Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z powyższego wynika, że nad ranem działał w trybie automatycznym. Od północy do 05:20 temperatura rosła z 58 na 70 stopni. Bardzo ciekawe, bo w tym czasie temperatura CWU delikatnie, ale liniowo spadała o 2 stopnie. Potem w ciągu 20 min. temperatura spadła - czyżby jakieś zabezpieczenie na wężownicy? Ale ono zdaje się, ze powinno zadziałać przy > 100 stopni.

 

Na noc mam obnizona temp. cwu(pompa cwu nie kreci) wiec jak piec chodzil w podtrzymaniu i nie mial zadnego odbioru ciepla to temp rosla. 0 godz 6.00 powrot do zadanej temp 45 cwu , start pompy i spadek temp co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na noc mam obnizona temp. cwu(pompa cwu nie kreci) wiec jak piec chodzil w podtrzymaniu i nie mial zadnego odbioru ciepla to temp rosla. 0 godz 6.00 powrot do zadanej temp 45 cwu , start pompy i spadek temp co.

 

25 stopni CO poszło na 5 stopni CWU. Trochę to dziwne, ale może jest związane z wielkością bojlera?

Nie rozumiem dlaczego kocioł chodząc w podtrzymaniu zwiększa temperaturę na kotle i to o tak dużo. Tak być nie powinno. U mnie w podtrzymaniu spada powoli temperatura CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 stopni CO poszło na 5 stopni CWU. Trochę to dziwne, ale może jest związane z wielkością bojlera?

Nie rozumiem dlaczego kocioł chodząc w podtrzymaniu zwiększa temperaturę na kotle i to o tak dużo. Tak być nie powinno. U mnie w podtrzymaniu spada powoli temperatura CO.

 

Dokladnie bojler 300l grzeje wode na dwa mieszkania . Co do wzrostu temp. to wydaje mi sie ze rosla poniewaz mialem odciety obwod co. na zaworach . Jak pisalem wyzej instalacja ma 2 dni wszystko w fazie testow i poprawek , prosze wiec nie sugerowac sie moimi wykresami .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kocurmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budynek z lat 80 tych, dużo okien balkonowych, zasobnik cwu 200 l......

zakładając straty w okolicach 80W na m kw. daje ok. 13 kW plus 30% zapasu na cwu to daje nam własnie ok. 17kW.

Jak powiedziałem będzie na styk wg wyliczeń czysto teoretycznych. Kocioł Ogniwo Eko Plus 16 kW da spokojnie 20 kW... decyzja należy do Ciebie.

 

Jorgo 70-80W/m2 strat ciepła to nowe budownictwo, obecnie budowany standard i to z deko lepszym dociepleniem...

 

Stare z lat 80 to raczej bliżej 100W/m2....

 

Chociaz niby super, hiper nowe okna... kompromisowo 90W/m2... jak dla mnie, poniżej 17kW bym nie schodził.

 

Polecam Skam-P Premium 17kW lub Skam-P 17kW z palnikiem z wymiennymi głowicami, jak braknie mocy, to zakładamy większą głowicę i luzik :)

Sterownik Cobra... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,

 

Wymiękam. Wasze tempo mnie przerasta. Wątek o rankingu kotłów, niczym stadion 10 lecia w "stolycy". Chińsko - wietnamskim targowiskiem wszystkim i ... niczym.

Chciałem odpowiedzieć na temat jednostkowego zużycia paliwa i związanych z tym spraw, ale wątek kręci niczym Vetel na F-1.

Przeto informuję Kolegów, że wykresy i sposób ich czytania wysyłam do Zawijana, aby to umieścił na naszym blogu.

 

 

Pozdrawiam - Z_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka ma zadaną tem 46 a na wyjściu 53.5 to jest przeregulowanie, i to jest wg pana Włodka strata opału, i to jest to czego Cobra nie robi, to się nazywa strzał w kolano. :)

 

Wiesz co - warto rozumieć, co się robi. I co się pisze... :-)

Jak grzejesz CWU na 50'C, to kocioł musi mieć temperaturę

> 50'C, bo inaczej- taka jest fizyka - bojlera nie nagrzejesz.

 

Więc kocioł się nagrzał o 3.5'C ponad temperaturę CWU.

Wynik - rewelacja!!

 

A co powiesz na to?

 

Panowie mam takie pytanko po jakim czasie piec przestaje podawać paliwo

jak temperatura mu nie rośnie bo dzisiaj piec mi wygasł a podajnik dalej

sobie podawał i sypał mi to czarne złoto do popielnika przez 6 godzin

 

I dalej rady, jakie nastawy, żeby bezobsługowy sterownik nie wygasł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka ma zadaną tem 46 a na wyjściu 53.5 to jest przeregulowanie, i to jest wg pana Włodka strata opału, i to jest to czego Cobra nie robi, to się nazywa strzał w kolano. :)

Żadna strata,woda będzie trochę cieplejsza. W tych systemach CO żaden sterownik nie będzie trzymał idealnie temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - warto rozumieć, co się robi. I co się pisze... :-)

Jak grzejesz CWU na 50'C, to kocioł musi mieć temperaturę

> 50'C, bo inaczej- taka jest fizyka - bojlera nie nagrzejesz.

 

Więc kocioł się nagrzał o 3.5'C ponad temperaturę CWU.

Wynik - rewelacja!!

 

A co powiesz na to?

 

Panowie mam takie pytanko po jakim czasie piec przestaje podawać paliwo

jak temperatura mu nie rośnie bo dzisiaj piec mi wygasł a podajnik dalej

sobie podawał i sypał mi to czarne złoto do popielnika przez 6 godzin

 

I dalej rady, jakie nastawy, żeby bezobsługowy sterownik nie wygasł...

 

Musisz wykombinować coś co poinformuje sterownik czy jest żar w palniku. W gazowcach jest czujnik płomienia, nieraz jest to fotodioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...