Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kol. Zawijan,

 

zastanawia mnie pewien fakt. Oglądałem stronę producenta kotłów RBR EKOUNIWERSAL.

 

Jest tam wystawiony kocioł z eCOALEM i palnikem BURNER. Jest to kocioł górnokanałowy,

gdzie ty jesteś przeciwnikiem rozwiązania. Ale nie o to tu chodzi. Czy do tych kotłów też

jest specjalny soft jak do typoszeregu kotłów Ogniwa? Zestaw palnik+sterownik jest ten sam,

jedynie wymiennik inny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Zawijan,

 

zastanawia mnie pewien fakt. Oglądałem stronę producenta kotłów RBR EKOUNIWERSAL.

 

Jest tam wystawiony kocioł z eCOALEM i palnikem BURNER. Jest to kocioł górnokanałowy,

gdzie ty jesteś przeciwnikiem rozwiązania. Ale nie o to tu chodzi. Czy do tych kotłów też

jest specjalny soft jak do typoszeregu kotłów Ogniwa? Zestaw palnik+sterownik jest ten sam,

jedynie wymiennik inny.

 

Pozdrawiam

 

Nie jestem przeciwnikiem kotłów poziomo-kanałowych, tylko uważam, że pionowo-kanałowe są korzystniejsze eksploatacyjnie.

 

Soft do RBR jest ten sam, co do OGNIWA. Różne softy są do różnych palników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

 

Było krwiście i soczyście. Dla rozładowania atmosfery :

 

Na bezludnej wyspie wylądowało 3 rozbitków : 20, 40 i 60 lat.

Po obejściu wyspy zobaczyli, że niedaleko jest 2-ga wyspa,

a na niej piękne dziewczyny.

 

Ale w wodzie między wyspami widać trójkątne płetwy...

 

20-latek : Panowie! Damy radę!!! Płyniemy!!!!!!

40 latek : Ale na spokojnie, zjedzmy po bananie, żeby nabrać sił..

60 latek : Ale właściwie po co mamy płynąć, przecież stąd też wszystko świetnie widać....

:-) :-)

 

Żeby nie było, że się czepiam - mam 55 lat...

 

Miłego wieczoru!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki miał być świetny ten Tatarek......

 

Był bardzo dobry dokąd ... nie dostałem do testów Bruli oraz Cobry.

 

Gdy dorobią mu opcję stref czasowych CWU na pewno wypadnie dużo lepiej latem [zimą wypada całkiem dobrze] - chętnie bym to przetestował - może ktoś z Tatarka czyta ten wątek i coś zaproponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Zawijan,

 

zastanawia mnie pewien fakt. Oglądałem stronę producenta kotłów RBR EKOUNIWERSAL.

 

Jest tam wystawiony kocioł z eCOALEM i palnikem BURNER. Jest to kocioł górnokanałowy,

gdzie ty jesteś przeciwnikiem rozwiązania. Ale nie o to tu chodzi. Czy do tych kotłów też

jest specjalny soft jak do typoszeregu kotłów Ogniwa? Zestaw palnik+sterownik jest ten sam,

jedynie wymiennik inny.

 

Pozdrawiam

 

Widzisz Nela ostatnio się okazało, że u tego producenta są do wyboru:

- standard (przy 17kw jak sądzę) palnik Ekoenergia plus eCoal

- opcja za dopłatą 700zł burner + eCoal

 

typoszereg mocy inny a programy wybiera się z napisem Ogniwo pod moce kotłów Ogniwo....

jedne softy są pod ogniwo z brucerem drugie z plus pod ogniwo z burnerem

softu pod małą Ekoenergię w Ogniwie nie ma, zobaczymy zatem jak to będzie chodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był bardzo dobry dokąd ... nie dostałem do testów Bruli oraz Cobry.

 

Gdy dorobią mu opcję stref czasowych CWU na pewno wypadnie dużo lepiej latem [zimą wypada całkiem dobrze] - chętnie bym to przetestował - może ktoś z Tatarka czyta ten wątek i coś zaproponuje.

 

Temat im zarzuciłem, bo mnie Trociu na innym wątku prosił - a jak do tego podejdą i jak wymyślą strefy na CWU, tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam stronę producenta Ogniwo a dokładnie kotły Eco Plus.

W tabelce jest opis 16kW i 25kW.

Różnica między tymi kotłami to taka, że jeden jest większy od drugiego 0,4m3 powierzchni

grzewczej i wyższy o 2cm oraz ma 12l wody więcej, różnica w mocy 9kW.

 

Konieczność jest wyboru softu dla 16-ki czy 25-tki. Po co jak różnica jest taka mała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat im zarzuciłem, bo mnie Trociu na innym wątku prosił - a jak do tego podejdą i jak wymyślą strefy na CWU, tego nie wiem.

 

Pamiętam, tylko tak przypominam kwestię bo jest naprawdę istotna, żeby brać go pod uwagę przez grzejących kotłami CWU.

 

Na MTP trafiłem na jednego z producentów kotłów, który twierdził, że Tatarek oferuje jakiś dodatkowy moduł tym sterujący - czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam stronę producenta Ogniwo a dokładnie kotły Eco Plus.

W tabelce jest opis 16kW i 25kW.

Różnica między tymi kotłami to taka, że jeden jest większy od drugiego 0,4m3 powierzchni

grzewczej i wyższy o 2cm oraz ma 12l wody więcej, różnica w mocy 9kW.

 

Konieczność jest wyboru softu dla 16-ki czy 25-tki. Po co jak różnica jest taka mała?

 

25-tka ma pewnie większy palnik [dodatkowa sekcja], więc jest większa powierzchnia [i objętość] na której pali się węgiel a to już dużo zmienia - zgadłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, tylko tak przypominam kwestię bo jest naprawdę istotna, żeby brać go pod uwagę przez grzejących kotłami CWU.

 

Na MTP trafiłem na jednego z producentów kotłów, który twierdził, że Tatarek oferuje jakiś dodatkowy moduł tym sterujący - czy to prawda ?

 

W chwili obecnej do RT09pid możesz dokupić moduł o nazwie RT-12 to osobny moduł zaworu mieszającego ze swoim wyświetlaczem i programatorem.

Zarządza osobnym obwodem grzewczym, zadajesz jaka ma byc temp. za zaworem. Proces regulacji jest z algorytmu....

Do tego modułu możesz podpiąc tez termostat pokojowy, może być z funkcja pogodową, z tego co mi mówili któryś model Eurostera ma taki tryb

 

Do jesieni ma wyjść nowa wersja RT09pid z wbudowanym sterowaniem zaworu mieszającego.

Nie wiem jeszcze jak to ma wyglądać, wiem,że ma być do wyboru. (chyba z tego nie zrezygnowali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25-tka ma pewnie większy palnik [dodatkowa sekcja], więc jest większa powierzchnia [i objętość] na której pali się węgiel a to już dużo zmienia - zgadłem ?

 

palnik wielkościowo jest podobno taki sam.

w mniejszym jest jednak 2rzędy otworów

w większym mocowo 3rzędy

 

dziura, którą opał wychodzi nie ulega zmianie

(skoro są to elementy zamienne, to przecież dochodzi długość ślimaka......)

 

poczekajmy jednak na odp. bardziej kompetentnej w tym zakresie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam stronę producenta Ogniwo a dokładnie kotły Eco Plus.

W tabelce jest opis 16kW i 25kW.

Różnica między tymi kotłami to taka, że jeden jest większy od drugiego 0,4m3 powierzchni

grzewczej i wyższy o 2cm oraz ma 12l wody więcej, różnica w mocy 9kW.

 

Konieczność jest wyboru softu dla 16-ki czy 25-tki. Po co jak różnica jest taka mała?

 

25kW:16kW=1,56 (156%). To mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję - 79 ;) :D

 

Chyba jednak nie o Jarka Ci chodziło ...

 

Młody! chyba z nim rozmawiałem na INSTALACJE 2010. Na stoisku SKAMP była mowa o ster. zaworu mieszającego 3-4 d. Na kotle stał Tatarek, pytałem Jarka, czy dało by rady połączyć sterownik kotła ze sterownikiem zaworu mieszającego w jedno pudełko? odpowiedział mi, że tak, będzie gotowy na jesień. No i proszę, Cobra powstała, czyli jestem OJCEM CHRZESTNYM COBRY :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody! chyba z nim rozmawiałem na INSTALACJE 2010. Na stoisku SKAMP była mowa o ster. zaworu mieszającego 3-4 d. Na kotle stał Tatarek, pytałem Jarka, czy dało by rady połączyć sterownik kotła ze sterownikiem zaworu mieszającego w jedno pudełko? odpowiedział mi, że tak, będzie gotowy na jesień. No i proszę, Cobra powstała, czyli jestem OJCEM CHRZESTNYM COBRY :wave:

 

hehe to nie tak, ale możliwe, że ze mną rozmawiałeś, bo na Instalacjach wystawiamy się od 3edycji tych targów.

 

Cobra ma obsługę zaworu, ale to osobny moduł, fakt,że zarządzany z wyświetlacza Cobry.

 

W RT09pid w tym roku, dosłownie miesiąc temu dowiedziałem się, że planuja moduł RT-12 włożyć do środka RT09pid i sprzedawać jako osobną, bogatszą wersję

Zobaczymy, czy im się to uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...