Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

karoka65 a skad wiesz??? moze zawijan to jakiś oprych?? albo jaki bandzior i mówiąc językiem młodzieżowym jeszcze "zajuma" sterownik haha ;D

Ciebie jak zwykle humor nie opuszcza. Wydaje mi się że za poważny facet i nie musi kogoś okradać, choćby z wartości intelektualnej, tak ładnie się chyba to nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam już 10 miesięcy.

Ale rozumiem to. Mogę przecież ukraść te nie dające się opatentować rozwiązania.

 

Jacek, nie przekraczaj granic przyzwoitości. Nigdy

nie oskarżałem Cię o takie rzeczy. To, co piszesz,

nie jest śmieszne.

 

Umówiliśmy się, że do testów dostarczę Cobrę. Mówiłeś,

że Puma Cię nie interesuje. W sumie słusznie, bo jest droższa

a jej funkcjonalność dostosowana do kotła na biopaliwa.

 

1. Cobra jest w sprzedaży od kwietnia, czyli 1 miesiąc.

2. Napisałeś, że kończysz ze mną współpracę.

 

Jak mam to rozumieć?

 

 

Pozdrowienia,

 

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan

Nie mam sobie nic do zarzucenia w sprawie prac rozwojowych oraz przeprowadzanych testów wyrobów, produkty weryfikuje rynek a nie zazdrość pracownika laboratorium. Miałeś zaproszenie, mogłeś dojechać i sprawdzać.

Swoje kompetencje w tym zakresie już pokazywałem.

 

Wczoraj usłyszałem takie fajne słowa w piosence Ryśka Riedla:

"Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy"

 

No to teraz pokaż jeszcze te wyniki. Czemu ich nie pokazujesz? Może się ich wstydzisz?

Mnie te Twoje badania nie interesują, bo nie mam zamiaru kupować Twoich kotłów.

Inni jednak może chcieliby je zobaczyć?

 

Zapewniam Cię, że - moim zdaniem - jeszcze nie zszedłeś na psy. Ale czy tak będzie zawsze...? Nie znam Cię aż tak dobrze, żeby za Ciebie ręczyć.

 

Nie jestem filozofem, więc jak będziesz mi odpowiadał, to proszę raczej merytorycznie niż filozoficznie.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie 2009r. - kiedy to założyłem znanego Wam bloga - pierwszymi dyskutantami byli Jarecki i Włodek_PID, którzy zaczęli dyskusję właśnie od zarzutów o kradzież przez nas cudzych myśli. Myślę, że nie zapomnieli tym jeszcze, choć już tego nie podnoszą. Ja czasami zaglądam sobie do archiwum komentarzy zdjętych z czasem z tego bloga, żeby - broń Boże - nie zapomnieć.

 

Nigdy nie napisałem niczego, co mogłoby choćby sugerować,

że wykorzystałeś jakikolwiek mój pomysł.

 

Żądam sprostowania lub cytatu.

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy przytaczałem wyniki, pokazywałem zdjęcia ze stanowiska badawczego, z miejsca gdzie jest kotłownia testowa.

Mówiłem, że korzystamy z pomocy firm zewnętrznych.

Informowałem, gdzie możesz przyjechać sprawdzić pracę, sam się oferowałeś, że do sąsiada suspensera przyjedziesz.

Każda osoba kupując wyrób otrzymuje kopię skróconego odpisu badań.

 

Sam pokaż wyniki badań zrobione u "Kowalskiego" po 2miesiącach ciągłych badań, podaj ile to Kowalskiego kosztowało oraz jaki był koszt amortyzacji analizatora spalin?

 

Powtarzam, nie mam sobie nic do zarzucenia w sprawie prac rozwojowych naszych wyrobów.

Mogę je z czystym sumieniem polecać, nie testuję na klientach 4-5rodzajów rusztów awaryjnych czy to ruszto-deflektora, czy samego ruszta czy cegieł czy 6 czy też 4kanałów. Takie testy wykonuję na obiektach do tego przeznaczonych i po kilkumiesięcznym sprawdzeniu ewentualne usprawnienie wprowadzamy na produkcję, jako przykład - żeliwna półka spalinowa budowana z części rusztów awaryjnych.

Nie mam się przed Tobą z czego tłumaczyć.

 

Wyroby konstruujemy z myślą o:

- elementach eksploatacyjnych, czyli łatwości i dostępu do czyszczenia, wygody obsługi

- oferujemy kilka palników ze względu na preferencje danej osoby i wymogi danej kotłowni (np. rozbieralność w połowie ze względu na wymiary pomieszczenia lub półautoatyczny system czyszczenia, jeżeli preferowana jest wygoda)

- efektywność danego palnika i jego jakość, poziom serwisu oraz instrukcji, który stoi za danym urządzeniem

- wymiary produktów mogą być nieco modyfikowane innym wykonaniem wyjścia spalinowego, jeżeli wymaga tego dane pomieszczenie

- wybór sterowań również ze względu na preferencje kupującego od prostych klasycznych, po zaawansowaną Cobrę czy PUMĘ

 

PRODUKT KOŃCOWY WERYFIKUJE RYNEK.

 

Czy sam potrafię sprawdzić poprawność pracy, tutaj mogę tylko wkleić odpowiednie papiery, które to potwierdzają, przypomnę też wyniki badań sztokera na małej i dużej mocy, bo widać pamięć masz krótką. Doczytaj, jaki był sterownik na tym kotle podczas badań.

SZtoker-tabela badań 25kW 2.jpg

wnioski końcowe badań 25-100.jpg

SZtoker-tabela badań 25kW 1.jpg

MRU-forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę.... moze czas zawiesić topór wojenny.

 

 

Panowie może dla dobra przyszłych użytkowników kotłów przestaniecie z tymi ciągłymi przepychankami słownymi.

 

Bardzo dziękuję za doradzenie 3-4 kotłów - dla laika jest to bardzo cenne, wiem w czym wybierać.

 

Jednak nie rozumiem, dlaczego za każdym razem jak pojawi sie ktoś z prośbą o dobór kotła zaczyna sie niezdrowa dyskusja na 2-3 strony forumowego wątku.....

 

NA pewno będę jeszcze podpytywać o szczegóły licząc na fachową pomoc, ale nie chciałabym by moje pytania wzbudziły znowu takie emocje i oskarżenia.....

 

Jarecki - z wielką chęcią bym jutro porozmawiała. Możemy spotkać sie gdzieś "na mieście" - wyśle na priva namiary - bo moja kotłownia jak na razie jest na etapie ławy fundamentowej.

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atika to jest walka o klienta, ja Ci nie polecam kotła z którego jestem zadowolony bo mi za to nie płacą, piszę tylko żebyś zwróciła uwagę na automatyczny sterownik który jest odpowiedni dla laika. Wyboru dokonasz sama, jeśli tu jesteś tzn. umiesz myśleć i nie łatwo Cię namówić na piec za 15tyś. Może obiad z panem Jareckim będzie udany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę.... moze czas zawiesić topór wojenny.

 

Co 2-3 miesiące wchodzę na forum o kotłach eko-groszkowych i za każdym razem te same kłótnie zawijana i jareckego.

 

Panowie może dla dobra przyszłych użytkowników kotłów przestaniecie z tymi ciągłymi przepychankami słownymi.

 

Bardzo dziękuję za doradzenie 3-4 kotłów - dla laika jest to bardzo cenne, wiem w czym wybierać.

 

Jednak nie rozumiem, dlaczego za każdym razem jak pojawi sie ktoś z prośbą o dobór kotła zaczyna sie niezdrowa dyskusja na 2-3 strony forumowego wątku.....

 

NA pewno będę jeszcze podpytywać o szczegóły licząc na fachową pomoc, ale nie chciałabym by moje pytania wzbudziły znowu takie emocje i oskarżenia.....

 

Proponuję przeczytać DTR na wszystkie doradzane kotły i sama wybierz, wg mnie, jak na kobietę, najłatwiejsze w obsłudze sa piece ze sterownikami eCoal. Jest to sterownik automatyczny. Zadajesz temp. np. kotła, CW, reszta samo sie ustawi i głowa się nie boli. Piece ze sterownikami eCoal z palnikiem bruner-s to: Ogniwo eko plus, RBR ekocentral. Mało tego, np. jesteś w Rzymie i poprzez internet widzisz , co się dzieje z Twoim piecem. Reszta niech koledzy dopowiedzą.

Zajrzyj na stronę https://esterownik.pl/zdalny-dostep zobacz jak działają automatyczne sterowniki

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! I od razu przyznaję, że przeczytałam tylko 5 ostatnich stron. Z sezonu na sezon, a czasem i częściej urządzenia się zmieniają/ulepszają/ więc chyba nie ma potrzeby czytać tego co było nawet w 2010. Szczególnie, że 3/4 dyskusji to utarczki słowne.

Po prostu grzecznie proszę o doradzenie mi jaki piec wybrać. Dom parterowy 76 metrów kw., mała piwnica tylko na piec, opał, zbiornik na wodę?/ nie wiem gdzie lepiej-parter-pom. gospodarcze czy też piwnica?. Sciany SILKA+ wełna, strop drewniany, ocieplony. Nie ma korytarzy wejścia do 2 sypialni z salonu, do kuchni również. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…Nie mam się przed Tobą z czego tłumaczyć...

Pewno, że nie musisz. Bo niby czemu?

Może byś jednak klientom pokazał wyniki tych swoich badań, testów, sprawdzań itp., którymi tak się ciągle chwalisz? Na razie pokazujesz tylko wyniki takich samych laboratoryjnych badań atestacyjnych, które tak ostro krytykujesz u innych, pisząc, że badania w laboratorium są niewiele warte (zresztą słusznie, bo tak jest). Takie wyniki, jak pokazałeś ma kilkaset typów kotłów obecnych na krajowym rynku – nie tylko te trzy, które Ty polecasz.

Badania atestacyjne – to badania wykonane ściśle według reguł określonych w konkretnych normach lub procedurach. Wykonuje się je a nowiutkich kotłach, w warunkach stabilnej, trwałej pracy kotła, przy zasilaniu węglem o własnościach ściśle określonych w normach i procedurach, w warunkach prowadzenia procesu również ściśle określonych tymi aktami.

Badania eksploatacyjne – to badania wykonane w rzeczywistych lub symulowanych warunkach eksploatacyjnych na kotłach, które pracowały już na tyle długo, że pozarastały im powierzchnie nie dostępne dla narzędzi czyszczących. Efektywna sprawność kotła (sprawność uzyskana w rzeczywistych warunkach eksploatacyjnych) jest zawsze niższa od sprawności teoretycznej, gdyż wpływają na nią zmienne warunki pracy kotła, wahania jakości paliwa, praca sterowników kotła, umiejętności technologiczne obsługi kotła itp.

Badania atestacyjne dają wiedzę o poprawności konstrukcji kotła. Natomiast badania eksploatacyjne dają wiedzę o tym, jak w warunkach rzeczywistych będzie pracował układ kocioł-regulator-paliwo przy zmiennym odbiorze ciepła i przy zmianie własności paliwa zasilającego kocioł.

Piszesz, żebym to ja pokazał takie wyniki.

Zwracam jednak uwagę, że ja nie polecam na forum kotłów (ani własnych, ani obcych). Zostawiam to użytkownikom, którzy są bardziej obiektywni ode mnie, czy od Ciebie. Gdyby nie to, że przy promocji swoich kotłów bardzo chętnie wspomagasz się specyficzną krytyką wyrobów, w których tworzeniu miałem udział, nie brałbym udziału w tych potyczkach z Tobą, bo absolutnie mnie to nie bawi.

Kocioł OGNIWO EKO PLUS (który tak cię boli) promuję na blogu, gdzie będą szczegółowe wyniki jego badań eksploatacyjnych. Kocioł, który badam pracuje na razie 3 miesiące, więc na wnioski jeszcze za wcześnie. Te wnioski jednak będą.

Czekam co Ty zaprezentujesz i kiedy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...