Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeskoczyłeś z tematem, ale dalej piszesz głupoty…

Zaklinasz deszcz…

 

…kombinują też z przełączaniem programów pod daną moc kotła ogniwo eko15, ogniwo plus 16 a może 25kW...

Nic nie muszą kombinować. OGNIWO EKO 15kW ma program ogniwo eko 15, a OGNIWO EKO PLUS 16kW ma program ogniwo plus 16. Tak przychodzą z fabryki – a że ludzie czasem lubią kombinować…

 

Cały myk polega na tym,że ciekawe jest to, czy lepszy jest sterownik, gdzie nie mogę nic poprawić (ewentualnie wybieram inny program czy kombinuję z cyklicznościa pracy pompy), czy lepszy jest sterownik, w którym mogę w prosty sposób dokonać jakiejś korekty.

Cały myk jest w tym, że nie MOŻESZ ale MUSISZ często dokonywać tych korekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie napisałeś o innej podstawowej różnicy.

Cobra i Puma mogą pracować na każdym kotle, z każdym podajnikiem.

Gdybym wiedział, na jakim kotle będą, z jaką dmuchawą, mógłbym zablokować dostęp do tych nastaw.

 

Pozwólmy, aby rynek rozstrzygnął, który regulator lepiej się sprawdza w praktyce.

 

I życzę Ci więcej pogody i humoru.

 

Napiszę za to o innej podstawowej różnicy.

Ja nie żyję ze sprzedaży regulatorów. Ty tak.

Dla mnie celem nie było i nie jest zdobywanie rynku regulatorów. Moim celem było skonstruowanie najlepszego na rynku kotła retortowego. Do realizacji tego celu potrzebny był najlepszy palnik i najlepszy regulator (najlepszy z mojego punktu widzenia). Ten cel osiągnąłem – tak mi się wydaje – w kotle OGNIWO EKO PLUS. Dlatego nie interesowała i nadal nie interesuje mnie uniwersalność palnika i regulatora.

 

Nie miałem ani nie mam zamiaru przeszkadzać rynkowi, aby cokolwiek rozstrzygał, więc nie musisz namawiać mnie, abym mu na coś pozwalał.

 

Mieczy (pogody i humoru) ci u mnie dostatek, ale z podzięką przyjmuję Twoje życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cały myk jest w tym, że nie MOŻESZ ale MUSISZ często dokonywać tych korekt.

 

Podaj definicję słowa często

Raz na miesiąc, raz na 3miesiące, raz przy zmianie paliwa? czy 10razy na dzień to jest może często?

 

Najlepiej nie pisz o produkcie, którego nie znasz.

 

Użytkownik nic nie musi, a może.

 

Podając przykład kolegi z eC, spalał miał, niestety nic mu z tego nie wychodziło, nie miał opcji korekty, więc nie wie, czy np. z cobrą lub pumą ten sam opał mógłby lepiej spalić.

 

Towar weryfikuje rynek a nie Twoje wymysły. Poczekajmy spokojnie do porównania, zobaczymy która strona będzie musiała brać się pilnie do roboty

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest sedno sprawy pogrzebane, Zawijan nie korzysta z Cobry a próbuje ją opisywać...

 

No to odpowiedz - proszę - czy w Cobrze trzeba nastawiać ręcznie wstępną dawkę paliwa, a jeśli jest ona ustawiona fabrycznie, to czy trzeba ją ręcznie korygować, czy nie? I czy przy zmianie paliwa trzeba dokonywać ręcznie korekty dawki paliwa, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to odpowiedz - proszę - czy w Cobrze trzeba nastawiać ręcznie wstępną dawkę paliwa, a jeśli jest ona ustawiona fabrycznie, to czy trzeba ją ręcznie korygować, czy nie? I czy przy zmianie paliwa trzeba dokonywać ręcznie korekty dawki paliwa, czy nie?

 

Tak jak w Ecoalu kupując Ogniwo Eko np. 15kW musisz wybrac soft pod Ogniwo Eko 15kW

 

Tak w Cobrze montowanej do Skam-P Premium z Ekoenergią wprowadzam odpowiednie nastawy pod taką moc zestawu.

 

Tak jak w ecoalu nie skoryguję dopalania np. miału, nawet jakbym bardzo chciał, tak w Cobrze mogę to zrobić (choć nikt mnie do tego nie zmusza) uzyskując w efekcie lepiej dopalony popiół lub tego nie robię i mam więcej szlaki w popielniku.

 

Korekta służy mi do minimalizacji m.in przeciągnięcia kotła czy poprawienia stopnia dopalenia danego paliwa.

Cobra w dość szerokim zakresie potrafi skorygowac swoje nastawy przy zmianie opału a zawsze pozostaje mi opcja dokonania własnej wersji poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie był taki... mógłbyś mieć BURNERA-S.

Ale jesteś...

 

kol. Andrew1 tutaj masz m.in. odpowiedź o co chodzi.

Chodzi o focha Zawijana.

 

Jak widzisz mimo,że nie produkuje, to jednak selekcjonuje...

 

:p

 

ps. tylko nie mylić z FOCH-em - to uwaga dla luzaków

:p

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w Ecoalu kupując Ogniwo Eko np. 15kW musisz wybrac soft pod Ogniwo Eko 15kW...

To nieprawda. On tam już jest.

 

...Cobra w dość szerokim zakresie potrafi skorygowac swoje nastawy przy zmianie opału a zawsze pozostaje mi opcja dokonania własnej wersji poprawki

Zrewanżuję Ci się: Podaj definicję pojęcia "w dość szerokim zakresie". Ale jak przekroczy ten zakres, to trzeba korygować, czy nie?

I co to takiego jest to "dokonanie własnej wersji poprawki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Andrew1 tutaj masz m.in. odpowiedź o co chodzi.

Chodzi o focha Zawijana.

Jak widzisz mimo,że nie produkuje, to jednak selekcjonuje...

 

Będę niegrzeczny.

Niczego nie selekcjonuję, bo nie mam takiej siły.

A chodzi mi o Twoje walory techniczno-negocjacyjno-handlowe, które dyskwalifikują Cię jako partnera poważnych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo np jeśli teraz byś odpalił kocioł i włączył CO , to zeby utrzymać np 50stopni temp zadanej kocioł zużył by np 5% swoich możliwych zasobów. Jeśli np przy temp na dworze minus 21- wtedy zużył by 70%. Większa różnica temp i kocioł musi grzać na większej mocy bo woda w układzie szybciej się wychładza...Nie wiem czy jasno? - jeśli nie to poprawcie mnie..

 

Nie no jasne, wiadomo że zimą budynek potrzebuje więcej energii a latem mniej, tylko ja myślałem że temperatura wody w c.o. jest wprost proporcjonalna do mocy kotła. Czyli jak podwyższam temp. wody w układzie to wzrasta moc kotła.... ale widać byłem w błędzie. Po prostu w takim kotle zasypowym jak mam to sypie węgiel, daję mu czadu, wzrasta temp w c.o. i jest ciepło w domu.

Z kotłami z modulowaną sterownikiem mocą ( ja będę mówił sterownik a nie regulator) jest to jednak inaczej. A dlaczego?? a no bo regulator kojarzy mi się z regulacją, natomiast sterownik ze sterowaniem. Dla mnie sterowanie ma szersze zastosowanie niż regulacja, regulacja jest zawężona i jest "pochłaniana" przez sterowanie. Gdyby chodziło tylko o regulację samej wody c.o. czy c.w.u to wtedy bym się zgodził z nazewnictwem "regulator". Ale sterownik to nie tylko temperatura, to także wentylator, ślimak, czujniki, itp. Dlatego właśnie jak dla mnie to urządzenie nazywane będzie S T E R O W N I K I E M. ;)

A teraz jeszcze znowu kilka słów o wyższości Cobry/Pumy nad eCoalem......czy też odwrotnie.

Czy to trochę nie jest tak jak ze wszystkim w życiu. Pewne cele można osiągnąć różnymi drogami. Także i w tym przypadku. Celem jest jak najlepsze sterowanie pracą kotła. Użytkownik kotła nie chce spędzać ( poza nielicznymi amatorami badaczami ) czasu w kotłowni. Czy nie uważacie że spieranie się o to który sterownik lepszy do niczego nie doprowadzi??? Mam znajomych którzy używają różnych kotłów na ekogroszek: różni producenci, ten ślimak, tamten szuflada, i jak myślicie czy któryś z nich spędza swój wolny czas w kotłowni ????? NIE!!!!! Dopóki wsio chodzi jak należy, nic się nie psuje, to jest dobrze. Ja przedstawiam ten problem od strony użytkownika, który nie ma kotła na ekogroszek, ale wkrótce go zakupię.

Pojawiłem się w styczniu na Forum po to, by zapoznać się z ludźmi, posłuchać jakie są problemy z kotłami, a przede wszystkim by kupić dobry technicznie i jakościowo, ekonomiczny i przyjazny dla użytkownika kocioł.

Ja to tak widzę. Taki tylko jeden z przykładów w tym sporze: np. Puma wyświetli mi z jaką mocą w danej chwili pracuje... to co mi to tak naprawdę da?????

Nic!!!!! na początku może się tym podniecę, a potem co? Przecież od tej informacji nie zmniejszy się ilość spalonego węgla.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieprawda. On tam już jest.

 

Ok, a jak ktoś kupi RBR Eko... 17kW i będzie on z ekoenergią, to jaki soft ma klient wybrać?

Ogniwo Eko15, Ogniwo Plus 16kW czy Ogniwo Eko25kW??

 

Zrewanżuję Ci się: Podaj definicję pojęcia "w dość szerokim zakresie". Ale jak przekroczy ten zakres, to trzeba korygować, czy nie?

I co to takiego jest to "dokonanie własnej wersji poprawki"?

 

+,-15% przy aktywnym PID

+,- 33% jak jest stały odbiór ciepła i aktywne ADC

 

wówczas widząc,że w popielniku mam szlakę, prosto i bez kłopotu robię np. korekcje kopca -3

:p

 

Co to znaczy dokonanie własnej poprawki hmmmm?

Wybuduj dom, wstaw kocioł, uzbrój go w Cobrę to się rozjaśni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ta różnica potrafi być też znacząca - skoro na Tatarku spalałem 125 kg w 5 tygodni, a przy Cobrze będzie to ok. 10 tygodni to miesięczne oszczędności będą na poziomie 840*0,125=105 zł.

 

W ciągu jednego sezonu letniego jest to ok 750 kg węgla co daje oszczędność 630 zł - dla mnie są to istotne wartości.

 

A taki miał być świetny ten Tatarek......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę niegrzeczny.

Niczego nie selekcjonuję, bo nie mam takiej siły.

A chodzi mi o Twoje walory techniczno-negocjacyjno-handlowe, które dyskwalifikują Cię jako partnera poważnych firm.

 

Twoje wypowiedzi czytane także przez innych producentów kotłów, pozwolą na omijanie szerokim łukiem instytutu, gdzie pracuje tak niekompetentna i niewychowana osoba.

 

Niepoważne to są Twoje wypowiedzi i zachowanie.

 

jako partner poważnych firm m.in.:

- METALWELD (autoryzowany dystrybutor)

- CENTROSTAL (posiadamy referencje tego dostawcy stali)

- PANCERPOL

- ELEKTRO-MIZ

- TATAREK

- PROND

- EKOENERGIA

 

odpowiadam,że Twoją odpowiedź mam głęboko w d.... (tutaj z kolei ja jestem niegrzeczny)

:p

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...