Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polecam RBR Ekouniwersal 17kw (możliwa wersja z wężownicą) oraz Ogniwo eko plus 16kw

oba z sterownikiem eCoal z podglądem oraz sterowaniem przez internet.

 

No to ja dorzucę jeszcze jako godny zainteresowania Tilgner EKR 20kw (lub 15kw). Także Brucer + eCoal. Co prawda jeszcze nie używam, ale już jest zamówiony i w lipcu będzie montowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy poleca to :

 

polecam Ogniwo eko 15kw z bezobsługowym sterownikiem eCoal, użytkowany od września 2010 do tej pory, polecam bo go użytkuję i wiem co mam a nie bo ktoś ma lub bo ktoś mówił że ktoś ma i jest zadowolony. :)

Poleciłem eko plusa bo ogniwo eko już się nie produkuje.

Tak przy okazji w moim ogniwie klapa górnej wyczystki już jest na zawiasach :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re; minertu

 

"...w moim ogniwie klapa górnej wyczystki już jest na zawiasach"

 

Szanowny Kolego

Skoro masz już swoją klapę na zawiasach, to zechciej przyjąć jedną radę: sprawdzaj dokładnie jej zamknięcie. To jest bowiem newralgiczny punkt bezpieczeństwa.

 

A pasowałoby przecież jeszcze się kiedyś w IChPW na pokazie spotkać.

 

Pozdrawiam - zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re; minertu

 

"...w moim ogniwie klapa górnej wyczystki już jest na zawiasach"

 

Szanowny Kolego

Skoro masz już swoją klapę na zawiasach, to zechciej przyjąć jedną radę: sprawdzaj dokładnie jej zamknięcie. To jest bowiem newralgiczny punkt bezpieczeństwa.

 

A pasowałoby przecież jeszcze się kiedyś w IChPW na pokazie spotkać.

 

Pozdrawiam - zawijan_2

Wszystko jest pod kontrolą,jest dopasowana lepiej niż fabrycznie :) a spotkać to zapewne jeszcze nie raz się spotkamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jak wszyscy szukam pomocy. Szukam kotła z zasobnikiem < ślimakowy >o mocy do 20kw. Fajnie żeby miał dodatkowy < awaryjny > ruszt do palenia węglem, koksem itp. Takie pierwsze pomysły:

PER-EKO KSP DUO 19kw

http://www.piecolandia.pl/kociol-pereko-ksp-duo-19-kw-p-91.html?utm_content=91&utm_campaign=201106&utm_medium=cpc&utm_source=nokautpl#nclid=62f9000b64390bd6f41fad2a25ce6408

 

KOTSTAL EKO 17kw

http://allegro.pl/kotstal-eko-17kw-brucer-modem-internet-jak-ogniwo-i1567059863.html

 

i coś z firmy chyba ogniwo

Chyba bym chciał coś ze sterownikiem eCoal fajnie się przedstawia. Może polecicie ewentualnie jakieś swoje propozycje współpracujące z eCoal ?

 

A tak z ciekawości co powiecie o takim piecu ? Cena interesująca.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-do-120m2-i1629953960.html#gallery

 

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Jak wszyscy szukam pomocy. Szukam kotła z zasobnikiem < ślimakowy >o mocy do 20kw. Fajnie żeby miał dodatkowy < awaryjny > ruszt do palenia węglem, koksem itp. Takie pierwsze pomysły:

PER-EKO KSP DUO 19kw

http://www.piecolandia.pl/kociol-pereko-ksp-duo-19-kw-p-91.html?utm_content=91&utm_campaign=201106&utm_medium=cpc&utm_source=nokautpl#nclid=62f9000b64390bd6f41fad2a25ce6408

 

KOTSTAL EKO 17kw

http://allegro.pl/kotstal-eko-17kw-brucer-modem-internet-jak-ogniwo-i1567059863.html

 

i coś z firmy chyba ogniwo

Chyba bym chciał coś ze sterownikiem eCoal fajnie się przedstawia. Może polecicie ewentualnie jakieś swoje propozycje współpracujące z eCoal ?

 

A tak z ciekawości co powiecie o takim piecu ? Cena interesująca.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-do-120m2-i1629953960.html#gallery

 

Pozdrawiam

Kamil

Może byc RBR EKOUNIWERSAL 17KW oprócz wymienionego przez Ciebie Ogniwa.Bardzo fajny kocioł z dużą sprawnością ,łatwym czyszczeniem no i z jednym z najlepszych o ile nie najlepszym sterownikiem na rynku eCoal.

Wg mnie lepszego na rynku nie ma i długo nie bedzie :)

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie przesadzaj z tą oceną jak nie sprawdzałeś innych sterowników.

 

Samo sterowanie przez internet jeszcze o niczym nie świadczy.

 

Pozdrawiam

Z niczym nie przesadzam,to moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.A sterowniki widziałem różne i opinie od użytkowników.I nie chodzi o sterowanie przez internet bo to nie jest jego główne zadanie ale ma taka możliwość,co nie znaczy,ze to jest konieczność.Chodzi głównie o jego automatykę.

Pozdrawiam.

Dodam,ze bez modułu internetowego sterownik pracuje tak samo wiec nie jest to rzecz niezbędna,jedynie bardzo wygodna.

Edytowane przez minertu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niczym nie przesadzam,to moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.A sterowniki widziałem różne i opinie od użytkowników.I nie chodzi o sterowanie przez internet bo to nie jest jego główne zadanie ale ma taka możliwość,co nie znaczy,ze to jest konieczność.Chodzi głównie o jego automatykę.

Pozdrawiam.

Dodam,ze bez modułu internetowego sterownik pracuje tak samo wiec nie jest to rzecz niezbędna,jedynie bardzo wygodna.

 

Nie chciałbyś na swoim kotle spróbować Cobry?

Dopiero po takiej próbie można mieć pewność,

która automatyka lepiej się sprawuje...

 

Mógłbyś też porównać zużycie opału.

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...