Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zawijan2 chodzi Ci o to że sam zamątowałem piec? Przemiła pani z Ogniwa powiedziała mi, że mogę go sam zainstalować. Jakby piec szlak trafił z mojej winy to nawet bym nie wspomniał o gwarancji a jeśli nie byłaby moja wina to sprawa do sądu. Piec cyka, przecykał cały sezon i myślę że przecyka kolejne. Skąd Twoje obawy? Dlatego nie kupiłem pieca firmy Kotstal bo producent do gwarancji chciał pieczątkę instalatora. Pytałem również czy Ogniwo może pracować w instalacji grawitacyjnej bez pompy C.O. i cwu, może. Jakieś pyt Zawijan2? :)

P.S. Jest miłość w domach z betonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

maly...Proszę o pomoc w doborze mocy kotła. Potrzebuję ogrzać około 350m. Dom budowany z ytong'a gr. 24cm, ocieplenie styropian 15 cm. Dom jest podpiwniczony, piwnica ocieplona 12 cm styropianu i cała jest "w ziemi" ( będzie traktowana jako użytkowo - mieszkalna). Wentylacja grawitacyjna. Kolega SUSPENSER polecił mi klika kotłów z czego wybór padnie pewnie na Ogniwo Eko Plus ze sterownikiem eCOAL lub RBR Ekouniwersal ze sterownikiem eCOAL. Tylko nie wiem jakiej mocy mam kupić i który z nich jest lepszy.

 

Mały... Mam piecyk Ponar w wersji 38kW. Pomijając pewne początkowe z nim kłopoty polecam. W największe mrozy nie widać było żadnego "wysiłku". W tym momencie zapomniałem całkowicie o tym, iż mam piecyk Poddaję pod rozwagę, choć wiem, że jest on troszkę droższy od wymienionych wyżej konstrukcji. Na plus w porównaniu z Ogniwo Eko wygodniejsza moim zdaniem wyczystka. RBR-a nie widziałem na oczy więc nie wypowiadam się. Oczywiście Ecoal w zestawie. W przypadku pytań służę doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat pracy pieca o tak dużej mocy. Bo w tym momencie zdaje się nie ma żadnego innego forumowicza z tego typu kotłem. Pozdrawiam.

Edytowane przez sebsa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skam-P 12kW to natomiast propozycja z nowym typem palnika na miał (do 30mm) oraz ekogroszek, można stosowac miksy z ziarnem owsa czy pelletu do 40%

Mała głowica ma 15kW mocy, duża 25kW. Wymiana nie jest trudna, jest dziecinnie prosta. Wygaszam kocioł, czekam jak przestygnie, podnoszę w górę tylko ostatni człon odlewu, nakładam większy i po zabawie. Przypuszczam jednak,że nie będziesz potrzebował wymienić tej głowicy na większą a na małej zdecydowanie lepiej będzie utrzymać temp. +10st.C przy pow. 140m2, zachowasz większą sprawność.

 

Ten kocioł to pod względem gabarytów typowy ślimak, czyli palnik z lewej lub prawej strony.

Na głębokość 85cm, szerokość z podajnikiem 130cm, wysokość korpusu 131cm, czyszczony od przodu.

 

 

Mam jeszcze kominek, którym mogę się dogrzać w większe mrozy.

 

Jarecki, wysyłam moje namiary na priv. Proszę o kontakt, chcę kupić kocioł Skam-P 12kW.

Proszę też o namiary na instalatora z Obornik Śląskich - to blisko mnie.

 

Jorgo, dziękuję za pomoc. Napiszę na forum jak ten kocioł sprawdza się u mnie.

 

Pozdrawiam

Jarek

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z racji małych gabarytów kotłowni max 1.2 m szerokości, zmuszony jestem wybrać kocioł z górnym odprowadzeniem spalin.

Po przekopaniu forum i stron internetowych padło na:

 

Zębiec - Neptun linia SuperNowa - 14 kW

Defro AKM UNI - 15 kW

Sztoker - 25

 

Budynek do ogrzania jest w miarę nowy ocieplony styropianem 10 cm, poddasze wełna

powierzchnia do ogrzania 161,8 m2 łącznie z garażem.

 

W pierwszej kolejności chciałem Sztokera, ale nie wiem czy nie za duża moc no i brak awaryjnego rusztu trochę dyskwalifikuje piec.

 

Proszę o pomoc co wybrać, chyba że są inne alternatywy.

 

Pozdrawiam, Darek

Edytowane przez lossless
błąd w tytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: darase

 

"P.S. Jest miłość w domach z betonu?" pytasz, zatem odpowiadam.

 

No pewnie i to jeszcze lepsza, niż w tych waszych wychuchanych kosteczkach.

W moim domku mieszka tyle ludzi, co w niejednej wiosce.

 

Ty chcąc iść do sąsiadki na ... kawę lub pożyczyć soli musisz niekiedy walonki, kufajkę itd. a w "betonioku" wszystko pod ręką. Wio do windy albo na schody i już masz w ręku ... sól, czy coś innego.

 

Skoro już jesteśmy przy temacie, to mały wic (oczywiście w ramach tematu wątku, aby nas o spam nie posądzili):

 

Siedzą goście przy "bezalkoholowym" w barku osiedlowym i gwarzą.

Jeden mówi: chłopy, nie uwierzycie, ale jak moja staro ma orgazm, to ją na całym piętrze słychać.

Drogi na to: eeee, to jeszcze nic. Jak moja staro ma orgazm, to ją w całej kamienicy słychać.

A trzeci na to. Chłopy!!!!! Jak moja staro ma orgazm, to ja ją tu w barze słyszę!!!!!!!:);):yes:

 

To tyle w temacie rankingu kotłów i nie tylko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kominek, którym mogę się dogrzać w większe mrozy.

 

Jarecki, wysyłam moje namiary na priv. Proszę o kontakt, chcę kupić kocioł Skam-P 12kW.

Proszę też o namiary na instalatora z Obornik Śląskich - to blisko mnie.

 

Jorgo, dziękuję za pomoc. Napiszę na forum jak ten kocioł sprawdza się u mnie.

 

Pozdrawiam

Jarek

Pozdrawiam

 

Ok, myślę,że instalator z Obornik Śląskich się do Pana już odezwał.

Rozmawiałem z nim, ma podłączonego Sztokera, może się Pan z nim umówić i zobaczyć jak pracuje.

Oczywiście z najlepszym sterownikiem typu Puma/Cobra ;)

 

Pozdrawiam cieplutko i zapraszam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z racji małych gabarytów kotłowni max 1.2 m szerokości, zmuszony jestem wybrać kocioł z górnym odprowadzeniem spalin.

Po przekopaniu forum i stron internetowych padło na:

 

Zębiec - Neptun linia SuperNowa - 14 kW

Defro AKM UNI - 15 kW

Sztoker - 25

 

Budynek do ogrzania jest w miarę nowy ocieplony styropianem 10 cm, poddasze wełna

powierzchnia do ogrzania 161,8 m2 łącznie z garażem.

 

W pierwszej kolejności chciałem Sztokera, ale nie wiem czy nie za duża moc no i brak awaryjnego rusztu trochę dyskwalifikuje piec.

 

Proszę o pomoc co wybrać, chyba że są inne alternatywy.

 

Pozdrawiam, Darek

 

Odpisałem Ci już w drugim miejscu, gdzie zadałeś to pytanie...

 

Ale...:

Sztoker może mieć ruszt awaryjny - dokłada się kilka sztuk rusztów za duży deflektor i gotowe.

Sztoker bardzo dobrze pracuje na pow. 120-160m2 a może być montowany od 80 do 250m2

 

To innowacyjna i bardzo ciekawa konstrukcja.

palenisko klepsydrowe d

Sztoker z rusztami awaryjnymi.jpg

Sztoker, podłączenie komina.JPG

sztoker bez tła.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Potrzebuję pomocy w sprawie smołowania kotła. Wystąpiło to u mnie po przełączeniu na grzanie tylko CWU. Kociołek większość czasu jest w trybie podtrzymania i brak jest ruchu spalin. Wpadłem na pomysł aby pozbyć się zawirowywaczy z kanałów dymnych oraz lekko rozszczelnić drzwi popielnika co spowoduje "przeciąg" w kotle, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo co będzie podczas pracy dmuchawy ? Co o tym sądzicie ? A może inne pomysły. Pozdrawiam. Edytowane przez tomek1radom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Potrzebuję pomocy w sprawie smołowania kotła. Wystąpiło to u mnie po przełączeniu na grzanie tylko CWU. Kociołek większość czasu jest w trybie podtrzymania i brak jest ruchu spalin. Wpadłem na pomysł aby pozbyć się zawirowywaczy z kanałów dymnych oraz lekko rozszczelnić drzwi popielnika co spowoduje "przeciąg" w kotle, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo co będzie podczas pracy dmuchawy ? Co o tym sądzicie ? A może inne pomysły. Pozdrawiam.

 

A jaki to kociołek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kocioł to PER-EKO KSR-14 KW ze zwykłą retortą Pancerpola. Wymiennik ma kanały poziome. Temp. CWU to 42 st.- zadana, bo faktycznie jest ok. 46-48 st. Praca w podtrzymaniu-20 s. pauza - 10 min. Jeśli wydłużę przerwę i/lub skrócę czas pracy to kociołek potrafi wygasnąć. To przeciąganie temp. CWU mi zbytnio nie przeszkadza gdyż im cieplejsza CWU tym się jej zużywa mniej. Denerwuje mnie tylko to delikatne smołowanie. Czy ktoś może spotkał się z tym w swoim kotle i wie co należy zrobić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może masz za niskie obroty dmuchawy (albo za bardzo zastawiona klapka dmuchawy) czyli za mało tlenu i stąd to smołowanie.

Może najzwyczajniej to sprawa ekogroszku jakim palisz. Gdzieś trzy lata temu paliłem w swoim kotle na drugim palenisku (awaryjnym) węglem - spaliłem gdzieś 2 tony w zimie - ale węgiel był z KWK Szczygłowice, był lekko koksujący i właśnie smolił mi wymiennik a sadze leciały "jak berety".

No ale przy ekogroszku tego problemu na razie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, kocioł to PER-EKO KSR-14 KW ze zwykłą retortą Pancerpola. Wymiennik ma kanały poziome. Temp. CWU to 42 st.- zadana, bo faktycznie jest ok. 46-48 st. Praca w podtrzymaniu-20 s. pauza - 10 min. Jeśli wydłużę przerwę i/lub skrócę czas pracy to kociołek potrafi wygasnąć. To przeciąganie temp. CWU mi zbytnio nie przeszkadza gdyż im cieplejsza CWU tym się jej zużywa mniej. Denerwuje mnie tylko to delikatne smołowanie. Czy ktoś może spotkał się z tym w swoim kotle i wie co należy zrobić ?

Nie wiem jaki masz sterownik ale podniósł bym temperaturę i problem powinien zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko jest od miejscowego dostawcy, podobno " Pieklorz " - faktycznie niezły. Porównywałem go z Pieklorzem oraz Jaretem pakowanymi orginalnie i od jareta był dużo lepszy, a z pieklorzem bardzo porównywalny. Cały czas nim palę i do tej pory nie było problemu, więc to chyba nie wina opału. Jeszcze kilkanaście dni temu, gdy kocioł nie był przestawiony na samą CWU a tylko pozamykane termostaty na grzejnikach i temp. na kotle 55 st. nie zauważałem smoły, ale wtedy kocioł rzadziej przechodził w podtrzymanie bo musiał utrzymać te 55 st. Obecnie po porannym zużyciu zagrzeje 200 l CWU do tych 42 st i czeka aż do wieczora. Niewielkie ubytki temp.CWU w ciągu dnia uzupełniane są podczas pracy w trybie podtrzymania ( te 20s co 10 min. ). A może pokombinować coś z zaworem 4-drogowym ? Obecnie jest prawie 50 %.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz sterownik ale podniósł bym temperaturę i problem powinien zniknąć.

Myślę, że podniesienie temp. CWU niewiele pomoże, gdyż to przedłuży tylko odrobinę pracę kotła a potem znów przejdzie w podtrzymanie a problem jest właśnie podczas zbyt długich okresów przestoju dmuchawy. A może maksymalnie skrócić podawanie i przerwę w podtrzymaniu , powiedzmy 2s podawania co 2 min.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Potrzebuję pomocy w sprawie smołowania kotła. Wystąpiło to u mnie po przełączeniu na grzanie tylko CWU. Kociołek większość czasu jest w trybie podtrzymania i brak jest ruchu spalin. Wpadłem na pomysł aby pozbyć się zawirowywaczy z kanałów dymnych oraz lekko rozszczelnić drzwi popielnika co spowoduje "przeciąg" w kotle, ale nie wiem czy to dobry pomysł bo co będzie podczas pracy dmuchawy ? Co o tym sądzicie ? A może inne pomysły. Pozdrawiam.

 

Jak kocioł zasmołowany to w tym opisywanym przypadku wydaje się że sterownik źle ustawiony.... masz tu linka i poczytaj, może coś dopasujesz...

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/953-piec-per-eko-ksx21-kw-i-instalacja-co-i-cwu/

 

Masz zawór n-drogowy czy bypassa? bo chyba coś masz żeby utrzymywac wyższą temp na piecu?? bo jeśli nie to zbyt niski temp kotła widocznie....

tu temat http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/550-smola-w-piecu/

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...