Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To jak jest naprawdę? Pytam nie złośliwie tylko dlatego ze sąsiad szuka ster z pid do retorty obrotowej Jak wiadomo ognik jest tańszy tak?

 

Ognik II Pid chyba 580 + wysyłka a Cobra o ile się nic nie zmieniło to chyba 840, na początku była 790.

Napisz do Jareckiego kiedyś pisał że dla forumowiczów jakąś promocję może zrobić.

Jeśli by chciał bardzo mało używanego, chyba ze 2 miesiące to mam na zbyciu ( Ognika), uaktualnione oprogramowanie chyba dwa tygodnie temu do najnowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognik II Pid chyba 580 + wysyłka a Cobra o ile się nic nie zmieniło to chyba 840, na początku była 790.

Napisz do Jareckiego kiedyś pisał że dla forumowiczów jakąś promocję może zrobić.

Jeśli by chciał bardzo mało używanego, chyba ze 2 miesiące to mam na zbyciu ( Ognika), uaktualnione oprogramowanie chyba dwa tygodnie temu do najnowszego.

Jak się dowiem to dam znać. On ma Klimosza tyle ze bez pid. Teraz już maja, ale słyszałem ze szału nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę komentował tej dyskusji, która rozwinęła się po ostatnim wpisie zawijana_2, bo niektóre z głosów są po prostu głupie.

Wiecie co zrobię?

Kupię najnowszą wersje Cobry. Za kilka tygodni od kupna będziecie wiedzieli o niej wszystko - jak podaje paliwo, jak dmucha, na jakiej zasadzie trzyma temperaturę...

Napisał Włodek_PID, że nadaje się ten sterownik do wszystkich kotłów. Upewnię się jeszcze - niech odpowie - czy do Ogniwa Eko Plus także?

Jeśli - nie daj Boże - do Ogniwa nie pasuje, to kupię Cobrę razem z jakimś kotłem - niech Włodek_PID powie - do którego najbardziej pasuje. I za miesiąc-dwa będziecie wiedzieli także wszystko o tym kotle.

Mam już dość pieprzenia się bez orgazmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Suspenser ma zawory termostatyczne na grzejnikach. Ich zaleta jest taka, że w każdym z pokoi można mieć inne temperatury, czego termostat pokojowy typu Euroster 2000 czy tam 3000 nie daje.

 

Dokładnie tak i na pewno nie zamieniłbym ich na samo sterowanie pokojowe czy pogodowe [mam dzięki temu różne temp. w zamykanych pomieszczeniach] .

 

Dodatkowo w salonie mam czujnik sterownika pokojowego który całkowicie wyłącza kocioł gdy jest odpowiednia temp. [przy zaworach termostatycznych jednak minimalny odbiór ciepła jest a przy nowym, dobrze ocieplonym domu nie jest on potrzebny].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra ma świetne hamowanie, ale lepiej jej tak nie testować...

 

Dzisiaj przypadkiem przetestowałem zabezpieczenia Cobry a było to tak:

 

- jakiś czas temu grzebałem w parametrach i choć zapisałem ustawienie minimalnego nadmuchu na 20% to faktycznie zapomniałem go tak ustawić a korekcję kopca dałem na 2

- dzisiaj rano miałem dużo węgla na retorcie - prawie się przesypywał, więc włączyłem tryb ręczny i dałem dmuchawę na 100% żeby się wypalił

- zapomniałem załączyć pompę CWU a wyszedłem z kotłowni tylko na 10 minut

- po powrocie okazało się, że wentylator jest wyłączony, a na kotle 94 st [wskaźnik zegarowy], Cobra pokazywała ok. 89 st

 

Wnioski:

1) zabezpieczenia działają nawet gdy namieszamy w trybie ręcznym

2) lepiej wstrzymać się ze zmianą ustawień w sterowniku gdy mamy mało czasu albo ktoś zawraca nam gitarę bo można narobić niezłego bałaganu

 

Na koniec składam samokrytykę przypominając słowa klasyka "kto w młodości głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje" i obiecuję się poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...