Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

złapał cię.

Temp wody zasilającej i powrotnej prawie się nie zmieni jak temp powietrza spadnie o kilka C przy tej samej mocy kotła.

 

Masz racje. Ale jak odpowiadałem na pytanie to nie dosyć, że pobieżnie przeczytałem zapytanie to na dodatek jeszcze gdzieś w pamięci utkwiło mi te nastawione 1 KW mocy.

Mogę tylko przeprosić.

 

Ale pomysł z nastawianiem MOCY w sterownikach myślę, że ktoś kiedyś w ramach konkurencji to zrealizuje

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Puma i Cobra mają taki tryb pracy, co prawda przewidziany

do badania kotła.

 

Jest zabezpieczenie przed zagotowaniem wody :-)

Jak będziesz tak grzał, pogorszysz krajowe emisje dwutlenku

węgla i wywołasz lokalny efekt cieplarniany.

 

I szykuj dużą kasę na węgiel...

 

Włodek jeżeli można. Co miałeś na myśli wspominając o większej emisji dwutlenku węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodek jeżeli można. Co miałeś na myśli wspominając o większej emisji dwutlenku węgla

 

Grzanie w oparciu o nastawę mocy jest nieefektywne, czyli spalisz

więcej węgla. Dlaczego? Bo zapotrzebowanie na moc bardzo się

zmienia w ciągu doby, zatem sterownik musi wiedzieć, jak tą moc

zmieniać.

 

Teraz wie po temperaturze wody. Gdy ta temperatura rośnie ponad

nastawę, sterownik zmniejsza moc i odwrotnie.

 

Bez nastawy temperatury wody nie ma informacji, jak sterować

procesem.

 

Najprostszy system sterowania to termostaty na grzejnikach + nastawa CO.

W każdym pokoju inna temperatura, wg. gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku stron jest tu jakiś megaofftop :offtopic: czytając ostatnie wpisy aż chce się "wyjść z kina" ;)

 

Czy nie lepiej te wszystkie dywagacje nie dotyczące rankingu przenieść do bardziej ogólnego wątku - np. tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?44553-Piece-na-ekogroszek-z-zasobnikiem!/page217 :confused:

 

Niech MOC będzie z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki? Komu przeszkadza niech się przeniesie ;)

 

Jeśli chcecie martwy temat odwiedzany raz na miesiąc to są takie tematy w których nikt nie pisze.

 

Odnośnie ustawień mocy kotła to jest taka nastawa zbyteczna. Sterownik ma tak dobierać moc, obr. dmuchawy, temperaturę CO, podawanie eko żeby jak najlepiej i jak najmniej spalić paliwa. Przyszłość sterowników jeśli będzie widzę w pełnym automacie. Takie różne korekty zostawiam dla "zapaleńców" :)

 

Mija drugi tydzień grzania cwu na 100kg eko zimowego. Byle tak dalej, nie zaglądam do pieca, nie czyszczę kanałów czekam aż się spali 100kg eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ atmosfera jest napięta jak skóra na d…e pawiana, strach się bać, mimo to zapytam Kol. ( opuszczenie to trochę jak dezercja ) jak sobie wyobrażają kulturalną rozmowę w wiodącym temacie wątku. Nieuchronnie zawodowcy znaleźli sobie na tym forum niszę reklamową, dziwię się, że reprezentowane tylko są te dwa ścierające się nurty. Walka o „obsikanie” jak największego obszaru trwa w najlepsze, ale nie jest to naganne, jeżeli Administracja forum pozwala na ten rodzaj reklamy.

Marketing musi znaleźć metodę na wypromowanie produktu, tutaj trwa próba rozstrzygnięcia o wyższości jednego ze sterowników, po czym efekt się przeniesie i da sukces całemu wyrobowi.

Dlatego mimo kolejnych deklaracji o opuszczeniu dyskusji adwersarze wracają na ring.

Na pewno dla wielu jest męczącym zajęciem, czytanie setny raz, opisywanych na różną modłę, o podstawowych procesach rządzących działaniem kotłów, ale równie dobrze dyskusja mogła rozgorzeć na temat wyższości (z pewną przesadą) niebieskiego nad zielonym kolorem kotła.

Pytanie, jak poprowadzić ten wątek, już „the day after”, (bo przecież kiedyś to się musi zakończyć), aby nie popaść w banał, przecież każdy może, bez żenady i możliwości weryfikacji, na podstawie not producentów, wychwalać swoje.

Jak amator ma sparametryzować, stworzyć obiektywne kryteria oceny, mając świadomość, że oparta jest na jego specyficznych warunkach eksploatacji, ale mimo trudności amatorzy nie mogą tego pola pozostawić do końca przedstawicielom branżowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce zadać MOC kotła, to zada ją jedną, w sterowniku typu Puma czy Cobra otwierasz okno serwisowe i zadajesz moc - a co z temp.?

Zadasz jedną moc, to ją osiągasz... zatem to nie moc ma być zadawana, tylko moc ma być modulowana. Skoro tak, to coś innego musi być wyznacznikiem modulacji MOCY.

 

Jak zadaję temp. wody, to do tej temp. dobiera się właśnie MOC. Moc dobierana jest do zapotrzebowania na ciepło, które zależy od tego, co m.in. opisał VLD...

 

 

W dość dawnej historii ludzie wierzyli, że ziemia jest płaska i leży na siedmiu krokodylach.

To zjawisko propagowało sporo uczonych i ludzie w to wierzyli.

Życie toczyło się normalnie, nikt sobie tym specjalnie głowy nie zaśmiecał.

 

Skoro ktoś ma ochotę wierzyć,że bez nastawy i pomiaru temp. wody w kotle, gdzie wymiennik posiada płaszcz wodny będzie regulować moc, to ma do tego pelne prawo. Można także wierzyć,że da się sterować całym procesem bez nastawy temp.

 

Ja wymiękam, skoro nawet nie wierzy się w to, co napisał producent sterownika i algorytmu, czyli E-S

 

sorry, ale zbyt enigmatycznie to brzmi.... żeby nie powiedzieć masło maślane.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jorguś już nie przesadzaj, Zawijan nie jest programistą, co najwyżej mógł być stroną doradzającą.

Jeszcze trochę to będziecie pisać że Zawijan stworzył wszechświat :)

 

nie mówię ze jest programistą......po prostu wie na czym polegają procesy chemiczne. Nie wiem czy osobiście czy za pośrednictwem innych osób, ale wcielił to w Ecoala......... na pewno nie stworzył wszechświata...tu już Ty przesadziłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało to być pytanie do mnie, to w sterowniku Luksus Eko RT trzeba podać opał, tj. jego kaloryczność

producent w instrukcji podaje ile MJ ma kilka przykładowych groszków.....

 

 

dobrze że nie trzeba podać ceny opału netto, albo ilości bryłek eko na dcm sześcienny...... pieprzyc takie sterowniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ atmosfera jest napięta jak skóra na d…e pawiana, strach się bać, mimo to zapytam Kol. ( opuszczenie to trochę jak dezercja ) jak sobie wyobrażają kulturalną rozmowę w wiodącym temacie wątku. Nieuchronnie zawodowcy znaleźli sobie na tym forum niszę reklamową, dziwię się, że reprezentowane tylko są te dwa ścierające się nurty. Walka o „obsikanie” jak największego obszaru trwa w najlepsze, ale nie jest to naganne, jeżeli Administracja forum pozwala na ten rodzaj reklamy.

Marketing musi znaleźć metodę na wypromowanie produktu, tutaj trwa próba rozstrzygnięcia o wyższości jednego ze sterowników, po czym efekt się przeniesie i da sukces całemu wyrobowi.

Dlatego mimo kolejnych deklaracji o opuszczeniu dyskusji adwersarze wracają na ring.

Na pewno dla wielu jest męczącym zajęciem, czytanie setny raz, opisywanych na różną modłę, o podstawowych procesach rządzących działaniem kotłów, ale równie dobrze dyskusja mogła rozgorzeć na temat wyższości (z pewną przesadą) niebieskiego nad zielonym kolorem kotła.

Pytanie, jak poprowadzić ten wątek, już „the day after”, (bo przecież kiedyś to się musi zakończyć), aby nie popaść w banał, przecież każdy może, bez żenady i możliwości weryfikacji, na podstawie not producentów, wychwalać swoje.

Jak amator ma sparametryzować, stworzyć obiektywne kryteria oceny, mając świadomość, że oparta jest na jego specyficznych warunkach eksploatacji, ale mimo trudności amatorzy nie mogą tego pola pozostawić do końca przedstawicielom branżowym.

Pozdrawiam

 

Po prostu jest lato, jak zacznie się sezon grzewczy zejdziemy do meritum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Tob

 

Wiodący temat - czyli ranking kotłów.

 

Jest wiele dobrych konstrukcji. Mechanicznie różnią się niewiele.

Podobnie wygląda sprawność - to, czy kocioł ma sprawność 86%,

czy 82% (na pełnym obciążeniu) niewiele Ci da, bo w domu kocioł

rzadko pracuje na takiej mocy.

 

Wg mnie, przy tak podobnych konstrukcjach, największą różnicę

w zużyciu opału daje sterowanie. Stąd te dyskusje o sterownikach.

Realne opinie o zestawach kocioł + sterownik mogą pochodzić

tylko od użytkowników.

 

Laboratoria nie prowadzą badań symulujących warunki domowej

eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne opinie o zestawach kocioł + sterownik mogą pochodzić tylko od użytkowników.

Laboratoria nie prowadzą badań symulujących warunki domowej eksploatacji.

 

Ciekawe, czy napisałbyś tak, gdybyś miał takie laboratorium?

 

Aha, jeszcze to - i gdybyś umiał go obsługiwać i właściwie wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re Tob

 

Wiodący temat - czyli ranking kotłów.

 

Jest wiele dobrych konstrukcji. Mechanicznie różnią się niewiele.

Podobnie wygląda sprawność - to, czy kocioł ma sprawność 86%,

czy 82% (na pełnym obciążeniu) niewiele Ci da, bo w domu kocioł

rzadko pracuje na takiej mocy.

 

Wg mnie, przy tak podobnych konstrukcjach, największą różnicę

w zużyciu opału daje sterowanie. Stąd te dyskusje o sterownikach.

Realne opinie o zestawach kocioł + sterownik mogą pochodzić

tylko od użytkowników.

 

Laboratoria nie prowadzą badań symulujących warunki domowej

eksploatacji.

 

To w takim razie ,co to są badania eksploatacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię ze jest programistą......po prostu wie na czym polegają procesy chemiczne. Nie wiem czy osobiście czy za pośrednictwem innych osób, ale wcielił to w Ecoala......... na pewno nie stworzył wszechświata...tu już Ty przesadziłeś :)

 

Moim skromnym zdaniem algorytm oraz produkt jest dziełem producenta, czyli E-S.

Panowie mogli cos konsultowac i zbadać efekty jego działania.

Autorami programu są Panowie z E-S, nie rozumiem dlaczego nie ufa się w to, co piszą na swojej stronie

 

 

jak jakieś działania dotyczyczą tylko jednego wyrobu, to dla mnie jest to zwyczajna reklama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem algorytm oraz produkt jest dziełem producenta, czyli E-S.

Panowie mogli cos konsultowac i zbadać efekty jego działania.

Autorami programu są Panowie z E-S, nie rozumiem dlaczego nie ufa się w to, co piszą na swojej stronie

 

 

jak jakieś działania dotyczyczą tylko jednego wyrobu, to dla mnie jest to zwyczajna reklama

 

faktycznie niezbyt trafnie to ująłem........ "wykorzystali"

 

ale można przypuszczać że to wspólne dzieło

http://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/regulatory-kotlow/zloty-medal/

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re: jorgo

 

Daj spokój.

Przecież Pan Jarecki wie lepiej, skoro napisał:

"Moim skromnym zdaniem algorytm oraz produkt jest dziełem producenta, czyli E-S.

Panowie mogli cos konsultowac i zbadać efekty jego działania.

Autorami programu są Panowie z E-S, nie rozumiem dlaczego nie ufa się w to, co piszą na swojej stronie

jak jakieś działania dotyczyczą tylko jednego wyrobu, to dla mnie jest to zwyczajna reklama".

(Nawet pewnie lepiej wie: Kto z kim śpi i czyje dzieci są).

A może nawet przy tym był.

A dla zapewnienia sobie spokoju i zabezpieczenia 4 liter ma to swoje motto:

"Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny...".

 

Panie Jarecki

 

U nas na Śląsku mówi się tak:

Kup se chłopie meter gumy i strzel se w ..., abo weź rozpęd, a betonowo ściana cie sama znajdzie.

 

Przepraszam wszystkich, że znowu wchodzę na to forum, ale wszystko ma swoje granice.

Gostek lepiej ode mnie, od Jacka i od innych twórców eCoala wie, co swojego (każdy z nas) włożyliśmy w ten wyrób.

 

JARECKI!!!!!!!!!! Daj ... siana. Chociaż w tym temacie.

Bo pewnie za chwilę gdzieś odczytam, że prowadziłeś mi rękę, gdy rysowałem BURNERA, a gdy projektowałem OE+, to mi obliczenia sprawdzałeś.

 

Jarecki! Zajmij się chłopie tym, na czym się znasz.

Bo gdy napiszę: rób kupę, albo wypad z nocnika, to się znowu wicha pod niebiesia roznieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie…

Oni tutaj nie chcą gości zadających niewygodne pytania. Oni tutaj nie chcą gości dociekających istoty sprawy. Oni tutaj nie chcą gości, którzy nie wierzą w ciemno ich teoriom, żądając dowodów. Oni mówią nam WYNOCHA – to jest RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK. Zaśmiecacie ten wątek. Oni tutaj nie chcą nas… - my im tylko przeszkadzamy.

A temu wątkowi daleko do tego, co można nazwać rankingiem. Konia z rzędem temu, kto wśród tych 7000 wpisów z tego wątku znajdzie choć 1% wpisów, które mają charakter RANKINGU KOTŁÓW.

Czy wpisy użytkowników, którzy piszą o użytkowanych przez siebie kotłach – to ranking? Przecież nie. Te wpisy to sondaż – sondaż zadowolenia konsumenta, a nie żaden ranking.

Tym bardziej rankingiem nie są wpisy tych użytkowników, którzy opisują i hierarchizują kotły, których nie eksploatują, nie eksploatowali, nie badali... Jak to nazwać? Z pewnością nie rankingiem.

A już wpisy producentów, piszących niby to o różnych, a w rzeczywistości o swoich kotłach – to przecież marketing a nie ranking.

Ranking polega na pomiarze przez fachowców charakterystycznych parametrów wyrobu i – w oparciu o te wyniki – zhierarchizowaniu wyrobów według określonego klucza. A ci wszyscy, o których wspomniałem powyżej, nic nie mierzą, nie operują żadnymi konkretami… Po prostu piszą to co chcą. TO NIE JEST ŻADEN RANKING.

 

Ale pal ich sześć. Nie chcą nas – to dajmy im spokój. Niech siedzą sobie na tym wątku i zachwycają się sami sobą. Założyłem przed chwilą nowy wątek

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181882-z-zawijanem-o-sterowaniu-kot%C5%82em-nieco-inaczej

Tam się przenieśmy (tak, jak nam radzą). Tam podyskutujemy, mam nadzieję spokojniej, wyjaśniając nurtujące nas problemy. Może uda się tam dyskutować bez ich głupawych zaczepek, przytyków, docinków… Chociaż wątpię, żeby chcieli to uszanować. Ale może…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...