Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A co to jest obiektywizm?

Założę się, że dyskusja na ten temat nie byłaby mniejsza, niż na temat - nazwijmy to tak - rankingu kotłów.

 

Ech łapiesz za słowa niczym nauczyciel języka polskiego ;)

 

Poprawiam się - chodzi o całkowitą szczerość [lub przemilczenie kwestii jeśli uderzałyby w Wasze interesy] oraz rzetelność badań [podawanie danych z odchyłkami przyrządów pomiarowych - czyli np. zmierzona moc 3kW +-50% (błąd pomiaru) ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wiesz co?

Właściwie za takie słowa powinienem się na Ciebie obrazić.

Powiem Ci jednak, co powiedział mi kiedyś pewien profesor - a powiedział on "...licz na siebie".

 

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że jako osoba związana z branżą mając pewne pisane i niepisane umowy możesz nie móc wszystkiego napisać.

 

Liczę bardzo na opinie tych nie związanych z żadnym producentem, czyli karoki, Bobka_Budowniczego, no i oczywiście samego siebie - my możemy o danym sterowniku, kotle napisać całą prawdę nie obawiając się konsekwencji ujawnienia wad tego czy tamtego produktu - bo co nam zrobią - zabiorą sterownik dany na testy - raczej nie, bo to świadczyłoby o tym, że dana firma stchórzyła i ma coś do ukrycia i od razu jej konkurent byłby "do przodu" bo nie uciekł z "placu boju".

 

Zobacz jak Bobek "objechał" producenta Cobry gdy ten zamiast napisać, że się nie wyrobił z obudowami obiecywał, że dostarczy sterowniki za tydzień przez ... kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaję sobie sprawę z tego, że jako osoba związana z branżą mając pewne pisane i niepisane umowy możesz nie móc wszystkiego napisać.

 

Liczę bardzo na opinie tych nie związanych z żadnym producentem, czyli karoki, Bobka_Budowniczego, no i oczywiście samego siebie - my możemy o danym sterowniku, kotle napisać całą prawdę nie obawiając się konsekwencji ujawnienia wad tego czy tamtego produktu...

 

Nie mogę napisać bez zgody zleceniodawcy o wynikach badań wykonanych na jego zlecenie.

O badaniach, które wykonuję za "własne" pieniądze, mogę napisać wszystko.

 

A od Was różnię się tym, że dysponuję "warsztatem badawczym" nieporównywalnie lepszym i mogę często "widzieć" to, czego Wy nigdzie nie zobaczycie. Mogę więc dokonać oceny daleko głębszej.

 

Związków z producentem Cobry nie mam żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re; Nela 32

 

Czy jesteś w stanie przedstawić nam - użytkownikom tego forum, pod jakim również nickiem pracujesz równocześnie?

Mimo, ze nie nadążam za waszym atakiem, to jest to również pewnie i zaleta.

 

Kilka stron wcześniej Nela dziewica w temacie, a już kilka stron dalej doświadczona .rwa z doświadczeniem niczym te z DK1.

 

Trudno mnie wyprowadzić z równowagi, trzeba sobie przy okazji na ten zaszczyt zasłużyć, ale ... uprzejmie informuję, że istnieją rózne metody technik informatycznych, pozwalających na zdemaskowanie robala.

Nie, nie. Ja ich oczywiście nie znam, ani poznawać nie zamierzam.

 

Pytam jeno Neli 32 przedszkolnym zapytaniem? Robisz kupę czy sp.lasz z nocnika?

Chcesz więcej? To za chwilę przedstawię to wszem i wobec, z administratorem tego forum włącznie.

Niech rozstrzygnie sprawę. Dynamiczny IP nie jest przeszkodą w dotarciu do sedna.

 

Bez pozdrowień ale z pełną odpowiedzialnością za powyższe zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam...

 

Pajac, smarkacz tchórz ... to było pod moim adresem, ale nie

pamiętam całego bogactwa epitetów.

 

Tu - nocnik, lanie, dziewica ....

 

Parę postów wcześniej - mam dość pieprzenia się bez orgazmu...

 

I tak dalej, jak przystało na pracowników naukowych Instytutu.

A może byście trochę poczytali literatury pięknej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Wlodek_PID

 

Wg Słownika Wyrazów Obcych PWN Warszawa str. 136 pojęcie:

DEFINICJA

cyt: "2. zwięzłe i jasne wyłuszczenie, określenie czego"

 

A teraz jako podsumowanie Pańskich wpisów w podtemacie REGULATORY

 

Norma (ta sama, którą Pan notabene powołujesz) PN-EN 303-5:2002

rozdział 3: DEFINICJE

 

pkt. 3.19 REGULATOR TEMPERATURY

 

urządzenie, które automatycznie utrzymuje temperature wody w kotle w granicach zadanej wartości

 

Tylko tyle, i aż tyle.

 

Nie dziwię się zatem, że chce Pan zakończyć dyskusję w tym temacie.

Bo zasada jest prosta: zapisy norm stosuje się literalnie. Brak w tym miejsca na ich interpretacje na zasadzie: "co poeta miał na myśli".

 

Dura lex sed lex.

 

Pozdrawiam serdecznie (zgodnie z definicją) zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Włodku

 

Przeczytałem Pański wpis #6787 i ...:jawdrop:

 

Nijak tego pojąć nie mogę.

Sam z sobą???? IPSACJA??? OK. Każdemu wolno ... Live is brutal.

 

Ale co do tej masturbacji ma instytut i jego pracownicy? Zaprawdę nie jestem tego w stanie swoim małym rozumkiem pojąć!!!

 

Mimo wszystko, bom nadzwyczaj spokojny człowiek pozdrawiam serdecznie zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wasz sterownik NIE JEST regulatorem temperatury."

 

1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000% racji masz Waćpan!

 

NASZ STEROWNIK NIE JEST REGULATOREM TEMPERATURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

On jest jedynie urządzeniem sterującym procesem spalania paliwa w kotle i dopasowującym jego (kotła) wydajność do zapotrzebowania układu zewnętrznego odbioru ciepła.

 

I O TO CHODZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ponownie cieplutko pozdrawiam zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Włodku

 

Przeczytałem Pański wpis #6787 i ...:jawdrop:

 

Nijak tego pojąć nie mogę.

Sam z sobą???? IPSACJA??? OK. Każdemu wolno ... Live is brutal.

 

Ale co do tej masturbacji ma instytut i jego pracownicy? Zaprawdę nie jestem tego w stanie swoim małym rozumkiem pojąć!!!

 

Mimo wszystko, bom nadzwyczaj spokojny człowiek pozdrawiam serdecznie zawijan_2

 

Panie Sławku,

 

Jeśli Pan sugeruje, że jestem Nela_32 to - delikatnie mówiąc - jest Pan

w błędzie. Proszę uruchomić to śledztwo z IP i tak dalej.

 

Żądam sprostowania i przeprosin.

 

Nie powinno się oskarżać nikogo bez dowodów.

 

Obaj z Jackiem przekraczacie granice merytorycznej dyskusji.

Chyba Wam puszczają nerwy. Pisał Pan coś o jakimś ataku

- czy ktoś pisał do Pana takim językiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wasz sterownik NIE JEST regulatorem temperatury."

 

1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000% racji masz Waćpan!

 

NASZ STEROWNIK NIE JEST REGULATOREM TEMPERATURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

On jest jedynie urządzeniem sterującym procesem spalania paliwa w kotle i dopasowującym jego (kotła) wydajność do zapotrzebowania układu zewnętrznego odbioru ciepła.

 

I O TO CHODZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ponownie cieplutko pozdrawiam zawijan_2

 

Bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie Włodku

 

Przeczytałem Pański wpis #6787 i ...:jawdrop:

 

Nijak tego pojąć nie mogę.

Sam z sobą???? IPSACJA??? OK. Każdemu wolno ... Live is brutal.

 

Ale co do tej masturbacji ma instytut i jego pracownicy? Zaprawdę nie jestem tego w stanie swoim małym rozumkiem pojąć!!!

 

Mimo wszystko, bom nadzwyczaj spokojny człowiek pozdrawiam serdecznie zawijan_2

 

Napisał pracownik Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

Instytut aż kapie kulturą. Czy wiedza jest na poziomie kultury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zwycięzca powinienem odpuścić natychmiast, ale pozostaje do wyjaśnienia pewien wpis:

oto on:

"Jeśli Pan sugeruje, że jestem Nela_32 to - delikatnie mówiąc - jest Pan

w błędzie. Proszę uruchomić to śledztwo z IP i tak dalej.

 

Żądam sprostowania i przeprosin.

 

Nie powinno się oskarżać nikogo bez dowodów."

 

Upraszam łaski szanownego Pana aby wskazał, gdzie ja sugeruję, że Nela i Pan...

 

Gdy tylko to obaczę na własne kaprawe ślipka, to na kolanach przepraszać będę.

Póki nic takiego miejsca nie miało, bo mieć nie mogło wniosku Pańskiego (prócz zachowania tzw. Print Screenów z tego forum, jako corpus delicti) spełnić nie mogę.

 

A wie Pan, co mi co najwyżej ciśnienie ze 110 na 115 dźwiga?

 

Ano to, że hamulce Waćpanu puszczają, choć nie powinny. Po co się Pan denerwuje?

 

Już to przeżyłem. Chce Pan, to (jeśli Jarecki pozwoli, bo to do niego niegdyś korespondencja była) przedstawię, jak mnie owa persona (q.rczę, pewnie nim sięgnie po słownik, to mnie będzie chciał w proch zetrzeć) o pewne sprawy podejrzewała.

 

Pozdrawiam zawijan_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re; Nela 32

 

Czy jesteś w stanie przedstawić nam - użytkownikom tego forum, pod jakim również nickiem pracujesz równocześnie?

Mimo, ze nie nadążam za waszym atakiem, to jest to również pewnie i zaleta.

 

Kilka stron wcześniej Nela dziewica w temacie, a już kilka stron dalej doświadczona .rwa z doświadczeniem niczym te z DK1.

 

Trudno mnie wyprowadzić z równowagi, trzeba sobie przy okazji na ten zaszczyt zasłużyć, ale ... uprzejmie informuję, że istnieją rózne metody technik informatycznych, pozwalających na zdemaskowanie robala.

Nie, nie. Ja ich oczywiście nie znam, ani poznawać nie zamierzam.

 

Pytam jeno Neli 32 przedszkolnym zapytaniem? Robisz kupę czy sp.lasz z nocnika?

Chcesz więcej? To za chwilę przedstawię to wszem i wobec, z administratorem tego forum włącznie.

Niech rozstrzygnie sprawę. Dynamiczny IP nie jest przeszkodą w dotarciu do sedna.

 

Bez pozdrowień ale z pełną odpowiedzialnością za powyższe zawijan_2

 

Witam,

 

szanowny Panie Zawijanie_2.

 

Wystepuję tylko i wyłącznie pod jednym nickiem.

pochodzę z wielkopolski. To powinno Panu wystarczyć.

 

Nie wiem co takiego obraźliwego i złego napisałem aby Pan mnie aż tak atakował.

Trudno. Nie przejmuję się tym. Po prostu ścieka to po mnie jak deszcz po kaczce.

 

Będę się biernie przyglał tym co się dzieje na tym forum i nie odzywał

aby czasem nie urazić Pana dumy.

 

Może byc Pan z siebie dumny.

 

W przeciwieństwie do Pana

życzę wszystkim i również Panu wszytkiego najlepszego

i gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam...

Pajac, smarkacz tchórz ... to było pod moim adresem, ale nie pamiętam całego bogactwa epitetów.

A może byście trochę poczytali literatury pięknej?

No cóż? Widocznie pamięć słaba. Dobrze, że pamiętasz choć te najważniejsze. Nie jest więc jeszcze aż tak źle.

Dziwię Ci się, że chce Ci się jeszcze dyskutować z tymi chamami z tego instytutu. I to o kulturze, o literaturze pięknej…

Odpowiedz mi więc tylko, CZY COBRA NADAJE SIĘ DO KOTŁA OGNIWO EKO PLUS i możesz już więcej nie dyskutować o niczym – tak jak chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż? Widocznie pamięć słaba. Dobrze, że pamiętasz choć te najważniejsze. Nie jest więc jeszcze aż tak źle.

Dziwię Ci się, że chce Ci się jeszcze dyskutować z tymi chamami z tego instytutu. I to o kulturze, o literaturze pięknej…

Odpowiedz mi więc tylko, CZY COBRA NADAJE SIĘ DO KOTŁA OGNIWO EKO PLUS i możesz już więcej nie dyskutować o niczym – tak jak chciałeś.

 

Nie wiem. Skąd mogę wiedzieć? Nigdy nie paliłem na tym kotle.

Będziesz musiał rozwiązać sam ten problem.

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...