania-mialu.html

 

Brucer faktycznie nie ma paleniska obrotowego, ale nie oznacza to,że opał nie jest wzruszany. Brucer jest płytki i palenisko jest prostokątne, na środku paleniska na grubym ślimaku żeliwnym jest przeciwuzwojenie, które na zmianę opał podnosi i opuszcza, czyli paliwo spalane na retorcie brucer jest wzruszane, tyle,że przez ślimak. Nie mniej jest kłopot z instalacja tak dużego palnika do małego wymiennika. Ponieważ Brucer jest cały żeliwny, to jego ramki nie da się przyspawać, kosz również musi byc przykręcany.

 

Jeżeli ilkus ma klasycznego pancerpola, to najmniej zabawy będzie miał przy wymianie na wersję obrotową pancerpola ppsm, taka sama ramka mocujące, te same wymiary do środka paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bardzo ważne pytanie - czy ktoś z forumowiczów używa pieca na ekogroszek z OGNIWO BIECZ i co o nim sądzi - (OGNIWO - EKO 15) - potrzebóje informacji jak się go w praktyce użytkuje, ile spala i jakie ma zalety i wady ...no i oczywiście czy warto go zakupić - dom 142m2 + 19 garaż

http://www.ogniwobiecz.com.pl/ogniwo_eko.html

 

Na Twoim miejscu wybrałbym większy model kotła tego producenta. 142+19=>160m2 myślę, że tutaj producent tez przesadził z pow. do ogrzania 150m2, po wymiarach te wymienniki również nie należą do gigantów na rynku...

 

Jestem zdania,że moce 15-17kw należy dobierac do max.130m2 może 140m2 dobrze docieplonego budowncitwa, dobranie na styk mocy do budynku może się odbić na trwałości palnika, nie jest wskazane, aby palnik ślimakowy chodził na granicy swojej mocy. (przez to próbuję powiedzieć, że fizycznie 15-17kw ogrzeje na styk nawet 170m2, tyle,że odbije sie to na trwałości kotła i palnika)

 

Najlepiej jednak zadzwoń do producenta, powiedz jaka masz pow. do ogrzania, jak jest ocieplony dom, jaka ma instalacje. Na 100% polecą odpowiednią opcję. Ostatecznie te 142m2 są na styku obu typów kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.To mój debiut wiec proszę nie zastrzelcie mnie smiechem.Własnie stoję przed życiowym wyborem jakim jest zakup kotła c.o.Ponieważ nie chodzi o parę złotych,do sprawy podeszłam metodycznie-pozbierałam wszelkie ulotki reklamowe,zapoznałam się z nimi dokładnie i...wszystkie wydawały mi się takie same dopóki nie zobaczyłam reco.Gdy tylko spojrzałam na niego trafiła mnie strzała Amora.Z chwilą przeczytania ulotki wiedziałam że to miłość mojego zycia.Ponieważ jednak zawsze jestem rozsądna,postanowiłam sprawdzić dokładniej charakter "ukochanego".Tak trafiłam na to forum.I trach!Czytam sobie posty i dowiaduję się,że mój "książe" może okazać się zwykłą żabą.Szkoda,bo już myślałam,że problem wyboru mam już z głowy.Choć wygląda na to,że jeszcze nikt nie wymyślił czegoś takiego jak kocioł bez wad.A może się mylę?Może jest ktos kto nie ma zastrzezeń do pracy swojego kotła?Lub są one minimalne?Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki,bo mam już totalny mętlik w głowie.Co wyłoni mi się jakiś faworyt to kolejny post studzi moje zapały.Dodam,że w grę wchodzi tylko piec z podajnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki.

Chyba popełniłem błąd odnośnie producenta bo na stronach Zębca stosowane są palniki pancerpol w starszym modelu KP C

Mój jest KP i nie mogę się doczytać w instrukcji jaki producent jest( być może ten sam).Obudowa palnika jest prostokątna i jest wyczystka na dwie śrubki 8.Obudowa kończy się lekkim skosem .Retorta(żeliwna) ma ok. na wyjściu 12 cm.Ruszt ma średnicę zewnętrzną ok 26 cm a wewnętrzną ok 13 cm.Napęd Nord,przełożenie 1 do 900 i silnik o mocy 90W.Dmuchawa 1700 na min.Producentem ślimaka jest ADAMEX-Hucisko

Rzeczywiście problem z koszem jest taki że jest przyspawany do rury w której pracuje ślimak, ta z kolei do płyty palnika.Palnik Brucer jest za krótki a gdyby go przykręciło się do kołnierza pieca to ogień z palnika byłby przy samej ścianie pieca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Masia

Tylko spokojnie bo to musi być przemyślany zakup.Kocioł nie może być przewymiarowany.Jeśli ktoś doradza ci aby była większa moc to nie słuchaj go.nie sugeruj się że moc możesz regulować sama w takim piecu.Ja kupiłem Zębca i już bym drugi raz go nie kupił.Wejdż na strony producentów z Pleszewa( Sekom,Simar,Dziubarczyk).Warto też zwrócić uwagę na Hef-a,Sas-a,klimosza .Odnośnie serwisu to w Zębcu trzeba czekać 2 tygodnie na przyjazd fachowców :lol:

Warto aby taki kocioł miał ruszt awaryjny(najlepiej wodny).Do Zębca można dokupić ruszt awaryjny,ale patrząc na niego to nie widzę szans na używanie go :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO Masia

Tylko spokojnie bo to musi być przemyślany zakup.Kocioł nie może być przewymiarowany.Jeśli ktoś doradza ci aby była większa moc to nie słuchaj go.nie sugeruj się że moc możesz regulować sama w takim piecu.Ja kupiłem Zębca i już bym drugi raz go nie kupił.Wejdż na strony producentów z Pleszewa( Sekom,Simar,Dziubarczyk).Warto też zwrócić uwagę na Hef-a,Sas-a,klimosza .Odnośnie serwisu to w Zębcu trzeba czekać 2 tygodnie na przyjazd fachowców :lol:

Warto aby taki kocioł miał ruszt awaryjny(najlepiej wodny).Do Zębca można dokupić ruszt awaryjny,ale patrząc na niego to nie widzę szans na używanie go :wink:

hej Ikus.Wielkie dzięki za radę.Tak się składa,że już radzono mi zakup pieca o większej mocy.Mój domek ma niecałe 150m2 i pan od pieców stwierdził,że powinnam kupić piec 24kw gdy tymczasem producenci wspominają o sporo mniejszym.Odstraszyłeś mnie tym opóżnionym serwisem w Zębcu.Często zostaje w domu sama,fachowcem nie jestem a dwa tygodnie w zimie bez ogrzewania...brr Jeszcze raz dzięki.Fajnie wiedzieć,że ktoś mnie czyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do masia

Czytaj uważnie Jareckiego.

Piece które godne są polecenia to Ling duo plus Klimosz.Nie wiem jak z serwisem,ale uważam że nie ma co liczyć na przyjazd na drugi dzień,a dodatkowa komora do spalania w przypadku awarii ślimaka jest plusem tym bardziej jak jest z rusztem wodnym.Słyszałem tez dobre opinie o Hefi-e,ale też podkreślam że za przyjazd na gwarancji trzeba płacić(ale może sie mylę).Znajomy ma Hefa i bardzo sobie chwali.

Do Ilkus.

Oczywiscie ruszt jest okragły ,a obudowa palnika pod nim prostokątna.Może Zebiec zamówił sobiedla tego modelu KP jakieś palniki tylko dla niego i jeszcze trzeba dodać że mocowanie wentylatora jest z boku tej rury a nie pod nią do plyty.

Do Jarecki

Czy w piecu firmy Sekom z palnikiem brucer w przypadku awari można palić na ruszcie wodnym na takiej zasadzie ze wkładamy drewno węgiel następnie nastawiamy temperaturę i dmuchawa utrzymuje kilka godzin temp.

Drugie pytanie

Odnośnie palnika brucer że ognik z pid śle spala miał il epszy jest zwykły sterownik,a jak będzie to z palnikiem ardeo bo też stosujecie te palniki i czy tu też jest lepszy zwykły sterownik

Trzecie.

Wymiana palnika na miałowy jest ciekawa,ale jakie sa minusy tego .Czy palnik 25 KW poradzi sobie z tym wymiennikiem tj 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chyba popełniłem błąd odnośnie producenta bo na stronach Zębca stosowane są palniki pancerpol w starszym modelu KP C

Mój jest KP i nie mogę się doczytać w instrukcji jaki producent jest( być może ten sam).Obudowa palnika jest prostokątna i jest wyczystka na dwie śrubki 8.Obudowa kończy się lekkim skosem .Retorta(żeliwna) ma ok. na wyjściu 12 cm.Ruszt ma średnicę zewnętrzną ok 26 cm a wewnętrzną ok 13 cm.Napęd Nord,przełożenie 1 do 900 i silnik o mocy 90W.Dmuchawa 1700 na min.Producentem ślimaka jest ADAMEX-Hucisko

Rzeczywiście problem z koszem jest taki że jest przyspawany do rury w której pracuje ślimak, ta z kolei do płyty palnika.Palnik Brucer jest za krótki a gdyby go przykręciło się do kołnierza pieca to ogień z palnika byłby przy samej ścianie pieca "

 

Producentem palnika jest w Twoim kotle pewnie Adamex-hucisko.

 

Pogratulować pomysłowości w tym zestawieniu. Twój kocioł KP ma 2 kanały pionowe za palnikiem, wymagają one zatem czyszczenia od góry i wybrania syfu gdzieś dołem, pewnie wyczystkę masz za koszem, jak wąska kotłownia i brak dojścia to nawet kosza nie możesz zdemontować, bo jest przyspawany. Genialne, nie ma co. Do wyczyszczenia bocznej wyczystki w wąskiej kotłowni trzeba wyjąc palnik z przyspawanym koszem, to już jest szczyt wygody.

 

Zatem wybór masz otwarty, jak chcesz zmienić palnik na obrotowy, mozesz wybrac albo pancerpola, tutaj drobna uwaga, mocowanie dmuchawy jest pod ślimakiem, ale wychodzi też jego limitowana seria, która mocowanie dmuchawy ma z boku - ramka jest rozbudowana na szerokość zamiast na wysokość.

Pancerpol obrotowy ma od krótkiego czasu nowy odlew paleniska, dysponuje podstawowymi wcześniejszymi danymi o jego wymiarach:

Od ramki do końca paleniska 390mm

Od ramki mocującej do środka paleniska 240mm

 

Wygodniejszy do przeróbki będzie pewnie palnik ardeo, mocowanie dmuchawy jest na górze, zatem ten palnik można dość nisko wpuścić w wymiennik kotła.

AZP-MR 25kw ma wymiary:

Od ramki mocującej do końca talerza obrotowego 370mm

Od ramki mocującej do końca palnika wewnątrz paleniska 430mm

Talerz obrotowy fi.280mm

Cała długość palnika to 1190mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jarecki

Czy w piecu firmy Sekom z palnikiem brucer w przypadku awari można palić na ruszcie wodnym na takiej zasadzie ze wkładamy drewno węgiel następnie nastawiamy temperaturę i dmuchawa utrzymuje kilka godzin temp.

Drugie pytanie

Odnośnie palnika brucer że ognik z pid śle spala miał il epszy jest zwykły sterownik,a jak będzie to z palnikiem ardeo bo też stosujecie te palniki i czy tu też jest lepszy zwykły sterownik

Trzecie.

Wymiana palnika na miałowy jest ciekawa,ale jakie sa minusy tego .Czy palnik 25 KW poradzi sobie z tym wymiennikiem tj 3m

 

Ad.1

Tak, na ruszcie awaryjnym w modelach Skam-P, Skam-P Reto-Crown, Skam-P Premium można palić grubym węglem i drewnem na wypadek awarii prądu czy awarii podajnika. Jak wybierzesz sterownik klasyczny np. typu Titanic można próbować taka pracę wspierać dmuchawą w trybie ręcznym sterownika (dmucha poprzez retortę, ale jest to wystarczające do napowietrzenia, jak ktoś chce pokombinować). Ze znanych mi sterowników tylko prototypowy model Menuet może wyłączyć softwerowo sam podajnik pozostawiając zautomatyzowaną pracę dmuchawy i pomp. Zatem przy sterowniku typu Menuet można zaryzykowac stwierdzenie,że przy pracy w trybie awaryjnym bez podajnika proces palenia na ruszcie awaryjnym będzie zautomatyzowany i najdłuższy, nie stawiał bym jednak na dużą liczbę godzin. W końcu to ruszt awaryjny zaczynający się w połowie wymiennika wodnego o ograniczonej pojemności wsadu.

 

Generalnie jednak obsługa rusztu awaryjnego przy awarii podajnika polega na przykryciu deflektorem otworu palnika, aby spadający żar między rusztem awaryjnym nie zajarzył węgla w podajniku, co mogłoby cofnąć płomień w stronę kosza. Dozowanie powietrza do spalania przy awarii prądu lub palnika odbywa się poprzez delikatne uchylenie drzwiczek popielnikowych. Podczas pracy w trybie automatu na ruszcie wodnym można spalić jakieś papiery bez wygaszania palnika.

 

ad.2

Nie tyle ognik pid dużo gorzej spala miał, co czopuch jest bardziej gorący, znając menu kodowe ognika pid można skorygować pracę algorytmu uzyskując zadowalający poziom wypalenia miału. Inną alternatywą jest sterownik pośredni typu RT09pid marki Tatarek, tutaj mamy automatyczny dobór dawek paliwa, ale ręcznie do danej jakości paliwa dobieramy nawiew. Konkretnie dobieramy siłę dmuchania w momencie pracy razem z podajnikiem, czas wybiegu mocniejszego dmuchania (np. plus dodatkowe 10sekund) oraz siłę nadmuchu przy pracy bez podawania paliwa.

 

Titanic do końca tez nie jest zwykłym sterownikiem, ma zautomatyzowany algorytm przejścia między przedmuchem a grzaniem, tj. nie podaje po spadku o histerezę, tylko po przeliczeniu wykorzystania %mocy w danym trybie pracy. dla minimalizacji emisji Titanic zanim poda opał, pierwsze 5sekund tylko dmucha i dopiero zaczyna podawać.

 

Wybór i ocenę co jest lepsze PID czy klasyczny sterownik zostawiam w decyzji zamawiającego. Zawsze można poprosić o instrukcję danego sterownika i na spokojnie podjąć jakąś decyzję.

 

ad.3

Minus- dodatkowy, spory wydatek - ponad 2tys. za sam palnik, trzeba dopasować kosz, ramkę, może zajść potrzeba korekty budowy wymiennika wodnego kotła dla dopasowania takiej retorty. Jak do ogrzania jest do 220m2 to palnik 25kw sobie poradzi. (jak wspomniałem wcześniej Pancerpol robi 25 a później 50kW, nie ma palnika 30kW, Ardeo 25kw oraz 38kW).

 

Tego typu palniki należy wybierać moim zdaniem przy zakupie kotła, wówczas są tylko niewielkie dopłaty w zależności od producenta kotła i retorty obrotowej od min.250 (np. do Skam-P dla Pancerpola PPSM) do max.800zł (Klimosz) lub wybór kotła dedykowanego pod miał i ekogroszek np. Skam-P Reto-Crown, Skam-P Premium z Brucerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki.

Wchodzę na stronę ardeo i widzę jakąś promocję dla instalatorów.Po sezonie wymienię palnik na ardeo 25 kW.

Odnośnie spalania na ruszcie dodatkowym to wystarczyłoby dorobić przykrywkę(np. przez tokarza) na palnik z wywierconymi otworami z boku na powietrze( sypiący się popiół nie zatka otworów),a czas podawania ślimaka ustawić na 0.No chyba że dmuchawa działa tylko przy obrotach ślimaka.

Jeszcze odnośnie palnika w Zębcu to zastosowany w nim system napowietrzania według mnie jest słaby.

Strony w internecie Adamex nie mogę znaleść.

Dzięki za wszystkie rady

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki.

Wchodzę na stronę ardeo i widzę jakąś promocję dla instalatorów.Po sezonie wymienię palnik na ardeo 25 kW.

Odnośnie spalania na ruszcie dodatkowym to wystarczyłoby dorobić przykrywkę(np. przez tokarza) na palnik z wywierconymi otworami z boku na powietrze( sypiący się popiół nie zatka otworów),a czas podawania ślimaka ustawić na 0.No chyba że dmuchawa działa tylko przy obrotach ślimaka.

Jeszcze odnośnie palnika w Zębcu to zastosowany w nim system napowietrzania według mnie jest słaby.

Strony w internecie Adamex nie mogę znaleść.

Dzięki za wszystkie rady

:wink:

 

Ze sterownikiem nie jest tak zupełnie hop jak myślisz.

 

W większości modeli nie da się ustawić czasu podawania na 0 a większość markowych sterowników ma dodatkowo jakiś softwarowy ogranicznik, tj. jeżeli przez jakiś czas nie osiągnę temp. zadanej oznacza to wypalenie paliwa z kosza i przejście w stop.

 

Tryb ręczny jest natomiast sztywny, czyli jak ręcznie załączam nadmuch, to ten działa "do zwycięstwa", czyli do chwili, kiedy go sam ponownie ręcznie rozłączę.

 

Np. w modelu Tango Negro minimalny czas podawania to 5sekund, minimalna przerwa to 30sekund, wypięcie dmuchawy powoduje wyświetlenie alarmu, nie pamiętam jak to jest przy wypięciu podajnika

model Argon P minimalny czas podawania 5sekund, minimalna przerwa 5sekund

model titanic podobnie.....

 

Szczerze mówiąc jedyny znany mi model sterownika umożliwiający pracę w miarę zautomatyzowana to menuet, w programie wyłączam obwód podajnika i sterownik myśli,że steruje kotłem całodobowym, czyli dmuchawa pracuje do t. zadanej, sa przedmuchy, kontrolujemy pracę pomp.

 

Jak będziesz zamawiał podajnik Ardeo, to możesz pogadać z producentem o zakupie samego podajnika bez przekładni i silnika (przekładnię masz w swoim modelu palnika, można przełożyć, to dość duży generator kosztu, pewnie zejdzie z ceny ok.600zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jarecki !

Z tym piecem 15 KW zabiłeś mi klina bo teraz nie wiem co począć - mój instalator twierdzi że zdecydowanie wystarczy mu mocy a za duza moc jest nieekonomiczna - jeszcze go pomencze. Podpowiedz mi czy te piece z ogniwa są godne polecenia, jaką maję automatyke, sterownik i ogólnie czy są sprawne i nie awaryjne.

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma jakieś doświadczenia za sterownikiem Negro Plus bo właśnie taki mam zamontowany do mojego kotła...

 

Sterownik identyczny w obsłudze jak Tango Negro, jedyna róznica to dodatkowy moduł obsługi CWU. Model Tango Negro bardzo długo na rynku, solidny, ale z ciężko napisana instrukcją. Po opanowaniu pozwala bardzo ładnie dopasować spalanie prawie do każdej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...