Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę,że znowu pleciesz, nie znasz itd. może trochę kultury?

 

Odpowiedz na pytania.

 

Tutaj masz fotkę burnera z Twojej strony

wyraźnie widać, że ramka jest przy elemencie paleniska a nie od strony kosza

na drugiej fotce widać, że elementem rozdzielnym jest palenisko, znajdujące się już wewnątrz kotła.

 

Do takich stwierdzeń nie trzeba mieć palnika u siebie, wystarczy spojrzeć na Twój blog.

burner.JPG

burner2.JPG

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten palnik ma rozkręcane samo palenisko, rozumiem,że doszczelniane mają być te fragmenty U - sam silicon, czy wystarczą te śruby-szpilki? Jak go w ten sposób skręcę, to przecież nic mi nie da, że uszczelnię połączenie z kotłem jako producent wyrobu...

 

Na szczęście nie jesteś jego producentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skorzystam z Twojego cytatu:

"Koryto podajnika o kształcie „U” istotnie zmniejsza opory podawania i minimalizuje częstotliwość przypadków zerwania zawleczki zabezpieczającej napęd podajnika."

 

Jak widzisz w Ekoenergii jest koryto typu U. Nie eliminuje to jednak zrywania zawleczek ani w brucerze ani w ekoenergii ani też jak przypuszczam w burnerze. To "chłyt matetingowy". Opory w tych palnikach są na przeciwzwoju w palenisku, ten przeciwzwój jak się obraca tworzy mocny opór na ziarno zakleszczające się o ścianę korpusu palnika. Z tego właśnie powodu palniki brucer, ekoenergia i pewnie też burner muszą mieć twardsze zawleczki 8.8

 

Jak widzisz - nie napisałem "eliminuje", tylko "minimalizuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu robisz z tego jakąś konfrontację?

 

Pytam o proste sprawy:

- palnik uszczelnia producent, wnosząc kocioł do kotłowni trzeba go demontować, więc uszczelnienie z kotłem pada. Burnera wnoszę zatem w całości do klienta, sporo przy tym dźwigając a Ekoenergię zostawiam w kotle uszczelnioną i wnoszę tylko zewnętrzny, lżejszy fragment palnika

 

- zapytałem jak czyścić po sezonie czy dwóch strefę napowietrzania paleniska?, co jest w tym obraźliwego?, myślę,że to istotne pytanie dla użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu robisz z tego jakąś konfrontację?

Pytam o proste sprawy:

- palnik uszczelnia producent, wnosząc kocioł do kotłowni trzeba go demontować, więc uszczelnienie z kotłem pada. Burnera wnoszę zatem w całości do klienta, sporo przy tym dźwigając a Ekoenergię zostawiam w kotle uszczelnioną i wnoszę tylko zewnętrzny, lżejszy fragment palnika

- zapytałem jak czyścić po sezonie czy dwóch strefę napowietrzania paleniska?, co jest w tym obraźliwego?, myślę,że to istotne pytanie dla użytkownika.

 

Nic obraźliwego. Nie obraziłem się.

Poradziłem Ci tylko, żebyś najpierw zapoznał się z palnikiem.

Ci Ci bedę gadał o czymś, czego nie widziałeś.

Zobaczysz - to może sam zrozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci na to pytanie.

 

Odwracasz kota ogonem, zadałem proste, rzeczowe pytania dotyczące tego palnika, nie są one w żaden sposób obraźliwe, nie są też żadnym atakiem.

 

Są istotne dla przyszłych użytkowników, nie rozciągaj sprawy, odpowiedz proszę jako konstruktor na proste pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki! ależ z Ciebie prowokator.... wyciągać wiedzę od ZAWIJANA...

 

Pytanie o sposób czyszczenia palnika nie jest żadną prowokacją. To fachowa, czysto techniczna informacja n/t tego jak przyszły klient ma wyczyścić dany palnik.

 

W palniku Pancerpola odkręcasz po sezonie dekielek i spada ten drobny pyłek

W palniku Ardeo masz do tego celu dźwignię przy koszu

W palniku Ekoenergia czy Brucer trzeba ściągnąć palenisko i w rękawicy wywalić resztki po procesie spalania

 

Takie coś nie jest żadną tajemnicą czy wielką wiedzą tajemną.

 

Pytam jak tą czynność wykonać w tym palniku,

pytam jako osoba mająca pojęcie o palnikach i ich obsłudze,

pytam, bo to czynność, którą trzeba wykonać,

pytam konstruktora, liczę na odpowiedź....

 

Nie obrażam, nie atakuje wyrobu, nie piszę,że jest niedobry. Zadaję proste, fachowe pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem Ci na to pytanie.

 

Odwracasz kota ogonem, zadałem proste, rzeczowe pytania dotyczące tego palnika, nie są one w żaden sposób obraźliwe, nie są też żadnym atakiem.

Są istotne dla przyszłych użytkowników, nie rozciągaj sprawy, odpowiedz proszę jako konstruktor na proste pytania.

 

Już Ty się nie martw o moich użytkowników.

Palnik się da czyścić a oni świetnie dadzą sobie z tym radę.

Dziwi mnie tylko jedno - że Ty nie wiesz jak się go czyści.

 

A na pytanie nie odpowiedziałeś i zaraz Ci to spróbuję wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na:

"A ze zmianą zapotrzebowania na ciepło można sobie poradzić nawet dobrym sterownikiem dwustanowym. Płynna regulacja mocy zrobi to bardziej elegancko i być może efektywniej. Warto jednak sprawdzić, o ile efektywniej."

Czy pracować ciągle, czy dwustanowo (w/g histerezy), znalazłem coś takiego:

"Austriacki instytut „Joanneum Research Institut für Energieforschung” pod przewodnictwem Reinharda Padingera przeprowadził badania kotłów pod kątem osiąganej sprawności w zależności od sposobu wytwarzania energii. Głównym pytaniem było: czy lepiej jest modulować moc palnika tak aby pracował ciągle, czy stosować tzw. pracę taktowaną? Do testów wybrano kocioł o mocy 50kW.Kocioł pracował w różnych próbach.

Ogrzewanie zasobika c.w.u. zrealizowano w 3 wariantach:

1. zimny kocioł – pełna moc do osiągnięcia zadanej temperatury c.w.u.

2. zimny kocioł – 1/3 mocy do osiągnięcia zadanej temperatury c.w.u..

3. zimny kocioł – pełna moc do osiągnięcia 700°C w komorze spalania następnie redukcja do 1/3 mocy, aż do osiągnięcia temperatury c.w.u.

Średnie sprawności kotłów wyniosły:

ad1. 74%

ad2. 90% - kocioł retortowy z modulacją palnika

ad3. 66% - kocioł retortowy z jedną mocą palnika "

Z tego co zacytowałeś (jeśli zacytowałeś dobrze) wynika tylko tyle, że:

Najwyższą sprawność (90%) osiągnął kocioł przy ciągłej pracy na 1/3 mocy – wariant 2.

Najniższą sprawność (66%) osiągnął kocioł przy pracy z mocą zmienianą (pełna moc do osiągnięcia 700°C w komorze spalania i 1/3 mocy od tego momentu do osiągnięcia temperatury c.w.u. – wariant 3.

Nieco wyższą sprawność od wariantu 3, ale zdecydowanie niższą od wariantu 2, osiągnął kocioł przy ciągłej pracy z pełną mocą.

 

Niczego więcej się w tych wariantach nie doczytałem. A już z pewnością nie ma w tych wariantach nic o pracy „dwustanowo (w/g histerezy)”.

 

Dodam jeszcze link

http://www.metalpipe.pl/?306,pellets-fuzzy-logic

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te palniki przypominają mi maszynkę do mielenia mięsa myślę, że wyciąga się ślimak, wyczyścić resztki haczką w kształcie U, ewentualnie okrąglą szczotką drucianą a na końcu, jak to ma, odkurzaczem kotłowym, tak? Nie widziałem na żywo palnika Burner - żałuję, że nie byłem w Zabrzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te palniki przypominają mi maszynkę do mielenia mięsa myślę, że wyciąga się ślimak, wyczyścić resztki haczką w kształcie U, ewentualnie okrąglą szczotką drucianą a na końcu, jak to ma, odkurzaczem kotłowym, tak? Nie widziałem na żywo palnika Burner - żałuję, że nie byłem w Zabrzu.

 

He he ,chodzi o czyszczenie kanałów powietrznych,Burner -s jest rozbieralny osobno sam palnik z elementów i osobno podajnik z 2 elementów na łączeniu się z kotłem.Elementy palnika są uszczelnione fabrycznie natomiast elementy podajnika przy montowaniu w piecu trzeba uszczelnić jak każdy inny podajnik z piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minertu, czy dobrze kombinuję,że aby wyczyścić kanały napowietrzające palenisko burnera, należy go z kotła wyjąć, odkręcić ostatni człon paleniska, nazwijmy go przykrywką i w ten sposób uzyskamy możliwość wyczyszczenia strefy napowietrzania?

 

Całkiem źle kombinujesz.

Ale - dalej, dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W palniku Pancerpola odkręcasz po sezonie dekielek i spada ten drobny pyłek

W palniku Ardeo masz do tego celu dźwignię przy koszu

W palniku Ekoenergia czy Brucer trzeba ściągnąć palenisko i w rękawicy wywalić resztki po procesie spalania

 

A który z tych wymienionych uważasz za najlepszy i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu jest jeden z członów paleniska, przez dziurę, prostokąt przechodzi powietrze tłoczone przez wentyl.

W tym elemencie nie widac wyczystki na górze czy dole, zatem wniosek jest taki,że albo odkręcimy dekiel na końcu albo odkręcimy wszystkie człony, aby dojść od frontu. Tak, czy inaczej oba te elementy są wewnątrz kotła, czyli wygodniej będzie palnik wyjąć z kotła.

burner3.JPG

burner3.JPG

Edytowane przez Jarecki79
poprawiam, bo przesadziłem na początku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...