Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, po długich nocach czytania waszych opinii na temat różnych kotłów postanowiłem zwrócić się o pomoc/poradę w doborze odpowiedniego kotła ponieważ mam już w głowie totalny mętlik. Do ogrzania mam nowy domek powierzchnia ok 140-150 m2 (w tym około 60m podłogówki)+ 60m2 piwnicy (są tam dwa małe grzejniki) oraz 20m2 garażu (również mały grzejnik na wypadek wielkich mrozów). Najpierw wybór padł na Galmet 22KW z obrotową retortą i rusztem wodnym - niestety nasłuchałem się od znajomych, że Galmet to specjaliści w innej dziedzinie, ich piece często zrywają zawleczki i tak średnio z serwisem, więc rzuciłem się na Heiztechnika tu jednak problem jest w mocy mój hydraulik twierdzi, że piec powinien mieć ok 20KW tymczasem heiztechnik produkuje 17KW lub 25KW (jeden może być trochę za słaby drugi zdecydowanie za mocny) poza tym nie stosują sterowników fuzzy logic. Po kolejnych poszukiwaniach trafiłem na kocioł Weber Reto Duo z obrotową retortą rusztem wodnym i sterownikiem Fuzzy logic, moc kotła 20KW ...niestety nigdzie nie mogę znaleźć konstruktywnych opinii na temat tego kotła więc proszę was specjalsitów od ogrzewania o poradę ;) czy ktoś zna ten kocioł ewentualnie go posiada ? a może jednak wrócić do Hezitechnika Q Eko Duo 25 KW ??? z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wracam sobie dzisiaj z trasy, przejechałem sporo km.

 

Co widzę?

 

Ano po 1dobie niebytu na forum było kulturalnie, wymieniano poglądy, nawet nie pogryzłem się z Darase.

Nikt wzajemnie nie oskarżał innego produktu.

 

Pojawia się zawijan1 i dołącza z kulturą dyskusji na identycznym poziomie zawijan2.

 

Co widać, ano chamstwo do kwadratu.

 

Kulturalnie upraszam administratora tego forum o jakąś reakcję, zwrócenie uwagi. Jak widać kultura dyskusji leży na łopatkach, jak zaczyna swoje wywody p.Zawijan.

 

Jest to już kolejny przypadek na tym wątku, że przy nieobecności p.Zawijana można rozmawiać kulturalnie i wzajemnie sobie pomagać.

Niestety jego pojawienie się sieje tylko zamęt.

 

Nie wiem, co reszta myśli o takiej kulturze dyskusji, ale uważam,że ostatnie wpisy złamały wszelki granice przyzwoitości i dobrego smaku.

Tak o to zachowuje się kwiat Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla.

 

Gratuluję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po długich nocach czytania waszych opinii na temat różnych kotłów postanowiłem zwrócić się o pomoc/poradę w doborze odpowiedniego kotła ponieważ mam już w głowie totalny mętlik. Do ogrzania mam nowy domek powierzchnia ok 140-150 m2 (w tym około 60m podłogówki)+ 60m2 piwnicy (są tam dwa małe grzejniki) oraz 20m2 garażu (również mały grzejnik na wypadek wielkich mrozów). Najpierw wybór padł na Galmet 22KW z obrotową retortą i rusztem wodnym - niestety nasłuchałem się od znajomych, że Galmet to specjaliści w innej dziedzinie, ich piece często zrywają zawleczki i tak średnio z serwisem, więc rzuciłem się na Heiztechnika tu jednak problem jest w mocy mój hydraulik twierdzi, że piec powinien mieć ok 20KW tymczasem heiztechnik produkuje 17KW lub 25KW (jeden może być trochę za słaby drugi zdecydowanie za mocny) poza tym nie stosują sterowników fuzzy logic. Po kolejnych poszukiwaniach trafiłem na kocioł Weber Reto Duo z obrotową retortą rusztem wodnym i sterownikiem Fuzzy logic, moc kotła 20KW ...niestety nigdzie nie mogę znaleźć konstruktywnych opinii na temat tego kotła więc proszę was specjalsitów od ogrzewania o poradę ;) czy ktoś zna ten kocioł ewentualnie go posiada ? a może jednak wrócić do Hezitechnika Q Eko Duo 25 KW ??? z góry dzięki za pomoc

 

Weber był badany w Instytucie Energetyki, Oddział Techniki Grzewczej i Sanitarnej w Łodzi.

Na badaniach widziałem jednostkę o mocy 25kW z palnikiem typu DUO.

Palnik produkowany przez firmę Pancerpol.

 

Tutaj koniec mojej wiedzy w temacie tego wyrobu.

 

ps. 17-ka wystarczy spokojnie do 190m2 nowego budownictwa o stratach ciepła 70W/m2....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Skąd mogę wiedzieć? Nigdy nie paliłem na tym kotle. Będziesz musiał rozwiązać sam ten problem.

 

To żaden problem. Pierwszym punktem w planie badań może być sprawdzenie, czy Cobra nadaje się do kotła Ogniwo Eko PLus.

Oby się nadawała, bo inaczej wyjdziesz na... (dość kulturalnie to napisałem?).

Tylko po co - w takim razie - napisałeś:

Jacku,

Nie napisałeś o innej podstawowej różnicy.

Cobra i Puma mogą pracować na każdym kotle, z każdym podajnikiem.

I życzę Ci więcej pogody i humoru.

I życzę Ci jeszcze więcej pogody i humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej nienawiści i zajadłości.

 

Wcześniej można było rozmawiać normalnie, wyjaśniając sobie pewne sprawy, były przeprosiny, zdawac się może w miarę normalna sytuacja, co się zatem zmieniło w ostatnim czasie (ok.20stron)?

 

Co Was tak z równowagi wyprowadza? Testy rzeczywistej pracy u użytkowników?, tak Was boli, że ktoś może zrobić fajny produkt?

 

Do tego potrzebne sa na koniec epitety podkreślające powagę sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram.

Na forum info ogrzewanie admin grzecznie wyprosił pana specjalistę, tu jak widać raczej nikt nad trescią nie panuje.

 

Tutaj Pana o nicku młody energetyk też wyproszono.

Na forumbudowlane chyba także z tego co pamiętam

 

Na forum firmy Elster p.Zawijanowi także podziękowano za dalsze dyskusje.

 

To tak dla przemyslenia.....

Może kultura wróci... w końcu kiedyś każdy ma hamulce....

 

Laurkę dla instytutu Panowie już wystawili.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weber był badany w Instytucie Energetyki, Oddział Techniki Grzewczej i Sanitarnej w Łodzi.

Na badaniach widziałem jednostkę o mocy 25kW z palnikiem typu DUO.

Palnik produkowany przez firmę Pancerpol.

 

Tutaj koniec mojej wiedzy w temacie tego wyrobu.

 

ps. 17-ka wystarczy spokojnie do 190m2 nowego budownictwa o stratach ciepła 70W/m2....

 

Jarecki, a co sądzisz o tym Heiztechniku 17KW ? jaki ma palnik ? też Pancerpol ? czy brak sterownika typu Fuzzy Logic (w heiztechniku jest jakiś HT Tronic 500) to duży minus ? Będę niestety początkującym użytkownikiem nigdy nie paliłem w kotłach ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT Tronic 500 to jak dobrze kojarzę modernizacja sterownika MENUET firmy FOSTER.

 

zobacz sobie tutaj:

http://foster-pleszew.com.pl/index.php?navi=man

w dziale instrukcje przy sterowniku menuet masz instrukcję do HT Tronic 500 produkowanego dla firmy HT

 

ściągnij, poczytaj, oceń czy jest to jasno ułożone.

 

Foster produkuje dobrej jakości sterowniki (jedna ze starszych na rynku firm tej branży).

Uważam,że można sobie z nim poradzić.

 

Pytasz, bo masz do nich blisko?

Z tego co wiem, to HT korzysta z Pancerpola

Zawsze możesz zadzwonić i sam ich zapytać (lub firmę Pancerpol)

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestetm z kujawsko-pomorskiego więc blisko nie mam do nikogo, chodź Heiztechnik to Skarszewy więc zaledwie jakieś 150 km...

Pytam, bo pilnie muszę się już na coś zdecydować z trójcy Galmet 22KW sterownik bodajże Perfekt, Heiztechnik 17KW na tym HT tronic lub Weber 20KW na Fuzzy Logic, chciałem Klimosza Ling Duo niestety za wysokie progi finansowe. czy jeszcze jakiś producent z kotłami w granicach 6-7 tys. zł stosuje sterowniki typu fuzzy logic, które możnaby polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kid1 o już nie te czasy, teraz płacisz za to co chcesz kupić a nie za to co ci chcą sprzedać.

Mówisz panowie: kupię od was ten kociołek ale chcę go z takim a takim sterowaniem jeśli nie macie go w ofercie to wezmę sam kocioł a sterownik sobie dokupię wg. swojego widzi mi się, jeśli nie ma takiej możliwości to poszukam u konkurencji.

Słowo "konkurencja" to takie magiczne słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestetm z kujawsko-pomorskiego więc blisko nie mam do nikogo, chodź Heiztechnik to Skarszewy więc zaledwie jakieś 150 km...

Pytam, bo pilnie muszę się już na coś zdecydować z trójcy Galmet 22KW sterownik bodajże Perfekt, Heiztechnik 17KW na tym HT tronic lub Weber 20KW na Fuzzy Logic, chciałem Klimosza Ling Duo niestety za wysokie progi finansowe. czy jeszcze jakiś producent z kotłami w granicach 6-7 tys. zł stosuje sterowniki typu fuzzy logic, które możnaby polecić ?

 

A daleko masz do Brodnicy, Nowego Miasta Lubawskiego lub do Żukowa?

Mogę Ci tam adres w okolicach zarzucić.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karoka65 po części masz rację, jednak z tego co wiem sterowniki typu Fuzzy Logic firmy Plum są specjalnie "dopasowywane" do danego kotła i niestety dokupienie go do Heiztechnika gdzie od Fuzzy Logic odeszli pewnie nie dałoby spodziewanych efektów w spalaniu...poza tym zawsze najlepsze oferty mają za "cały pakiet" więc kupno kotła bez sterownika i dokupywanie sterownika gdzie indziej na pewno nie obniży kwestii finansowej...;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum firmy Elster p.Zawijanowi także podziękowano za dalsze dyskusje.

To tak dla przemyslenia.....

 

No i widzisz?

Niby kulturalnie. Ale pokaż mi, kiedy to byłem na forum f-my Elster. Nie było mnie tam nigdy. A Ty oskarżasz. Niby to kulturalnie, ale...

 

Ja wiem, co boli niektórych... buszujących po tym forum. Boli ich, że z moim przyjściem tutaj skończył się dla nich czas bezkarnej manipulacji czytelnikami. Boli ich, że od czasu do czasu ktoś wytyka im błędne lub tendencyjne sformułowania, które do tej pory uchodziły im bezkarnie. To boli - ja wiem.

A teraz boli Was szczególnie, że postanowiłem zweryfikować Wasze zachęty marketingowe dotyczące sprzedawanych przez Was produktów.

 

Informuję Was jednak wyjątkowo bardzo uprzejmie, że co byście nie wypisywali, do kogo byście te wypisy adresowali, jakie działania byście nie podjęli - to ja i tak kupię i przebadam Cobrę i podzielę się z czytelnikami wynikami z tych badań.

 

Tylko czego się tak boicie? Przecież macie super produkt. Powinniście się cieszyć, że wszyscy się o tym dowiedzą.

A może okaże się, że po tych badaniach w kotłach Ogniwo Eko Plus pokażą się Cobry? Jako naukowiec nie wykluczam takiej możliwości.

Trochę mnie tylko zastanawia Wasza nerwowa reakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że na forum Elstera nie byłeś, zapamiętałem jedynie odpowiedź admina tego forum n/t dyskusji, udało mi się ją odnalexć:\

 

"3) W jednym miejscu można przeczytać, że: "...sterownik adaptacyjny o nazwie handlowej eCoal.pl (produkowany w oparciu o licencję IChPW)...", a na innej stronie, opisaującej sam sterownik, że: "zawartość tlenku węgla spełniała kryteria klasy „A” na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” według IChPW." Również bardzo ciekawe. Sterownik produkowany w oparciu o licencję IChPW spełnia kryteria ustalone przez IChPW. To prawie to samo co stwierdzenie, że sterowniki produkowane przez Elster spełniają wymagające normy jakościowe ustalone przez Elster. Jedyne co, to Elster sam sobie certyfikatów nie wystawia. ;)

4) Strona wyraźnie w celach "reklamowych", więc pewnie przedstawiają wszystko najlepsze, co udało im się osiągnąć. Można zrozumieć, każdy swoje chwali. Tylko dlaczego na wykresach, przy stałej temperaturze zadanej i stabilnym odbiorze ciepła zmieniającym się w takim tempie jak temperatura na dworze ("...układ odbioru ciepła był symulowany przez nagrzewnice powietrza...") wahania temperatury CO są ok 2-3stC? To jest ich najlepszy rezultat? :-/

"

 

Więc ok. faktycznie, mogło cię tam nie być, bo już byś awanturę na 15stron wywołał.

 

Kupuj cobrę, napisz ładnie do jej producenta list, powiedz o co Ci chodzi, ewentualnie zaproś, bo może czegoś nie będziesz wiedział.

Zrób zdjęcia opałów, abys mógł się pochwalić tez wizualnie czym palisz, bo jak chłopcy wspominali, na wizycie zobaczyli miał wyglądający jak ekogroszek... a może on dziwnym trafem zmienić swój stan skupienia w piasek.....

 

 

Ciekawe,że nie chcesz jednak zbadać zestawu w laboratorium niezależnym. Nie sądzisz,że wówczas będzie bezstronnie? Utnie to wszelkie spekulacje, nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Będzie etycznie.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden problem. Pierwszym punktem w planie badań może być sprawdzenie, czy Cobra nadaje się do kotła Ogniwo Eko PLus.

Oby się nadawała, bo inaczej wyjdziesz na... (dość kulturalnie to napisałem?).

Tylko po co - w takim razie - napisałeś:

 

I życzę Ci jeszcze więcej pogody i humoru.

Ten sterownik można bez kotła "przemaglować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki. Jak narazie to Zawijany jakieś badania na tym forum opublikowali. Ja i pewnie kilku jeszcze użytkowników ciekawych , czeka na badanie Pumy czy Cobry..Ja zdaje sobie sprawę ze ktoś może powie -badali swój ster, to napisali co chcieli. Takie jednak podejście jest dla mnie chore, bo to tak jak bym miał myśleć ze każdy to złodziej i nie warto z nim interesów robić bo i tak mnie okradnie... Ty jako przedstawiciel producenta kotłów masz takie badania sterownika Cobra? Wiesz co sprzedajesz ludziom? Czy tez chętnie byś takie badania zobaczył?Ja pytam bo nie wiem jak to jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...