Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hehe to nie tak, ale możliwe, że ze mną rozmawiałeś, bo na Instalacjach wystawiamy się od 3edycji tych targów.

 

Cobra ma obsługę zaworu, ale to osobny moduł, fakt,że zarządzany z wyświetlacza Cobry.

 

W RT09pid w tym roku, dosłownie miesiąc temu dowiedziałem się, że planuja moduł RT-12 włożyć do środka RT09pid i sprzedawać jako osobną, bogatszą wersję

Zobaczymy, czy im się to uda :)

 

Jeszcze była mowa o możliwości zainstalowania wymiennika na czopuchu, pamietać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prototyp. Jak już napisałeś, że jest - to pokaż.... :-)

 

Alligator łączony jest ze sterownikiem Cobra i zarządzany z poziomu tego urządzenia.

Sam moduł mocujemy na listwie np. na ścianie blisko miejsca montażu zaworu....

 

Ogólnie prototyp modułu zarządzania zaworem mieszającym ALLIGATOR wygląda tak:

alligator.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy w przypadku jak nie mam zaworów termostatycznych na grzejnikach to lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie zawór 4 D z siłownikiem?? powinno chyba się sprawdzić takie rozwiązanie. Wydaje mi się, że 1. w przypadku zmiany kotła mniej problemów niż z montażem zaworów a 2. to chyba ciut taniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy w przypadku jak nie mam zaworów termostatycznych na grzejnikach to lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie zawór 4 D z siłownikiem??

Tak, jak najbardziej

 

Chcę Ci dodatkowo dopowiedzieć, wspaniałą sprawą byłoby jeszcze siłowniki nie tylko z reg. temperatury, a z czujnikami temp. zewnętrzrnymi i pokojowymi. eCoala nie mam, podejrzewam, że na takim podobnym zasadzie działa.

Ja zastanawiam nad zainstalowaniem drugiego zaworu 4 d. Jeden zasilił by dom od strony południa, gdzie słońce grzeje, a drugi od strony północnej. Od strony południa, na podstawie temp.zewn. i pokojowej, siłownik automatycznie przykręcał by częściowo, nawet całkiem w zależności od nasłonecznienia, a od strony północnej utrzymał wg zadanej i tu widzę oszczędności w zużyciu wungla. Od strony południa mam większe wymiary okien niż od północnej.

Zawory termostatyczne, jak słyszałem od niektórych instalatorów, czasami psują i nie zawsze reagują na zmianę temp w pokojach, dlatego mi doradzali zainstalować zawór 4d. Mam zawór od 4 sezonów i jest niezawodny.

 

Stąd apel do Was, do moich żołnierzy, wymyślcie jakiś moduł, który by obsługiwał 2 czy 3 siłowniki.

 

Pozdrawiam

 

OJCIEC CHRZESTNY COBRY

DON DINO CARLEONE :D

Edytowane przez dino49
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Regulator PID (ang. proportional-integral-

derivative controller – regulator

proporcjonalno-całkująco-różniczkujący) – w

automatyce, regulator składający się z

członu proporcjonalnego P o wzmocnieniu

kp, członu całkującego I o czasie zdwojenia

Ti oraz członu różniczkującego D o czasie

wyprzedzenia Td. Jego celem jest

utrzymanie wartości wyjściowej na

określonym poziomie, zwanym wartością

zadaną." Ostatnie zdanie, celem PID jest utrzymanie wartości zadanej, czyli puma i cobra spełniają powyższe warunki gdy mają jednakowy odbiór ciepła.

 

Czy cobra może pracować w instalacji grawitacyjnej bez pomp cwu i CO? Jak sobie poradzi gdy to ja będę sam sterował pompą CO? Czy sterownik da radę wyhamować gdy sam mu odłączę pompę? Pompa będzie wyłączana w różnej fazie pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak najbardziej

Stąd apel do Was, do moich żołnierzy, wymyślcie jakiś moduł, który by obsługiwał 2 czy 3 siłowniki.

 

Pozdrawiam

 

OJCIEC CHRZESTNY COBRY

DON DINO CARLEONE :D

 

już jest wymyślony

ecomax800r z modułem MX 01 i masz trzy oddzielne obwody z siłownikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...