Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zawijan nie pitol, promujesz ogniwo, a badania przerywasz, bo masz tylko jedno stanowisko badawcze, jak badasz inne kotły, to ten idzie w odstawkę.

Badasz go w laboratorium a nie u klienta, zatem wybacz...

Poza tym go czyścisz.....

 

Poza tym tak go badasz, że klienci otrzymali kilka jego wersji..., tak intensywnie badałeś też palnik Brucera, że producenci muszą go poprawiać.

Co komu z Twoich testów, jak palnik trzeba modyfikować, słyszałeś o takich przypadkach dotyczących palników pancerpola, ardeo?

 

Ja powtarzam, niczego nie mam sobie do zarzucenia.

 

Atika albo coś jest z forum, albo to jednak Ty masz zawalona skrzynkę, bo ja do ciebie też nie mogę wysłać info, pojawia się napis, że Twoja skrzynka jest pełna.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolego jarecki bardzo proszę o opróżnienie skrzynki mailowej - nie mogę wysłać wiadomości z braku miejsca.

 

yy już to napisałem, ale powtórzę bezpośrednio do Pani.

 

Coś jest chyba z forum, bo próba wysłania wiadomości do Pani kończy się tym samym komunikatem, tj.,że ma Pani pełną skrzynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze ostatnie pytanie - czy kotły na ekogroszek nadają się do ogrzewania podłogówki ??

Ja będą miała całość domu na ogrzewaniu podłogowym więc dobrze by było gdyby kocioł i podłogówka dobrze ze sobą współpracowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yy już to napisałem, ale powtórzę bezpośrednio do Pani.

 

Coś jest chyba z forum, bo próba wysłania wiadomości do Pani kończy się tym samym komunikatem, tj.,że ma Pani pełną skrzynkę

 

Wyczyściłam co sie da - proszę jeszcze raz spróbować. Mi się właśnie udało wysłać wiadomość na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest lepszy? To będzie domek na emeryturę, więc lepiej nastawić się na coś wygodniejszego w użytkowaniu. W czwartek mąż idzie do architekta z listą. I piwnica będzie doprojektowywana tak aby pomieścić żródło ciepła i opał. Pytam też o kocioł na ciepłą wodę. Gdzie lepiej na parterze czy w piwnicy. Dziękuję za odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze ostatnie pytanie - czy kotły na ekogroszek nadają się do ogrzewania podłogówki ??

Ja będą miała całość domu na ogrzewaniu podłogowym więc dobrze by było gdyby kocioł i podłogówka dobrze ze sobą współpracowały.

 

Nadają się i będą współpracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan nie pitol, promujesz ogniwo, a badania przerywasz, bo masz tylko jedno stanowisko badawcze, jak badasz inne kotły, to ten idzie w odstawkę. Badasz go w laboratorium a nie u klienta, zatem wybacz... Poza tym go czyścisz.....

 

Po pierwsze - to nie możesz wiedzieć o jakim kotle piszę.

Po drugie - u klienta nie zbadasz dokładnie sprawności kotła w poszczególnych stanach jego pracy, bo nie ma tam wagi pod kotłem i tym samym nie ma możliwości dokładnego określenia zużycia paliwa (można to zużycie określić tylko długoterminowo statystycznie, z pewnym nieznanym błędem).

Po trzecie - będę promował kocioł OGNIWO EKO PLUS, podając klientom jak najbardziej szczegółowe wyniki jego badań, nie tylko pustosłowie zachęt marketingowych.

Tak samo mogę promować każdy kocioł, który zostanie mi zlecony do takich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego, kiedy badałeś u mnie swój sterownik i umówiliśmy się, że po jego poprawieniu zbadamy go ponownie. Czyli od czerwca 2010r.

 

Rzeczywiście tak jest, ale :

 

1. Badanie Pumy zostało przerwane z braku czasu,

(musiałeś badać inne kotły), więc wyciąganie

wniosków na publiczne forum było

- delikatnie mówiąc - przedwczesne.

 

2. Interesowała Cię Cobra, a nie Puma, a ona jest

w sprzedaży od miesiąca. Nie udało się wcześniej.

 

3. Jak napisałeś, kończysz ze mną współpracę, więc

po prostu o tym zapomnijmy.

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! I od razu przyznaję, że przeczytałam tylko 5 ostatnich stron. Z sezonu na sezon, a czasem i częściej urządzenia się zmieniają/ulepszają/ więc chyba nie ma potrzeby czytać tego co było nawet w 2010. Szczególnie, że 3/4 dyskusji to utarczki słowne.

Po prostu grzecznie proszę o doradzenie mi jaki piec wybrać. Dom parterowy 76 metrów kw., mała piwnica tylko na piec, opał, zbiornik na wodę?/ nie wiem gdzie lepiej-parter-pom. gospodarcze czy też piwnica?. Sciany SILKA+ wełna, strop drewniany, ocieplony. Nie ma korytarzy wejścia do 2 sypialni z salonu, do kuchni również. Dziękuję

 

a nie rozważałaś gazu ziemnego ?

Na taką powierzchnię kocioł na ekogroszek ciężko dopasować, ale są jakieś 10 kW...... jeśli dom w budowie, to przy takiej powierzchni rozważyłbym kominek na pellets .... widziałem takie cudo na targach w łodzi - coś wspaniałego: zasobnik na 3 dni, sterowanie z pilota, praktycznie bardzo mało popiołu....... czysto i bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuta świetną masz nimfę, mam identyczną. Moja umie gwizdać kawałek hymnu i można ją nosić na ramieniu :) Mały domek to i małe spalanie. W sezonie spaliłem 4t na 150m2 bez kotłowni w słabo docieplonym domu to u Ciebie 2t wystarczy na cały sezon :) dam Ci radę jak koleżance szukaj automatycznego sterownika eCoal, odwiedź str http://www.esterownik.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrauli nie napisałem jasno??? spadaj stad ze swoją reklamą, notobene jeszcze najdroższymi pompami na rynku i watpliwą jakością działania..Co PC sie nie sprzedaja i trzeba je rozreklamowac??

 

A co boisz się konkurencji.Ja mogę montować też węglówki Podałem przykładowe ceny Bez podania nazwy .A ty wiesz że są najdroższe i złe.

Ciekawe .

Ktoś napisał ,że musi odpalać kocioł bo zimno , asolary zagrzły wodę .Pompa za połowe ceny kolektorów załatwiłaby problem wody i ogrzewania.

Ale to forum o kotłach .Więc klapki na oczy .Wyśledź tego ktury pisał o solarach to też jakaś zbrodnia.niekturym wiedza szkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mówi Ziuta jak coś broi, np. zrzuca wszystko ze stołu, a tak normalnie mówi Ziuteczko, daj dziubka i gwiżdże wlazł kotek, reklamę Mc Donalda i z meczów piłkarskich motyw. Przychodzi żeby ją podrapać. Ale tylko wtedy jak ona chce. No i rządzi. Starucha 7 lat. Kominek z rozprowadzeniem ciepła bedę miała i tak, ale bez płaszcza. Chodzi mi po glowie piec kaflowy zamiast kominka. Chcę takie coś na drzewo żeby było swojsko. Kuchnię kaflową na 100%. Ma być wiejsko i w razie "w" bez prądu, ale ciepło i z pełnym brzuchem przy świeczce. Dzięki za stronkę. Budowa w przyszłym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...