Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie rób bigosu, nie rozwalaj wątku, nie rozciągaj bez sensu wypowiedzi, nie zachowuj się ....

Odrobina kultury mile widziana.

Odpowiedz krótko, fachowo w temacie jakie temp. spalin miały kotły Ogniwo na 100%mocy.

Podaj te dane, później porozmawiamy dalej.

 

Nie mędrkuj, tylko wyjaśniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Odpowiedz krótko, fachowo w temacie jakie temp. spalin miały kotły Ogniwo na 100%mocy.

 

Podaj te dane, później porozmawiamy dalej.

 

Chyba trafiłeś w czuły punkt, bo zawijan się "wymiguje" od odpowiedzi.

Mnie też to interesuje [i pewnie innych też], więc mam nadzieję, że zawijan jednak odpowie ...

 

Z drugiej strony z tym ZERO w komentarzu na wpis darase chyba Cię poniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwości tego super sterownika kończą się na tej tapecie, czy też można mu wgrać jeszcze więcej? Może jakiś ciekawy filmik? A co z dźwiękiem? Film bez dźwięku...? Może przynajmniej jakąś dobrą muzykę (clipy)?

 

Jacku,

 

Jeśli zamówisz kilkaset sztuk, zrobię Ci z filmami

i z dźwiękiem. Dla mnie to żaden kłopot... :-)

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony z tym ZERO w komentarzu na wpis darase chyba Cię poniosło.

 

Z dosadnością trochę może faktycznie przesadziłem. Za dosadność przepraszam.

Jak się łaskawie dowiemy jakie są temp. spalin w kotłach ogniwo, wyjaśnię dlaczego tak napisałem.

 

 

Zresztą to był komentarz Darase nie w temacie, bo mieliśmy ustalić co to znaczy palnik 10kW a co to znaczy kocioł 10kW.

Nadal się też nie dowiedziałem, czy się na takie wyjaśnienia Zawijan zgadza, a chciał przecież ustalić merytoryczny poziom dyskusji w tym temacie.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=4719533&viewfull=1#post4719533

 

Mieliśmy to uzgodnić, aby nie dyskutować na zasadzie "ja o chlebie - Ty o niebie"

 

1. GRZECZNIE PROSZĘ O POTWIERDZENIE, CZY WYJAŚNIENIA SA SŁUSZNE

2. GRZECZNIE PROSZĘ O PODANIE TEMP. SPALIN KOTŁÓW OGNIWO NA 100% MOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijan, Darase,

 

Postaram się pomóc, w miarę możliwości.

 

1. W drugiej połowie lutego, przy mrozach, na kotle Michał Suski dom

mamy temperatury spalin od 150'C do 200'C przy temperaturze

wody ok. 50'C. Twierdzę, że moc kotła jest ok. 50%.

I twierdzę, że dla 100% temp. spalin będzie ok. 250'C.

 

2. Odpowiedziałem Zawijanowi w sprawie filmów. Czy mogę oczekiwać

odpowiedzi na proste pytanie :

 

Czy spalanie eCoala na poziomie 12...14% tlenu i 9% CO2 można uznać

za optymalne? A może chodzi o to, żeby nadmiar tlenu schłodził

spaliny ? :-) :-)

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie to nie interesuje i nic w tym złego nie ma.

Ale jak wyliczyłeś te 95% użytkowników, takich jak Ty? Masz taki licznik?

 

Licznika nie mam.

Ale ilu użytkowników tegoż forum posiadających kotły na ekogroszek ma zamontowane ciepłomierze????

Śmiem twierdzić, że ich liczba w stosunku do posiadaczy kotłów na ekogorszek nie posiadających tegoż instrumentu jest znikoma, i będzie to pewno mniej niż 5%. Można by też zrobić ankietę - ale musiałby każdy oddać głos, a to raczej mało prawdopodobne.

Nie ma się co czarować: ludziska kupują w większości kotły na alledrogo za 4-5 tysięcy i są zadowoleni. Montują i są szczęśliwi - obce im są wszelkie "wodotryski" i "ulepszacze". Każdy patrzy aby było jak najtaniej.

A żeby nie było wątpliwości, to każdy może sobie zamontować co tylko chce....... ja nie zamontuje po to, żeby zaspokoić swą próżność.... mnie to nie kręci.

Ten temat znaczy dla mnie tyle samo, co wyższość czyszczenia kotłów z kanałami poziomymi nad kotłami z kanałami pionowymi.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już samo to zdanie mówi samo za siebie

nie wiesz o czym piszesz, a piszesz, twierdzisz że bez sensu i że 95% użytkowników nie chciało by móc rozróżnić dobry groch od złego, zanim kupi 5t na zimę

 

specjalnie dla ciebie:

ciepłomierz ma podstawowe zadanie obliczać ilość przekazanego na instalacje ciepła i pokazuje tę ilość w GJ lub kWh, dop. na tej podstawie można próbować obliczać kaloryczność czy sprawność

 

No ok..... jeśli czujesz potrzebę takiej wiedzy to ja to rozumiem...... ja tej potrzeby nie mam. I nawet nie to że bym tego nie pojął! tylko lubię robić cokolwiek mając przekonanie że jest to mi do czegoś potrzebne. W tym konkretnym przypadku tego przekonania mi brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee...... np. Ogniwo o mocy 10 kW :-)

 

Brawo za słuszny wniosek. :)

 

Nie ma takiej opcji, aby istniał kocioł o mocy 16kW z palnikiem 10kW, bo to absurd, fajnie,że ktoś to zrozumiał.

Jak palnik ma 10kW, to kocioł z takim palnikiem może mieć ok.8kW

 

Skoro Zawijan pisze,że za czas jakiś będzie ogniwo 10kW, to będzie to opcja lepsza dla nowego budownictwa 110m2 niż sporo przewymiarowany 16kW

 

Tymczasem jest wybór między właściwie dobranymi:

Hef-12kW,

Galmet-12kW

oraz Skam-P 12kW z kolorową Cobrą

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc jednak powaznie, wcześniej wspominano o kotle 16kW z palnikiem 10kW. Coś takiego nie istnieje....

 

Jeszcze raz powtarzam i dementuję: albo ja źle się wyraziłem albo co niektórzy nieopacznie zinterpretowali moja wypowiedź. Nie wskazywałem by kolega zakupił kocioł o mocy 16 kW z palnikiem 10 kW... tylko żeby przy wskazanych parametrach budynku zmienił kocioł z 16 kW na kocioł o mocy 10 kW. I już .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...każdy może sobie zamontować co tylko chce....... ja nie zamontuje po to, żeby zaspokoić swą próżność.... mnie to nie kręci.

Ten temat znaczy dla mnie tyle samo, co wyższość czyszczenia kotłów z kanałami poziomymi nad kotłami z kanałami pionowymi. :)

 

Nie mówię, że nie masz racji (z Twojego punktu widzenia). Są jednak tacy, których to kręci. Czemu im nie wyjaśnić, co mogą a czego nie mogą dowiedzieć się za pomocą licznika ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki i Włodek_PID

Nie będziecie mi dyktować, o czym mam pisać. Dobra?

 

Na razie interesuje mnie sprawa ujednolicenia pewnych pojęć, bo bez tego sensowna dyskusja jest niemożliwa. Ten mój krótki wpis nie był wcale kierowany do Was, bo dyskusja z Wami nie jest moim marzeniem. Kierowałem go do czytelników, którzy poruszają tematy mocy palników, wymienników, kotłów… To im chcę wyjaśnić o co w tym chodzi. Wam to przecież niepotrzebne, bo wiecie lepiej…

Ale Wam też nie odmówię wyjaśnień, bo może jednak nie wszystko wiecie…

Na razie jednak tylko o mocy.

Rozmawiając o palniku 10kW powinniśmy myśleć zatem o urządzeniu, którego deklarowana i zmierzona moc znamionowa wynosi 10kW

Odpowiedź niby logiczna. A jednak…

Co to znaczy „moc znamionowa”? Czy pojęcie „moc znamionowa” jest jednoznaczne? Dla każdego?

Co to jest moc zmierzona? Jak zmierzona? Czy to jest jednoznaczne?

Zamiast wyjaśnić – wprowadza kolejne niejasne określenie.

 

W tym, co piszę teraz, nie ma żadnych podtekstów, ani pułapek. Piszę, bo widzę, że czytelnicy różnie rozumieją pojęcia dotyczące mocy kotła, wymiennika i palnika.

Moc nominalna (inaczej – znamionowa) to według normy PN-EN 303-5 – maksymalna trwała moc ustalona przez wytwórcę przy spalaniu określonego paliwa. Nie musi być ona tożsama z mocą optymalną (czyli mocą, przy której kocioł uzyskuje najkorzystniejsze wyniki eksploatacyjne – energetyczne, emisyjne i ekonomiczne), ani z mocą maksymalną, jaką może osiągnąć kocioł w razie potrzeby.

 

Dla każdego kotła można drogą specjalistycznych badań określić zakres mocy optymalnej i wyniki eksploatacyjne uzyskiwane w tym obszarze oraz wyniki eksploatacyjne uzyskiwane powyżej i poniżej tego zakresu. Takie wyniki pozwolą potencjalnym nabywcom dokonać optymalnego wyboru w fazie decyzji o zakupie kotła, unikając pułapki zachęt marketingowych tworzonych przez specjalistów od reklamy. Będą one również bardzo pomocne w trakcie jego eksploatacji.

Tyle tylko, że takich wyników nie ma. A dyskusje są. I to często bardzo zażarte.

 

Zobaczcie ciekawy przypadek, opisany na naszym blogu http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/badania-kotlow/hist_01/

 

Jeśli nie będziemy używać tych samych pojęć i jeśli nie będziemy ich tak samo rozumieć – nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

Przemyślcie to. Jeśli kogoś będzie interesować taka dyskusja – jestem do dyspozycji. Jeśli nie – to po co dyskutować?

 

A tak na marginesie…

Zapytaj lepiej Zawijana jaka była temp. spalin dla 100%mocy w Twoim Ogniwie…

No i co to znaczy?

Jaka temperatura spalin, tzn. gdzie i kiedy mierzona? Co to jest 100% mocy? Moc nominalna? Moc maksymalna? Dla jakiego paliwa?

 

No, proszę. Odpowiadajcie.

Zobaczmy, na ile odpowiedzi będą jednakowe a na ile różne.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kręć, nie matacz.

 

Moc znamionowa= takiej, jaką producent zleca do badań w instytucie i jaką potwierdzą wyniki badań.

 

Czy kocioł może pracowac powyżej tej mocy? - tak może, na danym paliwie i z danym palnikiem umożliwiającym taką pracę.

Czy wyniki są jednoznaczne?, nie są, bo jako jednostki badawcze, co sam wcześniej przyznałeś, różnicie się w metodyce badań.

 

 

 

Proszę kolejny raz o podanie temperatur spalin uzyskanych podczas badań kotła Ogniwo przy 100%mocy (moc znamionowa deklarowana przez firmę Ogniwo i potwierdzona wynikami, raportem oraz skróconym odpisem badań kotła) dla uzyskania Waszego certyfikatu na znak bezpieczeństwa ekologicznego w Waszym instytucie.

 

Interesują mnie wyniki t.spalin z tych badań dla:

Ogniwo Eko 15 i 25kW

Ogniwo Eko Plus 16 i 25 czy tam 26kW, nie wiem jaka tam konkretnie moc jest produkowana.

 

Wyrażam się wystarczająco jasno, abys mógł udzielić wreszcie odpowiedzi bez wymijania, mataczenia, kręcenia itd itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę kolejny raz o podanie temperatur spalin uzyskanych podczas badań kotła Ogniwo przy 100%mocy (moc znamionowa deklarowana przez firmę Ogniwo i potwierdzona wynikami, raportem oraz skróconym odpisem badań kotła) dla uzyskania Waszego certyfikatu na znak bezpieczeństwa ekologicznego w Waszym instytucie.

Interesują mnie wyniki t.spalin z tych badań dla:

Ogniwo Eko 15 i 25kW

Ogniwo Eko Plus 16 i 25 czy tam 26kW, nie wiem jaka tam konkretnie moc jest produkowana.

 

Wyrażam się wystarczająco jasno, abys mógł udzielić wreszcie odpowiedzi bez wymijania, mataczenia, kręcenia itd itp?

 

Zapytaj w Ogniwie. Te wyniki są ich własnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki i Włodek_PID

Nie będziecie mi dyktować, o czym mam pisać. Dobra?

 

Na razie interesuje mnie sprawa ujednolicenia pewnych pojęć, bo bez tego sensowna dyskusja jest niemożliwa. Ten mój krótki wpis nie był wcale kierowany do Was, bo dyskusja z Wami nie jest moim marzeniem. Kierowałem go do czytelników, którzy poruszają tematy mocy palników, wymienników, kotłów… To im chcę wyjaśnić o co w tym chodzi. Wam to przecież niepotrzebne, bo wiecie lepiej…

Ale Wam też nie odmówię wyjaśnień, bo może jednak nie wszystko wiecie…

Na razie jednak tylko o mocy.

 

Odpowiedź niby logiczna. A jednak…

Co to znaczy „moc znamionowa”? Czy pojęcie „moc znamionowa” jest jednoznaczne? Dla każdego?

Co to jest moc zmierzona? Jak zmierzona? Czy to jest jednoznaczne?

Zamiast wyjaśnić – wprowadza kolejne niejasne określenie.

 

W tym, co piszę teraz, nie ma żadnych podtekstów, ani pułapek. Piszę, bo widzę, że czytelnicy różnie rozumieją pojęcia dotyczące mocy kotła, wymiennika i palnika.

Moc nominalna (inaczej – znamionowa) to według normy PN-EN 303-5 – maksymalna trwała moc ustalona przez wytwórcę przy spalaniu określonego paliwa. Nie musi być ona tożsama z mocą optymalną (czyli mocą, przy której kocioł uzyskuje najkorzystniejsze wyniki eksploatacyjne – energetyczne, emisyjne i ekonomiczne), ani z mocą maksymalną, jaką może osiągnąć kocioł w razie potrzeby.

 

Dla każdego kotła można drogą specjalistycznych badań określić zakres mocy optymalnej i wyniki eksploatacyjne uzyskiwane w tym obszarze oraz wyniki eksploatacyjne uzyskiwane powyżej i poniżej tego zakresu. Takie wyniki pozwolą potencjalnym nabywcom dokonać optymalnego wyboru w fazie decyzji o zakupie kotła, unikając pułapki zachęt marketingowych tworzonych przez specjalistów od reklamy. Będą one również bardzo pomocne w trakcie jego eksploatacji.

Tyle tylko, że takich wyników nie ma. A dyskusje są. I to często bardzo zażarte.

 

Zobaczcie ciekawy przypadek, opisany na naszym blogu http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/badania-kotlow/hist_01/

 

Jeśli nie będziemy używać tych samych pojęć i jeśli nie będziemy ich tak samo rozumieć – nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

Przemyślcie to. Jeśli kogoś będzie interesować taka dyskusja – jestem do dyspozycji. Jeśli nie – to po co dyskutować?

 

A tak na marginesie…

 

No i co to znaczy?

Jaka temperatura spalin, tzn. gdzie i kiedy mierzona? Co to jest 100% mocy? Moc nominalna? Moc maksymalna? Dla jakiego paliwa?

 

No, proszę. Odpowiadajcie.

Zobaczmy, na ile odpowiedzi będą jednakowe a na ile różne.

 

zaraz Zawijan zagoni wszystkich w kozi róg..... ;-) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...