Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

 

Może czegoś nie wiem, ale zapytam....

 

Z tego, co pamiętam, pisałeś, że obecnie testów nie chcesz robić, bo jest lato...

Wydawało mi się,że porównanie chcieliśmy robić jesienią... i takie ustalenia wstępnie padły...

Wówczas dostałbyś pewnie udoskonalony o dodatkowe sprawy sterownik...

 

tzn. dla mnie fajnie, jak jednak chcesz tryb letni porównać, aby nie było...

 

To juz kwestia ustaleń z Włodkiem

Jeszcze raz napiszę,chodzi mi o czas oczekiwania na sterownik.A co by było gdyby Kowalski chciał go już teraz?

Oczywiście,że poczekam z testami do jesieni,ale zapoznać z nim chciałbym się wcześniej choćby na sucho.

Nie róbmy z tego problemu,nie pali się,skoro trzeba czekać to poczekamy?

Sterownik można z biegiem czasu zaktualizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy w tym wątku , aczkolwiek śledzę go od długiego czasu i co mnie irytuje to mało on mam wspólnego z ,,Rankingiem Kotłów Co ''

 

Dla mnie jako przeciętnego użytkownika jest WAŻNE ile będzie mnie kosztował PLN roczny koszt eksploatacji kotła firmy ,,X'' lub ,,Y''

 

I bym prosił użytkowników kotłów z podajnikiem o wypowiedź -

 

jakiego pieca używacie i ile metrów ogrzewa .

 

Pozdrawiam .

 

pytanie w sumie bez sensu.....

każdy dom ma inne zapotrzebowanie na ciepło, cwu itp.

Co ci da że jeden czy drugi napisze że spala 3 tony eko mając kocioł X... a ty mając ten kocioł X spalisz 5 ton.....

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie w sumie bez sensu.....

każdy dom ma inne zapotrzebowanie na ciepło, cwu itp.

Co ci da że jeden czy drugi napisze że spala 3 tony eko mając kocioł X... a ty mając ten kocioł X spalisz 5 ton.....

pozdro

 

w sumie to większość postów w tym temacie nie ma sensu .....

 

Nie szukam dokładnych danych , czy ktoś ma ocieplony dom czy zużywa 100l cwu czy 200l

Wiem ,ze to ma wpływ na ilość spalanego opału ,jednak jeśli kila osób poda np. ten sam typ pieca i już można wyciągnąć wnioski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SKAM-P 12 kw z awaryjnym rusztem żeliwnym będzie miał pow grzewczą 1,3 m2. Bo powierzchnia rusztu wodnego liczy się do pow. grzewczej ? Czy może się mylę.

Do Pleszewa mam kilkadziesiąt km i chciałbym zobaczyć go na żywo.

Pozdrawiam.

 

Zapraszam, pow. grzewcza 12kW ma 1,5m2

 

Lipiec to w branży okres urlopowy, pracownicy wybierają, co im się należy (kiedyś muszą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę,chodzi mi o czas oczekiwania na sterownik.A co by było gdyby Kowalski chciał go już teraz?

Oczywiście,że poczekam z testami do jesieni,ale zapoznać z nim chciałbym się wcześniej choćby na sucho.

Nie róbmy z tego problemu,nie pali się,skoro trzeba czekać to poczekamy?

Sterownik można z biegiem czasu zaktualizować.

 

Mam zarezerwowaną odpowiednią ilość Cobry i z moim kotłem na chwilę obecną Cobry posiadam

Chodziło mi o dodanie dodatkowej funkcjonalności technicznej... aktualizacja softu tutaj nic nie zmieni...

Przepraszam,że tak niejasno piszę, ale pewne sprawy są jeszcze w trakcie rozwojowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, pow. grzewcza 12kW ma 1,5m2

 

Lipiec to w branży okres urlopowy, pracownicy wybierają, co im się należy (kiedyś muszą)

 

Ale z rusztem wodnym a z żeliwnym bez wodnego ?

O urlopach wiem bo dzwoniłem .

Jutro blisko mnie dojeżdża SKAM-P 17 jestem wstępnie umówiony żeby ją zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack18

 

Z pewnych względów technologicznych chcę, aby minertu zrobił próby jesienią.

Wyjaśniliśmy sobie prywatnie z jakich powodów.

 

Natomiast, jeżeli Włodek Tobie tez zaproponował porównanie i masz na taki test ochotę, to funkcjonalnie (jak pisze Włodek) będzie to możliwe w drugiej połowie lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to większość postów w tym temacie nie ma sensu .....

 

Nie szukam dokładnych danych , czy ktoś ma ocieplony dom czy zużywa 100l cwu czy 200l

Wiem ,ze to ma wpływ na ilość spalanego opału ,jednak jeśli kila osób poda np. ten sam typ pieca i już można wyciągnąć wnioski .

 

Ja polecam Skam-P Premium bo taki ma mój sąsiad i w porównaniu z moim Enka Set oraz znajomych Hef, Weber Heiztechnik, Zębiec, Galmet jest lepszy.

 

O innych polecanych poczytasz we wcześniejszych wpisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo zegar Ci zaczyna tykać ;)

Kupujesz osobowy, ciężarowy czy wyścigowy piec?

 

Czy wyścigowy to pełny manual [ze sterownikiem Expert], ciężarowy mocno przewymiarowany, osobowy dobrany prawidłowo [tu do wyboru jeszcze pełny automat (ze sterownikiem eCOAL) lub automat z wyborem trybu działania "sport, economy, manual" (ze sterownikiem Cobra,Puma)] ?

 

Jeśli tak to ja brałbym któryś z osobowych ;)

 

Zwróć też koniecznie uwagę na dobre gumy [od klapy zasobnika dla niewtajemniczonych] bo potrafią wciskać kiepskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser bardzo ładnie "rozkminiłeś" mój wpis. :) Tak to widzę.

 

Minertu widzę źe urlop udany, chodziło mi o Twoich starszych domowników, jeśli zimą miałbyś taką temperaturę jak teraz to spaliłbyś strzelam pół tony mniej opału.

 

Macie pomysł na bolący ząb?

Oczywiście,że mniej ale w zimę inaczej odczuwa się temperaturę a w lecie też inaczej.

Zaryzykuj i powiedz to mojemu dziadkowi,że wystarczy nam 22*C w zimie :)

 

A na bolący ząb to u nas się mówi"je..i się w palec to cie palec będzie bolał" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do p.Jareckiego: czy Sztoker przeszedł jakieś modyfikacje, można to gdzieś obejrzeć?

 

Tak, zmodyfikowany opcjonalny ruszt awaryjny.

Teraz jest to jedna całośc odlewu, którą można ułożyć w miejsce dolnego deflektora.

W celu korzystania z tego rozwiązania należy wyjąć oba deflektory.

 

Modyfikacja na prośbę uzytkowników, twierdzili, że obecne mocowanie daje zbyt małą komorę awaryjną.

 

Zadzwoń do Komiz w sprawie lokalizacji takiego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...