Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej

 

Jak wszyscy szukam pomocy. Szukam kotła z zasobnikiem < ślimakowy >o mocy do 20kw. Fajnie żeby miał dodatkowy < awaryjny > ruszt do palenia węglem, koksem itp. Takie pierwsze pomysły:

PER-EKO KSP DUO 19kw

http://www.piecolandia.pl/kociol-pereko-ksp-duo-19-kw-p-91.html?utm_content=91&utm_campaign=201106&utm_medium=cpc&utm_source=nokautpl#nclid=62f9000b64390bd6f41fad2a25ce6408

 

KOTSTAL EKO 17kw

http://allegro.pl/kotstal-eko-17kw-brucer-modem-internet-jak-ogniwo-i1567059863.html

 

i coś z firmy chyba ogniwo

Chyba bym chciał coś ze sterownikiem eCoal fajnie się przedstawia. Może polecicie ewentualnie jakieś swoje propozycje współpracujące z eCoal ?

 

A tak z ciekawości co powiecie o takim piecu ? Cena interesująca.

http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-z-podajnikiem-do-120m2-i1629953960.html#gallery

 

Pozdrawiam

Kamil

 

Patrząc na stronę eCoal i zakładkę wsparcie zacząłem szukać jakiegoś dystrybutora, sprzedawcy w swojej okolicy i jakoś nie ciekawie wychodzi bo wszędzie mam daleko a jeszcze gorsze jest to, że jest barak jakiegokolwiek serwisu czy to od kotstal, carbon II, ponar żywiec itp. Mieszkam w okolicach Grodziska Mazowieckiego woj. mazowieckie. Czy na prawdę w mojej okolicy nie ma żadnego serwisu czy źle szukam ? Czy ktoś wie dlaczego strona firmy Ogniwo nie działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Patrząc na stronę eCoal i zakładkę wsparcie zacząłem szukać jakiegoś dystrybutora, sprzedawcy w swojej okolicy i jakoś nie ciekawie wychodzi bo wszędzie mam daleko a jeszcze gorsze jest to, że jest barak jakiegokolwiek serwisu czy to od kotstal, carbon II, ponar żywiec itp. Mieszkam w okolicach Grodziska Mazowieckiego woj. mazowieckie. Czy na prawdę w mojej okolicy nie ma żadnego serwisu czy źle szukam ? Czy ktoś wie dlaczego strona firmy Ogniwo nie działa ?

Strona nie działa bo jest w przebudowie.

Co do eCoala to po co do niego serwis , jeżeli nic nie sknocisz jest nie potrzebny,masz podgląd i w razie czego wystarczy wysłać dane z karty do producenta,zresztą logując się na esterownik.pl mają podgląd na bieżąco.

My też pomagamy w trudnych sytuacjach,a gdyby faktycznie coś padło to panowie z E-S szybko reagują więc nie wiem w czym problem.

Gdybyś był ze Śląska to mógłbym przyjechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś na swoim kotle spróbować Cobry?

Dopiero po takiej próbie można mieć pewność,

która automatyka lepiej się sprawuje...

 

Mógłbyś też porównać zużycie opału.

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Wszystko mogę przetestować ale na ile to będzie skuteczne w sezonie letnim ?

Najlepiej się testuje w okresie jesienno-zimowym kiedy piec pracuje non stop.

Ogólnie nie widzę przeciwwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela czyżbyś miała problema ? Nie tak dawno byłaś zadowolona.

 

Witam,

 

a niby z czym mam mieć problem?:) Wręcz przeciwnie jestem zadowolony.

 

Nie rozumiem tylko ludzi którzy bazując tylko na jednym urządzeniu

potrafią stwierdzić że ich urządzenie jest najlepsze na rynku.

 

Ja testuję teraz COBRĘ i równie dobrze mógłbym powiedzieć że ona jest najlepsza

ale pokora nie pozwala mi stwierdzić że jest lepsza od ECOALA nie testując go.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mógłbyś też porównać zużycie opału." napisał pan Włodek

 

Mam jedno tylko pytanie do autora.

 

Jakiż to ma wpływ (jakikolwiek) sterownik na zużycie opału?

 

Pomijając oczywiście to, że przewali go (niedopalony) do popielnika, ponieważ ma źle dobrane parametry wielkości strumienia paliwa,do strumienia powietrza rozdmuchowego.

 

Pozdrawiam - zawijan_2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona nie działa bo jest w przebudowie.

Co do eCoala to po co do niego serwis , jeżeli nic nie sknocisz jest nie potrzebny,masz podgląd i w razie czego wystarczy wysłać dane z karty do producenta,zresztą logując się na esterownik.pl mają podgląd na bieżąco.

My też pomagamy w trudnych sytuacjach,a gdyby faktycznie coś padło to panowie z E-S szybko reagują więc nie wiem w czym problem.

Gdybyś był ze Śląska to mógłbym przyjechać :)

 

Tak trochę jeszcze pogdybam. A jeśli się przydarzy jakaś niemiła niespodzianka i potrzebna będzie wizyta serwisanta to co wtedy, będzie jechał do mnie z drugiego końca polski czy będzie mógł wpaść obojętnie jaki fachowiec od pieców ?

A jaki piec konkretnie polecił byś/polecili byście ze sterownikiem ecoal, z rusztem awaryjnym do kwoty + - 7500 zł ?

 

PS. Ze śląska do warszawy nie jest daleko, jak coś możesz podjechać na wycieczkę, zorganizujemy jakieś zwiedzanie Mazowsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: mechooll

 

Wystarczy - skoro strona w przebudowie - zadzwonić do Ogniwa i spytać, gdzie mają najbliższy serwis kotłów. Z tego co wiem, to w Łodzi na pewno. Ale i na Mazowszu też coś mają.

A serwis sterowników? Ano w Kutnie (środek Polski) i do Warszawki mają godzinkę z kawałkiem.

 

Z moich doświadczeń wynika, że ponad 80% wyjazdów serwisowych jest zbędnych. Podgląd przez sieć pozwala zlokalizować i usunąć większość tzw. usterek. Piszę tzw. ponieważ często zdarza się, że użytkownicy chcą być mądrzejsi od Polskiego Radia i rozkopią nastawy. Da się je przywrócić zdalnie. Ot, wszystko.

 

Pozdrawiam zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mógłbyś też porównać zużycie opału." napisał pan Włodek

 

Mam jedno tylko pytanie do autora.

 

Jakiż to ma wpływ (jakikolwiek) sterownik na zużycie opału?

 

Pomijając oczywiście to, że przewali go (niedopalony) do popielnika, ponieważ ma źle dobrane parametry wielkości strumienia paliwa,do strumienia powietrza rozdmuchowego.

 

Pozdrawiam - zawijan_2 :)

 

Panie Sławku,

 

Przecież Pan świetnie wie.. :-). Ale napiszę, bo może

ktoś będzie szukał porady.

 

1. Sterownik - jeśli jest źle ustawiony, lub jeśli sam się

źle ustawi, będzie zużywał zbyt dużo opału. Dotyczy

to obu końców kija - czyli zbyt dużej ilości opału

(niedopalony opał w popielniku) i zbyt małej ilości

opału (zimne spaliny).

 

2. Mnóstwo energii i co za tym idzie opału traci się na

przeregulowania temperatury, zarówno kotła, jak

i zbiornika CWU.

 

Wasze badania dotyczą tylko spalania, a tymczasem

nawet przy idealnym spalaniu jeśli kocioł jest za gorący

np. o 15'C w stosunku do potrzeb to niepotrzebnie spala

dodatkową porcję opału.

 

3. Istotny jest algorytm regulacji temperatury, który również

wpływa na zużycie opału.

 

Proces spalania jest tylko jedną ze składowych.

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę jeszcze pogdybam. A jeśli się przydarzy jakaś niemiła niespodzianka i potrzebna będzie wizyta serwisanta to co wtedy, będzie jechał do mnie z drugiego końca polski czy będzie mógł wpaść obojętnie jaki fachowiec od pieców ?

A jaki piec konkretnie polecił byś/polecili byście ze sterownikiem ecoal, z rusztem awaryjnym do kwoty + - 7500 zł ?

 

PS. Ze śląska do warszawy nie jest daleko, jak coś możesz podjechać na wycieczkę, zorganizujemy jakieś zwiedzanie Mazowsza.

Na upartego 3,5h :) przy dobrych wiatrach .

A teraz na poważnie ,podłączając wszystko tak jak powinno być co może się stać z tym sterownikiem?

Czujniki trzeba indywidualnie skalibrować,ustawić odpowiednie dla siebie temperatury i to wszystko,no prawie bo wsypać suchy opał i wybrać popiół.

Cóż więcej trzeba?

Co do kotła to poza ogniwem polecam RBR EKOUNIWERSAL z brucerem i eCoalem.

Polecam to co znam i z czym mam styczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sławku,

 

Przecież Pan świetnie wie.. :-). Ale napiszę, bo może

ktoś będzie szukał porady.

 

1. Sterownik - jeśli jest źle ustawiony, lub jeśli sam się

źle ustawi, będzie zużywał zbyt dużo opału. Dotyczy

to obu końców kija - czyli zbyt dużej ilości opału

(niedopalony opał w popielniku) i zbyt małej ilości

opału (zimne spaliny).

 

2. Mnóstwo energii i co za tym idzie opału traci się na

przeregulowania temperatury, zarówno kotła, jak

i zbiornika CWU.

 

Wasze badania dotyczą tylko spalania, a tymczasem

nawet przy idealnym spalaniu jeśli kocioł jest za gorący

np. o 15'C w stosunku do potrzeb to niepotrzebnie spala

dodatkową porcję opału.

 

3. Istotny jest algorytm regulacji temperatury, który również

wpływa na zużycie opału.

 

Proces spalania jest tylko jedną ze składowych.

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Coś w tym prawdy jest ,fakt,mówię o zimnych spalinach co zauważyłem.Ale są one tylko w podtrzymaniu.

Kiedy nie ma zapotrzebowania na energię.

Przy normalnej pracy sterownika (ciągłej) tzw zimne spaliny nie występują.Do czego zmierzam.

A do tego,że gdy (w trybie lato) piec pracuje w podtrzymaniu to tylko po to aby nie dopuścić do wygaszenia kotła.

Przy normalnej pracy ,skoro jest zapotrzebowanie na ciepło to zjawisko nie występuje.

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CWU Koszt grzania cwu dla 4 osób + dziecko, opał to ekogroszek czeski kupiony za 50zł 100kg. 50zł/23dni=2.17zł na dzień. Do tego trzeba doliczyć pracę dmuchawy i motoreduktora. To był pierwszy i ostatni raz gdy paliłem eko czeskim ze względu na popiół. Ze 100kg uzbierało się ok 20l. Teraz zasypałem 100kg eko kupionego już na zimę. Ten eko w porównaniu z ubiegłorocznym jest lżejszy na wiaderku 4kg o 0.4kg. Lżejszy węgiel to i kaloryczność mniejsza, mogłem kupić ten o 100zł droższy na tonie. Jak to mówią chytry traci dwa razy ;) chociaż dom docieplony to i mniej opału iść musi. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym prawdy jest ,fakt,mówię o zimnych spalinach co zauważyłem.Ale są one tylko w podtrzymaniu.

Kiedy nie ma zapotrzebowania na energię.

Przy normalnej pracy sterownika (ciągłej) tzw zimne spaliny nie występują.Do czego zmierzam.

A do tego,że gdy (w trybie lato) piec pracuje w podtrzymaniu to tylko po to aby nie dopuścić do wygaszenia kotła.

Przy normalnej pracy ,skoro jest zapotrzebowanie na ciepło to zjawisko nie występuje.

To tyle.

 

Używając skrótu myślowego zimne spaliny - nie miałem na myśli

jakiejś konkretnej temperatury. Np. przy niedoborze opału mamy

wyniki na jakimś kotle O2 = 14%, CO2 = 7%, spaliny np. 150'C.

Po zmianie nastaw O2 = 8%, CO2 = 13%, spaliny np. 180'C.

 

Zużycie opału przy tlenie 14% będzie dużo wyższe, chociaż temp.

spalin 150'C wystarczy, żeby się sparzyć.

 

Pozdrowienia,

 

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase to ci zeżarł ładnie. Ja sypałem 6 maja i jeszcze trochę jest. Jadę na czechu od wiosny. Część tego okresu kotłem sterował Bruli a teraz Cobra chyba trzeci tydzień, nie pamiętam dokładnie. Początkiem maja było jeszcze chłodno i czujnik pogodowy kilka razy na parę godzin włączył pompę CO. Gdyby nie to byłoby jeszcze więcej w zasobniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...