Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja już pytać nie będę. Mnie nie musisz odpowiadać, w końcu

jesteśmy konkurencją.

Ale będziesz musiał odpowiedzieć, jeśli Cię zapytają użytkownicy.

 

Wiem, że nie będziesz, bo za bardzo nawet nie wiesz o co pytać.

Ale ja jeszcze dzisiaj coś napiszę.

W końcu - jako naukowiec - czuje się zobowiązany do usystematyzowania i podsumowania tej naszej dyskusji.

 

Do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...na razie wszyscy teoretyzują a nikt nie porównał EFEKTÓW [zużycie paliwa i inne aspekty] pracy obu rodzajów sterowników na tym samym kotle i obiekcie [lub porównał tylko się nie przyznaje].

 

Zgadza się. Nikt tego dotąd nie porównał.

A takie porównanie jest bardzo proste. Jak widziałeś w Zabrzu - aparatura rejestracyjna jest, waga (pod kotłem) do dokładnego pomiaru zużycia paliwa jest.

Czego brakuje?

Ano tego, żeby różni producenci udostępnili swoje wyroby do takich badań i wzięli w tych badaniach udział (dla wyeliminowania zarzutów o nieobiektywności).

Włodek_PID był u nas z PUMĄ w czerwcu 2010r. Udostępniliśmy mu całą aparaturę (łącznie z obsługą). Zobaczył naocznie, co w Pumie działało źle. Umówiliśmy się, że dokona stosownych przeprogramowań i spotkamy się powtórnie, aby ponownie ją ocenić. I co? Ano nic. Do dzisiaj go jeszcze nie było. Pewnie ma słuszne ku temu powody. Nie mam zamiaru ich dociekać.

O innych producentach nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak samo jest w Brulim ?

 

Nie znam sterownika Bruli. To się dzieje poza mną.

Ale z tego, co wiem - to jest (na razie) tylko zwykły sterownik dwustanowy, który robi tylko to, co mu nastawi użytkownik.

Może być jednak tak, że ta moja uwaga jest już nieaktualna, bo rzeczywistość jest dynamiczna a Elektro-System jest szybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takim userom można produkt poprawiać a znalezienie tak poważnego błędu, to szczęście dla producenta i innych użytkowników.

Teraz szybko poprawić soft i zapomnieć o niebezpieczeństwie.

 

Ja rozumiem, że to co napisał Bobek_Budowniczy bardzo Cię ucieszyło. Nie mów, że nie - i tak nie uwierzę.

Proponuję jednak, aby na spokojnie przeczytać wszystko, co na temat napisano w trym wątku (Ty Jarecki też przeczytaj to jeszcze raz)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?177725-Sterowanie-kot%C5%82em-za-pomoc%C4%85-internetu-lub-wifi&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Sprawdź sobie na stronie esterowniki pierwsze

od góry kotły (bez Tilgnera - bo to są tłoki).

Sprawdziłem 2 daty - 8-gru (temp. zewn. 0'C) i 14 sty. (temp +6'C)

 

!!Kotlownia!! - przeregulowanie +5'C do +7'C

RBR Unowersal 17kW - przeregulowanie +5'C do +10'C, sporadycznie +14'C

Ostrów Wlkp. LED - przeregulowanie +4'C

Chrobry Radomsko - przeregulowanie +5'C do +11'C

 

Po co ustawiać strefy czasowe, skoro nie działają???

 

Pozdrowienia,

Włodek

 

Oczywiście Pan Włodek, jako ekspert nie raczył napisać wszystkiego. Widać wyraźnie na wykresach, że temp CO przekracza temperaturę zadaną, ale nie wiemy jakie układy CO są u poszczególnych użytkowników. Pan Włodek nie podał również jakie regulatory były aktywowane w przytoczonych sterownikach. Na większości był aktywny regulator pokojowy z włączoną cykliczna praca pompy CO. Proszę zauważyć, że w momencie wyłączenia pompy CO temperatura na kotle rośnie i to niezależnie od tego jak dobry mamy sterownik. Nawet Puma sobie nie poradzi z takimi przeregulowaniami, bo jeżeli mamy w miarę stały odbiór energii cieplnej na poziomie 10kW (pompa CO załączona) i w pewnym momencie wyłączamy pompę CO (sygnał z termostatu), to automatycznie odbiór ciepła spada do 0kW i muszą być przeregulowania.

Pana działanie jest wysoce nieuczciwe wobec konkurencji. Wskazuje Pan na błędne działanie konkurencyjnego sterownika, komentuje je bez żadnych podstaw. Przedstawia Pan najgorszy przypadek działania nie znając jego nastaw.

Skoro Pan tak zachwala swoje sterowniki i jest Pan przekonany co do super stabilnego utrzymywania temperatury to jak ma się do tego poniższe zestawienie:

 

Link do kotła SZTOKER 100: http://serwer.itask.pl/buranco/?group=kotlyco&kociol=5&func=zmienokres&atab=1 (login: test, hasło: test)

- 2011-02-02 - przeregulowania o +15 deg

- 2011-01-08 - przeregulowania o +10 deg

- 2011-01-10 - przeregulowania o +17 deg

- 2011-01-27 - przeregulowania o +17 deg

 

Nie będę komentował powyższych wykresów ani podejścia Pana Włodka do konkurencji. Takie zachowanie może wynikać, z tego że technologicznie nigdy nie dogoni Pan konkurencji. Same płytki 6-warstwowe, montaż SMD, wyświetlacz LCD i kosmiczne technologie nie wystarczą aby zaimplementować obsługę internetu w sterownikach, zbudować podobną platformę do eSterownik.pl, udostępnić użytkownikom darmowe SMSy, wydać darmową aplikację na system Android a do tego aby sam sterownik był o 1/4 tańszy od aktualnej Pumy - to chyba niemożliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Zawijan,że kulturalna dyskusja to nie jest Twoja domena. Ty potrafisz tylko opluć jak coś jest nie po Twojej myśli.

 

eCoal dobiera swoją prace na podstawie zmian trendów temp. zasilania i temp. spalin (a nie składu spalin, tutaj musielibyśmy miec min.sondę lambda)

PUMA czy Cobra na podstawie zmian trendów temp. zasilania i powrotu a nie tylko zasilania jak próbujesz wmawiać.

 

Wyniki badań - jest naście konstrukcji kotłów na rynku, które były badane z tymi sterownikami. Ja w swoich produktach na badaniach miałem ognika pid oraz pumę, sztoker, gdzie możecie pobrać raport z badań równiez miał pumę.

 

Przypominam,że jak chciałem przebadać palnik i eCoala w innym instytucie, aby uzyskać bezstronne wyniki, to projekt został storpedowany.

O czym to świadczy?

 

 

Wciskanie mi krytykanctwa bruli jest w Twoim stylu, pisałem,że myślę na jesien o tym sterowniku w kwestii tłoka i cieszę się,że budowniczy znalazł ten błąd. To dobra wiadomość, bo sterownik był niebezpieczny dla uzytkownika.

 

Też masz zamiar wyśmiewać się z bezpieczeństwa urządzenia?

 

Zawijan Ty nie umiesz rozmawiać z nikim, kto ma odmienne zdanie.

 

Prędzej czy później na taki sam kocioł u danego użytkownika trafią oba sterowniki i będzie obiektywne porównanie.

Do nowego sezonu mamy trochę czasu, zobaczymy co się w obu produktach zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Ponawiam pytanie :

 

Napisałeś dużo o efektywności spalania. Po części jest to prawda

- największe straty powstają na palniku.

 

Teraz proszę o wyjaśnienie rzeczy, której nie rozumiem :

Na prezentowanych przed rokiem wykresach pracy eCoala na

różnych rodzajach paliwa tlen w spalinach był na poziomie 12...14%.

 

Czy mimo tego spalanie na można uznać za efektywne?

 

Nie unikaj niewygodnych pytań, wymyśl coś!

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

 

Spalanie może być efektywne i może być dużo tlenu w spalinach. Wystarczy dużo "lewego powietrza" i będzie taki wynik. A taka sytuacja najczęściej występuje podczas pracy z małą mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana działanie jest wysoce nieuczciwe wobec konkurencji. Wskazuje Pan na błędne działanie konkurencyjnego sterownika, komentuje je bez żadnych podstaw. Przedstawia Pan najgorszy przypadek działania nie znając jego nastaw.

Skoro Pan tak zachwala swoje sterowniki i jest Pan przekonany co do super stabilnego utrzymywania temperatury to jak ma się do tego poniższe zestawienie:

 

Link do kotła SZTOKER 100: http://serwer.itask.pl/buranco/?group=kotlyco&kociol=5&func=zmienokres&atab=1 (login: test, hasło: test)

- 2011-02-02 - przeregulowania o +15 deg

- 2011-01-08 - przeregulowania o +10 deg

- 2011-01-10 - przeregulowania o +17 deg

- 2011-01-27 - przeregulowania o +17 deg

 

Nie będę komentował powyższych wykresów ani podejścia Pana Włodka do konkurencji. Takie zachowanie może wynikać, z tego że technologicznie nigdy nie dogoni Pan konkurencji. Same płytki 6-warstwowe, montaż SMD, wyświetlacz LCD i kosmiczne technologie nie wystarczą aby zaimplementować obsługę internetu w sterownikach, zbudować podobną platformę do eSterownik.pl, udostępnić użytkownikom darmowe SMSy, wydać darmową aplikację na system Android a do tego aby sam sterownik był o 1/4 tańszy od aktualnej Pumy - to chyba niemożliwe...

 

"Kocioł Sztoker" to stanowisko badawcze kotłów i różne

rzeczy się tam dzieją :-) Czasem jest to jednostka 100kW,

czasem inna.

 

Są okresy, kiedy pracuje normalnie - np. dzisiaj, 26 kwietnia 2011

grzeje CWU. CWU ma histerezę 2'C, więc gdy temp. bojlera opadnie,

kocioł go dogrzewa i idzie w postój, bo grzejniki są wyłączone.

 

Jeśli chodzi o temperaturę eCoala, to wziąłem sterowniki po kolei

od góry, aby uniknąć zarzutu o tendencyjny dobór.

Wybrałem 2 dni - jeden ze średnią temperaturą zewnętrzną 0'C

i drugi ze średnią temperaturą ok +5'C.

 

Nasze sterowniki mają Internet - nie bardzo wiem, o czym Pan

pisze.

 

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Puma a co to jest eCoal.pl?

 

Zwróćcie uwagę – nie będę pisał czy Puma jest lepsza od eCoala lub eCoal od Pumy. W technice pojęcie „lepszy” nie ma sensu, bo „lepszości” nie można zmierzyć. Można zmierzyć wielkość, masę, dokładność działania, szybkość, efektywność realizacji określonych działań itp. „Lepszości” – nie. To, co dla jednego jest lepsze, dla drugiego może być nieistotne a dla trzeciego – gorsze. I tyle.

 

I jeszcze jedna uwaga na początek. Bardzo ważna. Powiedziałbym – PODSTAWOWA.

Ponieważ mówimy o sterownikach – to musimy zdawać sobie sprawę z tego, że

ABY STEROWAĆ – TRZEBA MIERZYĆ

NIE DA SIĘ STEROWAĆ TYM, CZEGO NIE ZMIERZYMY

Zgadzasz się z tym Włodku?

 

Puma mierzy tylko temperaturę wody podgrzanej wychodzącej z kotła (dla uproszczenia nazywajmy ją wodą wylotową). Temperaturę wody wylotowej nazywa się często „temperaturą kotła”, więc niektórym regulującym tę temperaturę zdarza się mówić, że „regulują kocioł”, co z technicznego punktu widzenia jest bezsensem. Ale niech tam - nie o to chodzi.

 

PUMA STERUJE TEMPERATURĄ WODY WYLOTOWEJ (reguluje temperaturę wody wylotowej). I niczym więcej, bo – powtórzę – nic więcej nie mierzy.

 

Jak to robi?

Robi to zmieniając nastawy podajnika i dmuchawy w oparciu o matrycę nastaw sporządzoną dla tego celu przez autora algorytmu sterowania (Włodka_PID).

 

Co to jest ta matryca nastaw?

Są to zebrane doświadczalnie nastawy dla różnych mocy, dla często spotykanych węgli i palników.

Jak duża jest ta matryca? Nie wiem. To wie tylko autor.

Czy wielkość tej matrycy obejmuje wszystkie możliwe węgle i palniki? Z pewnością – nie obejmuje.

Czy wielkość tej matrycy jest wystarczająca z punktu widzenia użytkownika kotła? Nie wiem, bo nie wiem, co ona obejmuje. Być może jest wystarczająca dla wszystkich (mało prawdopodobne), być może tylko dla części. Jakiej części? Nie wiem.

 

Czy te nastawy z matrycy są optymalne z punktu widzenia realizacji procesu spalania w palniku?

W pewnej części – z pewnością tak. W pewnej części – z pewnością nie. W jakiej części tak, a w jakiej nie? Nie wiem. Czy wie to autor tej matrycy? Moja wiedza na temat procesu spalania oraz moja znajomość autora matrycy pozwalają mi przypuszczać, że raczej też tego nie wie.

 

Jak wygląda „regulacja kotła” za pomocą Pumy?

Tu – wybaczcie – trochę pofantazjuję, bo Pumy nie eksploatowałem. Widziałem jednak, jak robił to Włodek_PID u mnie w laboratorium (posiłkując się kompletną aparaturą pomiarową) i czytałem wątek o Pumie, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami w tej materii. No i – oczywiście – znam zasadę działania Pumy.

Po rozpaleniu palnika, użytkownik włącza tryb automatyczny. Ma w swojej Pumie jakieś wyjściowe nastawy „fabryczne” (dokonane przez producenta sterownika lub producenta kotła). Te nastawy mogą być trafione do jego indywidualnych warunków lub nie. Jak może się przekonać czy są trafione, czy nie? Ano tylko przez własną obserwację: jakim płomieniem się pali, czy pali się wysoko czy nisko, jak wygląda popiół, jak się zmienia temperatura wody… Jeśli uzna, że nastawy nie są trafione – ma do dyspozycji system korekty nastaw (dawki i nadmuchu), którym „ręcznie” koryguje te nastawy, aż uzna, że są trafione. A wszystko to robi „na oko”.

Jak już uda mu się urealnić nastawy wyjściowe – dalej Puma będzie już samodzielnie manipulować wydajnością palnika (dobierać nastawy z matrycy nastaw) w zależności od zmian zapotrzebowania ciepła przez ogrzewany obiekt.

Użytkownik ma spokój. Tak długo, jak długo nie zmieni się jakość stosowanego paliwa. Wtedy zaczyna się ustalanie nowych nastaw wyjściowych itd.

 

Czym się w tym zakresie różni Puma od zwykłego sterownika dwustanowego?

Tylko tym, że w sterowniku dwustanowym użytkownik ustalał nastawy wyjściowe dla stanu pracy kotła z mocą nominalną, zaś zmiany mocy rzeczywistej kotła (związane ze zmianami zapotrzebowania cieplnego obiektu) były realizowane przez wyłączanie zasilania palnika (z systemem podtrzymania żaru), natomiast w Pumie algorytm zmienia płynnie wydajność palnika, nie dopuszczając do jego zatrzymania. Ja dostrzegam tylko tę jedną różnicę. W obu tych sterownikach nastawy wyjściowe dokonywane są „ręcznie” i „na oko”. Pomijam tu elegancję elektroniki, bo piszę tylko o STEROWANIU.

 

Czy system pracy Pumy jest lepszy od systemu pracy sterownika dwustanowego?

Twórcy Pumy twierdzą zdecydowanie, że tak (bo zwiększenie precyzji regulacji temperatury wody, bo zmniejszenie zużycia paliwa, bo zmniejszenie smołowania wymiennika, bo zwiększenie żywotności kotła, bo mniejsza emisja…).

Ja powiem – nie wiem. Zwiększenie precyzji regulacji temperatury wody – tak, to jest zauważalne. Różnię się jednak od Twórców Pumy oceną znaczenia praktycznego tej precyzji. Pozostałych wymienianych korzyści nikt – jak dotąd – nie udowodnił. Być może są, być może nie.

 

O eCoalu – w kolejnym wpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, tu żeś zasunął.. Odpowiedz na podstawowe pytanie: do czego służy piec węglowy?

 

eCoal procesów chemicznych też nie bada - bo niby czym? Czujnikiem temp. spalin?

 

Kocioł węglowy służy do wytwarzania ciepła. Piec możesz mieć w kuchni ew. piecyk gazowy. Choć wiem,że w zach-pom potocznie na kotły na paliwa stałe używa się określenia piec.

Sterownik ma za zadanie zarządzać pracą podajnika, dmuchawy, pomp.

Jak to robi i co bada- to odrębna kwestia. Jedni producenci mają takie pomyły, inni producenci inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację masz w jednym, przy różnej zawartości tlenu w spalinach sprawność może pozostać w danych warunkach na takim samym poziomie.

Tlen w spalinach to wynik działania, skutek. Nie reguluje się skutkiem, tylko przyczyną jego powstawania.

 

Istotną jest relacja C02 (najlepiej w okolicy 14-15%) do CO (najlepiej w okolicy 0,01% albo mówiąc inaczej poniżej 100PPm) to mówi nam, jaka będzie Lambda

 

Dla przykładu jeżeli CO2 będzie w okolicy 13% a CO 0,01%, to dla węgla oznacza to lambdę ok.1,46 a dla drewna ok.1,61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz nieprawdę.

PUMA bada zmiany trendów temp. wody wylotowej oraz powrotnej.

więc nie tylko tej wody, która z kotła wylatuje.....

 

Tylko tyle? Czy mam rozumieć, że więcej błędów nie popełniłem?

 

Nie będę się spierał. Może i jest tak, jak piszesz. Nie znam "wnętrza " Pumy.

Zaczekam jednak raczej na odpowiedź Włodka_PID.

 

A Ty - jak chcesz - możesz napisać jak działa Puma.

Z pewnością zainteresowanych będzie sporo osób.

Przyznam się, że też jestem ciekaw, co napiszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle? Czy mam rozumieć, że więcej błędów nie popełniłem?

 

Nie będę się spierał. Może i jest tak, jak piszesz. Nie znam "wnętrza " Pumy.

Zaczekam jednak raczej na odpowiedź Włodka_PID.

 

 

Ja nic nie napiszę. Nie ujawnię algorytmu

ani zasady działania.

 

Tego nie można opatentować, więc nie mam

żadnej ochrony.

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie napiszę. Nie ujawnię algorytmu ani zasady działania.

 

No to ja dalej będę myślał, że jest tak, jak to opisałem.

 

Co byś jednak nie napisał - to Puma mierzy tylko temperaturę wody.

I co byś nie napisał - to konieczność "ręcznej" korekty nastaw wyjściowych jest w Pumie faktem.

Co tam sobie robisz w środku - to Twoja sprawa.

Mnie interesuje co innego. Właśnie zacząłem przygotowywać wpis o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest eCoal.pl?

 

Sterownik eCoal.pl mierzy TEMPERATURĘ WODY WYLOTOWEJ oraz TEMPERATURĘ SPALIN WYLOTOWYCH. Temperatura wody wylotowej zawiera w sobie informację o różnicy pomiędzy chwilowym zapotrzebowaniem (odbiorem) ciepła przez ogrzewane obiekty a chwilową wydajnością wytwarzania ciepła przez kocioł (chwilową mocą kotła). Temperatura spalin wylotowych zawiera w sobie informację o proporcjach paliwa i powietrza w strefie spalania. Nie potrzeba jakiejś wyjątkowo głębokiej wiedzy o procesie spalania, aby o tym wiedzieć. Podstawy wystarczą. Trochę głębszej wiedzy potrzeba dopiero, żeby umieć to wykorzystać i zrealizować.

eCoal mierzy także temperaturę wody powrotnej, ale nie wykorzystuje jej w procesie sterowania procesem spalania, bo nie niesie ona w sobie innych informacji, niż temperatura wody wylotowej, choć jej zmiany wyprzedzają czasowo zmiany temperatury wody wylotowej.

 

Jak wygląda „sterowanie spalaniem” za pomocą eCoala?

Po rozpaleniu palnika użytkownik włącza tryb automatyczny. I to już wszystko. Resztę sterownik robi sam. Bez konieczności jakiejkolwiek „ręcznej” ingerencji użytkownika. Także po zmianie wartości opałowej węgla. Także po zmianie sortymentu węgla. I to tyle.

 

Czym się różni eCoal od sterownika dwustanowego?

Ano - właśnie tym.

 

Czym się różni eCoal od Pumy?

Ano – tym samym, przy czym eCoal nie odwzorowuje zapisanych w jego pamięci nastaw eksperymentalnych (bo ich nie posiada). Tworzy te nastawy na bieżąco w oparciu o analizę sygnałów z mierników.

 

TO JEST WŁAŚNIE NOWA JAKOŚĆ W STEROWANIU SPALANIEM

ELIMINACJA „RĘCZNYCH” NASTAW PODAWANIA I NADMUCHU

 

Sterownik eCoal.pl pracuje w trycie ciągłym oraz w trybie podtrzymania żaru – w różnych proporcjach, w zależności od sytuacji. Czy tryb podtrzymania żaru jest „gorszy” od trybu ciągłego? Jeszcze nie wiem. Na razie koncentrowałem się na innych problemach – ważniejszych z mojego punktu widzenia. Przyjdzie czas i na to. W każdym razie jest to temat na osobną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleć możesz, co uważasz.

Zadymy, to potrafisz robić perfekcyjnie.

 

Prędzej czy później na ten sam kocioł trafią oba sterowniki i na spokojnie kilka spraw same się wyjaśnią.

 

 

Co ja myślę:

- nareszcie Twój blog nie udaje poradnika kotłów, tylko ma wyraźny cel komercyjny- reklamę kotła Ogniwo oraz sterownika

To dobrze, bo wreszcie skończyło się wciskanie ciemnoty, że jest inaczej

 

- w Twoim blogu nadal nie poprawiłeś zapisów odnośnie kanałów poziomych, pokazałem na zdjęciu z opisami,że się mylisz, ale poprawa wpisu jest nie na rękę, ze względu na reklamę konkretnego wyrobu. Takie pranie mózgu pod otoczką instytutu.

 

Nie wiesz co jest w sterowniku Puma a próbujesz to opisywać, czy podobną strategię tez mam zastosować ja czy p.Włodek dla równości w stosunku do eCoala?

Ja uważam,że po badaniach kotła wgrane są konkretne programy pod konkretny model kotła Ogniwo i dlatego produkt działa poprawnie na tych kotłach, choć są jednak przypadki zakłóceń pracy.

Wybiera sobie z matrycy wgranej pod moc 15 czy 25kW czy 16kW dane wyjściowe i dopasowuje swoją pracę do tych konkretnych softów dla tych konkretnych kotłów. Taka oto jego adaptacja. Po co wybierać typy kotłów i ich moce, skoro sterowanie jest adaptacyjne?

W eCoal trzeba zatem wybrać dany soft a w PUMIE zadać nastawy wyjściowe.

 

Ręcznie w ecoalu ustawiasz przedmuch, wybierasz priorytety pracy pomp, wybierasz soft pod dany palnik i moc kotła.

 

 

Jako strona czy mówiąc wprost konkurencja w stosunku do innych producentów palników m.in. pancerpol czy też sterowań takich jak plum, elster czy elektro-miz jesteś niewiarygodny w przeprowadzaniu procesu badań. Wszystko byłoby ok, gdybyś nie angażował do tego emocji, ale Ty zwyczajnie jedziesz na wszystko, co nie nazywa się brucer, burner czy ecoal.

 

To są produkty, które mają realizować podobne zadania, robią to w inny sposób i to powinno być wystarczające. Bez zgadywania co robi produkt konkurencji, bo wówczas będziemy mieli takie wpisy jak wyżej. To tylko rozdmucha temp. dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...