Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

a i sam sposób obliczania tego zużytego czy tez uzyskanego ciepła - jak przedstawia to zawijan - naprawdę to dla maniaków ... nie dla mnie ani dla 95 % użytkowników kotłów :)

 

już samo to zdanie mówi samo za siebie

nie wiesz o czym piszesz, a piszesz, twierdzisz że bez sensu i że 95% użytkowników nie chciało by móc rozróżnić dobry groch od złego, zanim kupi 5t na zimę

 

specjalnie dla ciebie:

ciepłomierz ma podstawowe zadanie obliczać ilość przekazanego na instalacje ciepła i pokazuje tę ilość w GJ lub kWh, dop. na tej podstawie można próbować obliczać kaloryczność czy sprawność

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla 110m2 nowego budownictwa 16kW miałoby lepiej pracowac jak właściwie dobrane 10-12kW,

cóż, zdziwiłbym się....

 

prędzej bym posłuchał Zawijana i poczekał na model 10kW

 

Tymczasem wybór jest między m.in. Hef-em 12kW, Galmet-em 12kW czy Skam-P 12kW z bardzo dobrym palnikiem miałowo-groszkowym oraz kolorowym sterownikiem Cobra

 

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale EKONOMICZNE SPALANIE WĘGLA KAMIENNEGO i w dziale magnetyzery wody, zobacz posty użytkownika Wezyr, który opisuje i stosuje z dobrym skutkiem magnetyzery do CO wody. /usuwa między innymi rdzę/

 

Dzięki - podaję linka jakby ktoś jeszcze szukał:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?64081-magnetyzer-wody/page2&highlight=Magnetyzer+wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla 110m2 nowego budownictwa 16kW miałoby lepiej pracowac jak właściwie dobrane 10-12kW,

cóż, zdziwiłbym się....

prędzej bym posłuchał Zawijana i poczekał na model 10kW

Tymczasem wybór jest między m.in. Hef-em 12kW, Galmet-em 12kW czy Skam-P 12kW z bardzo dobrym palnikiem miałowo-groszkowym oraz kolorowym sterownikiem Cobra

:p

 

A da się automatycznie dobierać kolory tego sterownika Cobra w tym kotle Skam-P 12kW np. do koloru sukni żony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się automatycznie dobierać kolory tego sterownika Cobra w tym kotle Skam-P 12kW np. do koloru sukni żony?

 

Skoro sobie żartujemy, to w przeciwieństwie do eCoal można do Cobry wgrac odpowiednią tapetę powitalna z kolorem pasującym pod kolor sukni żony

 

:p

 

Mówiąc jednak powaznie, wcześniej wspominano o kotle 16kW z palnikiem 10kW. Coś takiego nie istnieje.

Jeżeli zastosowany palnik ma 10kW, to kocioł z takim palnikiem osiągnie coś koło 8kW... (nie ma przecież 100%sprawności!!)

Jak chcemy w kotle mieć moc 10kW, to zastosowany palnik musi mieć min. 12 do 15kW mocy.

Jak chcemy mieć 16-17kW, to zastosowany palnik musi mieć moc w pobliżu 20kW....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc bez żartów…

 

Już gdzieś kiedyś pisałem (w trakcie którejś z naszych dyskusji), że w technice bardzo ważne jest, żeby mówić tym samym językiem, tzn. żeby używane pojęcia miały dla wszystkich uczestników dyskusji to samo znaczenie. Tu wyraźnie jest inaczej. Pisząc „tu” mam na myśli nie tylko te ostatnie wpisy. Tak jest w całym tym wątku i na całym forum. Tak samo jest w rzeczywistości „kotlarskiej”.

 

Co to znaczy „palnik 10kW”?

Czy to jest palnik o mocy maksymalnej 10kW?

Czy to jest palnik, który należy zainstalować w kotle, aby kocioł osiągnął moc maksymalną 10kW?

Czy to jest palnik, który należy zainstalować w kotle nazwanym kotłem 10kW?

Jak się chwilkę zastanowić, to są to różne palniki.

O którym z nich chcemy rozmawiać?

 

Co to znaczy „wymiennik 10kW”?

Czy to jest wymiennik, który należy zainstalować w kotle, aby kocioł osiągnął moc maksymalną 10kW?

Czy to jest wymiennik, który należy zainstalować w kotle nazwanym kotłem 10kW?

 

Co to znaczy „kocioł 10kW”?

Czy to jest kocioł, który osiąga moc maksymalną 10kW?

Czy to jest kocioł nazwany kotłem 10kW, z czym łączy się kolejne pytanie: jaką moc maksymalną powinien mieć kocioł nazwany 10kW?

 

Jeśli tego nie uzgodnimy – możemy dyskutować do końca świata. Na zasadzie „ty o chlebie – ja o niebie”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sobie żartujemy, to w przeciwieństwie do eCoal można do Cobry wgrac odpowiednią tapetę powitalna z kolorem pasującym pod kolor sukni żony

 

Czy możliwości tego super sterownika kończą się na tej tapecie, czy też można mu wgrać jeszcze więcej? Może jakiś ciekawy filmik? A co z dźwiękiem? Film bez dźwięku...? Może przynajmniej jakąś dobrą muzykę (clipy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawy sterowników zostaw lepiej na boku, bo na tym się nie znasz.

Ustalmy, że eCoal jest dobrym produktem, Cobra także.

 

Warto jednak omówić temat owych, przykładowych 10kW:

 

1. Palniki sprzedaje się np. jako 15kW, ale patrząc w karty produktu często można wyczytać,że ich zakres mocy dochodzi do np.18kW

 

Rozmawiając o palniku 10kW powinniśmy myśleć zatem o urządzeniu, którego deklarowana i zmierzona moc znamionowa wynosi 10kW

 

2. Kocioł, jeżeli konstruujemy wymiennik, który ma osiągać 10kW, powinien mieć on nieco większy palnik, aby taką moc uzyskał. Tutaj mówimy już o zestawie, czyli kocioł+palnik+sterownik+dmuchawa.

 

Możemy się chyba zgodzić, że deklarowana moc 10kW nie kończy możliwości danego kotła, wyjaśnię dlaczego:

np. podczas badań takiego maleństwa np. z palnikiem 15kW na 10kW będziemy mieli sprawność np. 85%, przy temp. spalin np. 170st.C

ten sam kocioł można "ustawić" na 12kW, wówczas przy takim palniku np. sprawność wyniesie 83% a temp. spalin 210st.C

 

Limitem z jednej strony jest palnik a z drugiej wymiennik.

 

Kiedyś wspomniałeś już o tzw wąskim gardle, czyli palniku. Z mniejszego palnika zestaw w postaci kocioł+palnik nic więcej nie wydusi. Odwrotnie tj. większy palnik w małym wymienniku - zawsze jest to możliwe do jakiś granic przyzwoitości. Za takie granice uważam temp. spalin na poziomie ograniczonym przez stosowane przepisy i normy, czyli 300st.C.

 

CZY MOŻESZ SIĘ Z TYM ZGODZIĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki tem. spalin powyżej 200st? To masakra tyle ciepła w komin? Teraz już bym nie kupił kotła bez czujnika spalin. 300st w komin? to chyba żarty. Teraz opał jest zbyt drogi żeby ogrzewać komin i atmosferę, jedyne rozwiązanie gdy ktoś kupi taki piec to zamontowanie dodatkowego wymiennika na czopuchu jak to ma Czp01.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki tem. spalin powyżej 200st? To masakra tyle ciepła w komin? Teraz już bym nie kupił kotła bez czujnika spalin. 300st w komin? to chyba żarty. Teraz opał jest zbyt drogi żeby ogrzewać komin i atmosferę, jedyne rozwiązanie gdy ktoś kupi taki piec to zamontowanie dodatkowego wymiennika na czopuchu jak to ma Czp01.

 

Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym,że wiedzę n/t kotłów masz = ZERO

 

Zapytaj lepiej Zawijana jaka była temp. spalin dla 100%mocy w Twoim Ogniwie 25kW czy tam 15kW, czy jaki tam wyrób masz....

 

Nie ma producenta kotłów, który oferuje model na ekogroszek z temp. spalin na mocy znamionowej <100st.C

Takie temp. są możliwe tylko, gdy kotły pracują na niskich mocach, w obrębie np.30%mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, aby Darase już nie wypisywał głupot, bardzo proszę, abys podał:

 

1. Temp. spalin na 100%mocy dla modelu Ogniwo EKO 25kW

2. Temp. spalin na 100%mocy dla modelu Ogniwo EKO 15kW

 

oraz dla nowych kotłów:

1. Temp. spalin na 100%mocy dla modelu Ogniwo EKO PLUS 25 czy tam 26kW

2. Temp. spalin dla 100%mocy dla modelu Ogniwo EKO PLUS 16kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jarecki napisał "Nie ma producenta kotłów, który

oferuje model na ekogroszek z temp.

spalin na mocy znamionowej

<100st.C" nie pisałem mniej niż 100 tylko 200 a to chyba różnica. Pana kotły pracują powyżej 200st? to gratuluję oszczędności :) Moja wiedza "zerowa" odróżnia stratę kominową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarecki robisz to co ryba w sieci, nie produkuję piecy Ogniwo, dla mnie ważne jest żeby tem. spalin w największe mrozy nie przekraczała 200st i to wszystko. Chyba że ktoś lubi atmosferę ogrzewać.

Nudno tu było bez pana ;)

 

 

Chciałem Ci cos odpisać, abyś zrozumiał pewne procesy, ale się jeszcze wstrzymam.

 

Poczekaj na odp. Zawijana.

 

 

dla przypomnienia np. Skam-P Premium 17kW 170st.C na 100%mocy i 102st.C na 30%mocy

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki do zawijana:

Może sprawy sterowników zostaw lepiej na boku, bo na tym się nie znasz.

Jarecki do darase:

Twoja wypowiedź świadczy tylko o tym,że wiedzę n/t kotłów masz = ZERO

 

Dziwię Ci się Jarecki, że chce Ci się jeszcze dyskutować z takimi głupkami. Czy to nie jest dla Ciebie strata czasu?

 

Nie będę się wypowiadał za darase, tylko za siebie. Coś tam trochę na sterownikach się znam. Wiem np. że Cobra jest sterownikiem kolorowym. Chciałem tylko pogłębić swoją wiedzę. Ale jak nie chcesz mi w tym pomóc – to nie. Nie umrę od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan, pewna pani - polityk też coś tam coś tam wiedziała.

 

Tymczasem proszę o fachową, merytoryczną, czysto techniczna odpowiedź na post:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4719696&viewfull=1#post4719696

 

być może coś to rozjaśni koledze, jak nie, to dalej spokojnie można pewne sprawy wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem proszę o fachową, merytoryczną, czysto techniczna odpowiedź na post:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4719696&viewfull=1#post4719696

 

Niestety. Nie potrafię zrozumieć, co chcesz mu wyjaśnić.

Ale - wyjaśniaj. Może i mnie coś się rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...