Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

miałbym prośbe ( już pytałem ale tylko Jarecki odpowiedział ) o ocenę przez wypowiadających się tutaj fachowców pieca defro duo uni który mnie interesuje, albo wskazanie na lepszy wybór buduje 150 m dom chciałbym żeby można było w nim palić ekogroszkiem miałem peletem i owsem ( czy jest wogule taka możliwość ) posiadać alternatywne drugie palenisko na ruszcie wodnym, a piec miał dużą wydajność

 

Wątpię, aby Ci Zawijan odpowiedział. Nie dlatego,że nie chce, ale pewnie nie widział w labo retorty korytowej.

 

Nie sądzę, aby jakikolwiek producent kotła posiadający odrobinę wiedzy oraz testujący produkty z użyciem analizatora spalin odważył się zawieźć kocioł wyposażony w palnik korytowy do jakiegokolwiek laboratorium (czy to będzie Łódź, czy Zabrze czy jeszcze co innego). Nie wierzyłbym w ,jak to określiłeś, dużą wydajność takiego kompletu niezależnie od jego producenta. Chciałbym się jednak mile zdziwić, nad takim palnikiem pracuje Pancerpol, postawili sobie ambitny cel dotyczący czystości spalania takiego urządzenia. Wątpię jednak, aby przed jesienią ujrzał on debiut rynkowy.

 

Odpowiedziałem Ci tez w drugim miejscu, gdzie zadałeś to samo pytanie.

 

Życzę wszystkim dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

miałbym prośbe ( już pytałem ale tylko Jarecki odpowiedział ) o ocenę przez wypowiadających się tutaj fachowców pieca defro duo uni który mnie interesuje, albo wskazanie na lepszy wybór buduje 150 m dom chciałbym żeby można było w nim palić ekogroszkiem miałem peletem i owsem ( czy jest wogule taka możliwość ) posiadać alternatywne drugie palenisko na ruszcie wodnym, a piec miał dużą wydajność

 

Witam,

Jarecki ci bardzo czytelnie opisał ten kocioł.

Wejdź na stronę SASA i obejrzyj sobie sprawdzoną konstrukcję o nazwie AGRO ECO.

Też można w nim palić peletem, zbożami i ekogroszkiem, jest wyposażony w zapalarkę i ruszt odpopielający.

Widziałem nawet taki kocioł akcji, spalanie rewelacyjne. Tak nawiasem mówiąc założony był tam regulator PUMA.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku,

Zręcznie unikasz odpowiedzi na niewygodne pytania :-) :-)

Nie unikaj niewygodnych pytań, wymyśl coś!

 

Włodku

Nie zaczynaj, bo znowu będziesz uciekał.

Na razie odpowiem Ci tak:

Odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania, które Ci zadałem w ostatnich dniach.

Potem będziesz miał prawo mnie przepytywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędność w spalaniu zapewni nam rezygnacja z temperatury w pomieszczeniach z 24st do np. 21st, zapewni nam ocieplenie domu styropianem, zapewni zmiana okien na okna termiczne, a największą oszczędność zapewni nam wybudowanie domu pasywnego.

 

Panie Włodku co z piecami w których tem powrotu ma mieć 55st? To że puma trzyma się ładnie tem zadanej nie jest wyznacznikiem małego spalania. Owszem ładnie to wygląda na wykresie. Co z gazem z odgazowanego węgla? Lepiej żeby go spalić i przekroczyć zadaną tem, czy lepiej stracić go i trzymać zadaną tem? Myślę że o tym pisał pan Zawijan. Tak to widzę. Na miejscu Pana Włodka skopiowałbym rozwiązanie z eCoala, tzn. zatrudniłbym kogoś takiego jak Pan Zawijan i ustalił jaki wpływ ma zmiana tem spalin na rozpoznawanie kaloryczności węgla, tak jak w f1 jeden team coś wymyśla a inni kopiują. Następna sprawa do skopiowania to dostęp do internetu, dziś prawie każdy ma w domu internet. Jeśli ta mała elektronika jest tak droga w pumie że eCoal z modułem internetowym jest tańszy to może szkoda kasy na procesor 32 lub 64 bitowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby Ci Zawijan odpowiedział. Nie dlatego,że nie chce, ale pewnie nie widział w labo retorty korytowej.

 

Nie sądzę, aby jakikolwiek producent kotła posiadający odrobinę wiedzy oraz testujący produkty z użyciem analizatora spalin odważył się zawieźć kocioł wyposażony w palnik korytowy do jakiegokolwiek laboratorium (czy to będzie Łódź, czy Zabrze czy jeszcze co innego). Nie wierzyłbym w ,jak to określiłeś, dużą wydajność takiego kompletu niezależnie od jego producenta. Chciałbym się jednak mile zdziwić, nad takim palnikiem pracuje Pancerpol, postawili sobie ambitny cel dotyczący czystości spalania takiego urządzenia. Wątpię jednak, aby przed jesienią ujrzał on debiut rynkowy.

 

Odpowiedziałem Ci tez w drugim miejscu, gdzie zadałeś to samo pytanie.

 

Życzę wszystkim dobrej nocy!

 

Coś mało wiesz, ekspercie.

A Twoja wiara (w obszarze kotłów oczywiście) jest mało warta.

Właśnie ten kocioł jest u nas, i to cały typoszereg. Jak widzisz - są firmy, które nie boją się dawać kotłów na badania do nas.

Ja jednak konsekwentnie (jak pisałem to już dziesiątki razy) nie wypowiadam się na temat kotłów, dla których nie wykonałem długotrwałych badań eksploatacyjnych. Dla tego kotła takich badań nie wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu Pana Włodka skopiowałbym rozwiązanie z eCoala, tzn. zatrudniłbym kogoś takiego jak Pan Zawijan i ustalił jaki wpływ ma zmiana tem spalin na rozpoznawanie kaloryczności węgla...

 

Widzicie Koledzy

To jest głos rozsądku.

W sterowniku powinny siedzieć dwie sprawy: proces i elektronika.

Sam procesowiec nie wystarczy i sam elektronik też nie.

 

Szukaj sobie Włodku kogoś takiego, jak radzi darase, bo na mnie już liczyć nie możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie Koledzy

To jest głos rozsądku.

W sterowniku powinny siedzieć dwie sprawy: proces i elektronika.

Sam procesowiec nie wystarczy i sam elektronik też nie.

 

Szukaj sobie Włodku kogoś takiego, jak radzi darase, bo na mnie już liczyć nie możesz.

 

Jeden głos sojusznika darase jeszcze o niczym nie świadczy.

 

Niech każdy z was robi to co umie najlepiej a rynek sam zweryfikuje co jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela nie zrozumiałaś, nik nie mówi że pan Włodek jest złym informatykiem, bo jest b.dobrym ale brakuje mu naukowca bo jak sam przyznał nie zna się na procesach spalania.

 

Puma steruje dmuchawą i podajnikiem. Znajomość

procesów przemian chemicznych nie jest jej potrzebna.

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku

Nie zaczynaj, bo znowu będziesz uciekał.

Na razie odpowiem Ci tak:

Odpowiedz najpierw na te wszystkie pytania, które Ci zadałem w ostatnich dniach.

Potem będziesz miał prawo mnie przepytywać.

 

Ja już pytać nie będę. Mnie nie musisz odpowiadać, w końcu

jesteśmy konkurencją.

 

Ale będziesz musiał odpowiedzieć, jeśli Cię zapytają użytkownicy.

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden głos sojusznika darase jeszcze o niczym nie świadczy.

 

Niech każdy z was robi to co umie najlepiej a rynek sam zweryfikuje co jest lepsze.

 

Jaki sojusznik? Powiedział bym użytkownik... Puma jest ładna a eCoal skuteczny w działaniu i w pełni adaptacyjny . Czy komuś się to podoba czy nie to sterownik plus kocioł to nieodłączna para , wiec chyba dobrze ze jest stosowany w kotłach z którymi został przebadany.Każdy ma wybór , czy kopić tak przebadana parę czy kopić inna z powodu wyświetlacza lcd w sterowniku ,ale nie mieć pewności ze to będzie zgrany duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Sprawdź sobie na stronie esterowniki pierwsze

od góry kotły (bez Tilgnera - bo to są tłoki).

Sprawdziłem 2 daty - 8-gru (temp. zewn. 0'C) i 14 sty. (temp +6'C)

 

!!Kotlownia!! - przeregulowanie +5'C do +7'C

RBR Unowersal 17kW - przeregulowanie +5'C do +10'C, sporadycznie

+14'C

Ostrów Wlkp. LED - przeregulowanie +4'C

Chrobry Radomsko - przeregulowanie +5'C do +11'C

 

Po co ustawiać strefy czasowe, skoro nie działają???

 

Faktycznie takie kilkunastostopniowe przeregulowania są nieciekawe - nawet mój Tatarek takich "numerów" nie robi.

 

Myślę, że najwięcej można powiedzieć o sterowniku i kotle właśnie zimą bo wtedy są największe problemy - może któryś z obecnych "testerów" będzie miał w zimie Bruli oraz do porównania Cobrę/Pumę i wtedy się okaże czy lepiej działa on czy Cobra lub Puma bo na razie wszyscy teoretyzują a nikt nie porównał EFEKTÓW [zużycie paliwa i inne aspekty] pracy obu rodzajów sterowników na tym samym kotle i obiekcie [lub porównał tylko się nie przyznaje].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a jak często kolega zmienia te strefy czasowe, że zmiana przez internet jast taka

satysfakcjonujaca?

Ja w sezonie zimowym miałej ustawione przez cały czas jednakowo(w nocy temp. obniżona)

i jakoś nie było było to trudne w ustawianiu oraz nie zajęło mi to zbyt dużo czasu.

 

Pozdrawiam

 

Np. dzisiaj przez cały dzień zadałem normalną temp. CWU bo pomimo to, że jest poniedziałek przez cały dzień byłem w domu.

 

Czasem wyjeżdżam i nie wiem dokładnie o której wrócę [za kilka dni] - będę mógł przed powrotem "zlecić" podgrzanie CWU i domu zimą [obniżone przed wyjazdem].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja piszę, że Puma czy Cobra źle regulują? Regulują w miarę dobrze, tylko operator musi im podać nastawy wyjściowe. Jeśli poda je dobrze – to będzie dobrze. A jeśli poda źle…? A przeważnie podaje je nienajlepiej – stąd cały system do korygowania nastaw wyjściowych w tych sterownikach.

A po zmianie paliwa trzeba podać nowe nastawy wyjściowe. I znowu to samo…

.

 

Czy tak samo jest w Brulim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma esterownik jest przełomowa w nastawianiu - sterowaniem

zajmuje się sterownik...

 

Racja - użyłem niewłaściwego słowa - nastawianie i podglądanie przez internet są przełomowe.

 

W Brulim mogę jednak zmieniać czas pracy i przerwy podajnika oraz moc dmuchawy czyli także sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że najwięcej można powiedzieć o sterowniku i kotle właśnie zimą bo wtedy są największe problemy - może któryś z obecnych "testerów" będzie miał w zimie Bruli oraz do porównania Cobrę/Pumę i wtedy się okaże czy lepiej działa on czy Cobra lub Puma bo na razie wszyscy teoretyzują a nikt nie porównał EFEKTÓW [zużycie paliwa i inne aspekty] pracy obu rodzajów sterowników na tym samym kotle i obiekcie [lub porównał tylko się nie przyznaje].

Tak. To na pewno będzie dobra pora dla sterowników.

Może jeszcze zobaczymy jak Cobra radzi sobie latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...